مهاجرت تحصیلی اوکراین

شرایط بورسیه تحصیلی در اوکراین

شرایط بورسیه تحصیلی در اوکراین

شرایط بورسیه تحصیلی در اوکراین

 

شرایط بورسیه تحصیلی در اوکراین یکی از اموری است که دانشجویان خارجی در این کشور در پی آن هستند.

از جمله کشورهایی که توانسته هر ساله متقاضیان بسیاری را جهت تحصیل و اقامت به سوی خود جذب کند، کشور اوکراین است.

از دلایل مهمی که موجب گردیده افراد زیادی به آنجا مهاجرت کنند، هزینه های کم زندگی، شرایط ایده آل تحصیل و سطح رفاهی بالا است.

اوکراین برای دانشجویان ایرانی فرصت مناسبی جهت ادامه تحصیل در اروپا به شمار می رود. چراکه هزینه های تحصیل در این کشور به قدری پایین بوده که می توان کلیه هزینه ها و یا بخش زیادی از آن را در اوکراین تامین کرده و به نوعی تحصیل در این کشور را به طور تقریبی رایگان در نظر گرفت.

متقاضیان گرامی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر درخصوص اخذ اقامت و شرایط بورسیه تحصیلی در این کشور با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایند.

 

درباره اوکراین

اوکراین یکی از کشورهای اروپایی واقع در شمال شرق این قاره است.

اوکراین در شمال دریای سیاه و در همسایگی کشورهای روسیه، بلاروس، لهستان،مجارستان و اسلواکی قرار دارد.

این کشور بعد از روسیه پهناورترین کشور اروپایی به شمار می رود.

این کشور به طور همزمان، از معادن زیرزمینی و ظرفیت های کشاورزی کم نظیری در دنیا برخوردار است و بدین جهت هنوز نیز عرصه رقابت میان روسیه و غرب است.

اوکراین عضو اتحادیه اروپا نیست ولی به خاطر موقعیت ژئوپلتیکی که دارد، اهمیت شایانی برای اروپایی ها دارد.

امروزه اوکراین را گلوگله انرژی اروپا می نامند زیرا عمده گاز صادراتی روسیه به اروپا از این کشور می گذرد.

گرچه سال ها از بحران موسوم به جنگ سرد گذشته و اتحاد جماهیر شوروی از میان رفته است ولی با توجه به هسته قدرت در روسیه، هنوز نگرانی هایی از سمت اروپا نسبت به آن وجود دارد. از اینرو اوکراین را می توان حائلی میان روسیه و اروپا دانست.

اوکراین همچنین فرهنگ غنی و نظام آموزشی سطح بالایی دارد.

اقتصاد این کشور را نیزمی توان مجموعا مطلوب ارزیابی کرد.

 

 

درباره هزینه تحصیل در اوکراین

وقتی صحبت از بورسیه تحصیلی و شرایط بورسیه تحصیلی در اوکراین می شود، مناسب است که ابتدا هزینه های تحصیل در آن کشور بررسی شود.

همان طور که اشاره شد هزینه های تحصیل در تمامی دانشگاه های اوکراین بسیار پایین بوده و حتی کمک هزینه هایی در این خصوص برای اشخاص در نظر گرفته می شود که می تواند حدود 40 درصد از کل هزینه های سکونت و تحصیل آنان را تامین نماید.

همچنین مبلغی با عنوان کمک هزینه به کلیه دانش آموزان اوکراینی تعلق می گیرد که می توانند لوازم مورد نیاز و هزینه های شهریه را تامین کنند.

اما در راستای این قوانین، هیچگونه کمک مالی خارج از چهارچوب برنامه هایی که جهت بورسیه تنظیم گردیده است، به دانش آموزان خارجی پرداخت نمی گردد.

لازم به ذکر است در کشور اوکراین بورسیه تحصیلی به رشته های مهندسی، پزشکی و حمل و نقل هوایی تعلق نمی گیرد.

بنابراین کلیه دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور اوکراین را دارند، می بایست جهت پرداخت مخارج زندگی خود از طریق پشتوانه های مالی یا والدین خود اقدام نمایند.

از اینرو توصیه می شود پیش از هرگونه اقدام جهت اخذ پذیرش، بررسی های لازم درخصوص شرایط بورسیه تحصیلی در اوکراین توسط متقاضی مورد بررسی قرار گیرد.

 

بورسیه تحصیل پزشکی در اوکراین

گروه پزشکی اصلی ترین برنامه ای است که دانشجویان بین المللی را برای تحصیل به سوی اوکراین جذب می کند پس به جاست که برای بررسی شرایط بورسیه تحصیلی در اوکراین بخشی را به طور مستقل درباره بورسیه گروه پزشکی مطرح نماییم.

به دانشجویان مشغول تحصیل در دانشگاه های پزشکی اوکراین از سال دوم تحصیل آنها، کمک هزینه های بسیار خوبی پرداخت می گردد.

دانشجویان بر مبنای سطح تحصیلی و میزان توانایی و تلاش خود، در حدود 20 درصد از هزینه های تحصیل را می توانند به صورت بورسیه دریافت نمایند.

البته دریافت بورسیه صرفا مستلزم موفقیت در زمینه تحصیلی نیست، بلکه آنها از طریق انجام فعالیت های هنری و ورزشی نیز می توانند این بورسیه را اخذ کنند.

روش دیگری که دانشجویان می توانند بخش زیادی از مبالغ تحصیلی شان را از دانشگاه بگیرند، این است که در امور درسی به دانشجویان دیگر کمک رسانی نمایند.

همچنین هر دانشجویی که موفق شود از طرق مختلف مانند اینترنت،‌ دوستان و اشخاص دیگری را جهت تحصیل راهی اوکراین کند، می تواند از امتیاز بورسیه تحصیلی در این کشور بهره مند گردد.

 

تحصیل در اوکراین و تامین هزینه ها

با توجه به این که هزینه های تحصیلی در سطح بسیار پایینی می باشد، لذا دانشجویانی که قادر به تامین مخارج تحصیل خود نیستند، می توانند با انتخاب شغل مورد نظرشان در سه ماهه تابستان در اوکراین، این مبالغ را تامین نمایند.

آنها از طریق اشتغال به صورت پاره وقت نیز می توانند به طور همزمان در دوران تحصیل از عهده هزینه های تحصیلی خود برآیند.

یکی از دانشگاه های اوکراین به نام کارازین خارکف اوکراین که از سوی وزارت بهداشت ایران مورد تایید قرار گرفته است، متقاضیان تحصیلی زیادی را به سوی خود جلب کرده است.

دانشگاه های اکراین علاوه بر این که از سراسر دنیا در رشته های مختلف پزشکی دانشجو می پذیرند، از لحاظ علمی نیز در بالاترین سطح قرار دارند و به همین دلیل مورد تایید بسیاری از کشورهای جهان قرار گرفته اند.

پیش تر گفته شد که تامین بخش اعظم مخارج تحصیل در اوکراین، از روش اخذ بورسیه است. شایان ذکر است هزینه های تحصیل در کشور اوکراین به صورت ترمی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تقریبا 4000 دلار و در رشته داروسازی نیز در حدود 2500 دلار می باشد.

شما عزیزان می توانید جهت مشاوره با وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و از راهنمایی های آنان در خصوص اخذ اقامت دائم و اعزام دانشجو به اوکراین و شرایط بورسیه تحصیلی در اوکراین و سایر کشورها، بهره مند گردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *