مهاجرت تحصیلی مجارستان

شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان

شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان

یکی از روش های مهاجرت به کشور مجارستان و دریافت اقامت موقت این کشور تحصیل در دانشگاه ها مجارستان می باشد.در دانشگاه های این کشور بورسیه برای دانشجویان خارجی نیز در نظر گرفته می شود، در این مقاله می خواهیم به بررسی شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان در سال 2019 بپردازیم. همچنین شما می توانید برای آگاهی از سایر روش های مهاجرت به کشور مجارستان به سایت موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و یا با مشاوران ما در موسسه تماس بگیرید.

تحصیل در مجارستان

یکی از موضوعات مهم و اساسی برای تحصیل در دانشگاه های اروپایی بورسیه تحصیلی در دانشگاه ها می باشد. یکی از کشور هایی که در سال های اخیر عضو اتحادیه اروپا شده است کشور مجارستان می باشد. این کشور با عضو شدن در اتحادیه در منطقه شنگن قرار گرفته است.

در کشور مجارستان دانشگاه هایی با سطح علمی بالا و پیشرفته وجود دارد و متقاضیان زیادی تلاش می کنند برای ادامه تحصیل به این دانشگاه ها راه یابند. شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان این است که فرد باید لایق دریافت بورسیه تحصیلی باشد و شرایط در نظر گرفته شده برای اعطاء بورسیه را داشته باشد.

بورسیه تحصیلی در مجارستان

دولت این کشور در سال 2013 برنامه ای به نام بورسیه تحصیلی را برای دانشگاه های این کشور در نظر گرفت. شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان سخت نمی باشد، فقط باید متقاضی مهارت های خود را ثابت کند. هدف از این برنامه ایجاد شرایط تحصیلی بهتر و راحت تر برای دانشجویان خارجی می باشد.

البته می توان اشاره کرد که با زیاد شدن درخواست برای تحصیل در این دانشگاه ها سطح آموزشی دانشگاه نیز به مراتب افزایش می یابد. یکی از دلایلی که درخواست برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور افزایش یافته این است که کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپا شده و به همین دلیل مدرک ارائه شده توسط دانشگاه های این کشور در 25 کشور در قاره اروپا معتبر می باشد. دانشجویان ایرانی می توانند در رشته های پزشکی دانشگاه ها کشور مجارستان مشغول به ادامه تحصیل شوند.

آکادمی MTA

هدف از ارائه بورسیه کمک به دانشجویان جوان با رتبه های علمی بالا و همین طور محققان می باشد. آکادمی علوم کشور مجارستان که MTA نام دارد اعتبار عمومی در این شهر می باشد که ماموریت هایی برای ارتقاء علم و ارتقاء در زمینه های تحقیقاتی دارد. این جناح عمومی تشکیل شده از هفده هزار نفر می باشد که به عنوان یک نهاد قانونی عمل می کند. بودجه دهی برای تحقیقات از سپتامبر سال 2018 آغاز شده و تا اوت 2021 ادامه دارد.

رشته های تحصیلی

هر ساله دانشجویان زیادی برای دریافت بورسیه دانشگاه های این کشور تلاش می کنند درخواست خود را ارائه می دهند. در دانشگاه ها رشته های زیادی تحصیل می شود ولی یکی از پر طرفدارترین رشته ها برای ادامه تحصیل رشته پزشکی می باشد. یکی از دانشگاه هایی که درخواست برای تحصیل در رشته پزشکی در آن بالاست دانشگاه SOTE می باشد.

علاوه بر رشته پزشکی درخواست برای ادامه تحصیل در رشته های دامپزشکی و دندان پزشکی نیز متقاضیان زیادی دارد. رشته بعدی که در دانشگاه های کشور مجارستان تدریس می شود رشته های مهندسی می باشد. تدریس دروس رشته های پزشکی به زبان انگلیسی و آلمانی می باشد که دانشجویان از کشور های مختلفی مثل ترکیه و کانادا برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند.

شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان

شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان در دانشگاه ها این کشور به این صورت می باشد که فرد باید شرایط مناسبی داشته باشد. در ادامه به برخی از این شرایط اشاره خواهیم کرد.

 • متقاضی مدرک دیپلم خود را به زبان انگلیسی یا مجاری ارائه دهد؛
 • ارائه ریز نمرات مدرک دیپلم و ترجمه آن به زبان انگلیسی یا مجاری؛
 • شرکت در آزمون ورودی که مباحث آزمون با توجه به رشته هر فرد متفاوت می باشد؛
 • اگر متقاضی رشته ای را انتخاب کند که مهارت انگلیسی در این رشته مهم باشد باید مدرک معتبر زبان ارائه شود؛
 • برای دریافت بورسیه فرد باید در کشوری زندگی کند که بورسیه تحصیلی برای آن کشور در نظر گرفته شده باشد؛
 • سن متقاضی باید کمتر از 30 سال باشد؛
 • متقاضی شرایط تحصیلی مناسب و قابل قبولی را داشته باشد؛
 • تمامی دروس در دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی تدریس می شود، پس متقاضی باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد؛
 • فرد باید انگیزه خود را از تحصیل در دانشگاه ها این کشور بیان کند و دلایل قانع کننده باید ارائه شود؛ پیشنهاد می شود برای ارائه این دلایل با مشاوران  موسسه سفیران سروش سعادت مشورت کرده و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.
 • فرد باید از لحاظ روحی و جسمی در شرایط مناسبی قرار داشته باشد؛

اگر شما تمامی این موارد را داشته باشید می توانید به راحتی بورسیه تحصیلی این کشور را دریافت نمایید.

مزایا بورسیه تحصیلی

دریافت بورسیه تحصیلی مزایایی به همراه دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • با دریافت بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیلی کاهش پیدا می کند؛
 • با کسب بورسیه فرد زندگی راحت تر و کم هزینه تر را نسبت به سایر کشور های اروپایی تجربه می کند؛
 • امکان انتقال مدرک و ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور آمریکا و سایر کشورها اروپا.

دانشجویان ایرانی می توانند با مدرک دیپلم در دانشگاه های مجارستان به تحصیل بپردازند و اگر دانشجو شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان را داشته باشد می تواند با کمترین هزینه در رشته های پزشکی و دندان پزشکی تحصیل کند. در دانشگاه ها و کالج ها کشور مجارستان زبان انگلیسی با کیفیت بسیار خوب به متقاضیان آموزش داده می شود. متقاضیان باید این نکته را در نظر بگیرند که در طول تحصیل داشتن بیمه های درمانی اجباری می باشد. همچنین دانشجو پس از فارغ التحصیل می تواند مشغول به کار شود.

انواع بورسیه تحصیلی

انواع بورسیه های تحصیلی در این کشور شامل موارد زیر می باشد:

 • بورسیه تحصیلی اراس موس
 • بورسیه تحصیلی دولتی
 • بورسیه تحصیلی استیپندیوم
 • بورسیه تحصیلی بین المللی
 • بورسیه تحصیلی سی پوس

برای دریافت هر یک از این بورسیه ها شرایطی مد نظر می باشد. به عنوان مثال برای دریافت بورسیه تحصیلی استیپندیوم، فرد باید در کشوری زندگی کرده باشد که تفاهم نامه آموزشی و تحصیلی با کشور مجارستان را داشته باشد. بورسیه دولتی به دانشجویان خارجی نخبه و دارای استعداد و مهارت های بالا تعلق می گیرد. بورسیه اراس موس به تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی تعلق می گیرد و این بورسیه فقط متعلق به اروپا می باشد. بورسیه سی پوس به دانشجویان کشور هایی تعلق می گیرد که کشورهایشان در ارائه این بورسیه مشارکت دارند و برای ایجاد شبکه های ارتباطی در نظر گرفته شده است.

در این مقاله سعی شد موضوع شرایط بورسیه تحصیلی مجارستانبررسی شود و نکات مهمی در رابطه با ارائه بورسیه تحصیلی گفته شد. حال اگر شما متقاضیان عزیز سوالات بیشتری در رابطه با تحصیل و اخذ بورسیه در دانشگاه های کشور مجارستان دارید می توانید با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *