مهاجرت به کشور سوئیس

راههای مهاجرت به سوئیس

راههای مهاجرت به سوئیس

یکی از اولین گزینه های مهاجرت به کشورهای اروپایی برای بیشتر افراد کشور سوئیس است. از جمله راههای مهاجرت به سوئیس مهاجرت از طریق ازدواج- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را می­توان نام برد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تلاش بر این دارد تا اطلاعات جامع و معتبری را در اختیار عزیزان قرار دهد.

درباره کشور سوئیس

از آنجائیکه سوئیس یکی از امن ترین کشورهای جهان بحساب می­آید و دارای اقتصاد پایداری است، افراد زیادی برای مهاجرت این کشور را انتخاب می­کنند. سوئیس کشوری کوچک با 8 میلیون جمعیت می­باشد، همچنین بخش وسیعی از این کشور را کوههای آلپ تشکیل داده است.

شرایط اقتصادی کشور سوئیس بسیار مناسب است بطوریکه نرخ بیکاری در این کشور3.2 % تخمین زده شده است که کمترین نرخ بیکاری در میان سایر کشورهای جهان دارد. افراد با دریافت ویزای سوئیس وپس از گذشت چند سال اقامت موقت در سوئیس می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. مهاجرت از طریق پناهندگی- مهاجرت تحصیلی- مهاجرت کاری- مهاجرت از طریق کارآفرینی- مهاجرت از طریق ازدواج راههایی است که اکثر افراد برای مهاجرت به سوئیس انتخاب می­نمایند.

در کشور سوئیس فرصت های شغلی بسیار مناسبی برای افراد وجود دارد. بگونه ای که دانشجویان در حین تحصیل می­توانند به انجام کار دانشجویی در این کشور بپردازند. همچنین دانشجویان می­توانند پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور شغل مورد نظر خود را بیابند و مشغول به کار شوند.

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

یکی از راههای مهاجرت به سوئیس که افراد در کمترین زمان می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند، مهاجرت از طریق ازدواج است. نکته­ای که افراد بایستی به آن توجه نمایند اینست که افرادی تابعیت کشور سوئیس را دارند با افرادی که مقیم این کشور هستند دو موضوع جدا از هم بحساب می­آید. افراد با ازدواج افرادی که تابعیت کشور سوئیس را دارند در عرض چند ماه تابعیت سوئیس را می­توانند اخذ نمایند. اما ازدواج با افرادی که مقیم کشور سوئیس هستند، فرد باید پس از گذشت چند سال اقدام به دریافت تابعیت نماید.

شرایط مهاجرت از طریق ازدواج

کشور سوئیس قوانینی را برای ازدواج افراد در این کشور وضع نموده است. از جمله شرایط ازدواج در کشور سوئیس عبارتند از:

 • پسران از سن 17 سالگی و دختران از سن 16 سالگی به بعد اجازه ازدواج دارند.
 • ازدواج افراد باید بصورت رسمی در یکی از شهرداری های این کشور به ثبت برسد.
 • در صورتیکه یکی از زوجین غیر سوئیسی باشد باید در هنگام ثبت ازدواج دارای اقامت معتبر سوئیس باشد.
 • کشور سوئیس نیز مانند سایر کشورهای اروپایی قانون تک همسری را رعایت می­نماید. افراد باید در هنگام ثبت ازدواج مجرد باشند.

افراد پس ازدواج در کشور سوئیس می­توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. همچنین افرادی که بمدت 5 سال اقامت دائم کشور سوئیس را دارا باشند، پس از گذشت سه سال از ازدواج با اتباع سوئیسی می­تواند پاسپورت این کشور را اخذ نماید.

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

از جمله راههای مهاجرت به سوئیس مهاجرت تحصیلی به سوئیس می­باشد. اما اقامت تحصیلی دانشجویان منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی­شود. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می­توانند اقامت تحصیلی خود را به دیگر اقامت های این کشور تبدیل نمایند. پس از دریافت دیگر اقامت های این کشور می­توانند پس از گذشت چند سال اقامت دائم این کشور را کسب نمایند.

شرایط مهاجرت از طریق تحصیل

دانشجویان برای اخذ اقامت دانشجویی کشور سوئیس ابتدا بایستی به یکی از دانشگاههای این کشور درخواست تحصیل دهند. در صورتیکه دانشجویان در دانشگاههای سوئیس پذیرش شوند آنگاه می­توانند برای دریافت اقامت دانشجویی اقدام نمایند. همانطور که پیش تر بیان نمودیم اقامت دانشجویی باعث بدست آوردن اقامت دائم در این کشور نمی­شود.

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می­توانند با تمدید اقامت تحصیلی خود برای تحصیل در مقطعی بالاتر اقدام نمایند. همچنین می­توانند پس از فارغ التحصیلی به جستجوی شغلی مرتبط با رشته خود بپردازند و در صورتیکه یافتن شغل می­توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری این کشور تغییر دهند.

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

در گذشته افراد می­توانستند با خرید ملک در یکی از کشورهای اروپایی از جمله سوئیس به اقامت این کشور دست یابند. اما در حال حاضر با توجه به تغییر قوانین مهاجرتی در سوئیس خرید ملک بتنهایی نمی­تواند اقامت دائم افراد را تضمین نماید. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می­نماید تا افراد همزمان با خرید ملک در این کشور از راههای دیگری نیز اقدام به اخذ اقامت این کشور نمایند. زیرا دریافت اقامت سوئیس از طریق خرید ملک تقریباً غیر ممکن است.

شرایط مهاجرت از طریق خرید ملک در سوئیس

 • طبق قوانین کشور سوئیس مهاجران برای خرید ملک باید دارای حداقل سرمایه 30000 یورو باشند.
 • همانطور که گفته شد با خرید ملک افراد نمی­توانند اقامت دائم را کسب نمایند.
 • اما در صورتیکه افراد از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد و به مدت 5 سال در این کشور اقامت گزیده باشند شانس بیشتری برای اخذ اقامت دائم این کشور خواهند داشت.

مهاجرت به سوئیس از طریق کارآفرینی

از آنجائیکه کشور سوئیس دارای شرایط اقتصادی بسیار مناسبی است، سرمایه گذاران زیادی این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می­کنند. افراد برای سرمایه گذاری در سوئیس باید به این دولت تضمین نماید که کسب و کار وی موجب سودآوری در اقتصاد این کشور خواهد شد.

سرمایه گذاران در کشور سوئیس به سرعت می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. یکی از مهمترین مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس اینست که افراد می­توانند بطور همزمان اقامت دائم اعضای خانواده خود را نیز کسب نمایند.

مهاجرت از طریق تخصص و کار

یکی دیگر از راههای مهاجرت به سوئیس که افراد می­توانند اقامت دائم سوئیس را اخذ نمایند از طریق کار و تخصص افراد می­باشد. هزینه های زندگی در کشور سوئیس بسیار بالا است اما در مقابل این هزینه های بالا کارکنان نیز در این کشور از حقوق و دستمزدهای بالا برخوردارند. افراد برای دریافت اقامت کاری سوئیس نیاز به پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان سوئیسی دارد. میزان حقوق و دستمزدی که فرد با کارفرما موافقت می­نماید ارتباط مستقیمی با موافقت دولت سوئیس با صدور اقامت کاری فرد دارد.

راههای مهاجرت به سوئیس

 • همانطور که می­دانید تنها برخی از راههای مهاجرت به سوئیس بصورت مستقیم منجر به اخذ اقامت دائم افراد می­گردد.
 • در سایر روشهای مهاجرتی افراد می­توانند با تغییر اقامت خود از نوعی به نوع دیگر و پس از گذشت 5 سال زندگی در این کشور اقامت دائم را اخذ نمایند.
 • ساده ترین و سریعترین راه دستیابی به تابعیت کشور سوئیس مهاجرت از طریق ازدواج است.
 • همانطور که گفته شد فرد با ازدواج با تبعه­ی سوئیسی تنها پس از گذشت چند ماه تابعیت این کشور را بدست می­آورد.
 • اگر چه سایر راههای مهاجرت به این کشور دارای شرایط سختی می­باشد اما در صورت کسب اقامت اولیه این کشور در نهایت فرد اقامت دائم را کسب خواهد نمود.
 • سخت ترین راه مهاجرتی به کشور سوئیس مهاجرت قاچاقی و درخواست پناهندگی به این کشور است. دولت سوئیس قوانین سخت گیرانه بسیاری را برای این دسته از افراد اعمال می­نماید.

شرایط مهاجرت از طریق تخصص یا کار چگونه است؟

دریافت اقامت کاری سوئیس به دو طریق امکان پذیر است.

 1. اولین روش که در قسمت اقامت تحصیلی بیان نمودیم که دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می­توانند اقامت کاری این کشور را اخذ نمایند.
 2. روش دوم به گونه ای است که فرد دعوتنامه یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان سوئیسی دریافت نماید.این روش برای افراد با تحصیلات دانشگاهی بالا امکان پذیر است.

کارفرمایان سوئیسی در صورتی اجازه ارسال دعوتنامه کاری برای اتباع خارجی را دارند که نتواند پس از 3 ماه  نیروی مورد نظر برای شرکت خود را در سوئیس و اتحادیه اروپا بیابد. در صورتیکه افراد از طریق اقامت کاری به کشور سوئیس سفر نمایند پس از مدت 5 سال زندگی در این کشور می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

هزینه های زندگی در سوئیس چگونه است؟

کشور سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالا می­باشد. افراد برای زندگی در کشور سوئیس نیازمند درآمدی معادل 40000 دلار در سال می­باشند که این میزان درآمد بسیار بالا است. همچنین دانشجویانی که جهت تحصیل به این کشور مراجعت می­نمایند بدلیل هزینه های بالای زندگی در این کشور مجبور به انجام کار ضمن تحصیل هستند.

قوانین تابعیت سوئیس چیست؟

طبق قوانین مهاجرتی در کشور سوئیس تنها افراد با شرایط زیر می­توانند تابعیت این کشور را بدست آورند:

 • فرد در کشور سوئیس متولد گردیده باشد و از بدو تولد دارای تابعیت سوئیسی باشد.
 • افرادی که در کشور سوئیس متولد می­شوند طبق قانون تابعیت از طریق خاک می­توانند تابعیت سوئیس را دریافت نمایند.
 • افرادی که با تبعه­ی سوئیسی ازدواج می­کنند می­توانند تابعیت این کشور را دریافت نمایند.
 • دریافت تابعیت از طریق قوانین کنفدراسیون ها.

افراد به هنگام مهاجرت در انتخاب راههای مهاجرت به کشور سوئیس دچار تردید خواهند شد و ممکن است با سوالاتی روبرو شوند از جمله:

 • برای سرمایه گذاری در کشور سوئیس باید دارای حداقل چه میزان سرمایه باشم؟
 • آیا با مهاجرت کاری به کشور سوئیس تا قبل از دریافت اقامت دائم از حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهیم شد؟
 • بهترین روش مهاجرتی به کشور سوئیس کدامست؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی در راهنمایی افراد در انتخاب راه درست مهاجرتی به این کشور را دارد. افراد جهت مشاوره در زمینه راههای مهاجرت به سوئیس می­توانند کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *