مهاجرت سرمایه گذاری در فنلاند

روش های سرمایه گذاری در فنلاند

روش های سرمایه گذاری در فنلاند

کشور فنلاند از جمله کشورهای اتحادیه اروپاست که دارای شرایط اقتصادی مناسب برای سرمایه گذاران می­باشد. ما در این مقاله به روش های سرمایه گذاری در فنلاند خواهیم پرداخت. کشور فنلاند با برخورداری از ثبات سیاسی، موقعیت جغرافیایی مناسب، دارا بودن نیروی کارآمد و متخصص باعث شده است تا سرمایه گذاران زیادی را بخود جلب نماید.

همچنین کشور فنلاند دارای فرصت های فوق العاده ایی برای سرمایه گذاری می­باشد که در هیچ کشور دیگری دیده نمی­شود. ازهمهعلاقمندان به سرمایه گذاری در این کشور دعوت می­نمائیم تا مقاله را تا پایان مطالعه نمایند. فنلاند کشوری است در منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا، پایتخت این کشور شهر بزرگ هلسینکی می­باشد. این کشور بعنوان هشتمین کشور وسیع اروپایی و دارای کمترین تراکم جمعیت بشمار می­رود.

افراد زیادی از طریق سرمایه گذاری در کشور فنلاند به این کشور مهاجرت می­نمایند. همچنان این کشور برترین کشور از لحاظ کیفیت زندگی را هر ساله بخود اختصاص می­دهد. این کشور با کشورهای روسیه، سوئد، نروژ، خلیج بوتنی هم مرز می­باشد. مردم این کشور به دو زبان فنلاندی و سوئدی صحبت می­کنند.

چگونگی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند

روش های سرمایه گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت دراین کشور بگونه ایی است که ابتدا فرد باید شرکتی در این کشور تأسیس نماید. حضور فیزیکی و فعالیت فرد در این کشور ضروری می­باشد وتنها سهام دار بودن برای دریافت ویزای این کشور کافی نیست.

فرد با دریافت مجوز اقامت خود در کشور فنلاند از همان ابتدا با ثبت شرکت همزمان قادر به انجام کار برای دیگران نیز می­باشد. یکی از مزیت های سرمایه گذاری و دریافت اقامت فنلاند اینست که فرد از همان ابتدا به همراه خانواده خود می­تواند به این کشور سفر نماید.

دولت فنلاند به افراد سرمایه گذار در این کشور ابتدا اقامت موقت اعطا می­نماید. پس از مدت 5 سال حضور مداوم و کار موفق در این کشور اقامت دائم و شهروندی کشور فنلاند را اعطا خواهد نمود. ناگفته نماند افراد برای سرمایه گذاری در کشور فنلاند از طریق ثبت شرکت باید دارای حداقل سرمایه اولیه 1000 یورو باشد.

روش های سرمایه گذاری در فنلاند

بیشتر سرمایه گذاران خارجی درکشور فنلاند از طریق ثبت شرکت در بخش های خصوصی و یا شرکت های سهام عام به فعالیت در این کشور می­پردازند. از جمله روش های سرمایه گذاری در فنلاند می­توان به مشارکت و همکاری های عمومی اشاره نمود. همچنین سازمان های داخلی و یا خارجی می­توانند به سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند.

افراد خارجی برای سرمایه گذاری در کشور فنلاند بایستی از طریق دریافت ویزای سرمایه گذاری به این کشور سفر نمایند. البته افراد قبل از ورود به کشور فنلاند بایستی تمامی مدارک ثبت شرکت، سرمایه اولیه و بیزینس پلن خود را به سفارت فنلاند در تهران ارائه نماید.

انواع ثبت شرکت در فنلاند کدامند؟

افراد به طرق مختلف می­توانند برای ثبت شرکت در کشور فنلاند اقدام نمایند. ما در اینجا به انواع روش های سرمایه گذاری در این کشور اشاره می­نمائیم.

مالکیت

این نوع ثبت شرکت در کشور فنلاند یکی از ساده ترین و راحت ترین روشهای سرمایه گذاری در کشور فنلاند محسوب می­شود. بطوریکه فرد بعنوان کارآفرین در این کشور معرفی شده و همزمان می­تواند برای افراد دیگر ایجاد شغل نماید. در این روش فرد با ثبت شرکت به نام خود بعنوان کارآفرین در کشور فنلاند بشمار خواهد آمد.

مشارکت

در این روش دو یا چند نفر بایکدیگر جهت ثبت شرکت همکاری می­نمایند. بدین گونه که در تمامی عملیات و مسئولیت ها و بدهی ها و حقوق شرکت با یکدیگر در وضعیت مساوی قرار دارند.

مشارکت محدود

در این روش دو یا چند نفر با یکدیگر بصورت مشارکتی همکاری نموده و یک نفر بعنوان سرمایه گذار شرکت فعالیت می­نماید.

شرکت محدود

افراد برای تأسیس شرکت محدود بایستی دارای سرمایه اولیه 2500 یورو باشند. در این نوع ثبت شرکت سرمایه قدرت رأی، سود و بدهی های شرکت بستگی به تعداد سهامداران دارد.

انجمن تعاونی

این نوع ثبت شرکت به صورت یک انجمن می­باشد که ممکن است دارای چندین عضو باشد. و میزان سودآوری انجمن برای هر عضو به میزان سرمایه گذاری فرد در ثبت شرکت بستگی دارد.

مزایای سرمایه گذاری در فنلاند چیست؟

از جمله مزایای سرمایه گذاری در فنلاند که سرمایه گذاران زیادی را در این کشور مجذوب خود نموده است عبارتند از :

 • دولت فنلاند هیچگونه تمایزی بین سرمایه گذاران خارجی و داخلی قائل نمی­باشد. قوانین سرمایه گذاری در این کشور برای همه بصورت یکسان اعمال می­گردد.
 • دولت فنلاند به سرمایه گذاران در این کشور وام هایی با سود کم البته با توجه با موقعیت جغرافیایی شرکت مورد نظر و بزرگی شرکت اعطا می­نماید.
 • کشور فنلاند دارای ثبات سیاسی بوده و این امر تأثیر مستقیم بر اقتصاد این کشور دارد.
 • موقعیت جغرافیایی کشور فنلاند بگونه ایی است که در کشورهای اسکاندیناوی، روسیه و اروپای شمالی قرار گرفته که باعث گسترش بازار این کشور شده است.
 • همچنین این کشور دارای نیروی متخصص در زمینه های فناوری، ساخت و ساز و فناوری اطلاعات و ارتباطات می­باشد.

فرصت های سرمایه گذاری در فنلاند کدامند؟

همانطور که گفته شد کشور فنلاند دارای فرصت های فوق العاده ای برای سرمایه گذاری می­باشد. سرمایه گذاران می­توانند در زمینه های زیر در این کشور به سرمایه گذاری بپردازند.

 1.  سرمایه گذاری در مهمترین بخش های اقتصادی ملی از جمله کامپیوتر، نرم افزار، فن آوری های زیست محیطی، تجهیزات پزشکی و …
 2. سرمایه گذاری در بخش های خصوصی: کشور فنلاند جهت تأمین نیازهای اتحادیه اروپا به انجام فعالیت هایی در زمینه برق، گاز و راه اهن پرداخته است.
 3.  سرمایه گذاری در بخش های بالقوه: بهترین فرصت برای سرماایه گذاری در کشور فنلاند در مناطق توسعه نیافته این کشور که بصورت B2B می­باشد (مانند پرسنل- تعمیرات ساختمان- آموزش و فناوری اطلاعات)

همچنین در بخش های خدمات این کشور از جمله( تمیزکاری- طراحی داخلی و پرستاری). همچنین کشور فنلاند برای کشورهایی همچون روسیه و کشورهای بالتیک بعنوان دروازه ای برای بازازهای کامپیوتری و نرم افزار بحساب می­آید.

افراد ممکن است به سوالات زیادی در زمینه روش های سرمایه گذاری در فنلاند روبرو شوند:

 •  افرادی که با ویزای سرمایه گذاری به همراه اعضای خانواده خود به کشور فنلاند سفر می­کنند آیا اعضای خانواده از حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهند بود؟
 • آیا اعضای خانواده برای تحصیل در دانشگاه های کشور فنلاند بایستی ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند؟
 •  آیا با سرمایه گذاری در کشور فنلاند می­توان بطور همزمان در سایر کشورهای عضو شینگن سرمایه گذاری نمود؟

موسسه حقوقی سفیران سرو سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه روش های سرمایه گذاری در فنلاندمی­باشد. افراد جهت اطلاعت بیشتر و مشاوره با کارشناسان این موسسه می­توانند با این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *