شرایط سوئیس

راههای اخذ اقامت سوئیس

راههای اخذ اقامت سوئیس

آیا شما هم  به اخذ اقامت سوئیس علاقه مند هستید ؟آیا در مورد راههای اخذ اقامت سوئیس اطلاعاتی دارید؟اگر شما هم متمایل به اقامت نمودن در این کشور زیبا و مرفه هستید با خواندن این مقاله و همچنین مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و با مشاوره حضوری و غیر حضوری با و کلا و مشاورین این موسسه این فرصت را دارید که از اطلاعات جامعی در زمینه اخذ اقامت و کلیه امور مهاجرتی و به خصوص در موضوع راههای اخذ اقامت سوئیس بهره مند شوید.

شرح روشهای اخذ اقامت سوئیس

به طور معمول اشخاصی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند میتوانند از روش های زیادی  به هدف خود برسند. که برخی از این روشها عبارتند :

 • مهاجرت تحصیلی
 • سرمایه گذاری
 • اخذ ویزای کار سوئیس

لازم به ذکر است اشخاصی که از این روشها متمایل به اخذ اقامت این کشور میباشند همیشه در ذهن خود سوالاتی از قبیل چگونگی اخذ تابعیت و اقامت  این کشور را دارند .

شرح قانون تابعیت و اقامت  کشور سوئیس

به صورت کلی قوانین تابعیت کشور  سوئیس براساس اصول ذیل بنا شده است:

 • قانونی که بیانگر تابعیت از  کنفدراسیون میباشد
 • قانون شوراهای کانتون
 • قانون شوراهای محلی.
 • قانون نحوه تابعیت گرفته شده از راه تولد در این کشور
 • قانون ازدواج با یک شخص که دارای تابعیت سوئیسی باشد
 • قانون لازم برای پیش گیری کردن از روند بی تابعیتی در این کشور

لازم به ذکر است هنگامی که یک شخص به عنوان تبعه سوئیس محسوب می گردد که حق  شهورندی وی در شهرداری (قسمت اداره ثبت احوال) به ثبت رسیده شده باشد. و همچنین خانواده ی این شخص نیز تابعیتشان به ثبت رسیده باشد.

راه ها و شرایط اخذ اقامت سوئیس از روش تولد

کودکی که از والدین سوئیسی متولد بشود ولو آن که در این کشور متولد نشده باشد و حتی در صورتی که والدین وی به طور رسمی یا غیر رسمی  ازدواج کرده باشند  این طفل سوئیسی محسوب می شود.

قانون ازدواج در سوئیس که یکی از راه های اخذ اقامت این کشور

هر شخص متقاضی تابعیت این کشور  که با یکی از اتباع  این کشور ازدواج نماید قادر به این میباشد که برای تحصیل نمودن  یاگرفتن  تابعیت و اقامت این کشور تقاضا نموده  البته مشروط بر اینکه به مدت پنج سال در این کشور  سابقه اقامت داشتع باشد و دست کم به مدت سه  سال از ازدواج آن ها نیزگذشته باشد .و به امتحان (آزمایش)  برای آزمون زبان این کشور نیازی نمیباشد ولی ملزم است که شرایط زیر را داشته باشد.

 • شخص متقاضی میبایست به هر صورت برای زندگی کردن دراین کشور  عادت کرده باشد.
 • شخص متقاضی ملزم به این میباشد که از قانون کشور  سوئیس اطاعت کند
 • شخص متقاضی برای امنیت داخلی و خارجی این کشور خطرناک نباشد.
 • شخص متقاضی ملزم به آشنایی با عرف ،آداب و رسوم رایج در مردم این کشور باشد .

لازم به ذکر است شخصی که با تبعه ی  این کشور ازدواج کرده باشد ولی در خارج از این کشور اقامت داشته باشد ملزم به این میباشد که  از مدت زمان  ازدواج آن ها دست کم شش  سال گذشته باشد و علاقمند به گرفتن  تابعیت این کشور باشد. و همچنین  در قوانین این کشور این امکان وجود دارد که در هر یک از کانتونها یا  ایالتها  به جز شرایط بالا  شرایط دیگری را هم به صورت مستقل نیز  میباشد.

اخذ تابعیت و اقامت کشور سوئیس از طریق تقاضای تابعیت

از جمله روشهای دیگر برای  گرفتن تابعیت  این کشور، این میباشد که شخص متقاضی با سکونت دائم  به مدت دوازده سال است در این کشور زندگی کرده باشد و  در زمانی  معین امکان این را دارد که تقاضای تابعیت نماید که دست کم سه  سال از  پنج سال را از زمان  قبل از اقدام نمودن  برای گرفتن  تابعیت  این کشور در  سوئیس اقامت داشته باشد. همچنین از جمله دیگر شرایط  گرفتن تابعیت  مسلط بودن به یکی از زبان های آلمانی،  زبان فرانسوی،  زبان ایتالیایی، و یا  زبان یونانی می باشد.

نحوه درخواست دادن برای کسب نمودن تابعیت کشور سوئیس

نفرات غیرسوئیسی که در بند زیر ذکر شده می توانند برای گرفتن تابعیت  این کشور اقدام نمایند:

 • خانم هایی که به خاطر ازدواج با اشخاصی که تابعیت سوئیسی خود را از دست داده اند.
 • فرزندانی که از مادران با تابعیت اینکشور که از زمان قبل از ازدواج درخواست تابعیت  این کشور را داده اند به دنیا آمده باشند.
 • اشخاص متقاضی که قبل از تاریخ اول جولای  هزار و نهصد و هشتاد و پنج  از مادرانی که درخواست تابعیت در این کشور را را از روش نسب و همچنین فرزندخواندگی یا یرای تابعیت در خواست نموده اند  به دنیا آمده باشند.
 • فرزندانی که مادرشان ازروش ازدواج موفق به گرفتن تابعیت  این کشور شوند.

شرایط تابعیت مضاعف در کشور سوئیس

بر طبق  قوانین تصویب شده در خصوص تابعیت  این کشور ، هیچ  گونه محدودیتی برای به همراه داشتن تابعیت مضاعف از  تاریخ اول ژانویه سال هزارو نهصد و نود و دو میلادی وجود ندارد. و معنی این موضوع این میباشد که  اشخاصی که دارای تابعیت خارجی میباشند  و تابعیت  این کشور را قبلاً  بدست آورده اند را  دیگر لازم نیست که تابعیت گذشته خود  را از دست بدهند. در بسیاری از قوانین مربوط به تابعیت کشورها مجوز تغییر تابعیت از والدین به فرزندان وجود دارد و به همین منظور بسیاری از فرزندانی که به دنیا می آیند و ووالدین شان تابعیت های وگوناگونی را دارند فرزندان آن ها نیز چند تابعیتی میشوند.

حقوق و وظایف اشخاصی  که تابعیت کشور سوئیس

 1. این اشخاص حق شرکت در انتخابات را دارند البته به این شرط که سنشان بالای هیجده سال تمام باشد.
 2. این اشخاص حق کاندید شدن در انتخابات را دارند
 3. این اشخاص حق شرکت در همه پرسی و رفراندوم را دارند
 4. این اشخاص قادر بهگرفتن  پاسپورت  میباشند
 5. این اشخاص حق دفاع و جلو گیری از اخراج شدن خود ا ز تابعیت این کشور را دارند.

این اشخاص در صورتی که جنس مذکر باشند  موظف به انجام خدمت  مقدس سربازی میباشند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *