مهاجرت به کشور آمریکا

زمان و چگونگی ثبت نام لاتاری آمریکا

زمان و چگونگی ثبت نام لاتاری آمریکا

در این مقاله گروه مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درباره زمان و چگونگی ثبت نام لاتاری آمریکا توضیح داده اند. لاتاری آمریکا یکی از روش های مهاجرت به آمریکاست که به صورت قرعه کشی از میان ثبت نام کنندگان انتخاب می شود. مطمئنا مهاجرت به کشور پیشرفته آمریکا آرزوی بسیاری است. از این رو روش های مختلف برای این کار وجود دارد که یکی از بهترین آنها ثبت نام در لاتاری است.

لاتاری آمریکا یک قانون تصویب شده در زمان رئیس جمهوری جرج بوش است و از آن زمان هر ساله تعداد 55000 ویزا در سال از طریق لاتاری مجوز اقامت آمریکا و گرین کارت این کشور را بدست می آورند. کشورهای واجد شرایط ثبت نام هر سال ظرفیت خاصی برای کسب این نوع ویزا دارند. ایرانیان تقریبا 3000 ویزا را می توانند از طریق لاتاری بدست آورند. با ما در ادامه همراه باشید تا درباره زمان و چگونگی ثبت نام لاتاری آمریکا بدانید.

بررسی زمان و چگونگی ثبت نام لاتاری آمریکا

قرعه کشی لاتاری آمریکا هر سال 1 بار انجام می گیرد. لذا در هر سال فقط 1 سری می توانید برای لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. توجه داشته باشید که هر فرد هر سال فقط 1 بار می تواند ثبت نام کند و چند ثبت نام موجب تقلب و رد شدن وی می شود. اما افراد برای افزایش شانس خود می توانند از افراد خانواده خود برای ثبت نام استفاده کنند. برای مثال با ثبت نام خود و همسر به صورت جداگانه 2 شانس برای برنده شده در قرعه کشی لاتاری آمریکا خواهید داشت. همچنین پدر و مادر می تواند فرزند مجرد زیر 18 سال خود را نیز در صورت برنده شدن به آمریکا ببرد. لذا برای افزایش شانس می تواند پدر، مادر و خودتان برای لاتاری آمریکا ثبت نام کنید و 3 شانس برای برنده شدن داشته باشید.

هر سال زمان قرعه کشی ثبت نام لاتاری آمریکا در اوایل اکتبر (مهر ماه) تا اوایل نوامبر (آبان ماه) است. زمان دقیق هر سال با کمی جابجایی 1 یا 2 روزه ممکن است تغییر داشته باشد. توجه داشته باشید که ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 2021 با نام ثبت نام لاتاری آمریکا 2023 معرفی می شود و به همین ترتیب ثبت نام لاتاری 2022 با نام لاتاری آمریکا 2024 معرفی می شود. این نامگذاری به دلیل پروسه ارائه ویزا و مهاجرت برندگان به آمریکا تا 2 سال بعد از ثبت نام است. در شکل زیر شمای کلی زمانی ثبت نام در لاتاری آمریکا و مهاجرت نشان داده شده است:

شمای کلی زمانی ثبت نام در لاتاری آمریکا

زمان و چگونگی ثبت نام لاتاری آمریکا 2023

یکی از نکات مهم درباره ثبت نام لاتاری در آمریکا درست پر کردن فرم ثبت نام است. لذا مقالات مرتبط با نحوه پر کردن فرم و اطلاعات را مطالعه کنید و یا این کار را به گروه های خبره بسپرید. همانطور که اشاره شد زمان ثبت نام از اوایل مهر ماه تا اوایل آبان است. زمان ثبت نام لاتاری آمریکا 2023 به شرح زیر است:

ثبت نام لاتاری آمریکا 2023 تاریخ و ساعت
آغاز ثبت نام لاتاری آمریکا 2023 6 اکتبر 2021 مصادف با 14 مهر ماه سال 1400
پایان ثبت نام لاتاری آمریکا 2023 9 نوامبر 2021 مصادف با 18 آبان سال 1400
ساعت شروع 12 ظهر به وقت آمریکای شرقی
ساعت پایان 20:30 به وقت ایران

توجه داشته باشید که ثبت نام هزینه ای ندارد اما چنانچه این کار را به افراد خبره و موسسات بسپرید هزینه ای از شما دریافت می کنند. در هر حال مهاجرت به آمریکا بدون سرمایه و هزینه با روش لاتاری آمریکا امکان پذیر است. البته در صورت برنده شده هزینه های اداری و صدور ویزا را بایستی پرداخت کنید. نحوه چگونگی ثبت نام لاتاری آمریکا به شرح زیر است:

  • مراجعه به سایت اصلی ثبت نام لاتاری https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-submit-entry1.html
  • پر کردن فرم و اطلاعات به همراه ضمیمه عکس و ارسال
  • دریافت شماره پرونده
  • انتظار تا زمان اعلام برندگان

واجدین شرایط ثبت نام لاتاری ایالات متحده

یکی از نکات مهم برای ثبت نام لاتاری آمریکا ابتدا بررسی شرایط است. لذا باید ببینید که آیا شما واجد شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا هستید یا نه. اولین مورد مهم در این رابطه ملیت شماست. چنانچه ملیت شما واجد شرایط ثبت نام لاتاری باشد این مرحله را رد می کنید. اگر واجد شرایط نباشید در صورت ثبت نام در لیست قرعه کشی گنجانده نخواهید شد. ملیت ها بر اساس قانون تعداد مهاجر در سال به آمریکا تعیین می شود. کشورهایی که در سال بیش از 50000 فرد در 5 سال اخیر از آن کشور به آمریکا مهاجرت دارند واجد شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا نیستند. برای مثال افراد هندی نمی توانند در لاتاری آمریکا برنده شوند. اما با توجه به اینکه تعداد مهاجرین ایرانی به آمریکا از این تعداد کم تر است شهروندان ایرانی واجد شرایط ثبت نام لاتاری هستند.

در مرحله بعدی شرایط دیگر برای ثبت نام لاتاری آمریکا به شرح زیر است:

  • بایستی دارای دیپلم 12 ساله باشید.
  • یا اینکه حداقل 2 سال سابقه کاری در حرفه های مورد تایید آمریکا داشته باشید. این میزان سابقه حداقل در 5 سال اخیر باید باشد.
  • در لیست سیاه نباشید و سابقه کیفری پاکی داشته باشید.
  • دارای بیماری خاصی نباشید که منجر به تهدید و یا بیماری سایر شهروندان آمریکا شود.
  • تحصیلات کامل مدرسه و مدرک دیپلم داشته باشید.
  • بیش از 18 سال سن داشته باشید.

واجدین شرایط ثبت نام لاتاری ایالات متحده

درباره ثبت نام Lottery ایالات متحده

توجه داشته باشید که اگر فاکتور اول را ندارید یعنی از نظر ملیت واجد شرایط نیستید می توانید از طریق ملیت همسر ویزای لاتاری آمریکا را کسب کنید. برای مثال اگر همسرتان ملیتی واجد شرایط ثبت نام لاتاری دارد و شما واجد شرایط نیستید همسر شما ثبت نام می کند و در صورت برنده شدن شما همراه با همسر واجد شرایط مهاجرت به آمریکا خواهید شد. لازم به ذکر است برخی از افراد که دیپلم ندارند در لاتاری شرکت می کنند و از آنجایی که مدارک ایران توسط آمریکا آنچنان شناخته شده نیست با جعل مدرک این کار را انجام می دهند اما به صورت غیر قانونی است و تبعات آن ممکن است بد باشد. لذا استفاده از این روش توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه نمی شود. چنانچه در لاتاری برنده نشدید می توانید در سال های بعدی شرکت کنید و یا از طرق دیگر توسط خدمات مهاجرتی این موسسه اقدام کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.