مهاجرت تحصیلی مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

اکثر دانشجویان علاقمند به تحصیل در دانشگاههای اروپایی هستند. شرایط تحصیل در مجارستان از آنجائیکه هزینه های تحصیل در این کشور بسیار مناسب است از گزینه هایی می­باشد که دانشجویان انتخاب می­نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای دانشجویان در زمینه انتخاب دانشگاه و چگونگی پذیرش در آنها می­باشد.

مجارستان دارای دانشگاههای معتبر بسیار زیادی است و سالانه دانشجویان بین المللی زیادی وارد دانشگاههای این کشور می­شوند. پایتخت کشور مجارستان شهر بوداپست است و مردم این کشور به زبان مجاری صحبت می­کنند. تحصیل در دانشگاههای این کشور به صورت دو زبانه ارائه می­گردد. دانشجویان برای ورود به دانشگاههای مجارستان باید دارای مدرک زبان آیلتس باشند. تحصیل دانشجویان بین المللی در مجارستان بصورت رایگان نمی­باشد اما هزینه های درمانی برای دانشجویان رایگان و در برخی موارد بصورت نیم بها می­باشد.

همچنین دانشجویان در این کشور اجازه انجام کار دانشجویی 20 ساعت در هفته را دارند. ناگفته نماند دانشگاههای کشور مجارستان خوابگاههایی را جهت اسکان بصورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می­دهد. شرایط تحصیل در مجارستان برای دانش آموزان تا سن 18 سالگی بصورت اجباری می­باشد و به دانش آموزان پس از تحصیلات اجباری مدرک دیپلم این کشور داده میشود. دانش آموزان برای تحصیل در مقاطع پیش دانشگاهی و همچنین لیسانس در این کشور بایستی یکماه قبل شروع سال تحصیلی و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد ودکتری نیز بایستی سه ماه قبل شروع سال تحصیلی جدید در دانشگاههای این کشور ثبت نام نمایند.

تحصیل در مقاطع مختلف در مجارستان مجارستان

دانشجویان جهت تحصیل در دوره کارشناسی مجارستان بایستی دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی باشند. به دانشجویان در این دوره اجازه 20 ساعت کار در هفته داده می­شود ومیزان درآمد آنان در طول هفته برابر با160 تا 200 یورو می­­باشد. دانشجویان با درآمدهای هفتگی خود می­توانند بخشی از نیازهای زندگی دانشجویی خود در این کشور را پوشش دهند.

تحصیل در دوره­ی کارشناسی ارشد در دانشگاههای مجارستان به مدت 2 سال طول می­کشد و از جمله مهمترین شرایط پذیرش دانشجویان در این دوره ارائه مدرک کارشناسی می­باشد. دانشجویان در حال تحصیل در این دوره نیز می­توانند همانند دانشجویان دوره­ی کارشناسی 20 ساعت در هفته به انجام کار دانشجویی بپردازند. دانشجویان در مقطع دکتری بایستی به مدت 3 سال تحصیلی جهت دریافت مدرک دکتری در دانشگاههای این کشور تحصیل نمایند. دانشجویان  در مقطع تحصیلی دکتری اجازه 30 ساعت کار در هفته را خواهند داشت.

اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی در مجارستان

اکثر دانشجویان پزشکی علاقمند به تحصیل در دانشگاههای پزشکی مجارستان می­باشند. زیرا این کشور دارای معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاههای پزشکی در جهان می­باشد. یکی از معتبرترین دانشگاههای پزشکی در مجارستان دانشگاه سملوایز می­باشد که در پایتخت مجارستان، شهر بوداپست موقعیت دارد. دانشجویان برای ورود به دانشگاه پزشکی سملوایز بایستی دوره پیش دانشگاهی خود را در کالج های اینترنشنال یا اوسینا گذرانده باشند و برای ورود به این دانشگاه از آنها آزمون وردی اخذ خواهد شد.

دانشجویانی که در آزمون ورودی این دانشگاه نموره قبولی را کسب نمایند اجازه ورود و ادامه تحصیل به این دانشگاه را خواهند داشت. دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه پزشکی سملوایز بایستی سالانه 16000 دلار پرداخت نمایند. همچنین این دانشگاه مبلغی معادل 400 دلار برای ثبت نام در دانشگاه از دانشجویان دریافت می­نماید.

ناگفته نماند دانشجویان برای شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه بایستی 250 دلار بپرد ازند. دانشجویان پس از اینکه در دانشگاههای مجارستان پذیرفته شدند بایستی مبلغی حدود 25000 یورو بعنوان پشتوانه مالی در حساب بانکی خود داشته باشند.

مزایای شرایط تحصیل در مجارستان

دانشجویانی که به شرایط تحصیل در مجارستان مشغول هستند از امتیازات زیادی برخوردار خواهند بود از جمله: دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی مجارستان براحتی می­توانند به تمامی کشورهای عضو شینگن مسافرت نمایند. دانشجویان برای شرایط تحصیل در مجارستان تنها نیاز به مهارت زبان انگلیسی دارند و نیازی به یادگیری زبان مجارستانی ندارند. ناگفته نماند دانشجویان باید دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 باشند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای دانشجویان در زمینه انتخاب دانشگاه با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت در مجارستان می­باشد. هزینه زندگی و تحصیل در کشور مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار ارزان می­باشد و تنها 9% با هزینه های زندگی در ایران متفاوت است. دانشجویان با شرایط تحصیل در مجارستان از امکانات بسیاری برخوردار می­شوند و مدارکی که از دانشگاههای این کشور اخذ می­نمایند در تمامی جهان معتبر می­باشد.

همه­ی دانشجویان تنها با داشتن مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی می­توانند درخواست تحصیل خود را  به دانشگاههای مجارستان ارسال نمایند. ناگفته نماند پس از اینکه دانشجویان در یکی از دانشگاههای مجارستان پذیرفته شوند در صورتیکه دارای مدرک زبان نباشند می­توانند دوره های زبان یکساله را برای دریافت این مدرک در کالج های این کشور بگذرانند و پس از آن وارد دانشگاه گردند.

شرایط تحصیل در مجارستان

مراکز تحصیلات عالی در مجارستان به دو دسته کالج ها و دانشگاهها تقسیم می­شوند. کالج ها در مجارستان وابسته به دانشگاهها می­باشد. در گذشته آموزش هایی که در کالج های مجارستان ارائه می­گردید به مدت 3 الی 4 سال طول میکشید. و تحصیل در رشته های پزشکی 6 سال بطول می­انجامید و این کالج ها تنها یک مدرک تحصیلی به دانشجویان اعطا می­نمودند.

اما از سال 2005 به بعد سیستم آموزشی کشور مجارستان تغییر کرد و از سیستم بولونیا در سیستم آموزشی خود استفاده نمودند. طبق سیستم آموزشی بولونیا دانشگاهها و برخی از کالج ها سه دوره­ی آموزشی کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکتری را به دانشجویان ارائه می­نماید. که مدرک اعطایی به دانشجویان در تمامی اتحادیه اروپا و سایر کشورها معتبر می­باشند.

دانشگاههای معتبر در مجارستان کدامند؟

کشور مجارستان دارای دانشگاههای معتبر فراوانی است و همچنین این دانشگاهها میزبان دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا می­باشد. از جمله معروفترین دانشگاههای کشور مجارستان کالج مک دانیل- کالج اویسینا– دانشگاه پزشکی پچ مجارستان و دانشگاه دونا مجارستان را می­توان نام برد. ما در زیر به معرفی برخی از دانشگاههای فوق خواهیم پرداخت.

کالج مک  دانیل چگونه کالجی است؟

آموزش در این دانشگاه توسط اساتید مجرب بین المللی صورت می­گیرد. به همین دلیل دانشجویان قبل از ورود به دوره­ی تحصیلات دانشگاهی آموزش هایی را خواهند دید. دانشجویان در این کالج علاوه بر شرکت در دوره های پیش دانشگاهی می­توانند به تحصیل در دوره­ی کارشناسی در رشته های فنی و مهندسی و علوم انسانی نیز بپردازند.

کالج مک دانیل دارای اقامتی برای دانشجویان نمی­باشد ودانشجویان این دانشگاه مجبور به اجاره آپارتمان های دانشجویی در کشور مجارستان می­باشند. هزینه تحصیل در این کالج در دوره های پیش دانشگاهی برابر با 5200 یورو در سال و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی 7500 یورو می­­باشد. دانشجویان علاوه بر پرداخت شهریه های فوق بایستی مبلغی به ارزش 400 یورو بایت هزینه ثبت نام پرداخت نمایند.

کالج اویسینا چگونه کالجی است؟

این کالج در پایتخت کشور مجارستان شهر بوداپست واقع گردیده است و دانشجویان از امکانات آموزشی و همچنین خوابگاه برخوردار می­باشند. در این کالج آموزش های دوره سوم دبیرستان- پیش دانشگاهی و همچنین رشته های علوم پزشکی- فنی مهندسی و علوم انسانی را تا مقطع لیسانس به دانشجویان ارائه می­نماید.

خوابگاههای این دانشگاه امکانات رفاهی همچون اینترنت- تخت- لباسشویی- رستورانهایی که غذاهایی با کمترین هزینه را در اختیار دانشجویان قرار می­دهد. افراد با سوالات زیادی در زمینه شرایط تحصیل در مجارستان روبرو خواهند شد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنما و پاسخگوی سوالاتی همچون:

  • آیا دانشگاههای کشور مجارستان به دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا می­نماید؟
  • آیا دانشجویان می­توانند پس از اتمام تحصیلات خود اقامت دائم این کشور را کسب نمایند؟
  • آیا شهریه تحصیلی در دانشگاههای مجارستان در رشته های مختلف با یکدیگر متفاوت است؟

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *