مهاجرت تحصیلی انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان

دانشجویان از هر گوشه و کنار جهان متقاضی تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف هستند. شرایط تحصیل در انگلستان به‌گونه‌ای است که فرد فارغ‌التحصیل از این دانشگاه‌ها می‌تواند با بالاترین سطح علمی آینده خودرا تضمین نماید. دانشگاه‌های این کشور جزو معتبرترین دانشگاه‌ها در سطح جهان شناخته می‌شوند. اکنون شما را به مطالعه این مقاله دعوت می‌نماییم تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار گیرد.

تحصیل در انگلستان

 • سطح کیفی تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان به عنوان یک کشور اروپایی بسیار بالاست.
 • بنابراین شرایط تحصیل در انگلستان بسیار ایده‌آل و بهترین گزینه برای متقاضیان به شمار می‌رود.
 • بنابراین سطح علمی و توانایی دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی به حدی است که آینده‌ای درخشان را برای آنها رقم می‌زند.

ویزای تحصیلی در کشور انگلیس، tier 4 visa student نام دارد که دو زیرمجموعه دارد.:

 • اشخاص بین سنین 4 تا 17 سال متقاضی تحصیل در مدارس، مجاز به اخذ ویزای child tire 4 هستند.
 • اشخاص سن 17 سال به بالا نیز می‌توانند ویزای general tier4 را دریافت دارند.

میزان هزینه تحصیلی در انگلستان

هزینه‌‌ تحصیل در انگلستان برای دانشجویان برحسب نوع رشته، مقطع تحصیلی، نوع دانشگاه انتخابی و شهر موردنظر آنها متغیر و متفاوت است. در واقع دانشجو بایستی مدارکی ارائه نماید که توانایی پرداخت مخارج تحصیل و زندگی او را در این کشور اثبات نماید.

به طور مثال هزینه‌های تحصیلی در شهر لندن پایتخت انگلیس مبلغ 1265 پوند در ماه است. در حالی که این مبلغ در سایر شهرهای انگلستان،  1015 پوند می‌باشد. چنانچه اشخاص متقاضی تحصیل در انگلستان تقاضای اخذ ویزای child tier 4 را داشته باشند، بایستی یک حساب بانکی متعلق به خود یا والدینش معرفی نماید. در صورتی که متقاضی در اخذ ویزای tier 4 genera می‌تواند از توانایی و تمکن مالی خانواده خود بهره بگیرد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی

جهت درخواست هر نوع ویزای تحصیلی در انگلیس برای فرزندان، ارائه مدارک ذیل توسط متقاضی الزامی است:

 • اصل شناسنامه متقاضی
 • ارائه اسناد و مدارک مبنی بر فرزندخواندگی متقاضی
 • ارائه مدارک معتبر صادره از سوی دادگاه که نام سرپرست یا قیم فرزند در آن ذکر گردیده باشد.
 • ارائه رضایت‌ نامه والدین جهت استفاده از تمکن مالی توسط متقاضی
 • کودکان زیر 12 سال جهت ادامه تحصیل باید ویزای Parent of a tier 4 (child) را درخواست دهند.
 • بنابراین ارائه نامه‌ای توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل فرزند را اثبات نماید، از سوی والدین الزامی است.
 • همچنین باید مدارکی مبنی بر ترک انگلستان پس از فارغ‌التحصیلی نیز ارائه گردد.

تحصیل در مدارس دولتی انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان در دانشگاه‌های مختلف، متفاوت خواهد بود. به طور مثال تحصیل در مدارس دولتی انگلستان رایگان بوده و هیچ‌گونه شهریه‌ای از سوی متقاضی پرداخت نخواهد شد. ناگفته نماند که صرفا دانش‌آموزان بومی و عضو اتحادیه مجاز به تحصیل در مدارس دولتی این کشور هستند.

اداره این مدارس که موسوم به Grant Maintained Schools هستند، از سوی مسئولین محلی انگلستان انجام می‌گیرد. مدارس شبانه‌روزی در انگلیس خصوصی بوده و مستلزم پرداخت هزینه از سوی والدین است. مدارس شبانه‌روزی در واقع زمینه‌ای را جهت تحصیل و زندگی دانش‌آموزان را در خود فراهم می‌آورد. بودجه مدارس دولتی انگلیس از سوی دولت تامین می‌گردد. دانش‌آموزانی که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند، می‌توانند با شرکت در دوره‌های زبان درمدارس خصوصی، اقدام به یادگیری نمایند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان

دوره تحصیلی کارشناسی در انگلیس 3ساله می‌باشد. درصورتی که در سایر کشورها به صورت 4ساله و حتی بیشتر ارائه می‌گردد. امتیاز ویژه‌ای که در تحصیل این مقطع در انگلستان وجود دارد، دوره‌های یکساله کارشناسی ارشد است. بدین‌معنا که دانشجو پس از اتمام دوره‌ کارشناسی، می‌تواند با گذراندن دوره یکساله کارشناسی ارشد، موفق به اخذ مدرک گردد.

این موضوع دانشجویان زیادی را به سمت کشور انگلستان جذب کرده است. متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی بایستی مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 5/5 را داشته باشند. یادگیری زبان انگلیسی در ایران و کشور انگلیس امکان‌پذیر است. لازم به ذکر است مجوز همراه برای متقاضیان پذیرش در مقطع کارشناسی در انگلیس ممنوع است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

مقطع کارشناسی ارشد از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در کشور انگلستان است. چراکه دوره تحصیلی در این مقطع، یکساله بوده و پس ازگذشت این مدت مدرک کارشناسی ارشد به دانشجو اعطا می‌گردد. تحصیل در این دوره مستلزم ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 6 یا 5/6 است.

افرادی که نمره آیلتس زبان آنها کمتر از 6 است نگران نباشند. زیرا دوره‌های آموزشی 6 ماهه زبان تحت عنوان Pre-master و یا Pre-sessional جهت ارتقای سطح زبان دانشجویان برگزار می‌گردد. همچنین متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز می‌توانند در این دوره‌ها شرکت نمایند. اخذ ویزای همراه برای متقاضیان مقاطع کارشناسی ارشد امکان‌پذیر خواهد بود. بدین ترتیب دانشجویان محصل در این مقطع می‌توانند همسر و فرزندان کمتر از 18 سال نزد خود بیاورند. جالب است بدانید همسر متقاضی اجازه کار و فعالیت شغلی در انگلستان را دارد.

تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

از آنجا نظام آموزشی بسیار قوی در انگلستان حاکم است، دوره دکترا در دانشگاه‌ها به‌صورت 5/2 تا 3ساله ارائه می‌گردد. در صورتی که مدت این دوره در سایر کشورها بین 4 تا 5 سال است. افراد فارغ‌التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلیس یا هر کشوری مجاز به پذیرش در مقطع دکترا در انگلیس هستند.

مدرک زبان جهت دوره دکترا زبان انگلیسی آیلتس نمره 5/6 می‌باشد. امتیاز ویژه‌ای برای متقاضیان مقطع دکترا در انگلیس وجود دارد. این امتیاز، برگزاری دوره‌های 6 ماهه مختص کسانی که پروپوزال ننوشته‌اند و تجربه ای در مقاله‌‌نویسی هم ندارند. این دوره با نام Pre-PHD ارائه می‌گردد که برای متقاضیان بسیار سودمند است. همراه آوردن همسر و فرزندان در این مقطع مجاز بوده و فرزندان می‌توانند ازسیستم آموزشی پیشرفته این کشور بهره ببرند.

شرایط کار حین تحصیل در انگلستان

 • شرایط تحصیل در انگلستان شامل کار حین تحصیل در این کشور هم می‌گردد.
 • دانشجویان حین تحصیل در این کشور، متناسب با نوع رشته و مقطع تحصیلی مجاز به کار می‌باشند.
 • برای مثال، دانشجوان تحصیل در مقطع لیسانس، اجازه کار به صورت هفتگی و تا سقف 10 ساعت را دارند.
 • حقوق و دستمزد آنها مبلغی بین 8 تا 12 پوند در ازای هر ساعت است که در این صورت بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل آنها تامین می‌گردد.
 • دستیابی به کار دانشجویی به شرایط دانشجو وابسته است. شرایطی از قبیل میزان تسلط به زبان، مهارت و تجارب کاری، زمان ورود متقاضی به خاک کشور و… قابل ذکر هستند.
 • دانشجویان محصل در مقطع دکترا می‌توانند در هفته به مدت 30 ساعت مشغول کار شوند.
 • کار حین تحصیل در دکترا با همکاری با اساتید می‌تواند دوره دکترای را به نوعی دوره کاری و شغلی تبدیل نماید.

از ویزای گاردین انگلستان چه می‌دانید؟

متقاضیان تحصیل در انگلستان با اخذ ویزای گاردین می‌توانند به تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های این کشور بپردازند. در ویزای گاردین یکی از والدین متقاضی می‌تواند تا پایان تحصیلات فرزندش به عنوان همراه در این کشور اقامت یابد. نکته قابل ذکر در این مورد این است که در حال حاضر این ویزا برای ایرانیان صادر نمی شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای گاردین چیست؟

 • گذرنامه دارای اعتبار همراه با کپی
 • تعداد 6 قطعه عکس در اندازه تعیین شده از سوی سفارت
 • سند ازدواج
 • شناسنامه متقاضی اخذ ویزای گاردین
 • گواهی تمکن مالی متقاضی

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

هزینه‌های زندگی دانشجویی در انگلیس به طور متوسط ماهیانه به مبلغ 800 تا 900 پوند است. این هزینه‌ها شامل اجاره مسکن، خوراک، پوشاک، حمل و نقل، بیمه و… می‌گردد.

با توجه به مطالب ارائه شده در این مقاله، با شرایط تحصیل در انگلستان آشنایی یافتید. جهت کسب اطلاعات و هرگونه سوال در این‌خصوص و مهاجرت تحصیلی می‌توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. ما از طریق وکلا و کارشناسان زبده بهترین گزینه تحصیلی را به شما ارائه می‌نماییم. می‌توانید از طریق تماس‌های تلفنی و یا مراجعه حضوری به این موسسه اخذ مشاوره نمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *