مهاجرت کاری نیوزلند

شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند

شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند

نیوزلند دارای اقتصاد پیشرفته است و از این رو متقاضیان بسیاری جهت مهاجرت کاری دارد و همین موضوع باعث سهولت در شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند گردیده است. چرا که کشور نیوزلند همواره در تلاش است تا بهترین متخصصان و کارآمدترین افراد خارجی را در مشاغل مختلف این کشور با هدف پیشرفت بیشتر و گسترده تر به کار گیرد. شاخص توسعه انسانی این کشور به گونه ای بوده است که در سال 2013 میلادی توانست رتبه 7 را در سطح جهانی به خود اختصاص دهد. بخش های صادرات و واردات در نیوزلند بسیار فعال بوده و در زمینه صادرات می توان به محصولات کشاورزی و دامپروری اشاره نمود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کامل تر و جامع تر را در متن این مقاله گنجانده است تا از طریق مطالعه آن به مطالب مفیدتری در این زمینه دست یابید.

آیتم سابقه کار در شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند

در سیستم امتیازدهی کشور نیوزلند، برای هر یک از مدارکی که فرد متقاضی ارائه می نماید، امتیازاتی در نظر گرفته شده است که هر چه میزان امتیازات بیشتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهند داشت. شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند نیز بر همین منوال است و فرد متقاضی جهت کار در نیوزلند، برای سوابق کاری که ارائه می نماید، امتیازاتی معین گردیده است که به صورت زیر دسته بندی شده اند:

سابقه کاری امتیاز
2 سال 10
4 سال 15
6 سال 20
8 سال 25
10 سال به بالا 30

آیتم سن در شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند

شرایط سنی افراد برای مهاجرت به نیوزلند از روش اشتغال به کار تاثیر بسزایی در امتیازات کسب شده وی دارد. برای مثال فردی که سن او کمتر از 30 است، میزان امتیازات متفاوتی با فردی که سن او بالای 40 سال می باشد دارد. شرایط سنی افراد به صورت زیر دسته بنده و امتیازات مربوط به هر یک از آنها مشخص گردیده است:

رده سنی امتیاز
بازه سنی 20 الی 29 30
بازه سنی 30 الی 39 25
بازه سنی 40 الی 49 20
بازه سنی 49 الی 50 10
بازه سنی 50 الی 55 5

آیتم تحصیلات در شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند

از دیگر مواردی که اخذ امتیاز را جهت صدور ویزای کار نیوزلند به همراه خواهد داشت، تحصیل در نیوزلند است. این امتیازات به صورت زیر می باشند:

مدرک تحصیلی امتیاز
دیپلم و فوق دیپلم 40
کارشناسی 50
کارشناسی ارشد 55

در این زمینه استثنائاتی وجود دارد که منجر به اخذ امتیازات اضافی می گردد و برای متقاضی مثمر ثمر است. چنانچه متقاضی دوره کارشناسی را در مدت زمان یک سال و به طور تمام وقت گذرانده باشد، 10 امتیاز به وی تعلق می گیرد. همچنین اگر در تحصیلات عالی و مقاطع بالاتر برای مدت 2 سال به صورت تمام وقت مشغول تحصیل بوده باشد، مشمول اخذ 20 امتیاز اضافی خواهد شد.

آیتم تحصیلات در شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند

شرایط ویزای کار نیوزلند

برای این که بتوانید جهت فعالیت شغلی وارد خاک و قلمروی نیوزلند شوید، نیاز به ویزای کار این کشور دارید که شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند به صورت خاصی تعیین گردیده است. ویزای کاری نیوزلند در 80 نوع برای افراد با شرایط مختلف صادر می گردد. برای صدور این ویزا، داشتن شرایطی مانند سوابق شغلی و مهارت و حرفه مرتبط با رشته تحصیلی از ضروریات به شمار می رود. جهت صدور ویزای کار، در مجموع 100 امتیاز نیاز است. کسانی که شرایط به شرح زیر را داشته باشند، مجاز به اخذ ویزای کار هستند:

 • متقاضی می بایست از سوی یک کارفرمای نیوزلندی، پیشنهاد کاری دریافت کرده باشد.
 • فرد متقاضی باید هدف و انگیزه خود را از کار در نیوزلند بیان نماید.
 • چنانچه فرد متقاضی شریک کاری داشته باشد که با یکدیگر قصد ادامه فعالیت در نیوزلند را دارند.
 • چنانچه متقاضی دارای تحصیلات عالیه بوده و تصمیم دارد در کشور نیویزلند مشغول کار شود.

مدارک‌ لازم جهت اخذ ویزای کار نیوزلند

از آنجا تعداد ویزاهای کاری نیوزلند، بسیار بوده و انواع مختلفی دارد،‌ لذا با توجه به نوع ویزای فرد متقاضی، مدارک خاصی برای هریک از آنها لازم است. شرح این مدارک و شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند به قرار زیر است:

 • ارائه مدارک تحصیلی متقاضی که به صورت ترجمه شده می باشد.
 • مدارکی که تخصص و مهارت متقاضی را به اثبات برساند.
 • ارائه مدرک زبان آیلتس که با نمره حداقل 6.5 اخذ شده باشد.
 • تعداد 2 قطعه عکس
 • اصل پاسپورت و کپی آن که حداقل 3 ماه (90 روز) اعتبار داشته باشد.
 • اصل مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی همراه با تصویر آنها
 • ارائه نامه عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه که نشان دهد فرد متقاضی در 10 سال گذشته که در کشور خود اقامت داشته است، هیچ گونه جرم و جنایتی را مرتکب نشده است.

به مدت 12 الی 18 ماه زمان لازم است تا کلیه مدارک ارسالی از سوی متقاضی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. سپس در صورتی که مدارک مورد نیاز، کامل و بدون نقص باشد، ویزای کار متقاضی صادر خواهد شد. همان طور که اشاره گردید، امتیازی که از ارزیابی مدارک بایستی حاصل گردد، به میزان 100 امتیاز باید باشد.

نکاتی در باب امتیازات اضافی ویزای نیوزلند

شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند به گونه‌ای است که امتیازات اضافی نیز به متقاضی تعلق می‌گیرد. مشروط بر این که متقاضی شرایط خاصی را دارا باشد. کشور نیوزلند دربرخی مشاغل به‌شدت با کمبود نیزوی انسانی روبرو است که تحت عنوان area of absolute skills shortage خوانده می‌شود. افرادی که در این دسته ازمشاغل دارای سابقه کاری باشند جهت اشتغال به کار در اولویت خواهند بود.

دسته‌ای دیگر ازمشاغل در نیوزلند وجود دارند که در لیست مشاغل long term skill shortage (مهارت‌ های بلند مدت) قرار دارند. متقاضیانی که در یکی از مشاغل این لیست حداقل 2 الی 5 سال سابقه داشته باشند، مجاز به اخذ 10 امتیاز اضافی خواهند بود. به‌همین ترتیب، 6 سال سابقه کار در آن شغل نیز 15 امتیاز اضافی را نصیب وی خواهد کرد. شرایط کسب امتیاز اضافی در مشاغلی که جزو مشاغل قابل رشد در آینده محسوب می‌شوند، به‌ همین منوال است. چنانچه کارفرما در خارج از اوکلند برای متقاضی پیشنهاد کاری ارسال نموده باشد، 10 امتیاز اضافی به متقاضی تعلق می‌گیرد. اگر پیشنهاد کاری در نیوزلند بوده و سابقه شغلی متقاضی در نیوزلند به کمتر از 12 سال برسد، 50 امتیاز اضافی برای متقاضی محاسبه می‌گردد. برای سوابق شغلی بیشتر از 12سال، 60 امتیاز در نظرگرفته شده است.

شرایط کار در نیوزلند

سطح مهارت افراد متقاضی در شرایط اخذ ویزای کاری نیوزلند تاثیر مستقیم دارد. سطوح مهارت و تخصص افراد می‌تواند به صورت زیر دسته‌بندی گردد:

چنانچه مهارت متقاضی در سطوح 1، 2 یا 3 قرار داشته باشد، بایستی دارای حداقل 5 سال سابقه کار باشد. ضمنا سابقه کاری متقاضی قابل جایگزینی در مدرک تحصیلی او نیز می باشد. مشروط بر این که فرد صلاحیت این امر را دارا باشد. ضمنا شغلی که متقاضی برای آن درخواست می‌دهد، می بایست در فهرست مشاغلی که نیوزلند در آنها با کمبود نیزوی انسانی روبرو است، باشد. اثبات تخصص و حرفه مورد نظر که با رشته متقاضی مرتبط است، الزامی می‌باشد.

اما افرادی که سطح مهارت آنها در سطوح 4 و 5 قرار دارد بایستی حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط را دارا بوده و شغل مورد نظر و درخواستی آنها نیز در فهرست مشاغل با کمبود نیروی انسانی در نیوزلند وجود داشته باشد. در نظر داشته باشید که درآمد حاصله از شغل موردنظر شما در کشور نیوزلند بایستی با هزینه زندگی در نیوزلند منطبق داشته باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه مشاوره‌ های لازم قادر به شفاف سازی موضوع مهاجرت شما بوده و به صورت تضمینی پرونده ها را به انجام می رساند.

10 دیدگاه برای “شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند

 1. hiva گفت:

  با سلام و احترام با تشکر از سایت و مقاله های خوبتون.

 2. امیر رضا گفت:

  سلام میخواستم بدونم شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند دقیقا چی هست؟؟؟؟؟؟؟

 3. پدرِ پسرشجاع گفت:

  آیا فقط نیروهای فنی می تونند از طریق اسکیل ورکر اقدام کنند

 4. سعید گفت:

  به نظر میرسه شرایط اخذ ویزای کاری نیوزلند نسبت به خیلی کشورها سخت تر باشه!

 5. سعید گفت:

  به نظر میرسه شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند نسبت به خیلی کشورها سخت تر باشه!

 6. بیژن صابونیان گفت:

  آقا این خیلی مشکله یه کشور ساده تر معرفی کنید

 7. سحر گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ویزای تحصیلی نیوزلند توضیح میدید؟
  ممنون از مطالب به روزتون

 8. امیر عباس گفت:

  شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند ,واقعا سخته اگه امکانش هست در مود شرایط کاری کشور استرلیا هم مطلب بذارید

 9. مهراد گفت:

  امتیاز نمیاریم با این وضعیت امتیازدهی

 10. ترانه گفت:

  سلام آیا امتیاز زبان نیاز نیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *