مهاجرت کاری مجارستان

شرایط اخذ ویزای کار مجارستان

شرایط اخذ ویزای کار مجارستان

برای این که شرایط اخذ ویزای کار مجارستان را به صورت کامل بیان نماییم، ابتدا لازم است مختصری از کشور مجارستان بدانید. برای کار در مجارستان حتما نیاز به داشتن ویزای کاری این کشور خواهید داشت. برای بدست آوردن این ویزا باید قرارداد کاری از شرکتی در کشور مجارستان داشته باشید. در بخش های بعدی مقاله ای که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است، می توانید اطلاعاتی را در خصوص این کشور را به دست آورید.

در خصوص شرایط اخذ ویزای کار مجارستان شرایط اقتصادی و جغرافیایی این کشور مورد اهمیت است. مجارستان در مرکز قاره اروپا قرار گرفته است. این کشور دارای مرز مشترک با کشورهای صربستان، چک و اسلواکی است. شهر بوداپست به عنوان پایتخت این کشور شناخته شده است که جزو شهرهای پرجمعیت مجارستان است. مردم این کشور به زبان مجاری صحبت می کنند که این زبان، به عنوان زبان رسمی کشور مجارستان تلقی می گردد.

کشور مجارستان جزو کشورهای حوزه شنگن به شمار می رود. مجارستان از محبوبیت ویژه ای در بین گردشگران و توریست های مختلف از سراسر دنیا برخوردار است. با توجه به این که مجارستان کشور پر جمعیتی است اما میانگین نرخ بیکاری در این کشور به میزان 3.46% محاسبه گردیده که این میزان در سطح پایینی قرار دارد.

موارد و شرایط اخذ ویزای کار مجارستان

افرادی که به شرایط اخذ ویزای کار مجارستان آگاه نیستند، باید ابتدا شرایط کار در این کشور را بدانند. متقاضیانی که قصد کار در مجارستان را دارند، بایستی ویزای کاری دریافت کنند. از این رو ارائه دعوت نامه همکاری از سوی کارفرمای مجارستانی الزامی است. یک کارفرمای مجارستانی برای جذب نیروی کار خارجی بایستی ابتدا از بین نیروهای داخلی و بومی استفاده نماید. بدین صورت که آگهی مورد نظر را به مدت 3 ماه در مجارستان منتشر می کند.

در صورتی که هیچ فردی برای به عهده گرفتن شغل مراجعه ننمود، همان آگهی را در سطح اتحادیه اروپا به مدت 3 ماه دیگر به انتشار برساند. در نهایت اگر مجددا هیچ شخصی مراجعه ننمود و یا صلاحیت به عهده گرفتن آن شغل را نداشت، می تواند از نیروی کار خارجی بهره بگیرد. تسلط به زبان مجاری می تواند در جست و کار برای متقاضی بسیار موثر باشد. پس از این که فرد از سوی کارفرمای مجارستانی مورد قبول واقع گردید، بایستی تحت ویزای توریستی به مدت یک ماه به مجارستان رفته و مراحل را پیگیری نماید.

 

انواع ویزای کار در مجارستان

همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای زندگی و کار در این کشور باید ویزای کار و مجوز کار داشته باشند. به عنوان کارفرما، شما مسئول اکثر مراحل، از جمله ارائه مدارک به مقامات مهاجرت هستید.

علاوه بر مجوز کار در مجارستان، کارمندان شما به ویزای کار این کشور نیز نیاز خواهند داشت. انواع ویزای موجود به شرح زیر است:

نام ویزاتوضیحات
ویزای کار فصلیهر فردی که در زمینه کشاورزی، باغبانی، دامپروری یا ماهیگیری کار می کند باید مجوز کار و ویزای کار فصلی داشته باشد. این ویزا برای هر 2 ورودی و چند بار ورود به حساب می آید و به متقاضی اجازه می دهد تا بیش از 3 ماه اما کمتر از 6 ماه کار کند.
کارت آبی اتحادیه اروپاهر کارگر با مهارت بالا از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می تواند کارت آبی اتحادیه اروپا را تا زمانی که مجوز اقامت داشته باشد، دریافت کند. آن ها برای واجد شرایط بودن باید 18 ماه اقامت قانونی در یکی از کشورهای عضو را ثابت کنند.
ویزای تجاری شنگنشهروندان غیر اروپایی که برای اهداف تجاری کوتاه مدت به یک کشور شنگن سفر می کنند، می توانند این ویزا را برای یک یا چند بار ورود دریافت کنند. این به دارندگان این امکان را می دهد تا 90 روز در طول 6 ماه در کشور بمانند.
ویزای شنگن کاریهرکسی که برای فرصت های شغلی کوتاه مدت به مجارستان سفر می کند باید برای این ویزا اقدام کند.

شرایط کارفرمایان کشور مجارستان

کارفرمایانی که در کشور مجارستان قصد جذب نیروی کار خارجی را دارند، بایستی واجد شرایط ذکر شده باشند. برخی از این شرایط عبارتند از: در صورتی که دارای تفاهم نامه همکاری با دولت مجارستان باشند، در صورتی که متعهد گردد جهت جذب نیروی کار و استخدام از شهروندان مجارستان یا اتحادیه اروپا استفاده نماید، در صورتی که زمینه شغلی شرکت کارفرما به موازات اقتصاد این کشور پیش رود و برای دولت مجارستان سودآوری داشته باشد.

طبق قوانین مصوب کشور مجارستان در ژانویه سال 2009 میلادی، افرادی که دارای شرایط ذیل باشند نیازی به اخذ مجوز کار در این کشور ندارند: کسانی که جزو شهروندان مجارستان و اتباع کشورهای اتحادیه اروپا می باشند. افراد خارجی که دارای همسری از شهروندان مجارستانی است. در صورت تمایل به دانستن جزئیات کامل تر در این خصوص با وکلای خبره و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص معقوله مهاجرت مقاله اخذ اقامت اکراین از طریق ازدواج را مطالعه بفرمائید.

اخذ ویزای کار مجارستان

فرد متقاضی کار در مجارستان بایستی واجد شرایط اخذ ویزای کار مجارستان باشد. شرایطی از قرار: دارا بودن اجازه رسمی و معتبر برای کار در مجارستان، داشتن توافق نامه یا قرارداد کاری با کارفرما، ارائه اسناد و مدارکی که محل اقامت وی را مشخص نماید (مانند سند مالکیت یا اجاره نامه)، گذراندن فرآیند دریافت مجوز کار، برخی از این شرایط هستند. چنانچه فرد تصمیم به خود اشتغالی یا کارآفرینی در مجارستان مانند ثبت شرکت در مجارستان را داشته باشد، بایستی واجد شرایط بوده و مدارکی را ارائه نماید.

این مدارک عبارتند از:

 • ارائه اجازه کار در مجارستان
 • اثبات شرایط کاری
 • ارائه اسناد مربوط به محل اقامت شامل سند مالکیت یا اجاره نامه
 • اثبات تمکن مالی در خصوص توانایی لازم در پرداخت هزینه های زندگی در مجارستان
 • ارائه بیزینس پلان یا طرح توجیهی و تجاری شرکت
 • ارائه اساسنامه شرکت
 • تسلیم شماره ثبت تجاری که برای شرکت در نظر گرفته شده است.
 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی و تجارب شغلی به صورت ترجمه شده
 • ارائه اسناد و مدارکی دال بر عدم بدهکار بودن متقاضی یا شرکت

شرایط اخذ ویزای کار و مجوز در مجارستان

شرایط اخذ ویزای کار و مجوز در مجارستان

متقاضیان دریافت مجوز کار در مجارستان باید مدارک ذیل را تهیه و ارائه نمایند:

 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی به صورت ترجمه شده و قانونی
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی معامله انجام شده که بایستی از سوی دفتر اداری و الکترونیکی خدمات عمومی مورد تایید واقع گردد.
 • بیمه بهداشت و درمان
 • اسناد محل اقامت
 • اثبات تمکن مالی از طریق ارائه اسناد و مدارک در این خصوص

به مدت 10 الی 15 روز طول می کشد تا مجوز کار در مجارستان برای شخص متقاضی صادر گردد. پس از این که اجازه کار برای وی صادر گردید، می تواند برای اقامت طولانی مدت 3 ماهه درخواست نماید. در نهایت پس از گذشت 4 سال، ضمن این که مالیات های حاصله را پرداخت کند، می تواند اقامت دائم مجارستان در مجارستان یا اتحادیه اروپا را بگیرد.

فرآیند اخذ ویزای کار مجارستان

روند دریافت ویزای کار مجارستان به مدت 25 روز طول خواهد کشید که در این مدت پروسه آن بایستی مرحله به مرحله انجام گردد. درخواست نیروی کار توسط کارفرما در مجارستان از الزامات می باشد. در واقع کارفرما باید ثابت کند که هیچ نیروی صلاحیت دار در مجارستان یا کشورهای اتحادیه اروپا وجود ندارد که بتواند شغل مورد نظر را دست بگیرد. پس از این که مجوز کار برای متقاضی نیروی کار صادر گردید، بایستی با مراجعه به کنسولگری مجارستان در کشور مبدا یا سفارت مجارستان در راستای ارائه درخواست ویزای کار اقدام نماید. اعتبار اولیه ویزای کار و همچنین مجوز کار در این کشور به صورت 2 ساله می باشد که هر دو قابل تمدید هستند. پس از گذشت چند سال و طی شرایطی مجاز به اخذ اقامت دائم و همچنین دریافت پاسپورت مجارستان می گردد.

متقاضیانی که در جست و جوی کار در کشور مجارستان هستند، می توانند موسسات معتبر کاریابی در مجارستان و یا سایت های کاریابی و استخدام مراجعه نمایند. برخی از این سایت ها به قرار ذیل هستند:

 • monster.hu
 • workania.hu
 • profession.hu
 • jobmonitor.hu
 • topjob.hu

روش های تماس تلفنی رایگان یا مراجعه حضوری جهت آگاهی کامل در خصوص شرایط اخذ ویزای کار مجارستان در اختیار شما متقاضیان گرامی می باشد. همچنین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه ای طولانی قادر به انجام هرگونه مراحل حقوقی در خصوص مهاجرت به کشورهای اروپایی از جمله مجارستان است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *