مهاجرت به کشور نروژ

راه های مهاجرت به نروژ

راه های مهاجرت به نروژ

بسیاری از افراد برای بهتر شدن شرایط زندگی، کار کردن، تحصیل و یا دلایلی دیگر به سایر کشور ها مهاجرت می کنند.هر ساله تعداد زیادی از افراد مهاجرت به کشور های اروپایی را انتخاب می کنند، نروژ یکی از کشورهایی است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، راه های مهاجرت به نروژ همگی قانونی می باشد و متقاضیان می توانند با توجه به شرایط و علاقه خود بهترین راه را برای مهاجرت انتخاب کنند. موسسه سفیران سروش سعادت پیشنهاد می کند برای مهاجرت به این کشور در سال 2019 متقاضیان روش پناهندگی را به هیچ وجه انتخاب نکرده و تنها از راه های قانونی به این کشور مهاجرت کنند.

اطلاعات عمومی کشور نروژ

نروژ کشوری است در منطقه شنگن و عضو اتحادیه اروپا که در شمال قاره اروپا و در قسمت غرب جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. کشور نروژ از شمال شرقی با کشور فنلاند و کشور روسیه و از شرق با کشور سوئد هم مرز است. وسعت این کشور بیش از 385 هزار کیلومتر مربع می باشد. زبان رسمی در این کشور زبان نروژی می باشد که از دو زبان نی نورسک و بوکمال تشکیل شده است. زبان نی نورسک بیشتر شبیه به زبان مردم شمال کشور سوئد می باشد و زبان بوکمال به زبان دانمارکی شباهت دارد. به دلیل نزدیک بودن این کشور به قطب شمال آب و هوا نروژ بسیار سردی می باشد، بخصوص در بخش شمالی این کشور آب و هوا نیز به شدت سرد می باشد. در کشور نروژ کشاورزی بسیار رونق دارد و این کشور جزء کشور های ثروتمند محسوب می شود. حقوق افراد در این کشور در سطح بالایی قرار دارد  و در واقع می توان حقوق دریافتی شهروندان این کشور را با حقوق دریافتی شهروندان کشورهای لوکزامبورگ، آمریکا و سوئیس در یک رده قرار داد.

روش های مهاجرت به کشور نروژ

راه های مهاجرت به نروژ به شرح زیر می باشد که در ادامه توضیحاتی در رابطه با هر یک از این روش ها در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم:

 • مهاجرت به کشور نروژ از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کشور نروژ و اخذ اقامت از طریق تحصیل
 • مهاجرت به کشور نروژ و اخذ اقامت از طریق ازدواج
 • مهاجرت به کشور نروژ و اخذ اقامت از طریق کار

هزینه زندگی در نروژ

در این کشور هزینه های مربوط به دانشجویان کمتر از هزینه افراد دیگر است. باید به این نکته توجه داشت که هزینه های زندگی هر فرد با توجه به نوع زندگی و منطقه زندگی با فرد دیگر متفاوت می باشد. هزینه هایی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، هزینه زندگی فردی مجرد و بزرگسال به زندگی متوسط می باشد. به طور تقریبی هزینه ماهانه زندگی یک دانشجو مبلغی بین 7500 تا 8500 کرون یا معادل 1000 یورو می باشد. این مبلغ شامل هزینه های زیر می باشد:

 • هزینه مسکن حدودا 3 هزار تا 3500 کرون
 • هزینه خورد و خوراک 2000 تا 2600 کرون
 • هزینه حمل و نقل با وسایل نقلیه عمومی 460 تا 600 کرون
 • هزینه آب، برق و اینترنت مبلغ 1000 کرون
 • هزینه های متفرقه شامل تفریحات و خرید کتاب 800 کرون

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

یکی از راه های مهاجرت به نروژ ، مهاجرت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور می باشد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که در بسیاری از کشور ها اقامت آن کشور از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت به فرد اعطا نمی شود. متاسفانه افراد به دلیل نا آگاهی و آشنا نبودن با شرایط و قوانین سرمایه های بسیار زیادی را در اختیار شرکت ها و یا موسسات غیر قانونی قرار می دهند. بهتر است برای انتخاب بهترین و مطمئن ترین راه با افرادی که در در زمینه مهاجرتی تخصص دارند مشورت کرده و سپس اقدامات لازم را انجام دهید. مشاوران و وکلا مجرب در موسسه سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. کشور نروژ نیز جزء یکی از کشور هایی می باشد که اقامت این کشور را از طریق ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری به متقاضیان اهدا نمی کند.

مهاجرت از طریق تحصیل

متقاضیان می توانند در مقاطع تحصیلی دبیرستان، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این کشور مشغول به تحصیل شوند. یکی از راه های مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت این کشور مهاجرت از طریق تحصیل به نروژ می باشد. دانشگاه های این کشور در سال های اخیر به دلایل زیر مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل قرار گرفته.:

 1. امکان تحصیل در بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی
 2. تحصیل رایگان
 3. فراهم بودن امکانات رفاهی و تحصیلی

تدریس دروس در دبیرستان و کالج های این کشور به زبان نروژی می باشد و افراد برای تحصیل در این مقاطع تحصیلی باید حداقل مدرک زبان با سطح B-1 را برای زبان نروژی کسب کرده باشند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک زبان IELTS 5/ 5.5  را ارائه دهید. در مقطع کارشناسی نیز بیشتر رشته ها به زبان نروژی می باشد پس باید دانشجو مدرک معتبری نیز ارائه دهد. در مقطع کارشناسی ارشد زبان تدریس دروس در بیشتر رشته ها انگلیسی می باشد و متقاضی باید مدرک IELTS 6 را ارائه دهد.

دانشجویانی که در مقطع تحصیلی دکتری مشغول به ادامه تحصیل می باشند، به صورت ماهانه از دانشگاه حقوق دریافت می کنند. تحصیل در این مقطع بدون گذراندن مقطع کارشناسی ارشد ممکن نمی باشد پس بهتر است دانشجویان ابتدا در مقطع فوق لیسانس به تحصیل بپردازند و بعد از آن در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند.

ازدواج در نروژ

امروزه متقاضیان زیادی به دلایل و روش های مختلف به کشور نروژ مهاجرت می کنند. یکی دیگر از راه های مهاجرت به نروژ و کسب اقامت این کشور ازدواج می باشد. طبق تحقیقاتی که در سال های اخیر انجام شده ازدواج در این کشور با رشد چشمگیری داشته است. طبق قوانین اتحادیه اروپا و پیمان بین مناطق عضو شنگن اگر فردی خارجی با یک شخص در کشور دیگری که تابعیت آن کشور را دارد ازدواج کند فرد خارجی تابعیت آن کشور را به دست می آورد. در کشور نروژ نیز طبق این قانون اگر فردی با یک تبعه نروژی ازدواج کند اقامت آن کشور را دریافت کرده و پس از گذشت مدت زمان مشخصی می تواند تابعیت آن کشور را کسب نماید. شخصی که دارای تابعیت کشور نروژ می باشد، باید در آمد ماهانه اش در سطح مشخص و معینی باشد تا همسرش بتواند اقامت نروژ را به دست آورد، طبق این قانون اخذ تابعیت این کشور از طریق ازدواج کمی سخت می باشد.

مهاجرت از طریق کار

حال به بررسی یکی دیگر از راه های مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت از طریق ویزا کاری این کشور می پردازیم. طبق تحقیقات و بررسی های انجام شده بیشتر کارفرمایان این کشور ترجیح می دهند با نیروی کار نروژی کار کنند. قوانین کار نیز در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا یکسان می باشد، و فرد طی دریافت دعوت نامه کاری از کارفرمایی در کشور نروژ می تواند اقامت این کشور را دریافت کرده و به نروژ مهاجرت کند. اگر فردی موفق شود در شغلی مشغول به کار شود پس از گذشت سه سال و پرداخت مالیات می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. مقاله ای که مطالعه کردید توسط کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت جمع آوری شده، و سعی شد که اطلاعاتی مختصر در رابطه با راه های مهاجرت به نروژ در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار گیرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس گرفته و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید و با انتخاب بهنرین و مطمئن ترین راه به این کشور مهاجرت نمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *