مهاجرت تحصیلی کلمبیا

رشته ایمنی شناسی در کلمبیا

رشته ایمنی شناسی در کلمبیا

رشته ایمنی شناسی در کلمبیا به زبان اسپانیایی در دوره های تخصصی و تکمیلی ارائه می شود. ایمنی شناسی یک رشته زیست پزشکی است. این رشته کار علوم آزمایشگاهی و همچنین تحقیقات و پژوهش سروکار دارد. کلمبیا یک کشور اسپانیایی زبان در آمریکای جنوبی است و دوره های ارائه شده تماما به این زبان هستند. برای تحصیل این رشته بایستی دارای مدرک زبان اسپانیایی در حد B2 باشید و همچنین شرایط پذیرش دانشگاه مورد نظر را برآورده کنید. چنانچه قصد بررسی بیشتر رشته ایمنی شناسی در کلمبیا را دارید می توانید به ادامه مطلب تهیه شده در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توجه فرمایید.

تحصیل رشته ایمنی شناسی در کلمبیا

ایمونولوژی کلاسیک با زمینه های اپیدمیولوژی و پزشکی ارتباط دارد. ارتباط بین سیستم های بدن، عوامل بیماری زا و ایمنی را مطالعه می شود. اولین ذکر مکتوب از مصونیت را می توان به طاعون آتن در سال 430 قبل از میلاد ردیابی کرد. افرادی که از دوره قبلی بیماری بهبود یافته بودند، می‌ توانستند از بیمار پرستاری کنند بدون اینکه بار دوم به این بیماری مبتلا شوند. بسیاری از جوامع باستانی دیگر به این پدیده اشاره دارند، اما تا قرن 19 و 20 این مفهوم به نظریه علمی تبدیل نشد.

تحصیل رشته ایمنی شناسی در کلمبیا مطالعه اجزای مولکولی و سلولی است که سیستم ایمنی را تشکیل می دهند، از جمله عملکرد و تعامل آنها، علم مرکزی ایمونولوژی است. سیستم ایمنی به یک سیستم ایمنی ذاتی ابتدایی تر، و سیستم ایمنی اکتسابی یا سازگار مهره داران تقسیم شده است، که دومی بیشتر به اجزای هومورال و سلولی تقسیم می شود. پاسخ هومورال (آنتی بادی) به عنوان برهمکنش بین آنتی بادی ها و آنتی ژن ها تعریف می شود. آنتی بادی ها پروتئین های خاصی هستند که از دسته خاصی از سلول های ایمنی (لنفوسیت های B) آزاد می شوند.

  • آنتی ژن ها به عنوان هر چیزی که باعث تولید آنتی بادی می شود تعریف می شود، از این رو آنها تولید کننده آنتی بادی هستند.
  • ایمونولوژی خود بر درک خواص این دو موجود بیولوژیکی استوار است. با این حال، پاسخ سلولی به همان اندازه مهم است، که نه تنها می تواند سلول های آلوده را به تنهایی از بین ببرد، بلکه در کنترل پاسخ آنتی بادی نیز بسیار مهم است.

در جدول زیر دانشگاه های ارائه کننده تحصیل رشته ایمنی شناسی در کلمبیا معرفی شده اند:

ردیف دانشگاه
1 دانشگاه کلمبیا
2 دانشگاه دل روساریو
3 موسسه WAO

انواع تخصص رشته ایمنی شناسی در کلمبیا

به عنوان شاخه ای از زیست شناسی که به مطالعه سیستم ایمنی می پردازد، انواع تخصص رشته ایمنی شناسی در کلمبیا عبارتند از:

انواع تخصص ایمونولوژی شرح
ایمونولوژی مولکولی شاخه ای از ایمونولوژی است که سیستم ایمنی و فرآیندهای سیستم ایمنی را در سطح مولکولی مطالعه می کند. بنابراین، در اینجا، ایمونولوژیست‌ های مولکولی به فرآیندهایی مانند سیگنال ‌دهی و فعال ‌سازی سلول‌ های ایمنی و همچنین ساختار و عملکرد این گونه مولکول ‌ها به عنوان گیرنده ‌ها و واسطه ‌ها در میان سایرین توجه دارند.
ایمونولوژی سلولی برخلاف زیست شناسی مولکولی، زیست شناسی سلولی به انواع مختلف سلول های ایمنی که در بافت ها و اندام های مختلف بدن یافت می شوند تمرکز می کند. این ها شامل سلول هایی مانند سلول های T و B هستند. در اینجا، ایمونولوژیست ها عملکردهای مختلف سلول ها و نحوه تغییر آنها (تولید، عملکرد و غیره) را مطالعه می کنند.
ایمونوژنتیک این شاخه ای از ایمونولوژی است که رابطه بین ژنتیک (وراثت)، بیماری (یا شرایط ژنتیکی داده شده) و سیستم ایمنی را مطالعه می کند. این شاخه مهمی از ژنتیک است که امکان کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه بیماری ها/شرایط مختلف مرتبط با سیستم ایمنی را فراهم کرده است.
ایمونوشیمی مانند ایمونولوژی مولکولی، ایمونوشیمی نیز شاخه ای از ایمونولوژی است که به مطالعه مکانیسم های مولکولی مختلف سیستم ایمنی می پردازد. از طریق بخش‌ های بافت ‌شناسی، ایمونولوژیست ‌های این زیررشته دانش عمیقی در مورد پروتئین ‌هایی مانند آنتی ‌ژن ‌ها و آنتی ‌بادی ‌هایی که به آنها متصل می‌شوند، به دست می‌آورند.

انواع تخصص رشته ایمنی شناسی در کلمبیا

درآمد متخصصین ایمنی شناسی در کلمبیا

میزان درآمد رشته های پزشکی در کلمبیا و همچنین درآمد متخصصین پزشکی در کلمبیا نسبت به سایر مشاغل بالاست. البته به صورت کلی میزان حقوق ماهیانه کار در کلمبیا پایین است اما هزینه زندگی در این کشور نیز پایین است. داشتن تسلط به زبان اسپانیایی برای کار در رشته ایمنی شناسی در کلمبیا واجب است. همچنین برای کار نیاز به داشتن مجوز و ویزای کاری الزامی است.

میزان درآمد متخصصین ایمنی شناسی در کلمبیا به شرح زیر است:

درآمد ماهیانه متخصص ایمونولوژی در کلمبیا

بازار کار پزشکی در آمریکا در این مقاله بررسی شده است.

رشته ایمنی شناسی در دانشگاه کارتاخنا کلمبیا

موسسه تحقیقات رشته ایمنی شناسی در دانشگاه کارتاخنا کلمبیا به تحقیق و آموزش در زمینه آلرژی بالینی و تجربی اختصاص دارد. این دانشگاه دارای 2 برنامه تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد/ایمونولوژی و دکترا یا علوم بیومدیکال) است و از آموزش در زمینه تحقیقات پایه برای همکاران آموزشی از گروه اطفال دانشگاه کارتاخنا، دانشکده پزشکی پشتیبانی می کند. در حال حاضر 22 دانشجوی دکتری، 6 کارشناسی ارشد و 8 دانشجو در این رشته ها ثبت نام کرده اند. علاوه بر این، موسسه تحقیقات ایمونولوژیک دانشگاه کارتاخنا دارای 4 برنامه کارشناسی در ایمونولوژی پایه و بالینی برای دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری است.

مؤسسه تحقیقات ایمونولوژیک دانشگاه کارتاخنا توسط پروفسور لوئیس کارابالو رهبری می شود و دارای کارکنان علمی و آکادمیک با کیفیت بالا از جمله پروفسور لئوناردو پوئرتا است. موسسه تحقیقات ایمونولوژیک دانشگاه کارتاخنا چندین زمینه ایمونولوژی پایه، ژنتیک مولکولی بیوتکنولوژی، آلرژی تجربی، آلرژی بالینی، اپیدمیولوژی، اطفال و گوش و حلق و بینی را پوشش می دهد.

  • این تحقیق بر روی عوامل ژنتیکی و محیطی موثر بر آلرژی، به ویژه در مناطق استوایی متمرکز شده است.
  • از زمان تأسیس 22 سال پیش، مؤسسه تحقیقات ایمونولوژیک دانشگاه کارتاخنا در چندین خط تحقیقاتی مانند ایمونوژنتیک پاسخ‌های IgE، ساخت کتابخانه‌های cDNA مایت‌های گرد و غبار خانگی و آلرژن‌های کرمی و بالینی پیشگام بوده است.

جهت مهاجرت تحصیلی به کلمبیا می توانید اطلاعات تکمیلی را در وب سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جستجو کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *