مهاجرت تحصیلی فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه

امروزه بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود کشور فرانسه را انتخاب می کنند. در رابطه با شرایط تحصیل در فرانسه و شرایط تحصیل رایگان در کشور فرانسه در سال 2019 قوانینی وجود دارد که در این مقاله قصد داریم این شرایط را بررسی نماییم. سیستم آموزشی این کشور بسیار پیشرفته و با کیفیت می باشد همچنین هزینه های تحصیلی در این کشور مناسب می باشد به همین دلایل دانشجویان علاقه دارند در دانشگاه های این کشور به تحصیل مشغول شوند. دولت این کشور محدودیتی برای ورود به دانشگاه های این کشور وضع نکرده است و دانشجویان بدون کنکور می توانند وارد دانشگاه شوند.

متقاضیان می توانند در هر مقطع تحصیلی که هستند با رعایت شرایط تحصیل در فرانسه به ادامه تحصیل بپردازند، دانشجویان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دانشگاه های این کشور با موسسه سفیران سروش سعادت در تماس باشند و از مشاوره های رایگان موسسه بهره مند شوند.

کشور فرانسه

کشور فرانسه کشوری است که در اروپا غربی واقع شده است این کشور با کشورهای بلژیک، آلمان، لوکزامبورگ، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا و موناکو هم مرز و همسایه می باشد. این کشور یکی از بزرگترین کشورها در بخش اروپا غربی می باشد و در رده دوم و بعد از کشور اوکراین قرار گرفته است.

حدود 67 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند، بیشتر افراد در این کشور پیرو مذهب مسیحیت می باشند، مردم کشور فرانسه به زبان فرانسوی به مکالمه می پردازند، این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد به همین دلیل واحد پول رسمی این کشور یورو می باشد. یکی از کشورهای مهم این کشور پاریس می باشد که به عنوان پایتخت فرانسه شناخته می شود. این کشور دارای حق وتو و تسلیحات هسته ای می باشد، همچنین این کشور عضو سازمان ملل متحد نیز می باشد. این کشور دارای فرهنگی پانصد ساله می باشد، و از نظر سطح اقتصادی، اجتماعی و نظامی در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

تحصیل در کشور فرانسه به چه صورت می باشد؟

در کشور فرانسه تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی ( کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری )  برای دانشجویان امکان پذیر می باشد. در این کشور ویزای تحصیلی برای تمامی مقاطع به جزء کارشناسی صادر خواهد شد. این کشور مدارک تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در ایران را قبول کرده و فرد می تواند با مدارک تحصیلی خود در فرانسه ادامه تحصیل دهد. همچنین متقاضیان می توانند برای مطالعه بیشتر به سایت سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقاله ( مهاجرت تحصیلی به فرانسه ) را مطالعه نمایند.

هزینه زندگی در کشور فرانسه

افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند همان طور که باید شرایط تحصیل در فرانسه را بدانند باید از هزینه های زندگی و تحصیل در فرانسه نیز آگاه باشند. همان طور که می دانید هزینه های زندگی هر فرد بستگی به نوع زندگی و منطقه زندگی فرد دارد، و هزینه های جانبی نیز در هر کشور متفاوت می باشد. هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با هزینه های زندگی در کشورهایی با امکانات این کشور مثل انگلستان و سوئیس کمتر می باشد. هزینه ماهانه خوابگاه های دانشجویی مبلغی بین 300 تا 450 یورو می باشد. قیمت اقلام مصرفی در کشور فرانسه به شرح زیر می باشد:

 

نوع اقلام مصرفی

 

مبلغ

هزینه غذا رستوران 10 یورو
هزینه غذا در رستوران مک دونالد- یک وعده 5 یورو
نوشابه کوکاکولا – 1.5 لیتری 1.5 یورو
نان باگت – 1 عدد 70 سنت
روغن – 1 لیتری 1 یورو 20 سنت
شیر – 1 لیتر 80 سنت
هزینه بنزین 1 یورو 20 سنت
هزینه موبایل و اینترنت نا محدود – ماهانه 20 یورو

شهریه دانشگاه های کشور فرانسه

شهریه سالانه برای تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور فرانسه در مقطع کارشناسی دانشجو باید مبلغ 190 یورو بپردازد. دانشجویان توجه داشته باشند که این مبلغ برای رشته های مختلف تحصیلی متفاوت می باشد. برای تحصیل در رشته های مهندسی در این دانشگاه ها سالانه باید مبلغ 620 یورو پرداخت شود.

شهریه سالانه برای مقطع تحصیلی فوق لیسانس در دانشگاه های کشور فرانسه مبلغ 260 یورو می باشد، این مبلغ برای رشته های تحصیلی مختلف متفاوت خواهد بود. میانگین شهریه سالانه برای تحصیل در مقطع دکترا مبلغ 396 یورو می باشد، که این شهریه با توجه به رشته  های تحصیلی متفاوت می باشد. شهریه تحصیلی برای دانشگاه های خصوصی کشور فرانسه مبلغی بین 1500 تا 6 هزار یورو می باشد. شهریه سالانه دانشکده های مدیریت مبلغی بین 5 هزار تا 7 هزار یورو می باشد که این مبلغ برای تمامی مقاطع تحصیلی می باشد. شهریه سالانه تحصیل در موسسات آموزش عالی مبلغی بین 500 تا 600 یورو می باشد.

دانشگاه های کشور فرانسه

در ادامه به معرفی برخی از دانشگاه های کشور فرانسه می پردازیم:

  • معرفی دانشگاه پیرو ماری کوری(Universite Pierre et Marie Curie): یکی از معروفترین دانشگاه ها در زمینه پزشکی دانشگاه پیرو ماری کوری می باشد. حدود بیست درصد دانشجویان این کشور دانشجویان خارجی می باشند.
  • دانشگاه Centrale Supelec: این دانشگاه در سال 2015 تاسیس شده و دانشگاهی نوپا می باشد. این دانشگاه توانسته در بین دانشگاه های سراسر دنیا رتیه 164 را کسب نماید. این دانشگاه در تدریس رشته های مهندسی جزء سه دانشگاه برتر در کشور فرانسه می باشد.
  • تحصیل در دانشگاه لیل (University of Lille Nord ): در دانشگاه لیل رشته ها گوناگونی برای تحصیل دانشجویان در نظر گرفته شده است. در بخش مرکزی این دانشگاه رشته های تحصیلی فنی و مهندسی تدریس می شود.

ویزا تحصیلی

یکی دیگر از شرایط تحصیل در فرانسه اعطاء ویزا تحصیلی به دانشجویان می باشد، ویزا تحصیلی به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود.

ویزا شنگن یا ویزا کوتاه مدت

اعطاء این ویزا به صورت رایگان می باشد و برای انجام مطالعات برای کمتر از 90 روز صادر می شود. این ویزا تمدید نمی شود و دانشجو باید اطمینان داشته باشد که قصد اقامت در کمتر از 90 روز را در این کشور دارد.

ویزا بلند مدت

برای اقامت بیش از 90 روز و ادامه تحصیل در این کشور متقاضی باید ویزا بلند مدت اخذ نماید. این نوع از ویزا تحصیلی به منظور اجازه اقامت در طول مدت تحصیل می باشد. ویزا تحصیلی برای دانشجویان مقطع تحصیلی کارشناسی به مدت 3 الی 4 سال و با توجه به نوع رشته تحصیلی فرد صادر می شود. ویزا تحصیلی برای مفطع کارشناسی ارشد به مدت دو سال صادر می شود. و ویزا تحصیلی برای مقطع دکترا به مدت 4 سال صادر خواهد شد. در این مقاله شرایط تحصیل در فرانسه بررسی شد، بهتر است دانشجویان قبل از مهاجرت به این کشور از تمامی قوانین و شرایط تحصیل در فرانسه اطلاع داشته باشند. برای آگاهی بیشتر در این رابطه می توانید به ساید موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقاله های ( کار دانشجویی در فرانسه )، ( تحصیل رایگان در فرانسه ) و ( بورسیه تحصیلی فرانسه ) را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *