مهاجرت تحصیلی آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا یکی از ارزشمند ترین فرصت های موجود برای مهاجرت تحصیلی در جهان به شمار می آید زیرا زمانی که به لیست برترین دانشگاه های جهان نگاه کنید، در صدر تنها نام دانشگاه های کشور آمریکا دیده می شود. همین مسئله ما را بر آن داشته تا به تشریح شرایط تحصیل در آمریکا بپردازیم.

هزینه های تحصیل در آمریکا اگر چه ممکن است زیاد باشد، اما بورسیه های تحصیلی و وام های بلند مدت دانشجویی در این کشور می تواند نقش بسزایی در کاهش هزینه های دانشجویان داشته باشد. اهمیت موضوع تحصیل در کشور آمریکا، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را بر آن داشته است تا شرایط تحصیل در آمریکا را مورد بررسی قرار دهند.

تحصیل در آمریکا

اولین نکته مهم در رابطه با شرایط تحصیل در آمریکا را می توان در نظام آموزشی کشور آمریکا جستجو کرد. سیستم آموزشی در کشور آمریکا را می توان به صورت خلاصه به شرح زیر دسته بندی کرد:

  • دوره مهدکودک،
  • دوره تحصیلات ابتدایی،
  • دوره تحصیلات میانی(راهنمایی)
  • دوره تحصیلات دوم (دبیرستان)
  • دوره تحصیلات پس از دوره دوم(کالج یا مدارس فنی و حرفه ای)

سیاست های آموزشی در کشور آمریکا در ایالت های مختلف متفاوت است. اگرچه همه ی آن ها ناچارند تا از قوانین دولت مرکزی تبعیت کنند اما در برخی از جزئیات آزادی عمل کامل برای آن ها وجود خواهد داشت.

تحصیل در کشور آمریکا تنها به زبان انگلیسی امکان پذیر است و از آنجا که آمریکا یکی از کشورهای انگلیسی زبان جهان به شمار می آید، برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آمریکا شما نیازمند نمرات خوب در آزمون های زبان خارجه هستید. در بسیاری از موارد، دانشگاه های کشور آمریکا دوره های آموزشی زبان نیز برگزار می کنند. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که با وجود اینکه این عمل می تواند قدرت شما در زبان انگلیسی را افزایش دهد اما هزینه های بسیار زیادی را نیز در بر خواهد داشت.

برای تکمیل دانسته های خود در رابطه با همین بحث می توانید مقاله تحصیل در آمریکا را نیز مطالعه بفرمایید.

هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا

یکی دیگر از مسائل مهمی که در بررسی شرایط تحصیل در آمریکا باید به آن توجه داشت، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است. به طور کلی باید به این نکته اشاره کرد که هزینه های تحصیل در کشور آمریکا در مناطق مختلف این کشور متفاوت است. هر ایالت با توجه به شرایط داخلی خود شهریه های دانشگاهی را مشخص می کند. با این وجود به صورت میانگین هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایالتی در کشور آمریکا در حدود 17000 دلار در طول یک سال است و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در حدود 36 تا 52 هزار دلار در سال ارزیابی می شود.

از طرف دیگر ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به تحقیقات خود برآورد کرده ایم که در صورت زندگی در خوابگاه های دانشجویی، با پرداخت 800 تا 1100 دلار در طول یک ماه شما می توانید از رفاه کامل در کشور آمریکا به عنوان یک دانشجو برخوردار باشید.

در مقاله هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا اطلاعات بیش تری در این زمینه ارائه شده است که می توانید به عنوان یک راهنما از آن استفاده کنید.

کمک هزینه های تحصیلی آمریکا

در کشور آمریکا شرایط مختلفی در نظر گرفته شده است که دانشجویان به کمک آن می توانند هزینه های خود در این کشور را به صورت قابل توجهی کاهش دهند. شرایط خانوادگی شما شامل متراژ محل اقامت، درآمد سرپرستان، سپرده بانکی و سایر موارد مالی نقش مهمی در دریافت کمک هزینه های مالی از دانشگاه خواهد داشت.

شما ممکن است به دلیل شرایط مالی خود اجازه کار در کشور آمریکا را به صورت پاره وقت بدست آورید. همچنین این امکان وجود دارد که یک وام بلند مدت در اختیار شما قرار گیرد. این وام ها باید حتما به دانشگاه بازپرداخت شود با این وجود شرایط بازپرداخت آن به گونه ای است که تا زمان اشتغال به کار نیازی به پرداخت آن نخواهید داشت.

از طرف دیگر بورسیه های تحصیلی موجود در کشور آمریکا می تواند بسیار مفید بوده و هزینه های شما را به صورت چشمگیری کاهش دهد.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

برای اینکه بتوانید به کشور آمریکا مهاجرت کنید، روند ساده ای پیش روی شماست، شما باید ابتدا رشته مورد نظر خود را بیابید، سپس با توجه به شرایط تحصیلی خود یک یا چند دانشگاه معتبر را یافته و درخواست پذیرش خود را در این دانشگاه ها به ثبت برسانید. سپس باید صبور باشید تا پاسخ نهایی از طرف دانشگاه مربوطه در رابطه با پذیرش تحصیلی به دست شما برسد.

این نقطه آغاز مهاجرت تحصیلی شما به کشور آمریکا خواهد بود. پس از دریافت پذیرش باید کلیه مدارک مربوط به پذیرش تحصیلی خود را در اختیار سفارت کشور آمریکا قرار دهید تا آن ها شرایط ادامه تحصیل شما در خاک این کشور را مورد بررسی قرار دهند. توجه داشته باشید که هیچ گونه تضمینی در قبال صدور ویزای تحصیلی شما در کشور آمریکا وجود ندارد اما هرچه از دانشگاه معتبر تری پذیرش دریافت کنید، شانس دریافت ویزای شما افزایش پیدا خواهد کرد.

برخی از دانشگاه های برجسته در کشور آمریکا، مانند دانشگاه MIT شخصا برای دریافت ویزای تحصیلی دانشجویان نخبه اقدام می کنند.

کلام پایانی

به راستی که نمی توان از تحصیل در کشور آمریکا چشم پوشی کرد چرا که این کشور یکی از قدرتمندترین نظام های آموزشی جهان بخصوص در سطح آموزش عالی را در اختیار دارد و سالیانه افراد زیادی برای تحصیل در این کشور راهی آمریکا می شوند.

دسترسی به بازار کار جهانی از طریق تحصیل در آمریکا بر جذابیت مهاجرت تحصیلی به این کشور افزوده است. تنها ایراد بزرگی که در مسیر مهاجرت تحصیلی به کشور آمریکا وجود دارد، هزینه های بالای تحصیل در این کشور است که به کمک بورسیه های تحصیل و سایر کمک هزینه های آموزشی قابل پرداخت است.

ما در این مقاله از شرایط تحصیل در آمریکا گفته ایم اما در صورتی که به دنبال اطلاعات بیش تری هستید، به راحتی می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *