مهاجرت به کشور ژاپن

راه های مهاجرت به ژاپن

در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع راه های مهاجرت به ژاپن می باشید در ادامه این نوشتار همراه ما باشید هم چنین این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی در رابطه با این کشور پیشرفته و به دست آورید هدف ما در نوشتن این مقاله آشنا نمودن شما  با کلیه سیستم مهاجرتی کشور ژاپن است.
همه اشخاصی که دارای تابعیت خارجی می باشند این فرصت را دارند تا با وارد کردن اثر انگشت خود و هم چنین داشتن عکس جدید که مختص به خود  باشد برای جلوگیری از ورود تروریسم به این کشور اقدام به تحویل مدارک نمایند.
در زمان  وارد شدن یه این کشور همه خارجی ها ملزم به گرفتن مدرکی می باشند که مدرک مذکور بیان گر وضعیت اقامت این اشخاص باشد. لازم به ذکر می باشد که بیش از بیست وضعیت اقامت در این کشور وجود دارد، که می توان به وضعیت بازدید کننده پاره وقت در این کشور برای گردشگران، و طیف وسیعی از وضعیت ها برای دانشجویان، کارگران و بستگان شهروندان  وجود دارد.که در ادامه این مقاله به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

بررسی مزیت های مهاجرت به ژاپن

ژاپن یکی از کشورهایی می باشد که دارای پیشرفت و رشد سریعی در میان کشور های جوامع درجهان امروز به شمارمیرود با این که بیست و پنج درصد ازجمعیت این کشور را افراد بالای سن بیست و پنج سال تشکیل می دهد  اما دولت مردان این کشور از دهه ی  نود میلادی تصمیم به جذب نیروی مهاجر از سایر کشور های دیگر گرفته اند که دلیل اصلی این موضوع کمبود نیروی کار در این کشور می باشد.

نیروی کار خارجی این کشور ازسال های اخیر،  به صورت مداوم و پیوسته رو به افزایش بوده است در عین حال این کشور به عنوان یک میزبان خوب برای متقاضیان مهاجرت زیادی به شمار می آید.

تمام عناصر زندگی در  این کشور به بهترین نحو ممکن شکل گرفته اند وجالب است که بدانید که  همه  موارد در  ژاپن به صورت قانونی و منظم می باشند.

گرفتن اقامت ژاپن از طریق ویزای توریستی

در صورتی که این اشخاص یکی از شهروندان کشور هایی باشند که دارای موافقت نامه معافیت ویزای عمومی باشند در این صورت این اشخاص فقط باید  دارای یک گذرنامه معتبر برای ورود به ژاپن به عنوان بازدید کننده موقت باشند در غیر این صورت، و قبل از ورود به این کشور باید ویزای خود را دریافت نمایند. بازدید کنندگان موقت از بیشتر کشورها اجازه دارند تا حداکثر 90 روز در این اقامت داشته باشند.
در صورتی که این اشخاص شهروند اتریش، آلمان، ایرلند، لیختن اشتاین، مکزیک، سوئیس یا انگلستان  باشند، در این صورت می توانند اقامت خود را به طور کامل به مدت شش ماه افزایش دهند. در این صورت این اشخاص فقط دارای یک مجوز 90 روزه می باشند که می توانند به این وسیله وارد  این کشور شوند، اما در مرحله بعد می توانند در یک دفتر مهاجرت در ژاپن درخواست خود را ارائه دهند.
بازدید کننده گان موقت این کشور مجاز به شرکت در فعالیت های پرداخت نشده می باشند. با این حال، مطالعه کوتاه مدت در مدارس زبان ژاپنی مجاز است.
لازم به ذکر می باشد همه توریست های خارجی در ژاپن مجبور هستند گذرنامه های خود را با آنها در تمام مراحل حمل کنند.

گرفتن اقامت ژاپن از طریق کار

خارجیانی که مایل به کار در ژاپن هستند، باید از سفارت ژاپن یا کنسول گری ژاپن خارج از ژاپن برای دریافت ویزای کار به منظور ورود به کشور در شرایط اقامت اجازه کار، یک ویزای کار دریافت کنند.
بیش از دوازده موقعیت شغلی  از محل اقامت وجود دارد، که هر یک اجازه می دهد که دارنده فقط در زمینه حرفه ای خاص کار کنند، مثلا روزنامه نگاری، هنر، تحقیق، آموزش، مهندسی، سرگرمی، مدیریت کسب و کار، خدمات بین المللی و غیره
اشخاصی که دارای مدرک تحصیلی یا تجربه حرفه ای قابل توجه خاص باشند در حوزه مورد نیاز برای واجد شرایط بودن بیشترین نوع کار ویزا لازم است. تعداد بسیاری نیاز به داشتن یک کارفرمای احتمالی به عنوان یک حامی مالی دارند. اجازه اقامت در دوره های بین 4 ماه و 5 سال اعطا می شود و قابل تمدید است.

گرفتن اقامت ژاپن از طریق تحصیل

خارجیانی که مایل به تحصیل در ژاپن هستند (به استثنای مطالعات کوتاه مدت در مدارس زبان)، باید برای سفارت ژاپن یا کنسول گری ژاپن در خارج از ژاپن از ویزای دانشجویی دریافت کنند تا بتوانند به کشور اقامت کنند که اجازه تحصیلات دراز مدت را می دهد .
حمایت از یک موسسه آموزشی در ژاپن و تأیید هزینه های کافی برای پوشش تمام مخارج خود در طول اقامت خود، برای واجد شرایط بودن ویزای دانشجویی لازم است. اجازه اقامت در دوره های بین 3 ماه و 4 سال و 3 ماه اعطا می شود و قابل تمدید است.
دانشجویان مجاز به شرکت در فعالیت های پرداخت نشده می باشند، مگر این که آنها از اداره مهاجرت اجازه بگیرند. حتی پس از آن، دانش آموزان ممکن است فقط یک مجموعه حداکثر تعداد ساعت در هفته کار کنند.

گرفتن اقامت ژاپن از طریق ازدواج

خارجی هایی که از یک ملیت ژاپنی یا به یک اقامت دائم ژاپن در این کشور ازدواج می کنند، می توانند یک ویزای  ازدواج را بدست آورند که به آنها اجازه می دهد تا  به هر گونه فعالیت در ژاپن بپردازند. اجازه اقامت در دوره های 6 ماهه و از  1، 3 یا 5 سال قابل تمدید است.

خارجی هایی که در ژاپن ساکن هستند اما ساکنان دائمی نیستند، می توانند برای ویزای وابسته به همسر و فرزندان شان درخواست دهند. اجازه اقامت در دوره های بین 3 ماه و 5 سال اعطا می شود و قابل تمدید است. وابستگان مجاز به شرکت در فعالیت های پرداخت نشده می باشند، مگر این که آنها از اداره مهاجرت اجازه بگیرند.

گرفتن اقامت ژاپن از طریق پناهندگی

از آنجا که این روش مهاجرت برای دریافت ویزا یک روش مطمئن و با امنیت نمی باشد و دارای خطر و ریسک پذیری زیادی می باشد مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این روش مهاجرتی را اصلا تایید نمی کنند.و توصیه این عزیزان سایر روش های دیگر مهاجرتی می باشد.

با توجه به پایان رسیدن مقاله  راه های مهاجرت به ژاپن در صورتی که شما برای داشتن اطلاعات بیشتر در ابطه با موضوع راه های مهاجرت به ژاپن می باشید با مراجعه نمودن به سایر لینک ها مانند مهاجرت کاری به ژاپن یا سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن می توانید به اطلاعات کامل تری دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *