مهاجرت کاری استرالیا

سیستم امتیازبندی مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا

مسئله اقامت کاری به استرالیا در سال ۲۰۱۹ به یک موضوع داغ و قابل توجه بدل شده است. باید گفت که سیستم امتیازبندی مهاجرت کاری به استرالیا بر این نوع مهاجرت پیاده می شود که پر کردن فرم آن می تواند گاهی پیچیدگی هایی داشته باشد از همین رو می توانید برای تکمیل فرم مهاجرت کاری و اطمینان از کسب حداکثر نمره با موسسه سفیران سروش سعادت مشورت کنید.

سیستم مهاجرت کاری به استرالیا

اینکه سیستم امتیازبندی مهاجرت کاری به استرالیا چگونه کار می کند را در زیر با هم بررسی می کنیم.

مهاجرت دائمی به استرالیا به شدت مقررات زایی شده است و در حدود 190،000 ویزا در هر سال رد می شود. از اینها، حدود دو سوم برای مهاجرت کاری کنار گذاشته می شود؛ بقیه برای دیدار و زندگی با افراد خانواده و دوستان درخواست مهاجرت داده اند.

برای سال های 2014-15، 128،550 ویزای دائمی کاری صادر شد. از این تعداد، 72،840 مورد ویزا مورد آزمایش قرار گرفتند.

ویزای دائمی کاری می تواند به دو دسته تقسیم شود: دعوت از سوی کارفرمایان و کار مستقل. متقاضیان ویزا بدون حمایت از سوی کارفرمایان مجاز به ارائه حوزه علاقه در وبسایت SkillSelect هستند، که یک سیستم آنلاین است که متقاضیان را براساس اطلاعات ارائه شده مانند سن، تحصیلات و تجربه کاری رتبه بندی می کند.

متقاضیان باید اعلام  کاندیداتوری شغل در فهرست شغل های تخصصی کرده باشند و مهارت های لازم و تخصصشان برای آن شغل باید توسط مقام صالح ارزیابی شده باشد. سیستم SkillSelect که یک سیستم امتیازبندی مهاجرت کاری به استرالیا است برای دعوت از متقاضیانی که دارای رتبه بالا هستند برای درخواست ویزای دائم کاری استفاده می شود.

این سیستم اجازه می دهد تا یک فرد بسیار متخصص برای اخذ ویزای دائم کاری اعتماد به نفس کافی بدست آورد.

ویزای کاری مستقل نیز نیازمند آزمون متقاضی به لحاظ تخصصش است.

آزمون سنجش تخصص

سیستم امتیازبندی مهاجرت کاری به استرالیا بدین گونه عمل می کند که هر جوابی که متقاضی به سوالات فرم آنلاین می دهد از پیش امتیازبندی شده است.

مقررات مهاجرت تعداد امتیازاتی را که می تواند به یک متقاضی در طیف وسیعی از عوامل اختصاصی داده شود مشخص می کند. این عوامل شامل موارد زیر می شوند:

سن

مهارت در زبان انگلیسی

سابقه استخدامی حرفه ای

مدارک تحصیلی

مطالعه منطقه ای

مهارت های اجتماعی

مهارت های همسر / شریک و مدارک تحصیلی وی

سابقه حرفه ای

نامزدها و حامیان مالی (فقط برای زیر کلاس ها 190 و 489) امتیاز اضافی برای کسانی که درخواست ویزایشان توسط دولتشان صادر می شود، اعطا می گردد.

به عنوان مثال، سیستم امتیازبندی مهاجرت کاری به استرالیا بدین گونه است که اگر متقاضی برای ویزای زیرمجموعه کار مستقل با تخصص رتبه 189 اقدام کند و فردی باشد که 27 سال دارد، دارای “تسلط بر زبان” انگلیسی است و یک مدرک لیسانس دارد تنها می تواند 65 امتیاز را برای این عوامل به دست آورد.

در مقابل، فرد 42 ساله ای که تمام شرایط دیگرش درست همانند فرد بالا است فقط می تواند 50 امتیاز را به دست می آورد. بدین ترتیب این فرد باید به معیارهای دیگر برای کسب امتیاز بپردازد. اطلاعات تکمیلی در این خصوص را از کارشناسان خبره در موسسه سفیران سروش سعادت طلب کنید.

طرح آزمایشی

فلسفه اعطای چنین ویزایی در استرالیا این است که مهاجرانی را جذب می کنند که در حرفه های کلیدی در استرالیا بتوانند به واسطه تخصصشان مشغول به کار شوند.

متقاضیانی که جوان هستند، بسیار ماهر و دارای توانایی عالی انگلیسی هستند به احتمال زیاد حد نصاب سیستم امتیازبندی مهاجرت کاری به استرالیا را کسب می کنند.

نقاط قوت و ضعف

سیستم امتیازبندی مهاجرت کاری به استرالیا بهترین و باهوش ترین استعدادهای بین المللی را شناسایی می کند و از لحاظ نظری و از لحاظ عملی قابل اعتماد است. این استاندارد استانداردهای روشن و شفاف برای ورود را تعیین می کند و دولت را قادر می سازد تا مهاجرت اقتصادی را به زمینه هایی که برای رشد اقتصادی بلند مدت لازم است، کنترل کند.

با این حال، سیستم امتیازبندی مهاجرت کاری به استرالیا بدون مشکل هم نیست. برخی معتقدند این تست یک اندازه گیری خام است که نمی تواند مناسب صفات “شخصیتی” مورد نظر کارفرمایان مانند مهارت های ارتباطی، توانایی یادگیری در کار و یا انعطاف پذیری محسوب شود.

کمیسیون بهره وری استرالیا پیشنهاد کرده است که آنچه که در لیست مشاغل ماهر به عنوان «ماهر» نامگذاری شده است «خودسرانه» است. این مسئله در برگیرنده سوالاتی راجع به توانایی دولت برای سنجش دقت کمبود پروژه در بازار کار است، که منجر به عدم مشاغل یا اشتغال بیش از حد در برخی مشاغل می شود.

 

شغل کاندید

پیش از 1 ژوئیه 2011، متقاضیان برای یک شغل خاص باید کاندیداتوری دریافت می کردند. این امر دیگر متداول نیست.

با این حال، برای واجد شرایط بودن برای درخواست در برنامه مهاجرت عمومی، متقاضیان هنوز هم باید یک شغل حرفه در لیست مشاغل حرفه ای استرالیا SOL  یا فهرست مشاغل مشروط CSOL با توجه به نوع ویزا خود بیابند؛ و همچنین باید مهارت های متقاضی توسط مقام صالح مربوطه برای کسب آن شغل ارزیابی شود.

امتیازبندی فاکتور سن

متقاضیان به ترتیب با توجه به گروه سنی که در زمان تقاضای خود قرار دارند، با امتیازاتی که بین 25 تا 32 سال دارند بیشترین امتیاز را کسب می کنند. در حالیکه متقاضیانی که بالای ۵۵ سال سن دارند هیچ امتیازی نمیگیرند:

متقاضی ۱۸ تا ۲۴ سال امتیاز ۲۵ را کسب می کند؛

متقاضی ۲۵ تا ۳۲ سال بالاترین امتیاز یعنی ۳۰ را کسب می کند؛

متقاضی ۳۳ تا ۳۹ همانند متقاضیان دسته اول ۲۵ امتیاز کسب می کند؛

متقاضی ۴۰تا ۴۴ سال تنها ۱۵ امتیاز کسب می کند و همانطور که می بینیم به یکباری افت شدید امتیاز مواجه هستیم؛

و دست آخر متقاضیان ۴۵ سال به بالا هیچ امتیازی کسب نمی کنند.

مهارت در زبان انگلیسی

اکثر متقاضیان Skillselect برای تست به مدرک سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی IELTS  نیاز دارند.

کسانی که زبان انگلیسی زبان مادری آنها محسوب می شود و متقاضیانی که دارای مدرک فوق لیسانس (معادل یک مدرک لیسانس استرالیایی یا مدرک لیسانس استرالیایی) از دانشگاه هایی هستند که زبان انگلیسی زبان اصلی آنها است، نیازی به آزمون مهارت زبان انگلیسی ندارند.

متقاضیانی که نمره برتر (نمره IELTS 8 یا بیشتر) را در آیلتس کسب کرده باشند بیشترین امتیاز یعنی ۲۰ را کسب می کنند؛

متقاضیانی که موفق به کسب (نمره IELTS از 7 یا بیشتر) شده باشند ۱۰ امتیاز کسب می کنند؛

متقاضیانی که (نمره IELTS 6 یا بیشتر) را کسب کرده باشند موفق به اخذ هیچ امتیازی نیستند.

تجربه کاری متخصصان موسسه سفیران سروش سعادت می تواند یاری گر شما در زمینه تمام ابهامات موجود سیستم امتیازبندی مهاجرت کاری به استرالیا باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *