مهاجرت سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

از آنجا که آلمان یکی از 5 قدرت اقتصادی برتر جهان است، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان، می تواند یک راه ایمن جهت افزایش ارزش سرمایه شما باشد. در این مقاله در رابطه با مزایا و معایب سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان و شرایط انجام آن صحبت خواهیم کرد تا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. این مقاله را موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تدوین کرده است.

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

از سایر شرایط اصلی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور به شرح زیر است:

آیتم شرح
پروسه زمانی 6 الی 12 ماه
حداقل سرمایه لازم 25000€ (یورو)
مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
مدرک زبان زبان آلمانی در سطح B2
شرظ اصلی طرح توجیه اقتصادی

در صورتی که طرح شما مورد پذیرش قرار نگیرد اجازه افتتاح شرکت به شما داده نخواهد شد. محدودیت سنی برای ثبت شرکت در کشور آلمان وجود ندارد با این حال هرچه سن شما کمتر باشد، از شانس بیشتری برای اخذ پذیرش برخوردار هستید. هزینه  ثبت شرکت در آلمان 9000 تا 13000€ (یورو) است که صرف مشاوره اقتصادی، آگهی استخدام، ثبت رسمی، تنظیم اساسنامه و کسب مجوز و ترجمه کلیه مدارک به زبان آلمانی است.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان و فعالیت شخصی

در صورتی که توانایی اداره یک رستوران، سوپر مارکت، هایپرمارکت یا چنین مسئولیت هایی را دارید، می توانید برای ادامه فعالیت خود در آلمان اقدام کنید. در این صورت نیز شما باید طرح توجیه اقتصادی خود را ارائه دهید اما در این مورد نیازی به ثبت شرکت نخواهید داشت.

فعالیت هایی که به فروش مربوط می شود نیاز به کسب اجازه ویژه ندارد اما برای شروع فعالیت هایی نظیر رستوران داری باید برای کسب اجازه ویژه اقدام کنید. برای افتتاح هر یک از موارد ذکر شده، شما باید مدارکی مبنی برا تخصص در زمینه فعالیت پیشنهادی خود ارائه دهید. در غیر این صورت شما اجازه فعالیت را نخواهید داشت. برای مثال شما باید سابقه اداره رستوران، سرآشپزی و … را برای افتتاح رستوران در کارنامه کاری خود داشته باشید.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت و دفتر نمایندگی در آلمان

برخی از شرکت ها در کشورهای دیگر اقدام به افتتاح دفتر نمایندگی می کنند. شما می توانید به عنوان افتتاح کننده دفاتر نمایندگی یکی از این شرکت ها باشید و طبق سیاست های آن ها عمل کنید. شما در این بخش استقلال عملکرد نخواهید داشت و تابع قوانین شرکت مادر خواهید بود.

درصورتی که شما مالک یک شرکت و یا مجوعه تولیدی هستید می توانید نسبت به افتتاح یک شعبه از تولیدی خود را در کشور آلمان اقدام کنید. هزینه افتتاح یک شعبه در کشور آلمان 8000 تا 10000€ (یورو) تخمین زده می شود. این هزینه ها شامل ثبت قانونی شرکت، حق مشاوره، کسب مجوز، تبلیغات و ترجمه مدارک به زبان آلمانی می باشد. توجه داشته باشید شرکت شما باید به قوانین مالی کشور آلمان عمل کند و در صورت سرپیچی از قوانین با جرائم از پیش تعیین شده روبرو خواهد شد.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت و دفتر نمایندگی در آلمان

مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان دارای مزایای چندی است که به شرح زیر است:

 • رشد اقتصادی: آلمان قدرت اول اقتصادی قاره اروپاست و سرمایه این کشور بیش از 3.5 تریلیون € یورو است و در جمع 5 قدرت برتر اقتصادی جهان قرار دارد.
 • عضویت در اتحادیه اروپا: در صورت سرمایه گذاری در کشور آلمان شما می توانید به عنوان یکی از شهروندان اتحادیه اروپا شناخته شوید.
 • بازار کار و مالیات: سطح سواد در کشور آلمان بسیار بالاست و فعالیت های اقتصادی و صنعتی نیز در این کشور بسیار خوب است. شرکت های آلمانی به دامنه وسیعی از نیروهای کار حرفه ای و با انگیزه دسترسی دارند و از سیستم مالیاتی یکپارچه در آلمان نیز استفاده می کنند.
 • کسب اقامت آلمان: سرمایه گذاران خارجی می توانند با سرمایه گذاری در آلمان ویزای نوع D دریافت کنند و اجازه زندگی موقت در آلمان را بدست آورند. این دوره اقامت موقت در آلمان، 2 یا 3 ساله است که می تواند به یک اقامت طولانی مدت تبدیل شود.

معایب سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان محدویت هایی دارد که به شرح زیر است:

 • ریسک سیاسی: اگرچه عضویت در اتحادیه اروپا منافع بسیار بالایی برای آلمان دارد اما در گذشته سیاست های اتحادیه اروپا سبب شده است که آلمان بخش قابل توجهی از سرمایه خود را برای نجات اقتصاد کشورهای ضعیف تر از دست بدهد. این احتمال وجود دارد که این اتفاق مجدد رخ دهد.
 • بحران سن: میانگین سن در کشور آلمان در حال افزایش است و این مسئله می تواند در آینده بحران آفرین باشد و رفاه اجتماعی را به خطر بیافکند. این در حالی است که نرخ باروری در این کشور پایین است.
 • روابط نزدیک با کشور های با خطر بالا: کشور آلمان روابط نزدیکی با بسیاری از کشور های اتحادیه اروپا دارد و خود را نسبت به اقتصاد آن ها نیز متعهد می داند. در صورتی که یکی از این کشور ها با شکست اقتصادی روبرو شود، فساد بوجود آمده می تواند آلمان و کلیه کشورهای اروپایی را تحت تاثیر قرار دهد.
 • کسب مجوز: برای افتتاح شعبه یا دفتر نمایندگی شما باید مراحل قانونی کسب مجوز در کشور آلمان را سپری کنید. این نکته قابل ذکر است که همه شرکت های فعال نمی توانند مجوز قانونی برای افتتاح شعبه در کشور آلمان را بدست آورند.

در این مقاله برخی از شرایط اولیه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان، جهت اطلاع علاقمندان به کسب مجوز اقامت از طریق ویزای سرمایه گذاری ارائه شده است. برای مهاجرت به آلمان باید هزینه زندگی در آلمان را نیز بررسی کنید. از این طریق می توان مقالات مرتبط با مطالعه کرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان و همچنین یافتن بهترین فرصت های سرمایه گذاری در این کشور با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، تماس حاصل فرمایید.

10 دیدگاه برای “سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

 1. hiva گفت:

  بسیار ازتون متشکرم بسیار مطالب مفیدی بود.ممنون

 2. محمدطه گفت:

  با سلام
  هزینه ی سرمایه گذاری در آلمان بسیار بالاست اما امکانات کشور هم خیلی خوب هست. آیا امکانش هست که در آلمان اسپانسر پیدا کرد و کاری رو شریکی انجام داد

 3. فهیمه گفت:

  از تیم مشاورتون که انقدر با صبر حوصله هستند و به ما مشاوره ها عالی میدن تشکر میکنم

 4. ک گفت:

  راه ساده تری برای سرمایه گذاری وجود نداره؟

 5. بیژن مرتضوی گفت:

  سرمایه گذاری پول زیاد میخواد
  تحصیلی بهتره

 6. قیصر قمبری گفت:

  سرمایه گذاری پر ریسکه

 7. علی قاسمی گفت:

  میزان هزینه مورد نیاز چقدر است؟

 8. sohrab گفت:

  اصلا از اینجا برای هیچ سرمایه گذاری یا ثبت شرکت اقدام نکنید

 9. amir abbas گفت:

  میشه در مورد سرمایه گذاری در کشورهاب دیگه که شرایط راحت تری دارند مطلب بزارید

 10. لیدا بهرامی گفت:

  بسیار عالی بود ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *