مهاجرت سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اوکراین

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اوکراین

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اوکراین از بهترین روش های اقامت می باشد. دولت اوکراین فرصت های زیادی را به سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد. اما باید در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور اوکراین روشی مطلوب برای توسطه کسب و کار در یک کشور اروپایی می باشد. قبل از سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اوکراین، متقاضیان باید از انواع شرکت در کشور اوکراین و همچنین شرایط تاسیس آنها در این کشور اطلاعات کافی داشته باشند. هدف از تهیه این نوشتار توسط همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطلع سازی هموطنان محترم از شرایط سرمایه گذاری از طریق تاسیس کمپانی و شرکت در کشور اوکراین است.

درباره سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اوکراین

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اوکراین یکی از روش های توسعه و گسترش کسب و کار در این کشور می باشد. از این رو می تواند موجب کسب اقامت و تابعیت در کشور اوکراین شود. از سال 2016 اقتصاد اوکراین پس از سال ها تنش سیاسی و اقتصادی نشانه هایی از ثبات را نشان داده است. طبق اعلام صندوق بین المللی پول، این کشور رشد 3% از تولید ناخالص داخلی خود را در سال 2019، اندکی پایین تر از سال 2018 (3.3%)، که هنوز هم ناشی از تقاضاء داخلی است، ثبت کرد. میزان مصرف خانگی تقریبا 70% از تولید ناخالص داخلی را نشان می دهد. پیش بینی های مربوط به سالهای 2020 و 2021 به ترتیب رشد سالانه حدود 3% و 3.1% را نشان می دهند. خطرات رشد شامل بی ثباتی سیاسی و اختلال احتمالی برنامه های تأمین اعتبار بین المللی است.

جهت سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اوکراین، سرمایه گذاران و متقاضیان بین المللی می توانند از روش های مختلفی اقدام کنند. رایج ترین روش های سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اوکراین عبارتند از:

ردیف انواع شرکت در اوکراین
1 شرکت با مسئولیت محدود
2 شرکت سهامی
3 شرکت با مسئولیت اضافی
4 شعبه شرکت های خارجی در اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراین با تاسیس شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که توسط یک یا چند شخص حقوقی و یا فیزیکی تأسیس می شود. سرمایه مجاز آن به سهام تقسیم می شود. اعضاء شرکت با مسئولیت محدود یعنی موسسین و سهامداران مسئولیت ضرر و زیان ناشی از فعالیت های شرکت را فقط به میزان ارزش سهام خود در شرکت بر عهده دارند. شرکت با مسئولیت محدود رایج ترین شکل تجارت، هم در اوکراین و هم در جهان است. این فرم قانونی راحت ترین و انعطاف پذیرترین نوع برای شروع و انجام تجارت است.

نرخ تورم در این کشور در نمودار زیر شرح داده شده است:

نرخ تورم در اوکراینمزایای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور اوکراین از نوع شرکت با مسئولیت محدود به صورت زیر است:

 • حداکثر تعداد سهامداران و اعضاء شرکت در این نوع کمپانی نامحدود است.
 • دارای طیف نسبتا گسترده ای از فعالیت های اقتصادی احتمالی است.
 • بنیانگذاران فقط به اندازه سرمایه خود در کمپانی مسئولیت دارند.
 • در این نوع شرکت ضررهای احتمالی را می توان به دوره های آینده منتقل کرد.
 • تاسیس و خرید این نوع شرکت ها بسیار آسان است.
 • ثبت نام برای تاسیس این کمپانی سریع و رایگان در سرویس ثبت نام دولت اوکراین انجام می شود.
 • این نوع شرکت حق دارد دفاتر نمایندگی و شعبه هایی را در نقاط مختلف دنیا تاسیس کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله سرمایه گذاری در اوکراین را بررسی بفرمائید.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اوکراین با مسئولیت اضافی

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اوکراین با مسئولیت اضافی

شرکت با مسئولیت اضافی به دلیل داشتن میزان سرمایه ثبت شده و نظریه توزیع مسئولیت در مورد تسویه حساب بنیانگذاران با طلبکاران با یک شرکت با مسئولیت محدود تفاوت دارد. در شرکت با مسئولیت اضافی سرمایه مشترک به نسبت سهام بین اعضاء تقسیم می شود. در زمان پرداخت بدهی و عدم وجود دارایی کافی، سهامداران شرکت وظیفه پرداخت بدهی را (براساس سهم خود در شرکت) به عهده دارند. در صورتی که سرمایه مورد نیاز برای پرداخت بدهی های شرکت کافی نباشد. سهامداران باید بدهی باقی مانده را با فروش اموال خود پرداخت کنند. به یاد داشته باشید که حداکثر اندازه سهام و مشارکت ها در اسناد بنیانگذار ثبت می شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به اوکراین مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

تاسیس شرکت سهامی در اوکراین

وقتی به بزرگترین شرکت های دنیا فکر می کنید، باید در نظر داشته باشید که همه این شرکت شرکت های سهامی هستند. هنگام تجارت با بیزینس در مقیاس نسبتا بزرگ، یک شرکت سهامی مناسب ترین شکل سازمان تجارت است. ساده ترین راه برای توصیف یک شرکت سهامی، این است که یک سازمان تجاری است که به طور مشترک متعلق به تمام سهامداران آن است. همه سهامداران مقدار مشخصی از سهم را در شرکت دارند که توسط سهام آنها نمایان می شود. یکی از بزرگترین عوامل ترسیم شرکت سهامی، مسئولیت محدود اعضاء آن است. مسئولیت اعضاء در شرکت های سهامی براساس میزان سهم آنها مشخص می شود. سهام افراد در شرکت های سهامی قابل انتقال هستند. در شرکت های سهامی تعداد اعضاء به بیش از 100 نفر می رسد.

شعبه شرکت های خارجی در اوکراین

شرکت های خارجی با هدف تبلیغ محصولات یا خدمات در اوکراین، حق دارند دفتر نمایندگی در اوکراین تاسیس کنند. طبق قوانین اوکراین، شعب و دفاتر نمایندگی بدون تشکیل یک نهاد حقوقی جداگانه تأسیس می شوند. وزارت اقتصاد اوکراین مرجع اصلی ثبت شعبه شرکت های خارجی در اوکراین است. شعبه شرکت های خارجی در اوکراین ممکن است یک حساب بانکی (به ارز محلی و خارجی) داشته باشند و یک مهر (نشان) دریافت کنند. شرکت های خارجی که به دنبال ایجاد شعبه ای در اوکراین هستند می توانند از نیروی کار ماهر این کشور، بازار بزرگ مصرف کننده و موقعیت جغرافیایی به عنوان پل تجاری بین اروپا، آسیا و روسیه بهره مند شوند.

برای ثبت شعبه شرکت های خارجی در اوکراین متقاضیان باید مدارک زیر را به وزارت اقتصاد اوکراین ارائه دهند:

 • ارائه یک آدرس ثبت شده
 • ارائه نسخه ای از گواهی ثبت شرکت مادر
 • ارائه نسخه ای از تفاهم نامه و اساسنامه شرکت مادر
 • ارائه نسخه ای از گواهی ثبات شرکت مادر
 • تعیین نماینده شعبه اوکراین
 • کسب اجازه کار (اگر مدیران شعبه شهروند اوکراینی نباشند)

به یاد داشته باشید که متقاضیان برای ثبت شعبه یک شرکت خارجی در کشور اوکراین باید حوزه فعالیت شعبه، نام، آدرس، شماره تلفن، تعداد کارکنان و سایر موارد مرتبط را مشخص کنند و هزینه ها را به صورت کامل پرداخت کنند. هموطنان عزیزی که فکر مهاجرت و شروع کسب و کار در این کشور هستند می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند. اطلاعات کاملی درباره ویزای کار اوکراین و همچنین شرایط مهاجرت کاری به این کشور کسب کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *