شرایط هند

شرایط تحصیل رایگان در هلند

شرایط تحصیل رایگان در هلند

هلند در کنار انگلیس و آلمان یکی از مقصد برتر دانشجویان بین المللی است و شرایط تحصیل رایگان در هلند چندان پیچیده نیست. شما می توانید برای پر کردن فرم های پذیرش دوره ها و مقاطع رایگان در هلند با موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. دانشجویانی که به دنبال گذراندن دوره های آزاد در سال ۲۰۱۹ در هلند هستند باید بدانند که مدارک دانشگاه هلند اعتبار بین المللی دارند. همچنین همواره تعداد بسیار زیادی بورس تحصیلی در هلند توسط کالج ها، دانشگاه ها، موسسات و دولت هلند ارائه می شود.

نکات مربوط به تحصیل در هلند

اگر رامبراند، ون گوگ و اسکیت را می شناسید، به نظر برای تحصیل در هلند آماده هستید. هلند کشوری آزاد با مردمانی صادق و روشن فکر است. این کشور که به عنوان یک کشور صلح دوست، میانجی با مساعی جمیله شناخته می شود و در سطح جامعه بین المللی وجهه مثبتی دارد.

زبان شیرین هلندی و صحبت کردن انگلیسی با لهجه هلندی، موزه های بزرگ، و زندگی شبانه رنگارنگ نقاط جذاب هلند محسوب می شوند. هوای بارانی اش ممکن است کمی خسته کننده باشد، اما در زمانی که شما شرایط تحصیل رایگان در هلند را داشته باشید دیگر اهمیتی ندارد. اگر برای تحصیل در هلند به صورت رایگان عزم جزمی دارید چندین مقصد تحصیلی سطح بالا در این کشور وجود دارد. اما ایده بدی نیست که جزئیات بیشتری را در خصوص شرایط تحصیل رایگان در هلندبگوییم تا بدانیدبرای چه مراحلی باید آماده باشید. ضمنا ذکر این نکته خالی از لطف نیست که برای تحصیل در هلند نیازمند اخذ ویزای تحصیلی این کشور نیز هستید.

بورس تحصیلی هلند

شرایط تحصیل رایگان در هلندشامل اخذ بورس برای پذیرش تحصیلی در هلند می شود. البته این بورس ها به دانشجویان از سایر نقاط دنیا نیز می تواند تعلق گیرد. لیستی از این موسسات و دانشگاه ها موجود است که می توانید از طریق موسسه سفیران سروش سعادت بدان دست یابید. متقاضیان می توانند هم برای مقطع لیسانس و هم مقاطع بالاتر گزینه های مورد علاقه خود را جستجو کنند. کمک هزینه های تحصیلی که در هلند به دانشجویان پرداخت می شود بسیار معقول و به صرفه است. کمک هزینه تحصیلی پنج هزار یورو است که دانشجوی پذیرفته شده می تواند در نخستین سال تحصیلش دریافت نماید.

اراسموسMundusدر هلند

دانشگاه های هلند در تعدادی از برنامه های تحصیلی شرکت می کنند که توسط بورس تحصیلی اراسموس Mundus تامین می شود. این بورس به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا برنامه تحصیلیErasmus Mundus را در هلند دنبال کنند.

بورس تحصیلی دانشگاه لیدن

متقاضیانی که به دنبال برنامه هایMA، MSc و LL.M در دانشگاه لیدنهستند می توانند فرم های بورس تحصیلی را از سایت دانشگاه دریافت کنند. کمک هزینه تحصیلی این دانشگاه معادل ده هزار یورو است البته در این کمک هزینه یک خوابگاه نیز در اختیار دانشجو قرار می گیرد. در صورت دریافت کمک هزینه ۱۵ هزار یورویی دانشجو هزینه تحصیل منهای هزینه اقامت دریافت می کند.

بورس تحصیلی بالقوه دانشگاه ماستریخت

 • دانشگاه ماستریختUM بورس تحصیلی بالقوه ای را به دانشجویان غیر اروپایی ارائه می دهد.
 • این بورس تنها به استعدادهای برتر و برای دوره کارشناسی و بالاتر از آن تعلق می گیرد.
 • همچنین بورس هایی برای دوره های حرفه ای به ویژه اقتصاد و حسابداری در این دانشگاه تعریف شده است.
 • دانشجویانی که پذیرش می گیرند می توانند با این بورس تمام هزینه های تحصیل، زندگی، بیمه و ویزا را پرداخت نمایند.

برنامه تحصیلی دانشگاه رابوود

این بورس تحصیلی بالقوه EMFنام دارد و مقاطع به زبان انگلیسی برگزار می شوند. بورس تحصیلی رابوود برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر است. این کمک هزینه تحصیلی به صورت نقد به شما داده نمی شود بلکه هزینه های تحصیلتان به صورت مستقیم به حساب دانشگاه می رود. این کمک هزینه می تواند هزینه های مربوط به اقامت، ویزا و بیمه شما را نیز پوشش دهد.

بورس دانشگاه Utrecht

 • دانشگاه Utrecht در هلند مبتکر یک بورس تحصیلی برای دانشجویان آینده پژوه است.
 • این بورس می تواند از ابتدای تحصیلات دانشگاهی در اختیار متقاضیان و واجدین شرایط قرار گیرد.
 • بدین ترتیب حتی متقاضیان طی دوره کارشناسی نیز می توانند برای دریافت این بورس تقاضا کنند.
 • علاوه بر این یکسری از دوره های حرفه ای آینده پژوهی نیز شامل این بورس می شود
 • کمک هزینه تحصیلیUtrecht Excellence می تواند هزینه تحصیل به اضافه هزینه های زندگی را به مبلغ ۱۱ هزار یورو پوشش دهد.

TU Delft Excellence Scholarships

دانشگاه صنعتی دلفت ارائه دهنده برنامه های تحصیلی عالی برای دانشجویان بین المللی است. این کمک هزینه تحصیلی بسیار کامل است و هزینه های تحصیل و هزینه ماهانه برای هزینه های زندگی را پوشش می دهد.

بورس تحصیلی دانشگاه آمستردام (هلند)

 • کمک هزینه تحصیلی آمستردام AES بورس تحصیلی را به دانشجویان استثنایی خارج از اتحادیه اروپا اختصاص می دهد.
 • پذیرفته شدگان می توانند برنامه های کارشناسی ارشد پذیرفته شده در دانشگاه آمستردام را دنبال کنند.
 • AES مدرک تحصیلی را به همراه ۲۵ هزار یورو که شامل هزینه های تحصیل و زندگی می شود اعطا می کند.

چرایی تحصیل در هلند

دانشجویان از اقصی نقاط دنیا برای نیل به اهداف متفاوتی شرایط تحصیل رایگان در هلند را پذیرا می شوند. با ذکر این واقعیت شروع می کنیم که هلندی ها همه چیز را راحت می گیرند و دوره هایی نیز به زبان انگلیسی در این کشور برگزار می شود. به این واقعیت می کنند که هلندی ها راحت هستند و همچنین به زبان انگلیسی نیز شناخته شده اند.

این نکته را هم باید اشاره کرد که شیوه تدریس در هلند بسیار نوین و جذاب است. در دانشگاه های این کشور تدریس به صورت غیر رسمی صورت می گیرد و بیشترین تمرکز بر تجربه محوری دانشجویان است. بنابراین جای تعجب نیست که چرا حتی بسیاری از اروپاییان برای ادامه تحصیل خود کشور هلند را انتخاب می کنند. علت انتخاب هلند برای ادامه تحصیل توسط برخی دیگر از متقاضیان، فرهنگ منحصر به فرد این کشور و قرار گیری در قلب اروپا است. همین موقعیت جغرافیایی عالی باعث دسترسی آسان، کم هزینه و سریع متقاضیان از کشورهای همسایه می شود.

تحصیل در هلند

اگر شما به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستید، بعید به نظر می رسد نتوانید در هلند دانشگاه مناسبی برای خودتان پیدا کنید. تعدادی از گزینه های احتمالی برای تحصیل به صورت رایگان و شرایط تحصیل رایگان در هلند وجود دارد و می توانید اطلاعات بیشتر در این خصوص را از طریق تماس با موسسه سفیران سروش سعادت بدست آورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *