مهاجرت به کشور نیوزلند

راهنمای عملی و شرایط مهاجرت به نیوزلند

راهنمای عملی و شرایط مهاجرت به نیوزلند

 

راهنمای عملی و شرایط مهاجرت به نیوزلند:نیوزلند ، سرزمین هابیت ها، لوکیشن فیلم ارباب حلقه ها و یکی از شگفت انگیز ترین مقصدهای گردشگری جهان در قاره اقیانوسیه بوده که ظرف ۳۰ سال اخیر در فهرست اولویت های مهاجرتی مشتاقان مهاجرت و زندگی در مناطق هیجان انگیز جهان قرار گرفته است. سرزمین بکر و کمتر شناخته شده نیوزلند در قاره ای که زیاد از آن در اخبار و تلویزیون و رسانه ها نمی شنویم، سبب شده با استقبال نسبتا خوبی از سوی علاقمندان به دریافت گذرنامه دوم مواجه شده و به همین خاطر، ظرف چند دهه اخیر، میلیون ها نفر به این کشور سرسبز و زیبا سفر کردند .

 

طبق گزارش بانک جهانی در سال ۲۰۱۶ میلادی، نیوزلند، آسان ترین اکو سیستم تجاری برای راه اندازی کسب و کار دارد و بهشت سرمایه گذاری در قرن بیست و یکم است.

 

نیوزلند همچون سنگاپور و کانادا و سوئد، اقتصاد دانش بنیان دارد و به همین دلیل، دانشگاه ها و مراکز اموزش عالی آن از جمله قوی ترین مراکز آکادمیک جهان به شمار می رود که سالانه پذیرای صدها هزار دانشجو از سراسر جهان هستند. در دو دهه اخیر، استقبال نسبتا خوبی از سوی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و حتی پسا دکترا ایرانی برای دریافت ادمیشن و ادامه تحصیل در دانشگاه های مطرح این کشور به عمل آمد که این رویه در سال های اخیر روند صعودی پیدا کرده است.

 

 

مهاجرت به نیوزلند با روش کارآفرینی

راهنمای اقامت اروپا از طریق ازدواج، خرید ملک و سرمایه گذاری

نیوزلند دارای آرامش گاه ها

 

رابطه اقتصادی و سیاسی تهران-ولینگتون (پایتخت نیوزلند) در نیم قرن اخیر همواره بدون تنش و مسیری آرام هم چون رابطه سیاسی و اقتصادی ایران با دیگر پایتخت های جهان (مثل اسلو نروژ) پیش رفته و همین امر، بستر خوبی برای تعاملات گسترده ایرانیان با نیوزلندی ها که اکنون در عصر فرمانروایی الیزابت دوم، ملکه بریتانیا به سر می برند را فراهم کرده است.

 

سلسله گزارش های معرفی مقصدهای مهاجرتی جهان

 

همان طور که پیش تر در سلسله گزارش های معرفی مقصدهای مهاجرتی جهان در مجله تخصصی مد و سبک زندگی لوکس تهران عرض کردیم، افرادی که خواهان دریافت روادید بلند مدت (PERMANENET RESIDENT PERMIT) و کسب اقامت دائم (PR CARD) در جهت اخذ پاسپورت دوم هستند، میتوانید سه گزینه مهم نیوزلند، کانادا و استرالیا را در دستور کار خود قرار داده و زمینه مهاجرت خود به این کشور های مرفه و ثروتمند و البته دانش بنیان را فراهم کنند. البته کشورهایی چون سوئد، نروژ، آلمان و فرانسه نیز فرصت های مهاجرتی خاص خود را دارند که به دلیل شرایط اقتصادی و قوانین خاص خود، در اولویت های مهاجرتی هموطنان قرار ندارد و اصولا این کشورها، مقصد مهاجرتی در جهان به شمار نمی روند و گزینه شماره ۱ ایرانیان برای تحصیل و کار هستند.

اعطای اقامت دائم و شهروندی

 

روش های مهاجرتی در این ۳ کشور، در چند قالب اصلی قرار می گیرد. یکی مربوط به مهاجرت نیروی تخصصی است که اصطلاحا SKILLED MIGRANT CATEGORY یا دسته نیروی ماهر نامیده می شود. اگر کسی ادعا کند که مهارت و دانش و تجربه خوبی در زمینه های خاص دارد و این تجارب میتواند توسعه کسب و کار و اشتغال و کارآفرینی و اقتصاد کشور مقصد را تقویت کند، با دارا بودن شرایط لازم، میتواند برای مهاجرت به نیوزلند، کانادا و استرالیا بر اساس دسته بندی نیروی متخصص اقدام کند. روش دیگر آن است که شما از یک کارفرما در کانادا یا نیوزلند یا استرالیا، دعوت نامه رسمی اشتغال به کار دریافت کرده و روادید یکساله این سه کشور را دریافت کرده و به این کشورها سفر کنید. پس از پرداخت چند سال مالیات و کار قانونی، شرایط شما برای اعطای اقامت دائم و شهروندی بررسی می شود.

 

میلیون ها نفر در سال به نیوزلند سفر می کنند

(میلیون ها نفر در سال به نیوزلند سفر می کنند که بیشتر تعداد در اختیار گردشگران استرالیا و چین است)

کشور فستیوال های هنری

(نیوزلند، کشور فستیوال های هنری، مد و لباس و غذا است)

نیوزلند حیات وحش ندارد

 

روش دیگر که از دو روش بالا کمی آسان تر است و امتیازهای خیلی سختی ندارد و شمار متقاضیانش نیز به نسبت کم تر است، روش مهاجرتی بر اساس شیوه سرمایه گذاری (INVESTMENT) و کارآفرینی (ENTREPRENEUR) است. در این روش، شما می بایست، ارزش خالص دارایی (NET WORTH) مشخصی داشته و حداقل امتیازهای مورد نیاز برای مهاجرت بر اساس روش سرمایه گذاری را کسب کنید. مثلا در مورد مهاجرت به کانادا به استان پرنس ادوارد گفتیم که می بایست حداقل ۱۵۰ هزار دلار کانادا در این استان سرسبز و کوچک کانادا سرمایه گذاری کنید و میزان دارایی شما هم حداقل ۵۰۰ هزار دلار کانادا باشد.

 

تیم های ارزشیابی (THIRD PARTY) برای بررسی ارزش خالص دارایی شما (PRINCIPAL APPLICANT) و همسر و فرزندان، معرفی می شود که می بایست دارایی قانونی خود را به اطلاع آن ها رسیده تا پس از ارزشیابی، گواهی ارزشیابی (VERIFICATION REPORT) برای شما صادر، و آن را ضمیمه مدارک خود کنید. هر استانی در کانادا، شرایط سرمایه گذاری خاص خود را دارد که می بایست به سایت های اداره مهاجرت استانی در قالب برنامه PNP مراجعه کنید.

 

روش های سریع مهاجرت به نیوزلند

 

(یکی از روش های سریع مهاجرت به نیوزلند، اپلای از طریق برنامه نیروی متخصص است)

سیستم مهاجرتی سرمایه گذاری، متخص افرادی است که دوست دارند در اسرع وقت و با سرمایه و اتکا به تجارب مدیریتی ارشد و کلان خود، به کشورهای مهاجر خیز جهان سفر کرده و اقامت دائم و در نهایت گذرنامه دوم اخذ کنند. این روش اگر چه سریع ترین روش است و شمار پرونده های کمتری به نسبت مهاجرت نیروی متخصص دارد، اما تا حدودی هم روش سخت و دقیقی به نظر می رسد. چرا که شما می بایست، برنامه سرمایه گذاری خود را در استان مورد نظر در کشور مقصد (هر جا باشد: ‌نیوزلند-کانادا-استرالیا) به صورت شفاف و مستند و مستدل در قالب طرح توجیهی تجاری (BUSINESS PLAN) ارائه کرده و این طرح دقیقا مشخص کند که در کشور مقصد:

 

قصد راه اندازی چه کسب و کار دارید؟

چقدر سرمایه برای راه اندازی کسب و کار مورد نظر اختصاص می دهید؟

تجارب قبلی شما برای راه اندازی این کسب و کار یا خرید سهام یک کسب و کار فعال چیست؟

دانش و تحصیلات شما تا چه اندازه مرتبط با سرمایه گذاری شما است؟

چه اندازه به اکو سیستم کسب و کار در استان مورد نظر در کشور مقصد ، اشراف اطلاعاتی دارید؟

برنامه زمان بندی شما برای راه اندازی کسب و کار چگونه است؟

طرح توجیهی تجاری شما مثلا برای سرمایه گذاری در نیوزلند، واقع گرایی و امکان سنجی شده است؟

پس از ارائه این طرح توجیهی در قالب سیستم سرمایه گذاری مهاجرتی به این سه کشور، آفیسرهای اداره مهاجرت به بررسی درخواست شما پرداخته و در صورت نیاز،شما را به مصاحبه دعوت میکنند. همه این فرآیند وقتی است که فرم خود اظهاری (EOI: EXPRESS OF INTESRTEST) را پر کرده و اطلاعات مندرج، حداقل امتیاز لازم برای قرار دادن شما در POOL LIST را فراهم کند. سپس دعوت نامه برای اپلای رسمی (ITA) برای شما صادر می شود و با پرداخت APPLICATION FEE، مراحل بعدی را انجام می دهید.

 

نکته ای که باید درباره مهاجرت به نیوزلند،کانادا و استرالیا از طریق برنامه کارآفرینی و سرمایه گذاری توجه کنید آن است که در همه این کشورها، سیستم اپلای اینترنتی در اختیار مهاجران گرامی بوده و شما را بی نیاز از استفاده کارشناسان و مشاوران حقوقی یا غیر حقوقی (واجد صلاحیت یا فاقد صلاحیت) کرده و اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید و از تعدد فرم ها و مطالب و PDF ها هراس نداشته باشید، با صبوری، میتوانید همه فرآیند ها را به صورت اینترنتی انجام دهید و فقط هزینه های مربوط به اپلای را به ادارات دولتی کشورهای مقصد پرداخت کنید که نرخ آن در سایت اداره مهاجرت کشورها اعلام می شود.

 

پس اگر قصد مهاجرت به این سه کشور از طریق برنامه کارآفرینی یا سرمایه گذاری را دارید، ۳ موضوع را حتما در ذهن داشته باشید:

 

یکی اینکه به سایت های ادارات مهاجرت هر سه کشور مراجعه، و بر اساس جدول امتیازارت، مدارک مورد نیاز و روند قانونی و مشخص اپلای متقاضیان واجد شرایط، فرآیند را طی کرده و بستر مهاجرت قانونی را از طریق پلتفرم های دولت الکترونیک این سه کشور دنبال کنید.

دوم آنکه اگر قصد مهاجرت به روش های سرمایه گذاری و کارآفرینی دارید، توجه داشته باشید که ارزش خالص دارایی های شما، در زمان درخواست، محاسبه میشود و معادل ارزی آن به ادارات مهاجرت استانی اعلام می شود. برای در امان بودن از تغییرات ناگهانی قیمت ارز (دلار کانادا-دلار نیوزلند-دلار استرالیا)، که سبب کاهش ارزی ارزش دارایی های شما میشود، در اسرع وقت نسبت به اپلای اینترنتی اقدام کنید

سوم آنکه، کلیه ادارات مهاجرت استانی در نیوزلند، کانادا و استرالیا به متقاضیان مهاجرت توصیه میکنند که تا زمانی که کارت اقامت دائم کشور مقصد را بدست نیاوردند و شرایط لازم دریافت آن را پیدا نکردند، از فروش اموال یا استعفا یا انصراف از کار بلند مدت خود پرهیز کنند. چرا که دریافت اقامت موقت (TEMPORARY RESIDENT PERMIT) هیچ تضمینی برای دریافت اقامت دائم نیست.

خوب! با این مقدمه ای که گفتیم، اکنون روش مهاجرت به نیوزلند را برای عزیزانی که به دنبال مهاجرت به این کشور سرسبز و پر پتانسیل اقیانوسیه در عرصه های ساختمان سازی، مدیریت ساخت، مدیریت گردشگری و هم چنین کشاورزی و دامپروری و صنعت چوب هست معرفی مکنیم که راهنمای عملی خوبی برای علاقمندان خواهد بود.

 

با ما همراه باشید.

نیوزلند بهتر است یا استرالیا؟

این سوال همه بسیاری از کسانی است که قصد مهاجرت به نیوزلند از طریق برنامه نیروی متخصص یا سرمایه گذاری یا کارآفرینی دارند. توجه کنید که پاسخ به این سوال به صورت قطعی غیر ممکن است و هیچ فردی نمی تواند پاسخ متقن و مستند و مستدل و شفافی به این سوال کلی بدهد.

 

سایت های مهاجرتی رسمی دو کشور

 

(بررسی سایت های مهاجرتی رسمی دو کشور و اطلاعیه های بخش NEWS سایت های دولتی، اطلاعات خوبی در اختیار مشتاقان مهاجرت قرار می دهد)

 

این پرسش مثل این سوال است که بگویید: سوئد بهتر است یا نروژ؟ فرانسه بهتر است یا آلمان؟ کانادا بهتر است یا ایالات متحده؟ حتی اگر سوال شما درباره زندگی و مهاجرت به این کشورها باشد، بازهم پاسخ خوبی نمیتوان به این سوالات کلی ارائه کرد.

 

چرا که؟

سوئد، یکی از مرفه ترین کشورهای دنیا با اقتصاد دانش بنیان و فرصت های تحصیلی رایگان برای مقطع دکتر است و اصولا مهاجر پذیر نیست و پناهنده پذیر است.

نروژ، کشور پادشاهی ثروتمند اسکاندیناوی، با ۴.۵ میلیون نفر جمعیت، بهترین سطح رفاهی و بهداشتی و تحصیل رایگان به انگلیسی در کلیه مقاطع تحصیلی را برای شهروندان و دانشجویان بین المللی فراهم میکند و اساسا نه مهاجر پذیر است و نه پناهنده پذیر!

قضیه برای آلمان و فرانسه و کانادا و استرالیا نیز به همین منوال است. پاسخ به سوالات کلی، فقط به صورت کلی امکان پذیر است و اگر به دنبال جواب مشخص و دقیق هستید، باید سوال خود را هم دقیق مطرح کنید. مثلا بگویید:‌

 

آکلند و ولینگتون

 

(آکلند و ولینگتون، برترین شهرهای نیوزلند برای مهاجران هستند)

 

اکو سیستم کسب و کار در کدام استان های نیوزلند بهتر است؟

فرصت های سرمایه گذاری استرالیا در زمینه گردشگری یا چوب چگونه است؟

دانشگاه های رایگان نیوزلند بهتر است یا استرالیا؟

فرآیند مهاجرت سرمایه گذاری به نیوزلند سریع تر است یا استرالیا؟

بیش ترین سطح امتیازات را برای مهاجرت به نیوزلند چه متقاضیانی خواهند داشت؟

مدت زمان رسیدگی به پرونده های مهاجرت به نیوزلند بیش تر است یا استرالیا؟

متقاضی مهاجرت سرمایه گذاری به نیوزلند بیش تر است یا استرالیا؟

متقاضی مهاجرت نیروی متخصص به استرالیا بیش تر است یا نیوزلند؟

مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا آسان تر است یا نیوزلند؟

فرصت های کسب و کار مهندسان عمران و مکانیک و برق در نیوزلند بیشتر است یا استرالیا؟

هزینه مهاجرت به نیوزلند کمتر است یا استرالیا؟

مالیات بر درآمد مهاجرت به نیوزلند بیشتر است یا استرالیا؟

هزینه زندگی در پایتخت یا شهرهای بزرگ نیوزلند بیشتر است یا استرالیا؟

بورس تحصیلی به مهاجران در استرالیا بیشتر است یا نیوزلند؟

خرید خانه در نیوزلند ارزان تر است یا استرالیا؟

متوسط اجاره بها محل مسکونی در استرالیا گران تر است یا نیوزلند؟

خدمات بهداشتی و درمانی به مهاجران در نیوزلند بیشتر است یا استرالیا؟

متوسط خرید واحد اداری برای راه اندازی کسب و کار در نیوزلند ارزان تر است یا استرالیا؟

ورود دانشجویان به دانشگاه ها با بورس تحصیلی در نیوزلند سریع تر است یا استرالیا؟

دریافت وام های خود اشتغالی در نیوزلند آسان تر است یا استرالیا؟

خدمات درمانی عمومی در نیوزلند ارزان تر است یا استرالیا؟

مبلغ حمایت های ماهانه دولتی به کودکان، در نیوزلند بیشتر است یا استرالیا؟

کشورهایی که بدون اخذ روادید میتوان سفر کرد، برای گذرنامه نیوزلند بیشتر است یا کشور کانگوروها؟

سفر هوایی از فرودگاه امام خمینی تهران به مقصد نیوزلند آسان تر است یا استرالیا؟

کدام شهرهای نیوزلند، فرصت های کسب و کار بیشتری دارد؟

کدام شهرهای نیوزلند فرصت های سرمایه گذاری بیشتری در اختیار کارآفرینان قرار داده است؟

کدام شهرهای استرالیا ، مقصد های مهاجرتی خوبی برای سرمایه گذاری است؟

مهاجران تخصصی در استرالیا بیشتر در ایالات پرت هستند یا سیدنی؟

دریافت خدمات دندان پزشکی در استرالیا ارزان تر است یا نیوزلند؟

انجام عمل های جراحی در نیوزلند گران تر است یا استرالیا؟

بیمه های درمانی در نیوزلند بهتر است یا استرالیا؟

سن بازنشستگی در نیوزلند کم تر است یا استرالیا؟

خدمات مالی و بانکی در استرالیا قوی تر است یا نیوزلند؟

فعالیت های ساختمانی و تاسیساتی در نیوزلند پر رونق تر است یا استرالیا؟

خرید خودرو در نیوزلند ارزان تر است یا استرالیا؟

حمایت های دولتی از سرمایه گذاران تخصصی در نیوزلند بهتر است یا استرالیا؟

حتما بخوانید :   خوشگل ترین مناطق گردشگری بریتیش کلمبیا کانادا

NEW ZEALAND VS AUSTRALIA

 

بیش از ۴۰۰ هزار صفحه در اینترنت برای پاسخ به این سوال بارگذاری شده است: NEW ZEALAND VS AUSTRALIA؟

 

سوال ها به این صورت است:

 

NEW ZEALAND VS AUSTRALIA: WHICH IS BETTER COUNTRY?

IS IT BETTER TO LIVE IN NEW ZEALAND OR AUSTRALIA?

AUSTRALIA VS NEW ZEALAND: WHICH ICONIC DESTINATION IS RIGHT FOR YOU?

۱۹ REASONS WHY NEW ZEALAND IS WAY BETTER THAN AUSTRALIA?

۱۰ DIFFERENCES BETWEEN LIVINGS IN AUSTALIA VA NEW ZEALAND?

۱۵ REASONS WHY AUSTRALIA IS BETTER THAN NEW ZEALAND

پس مشاهده میکنید برای پاسخ به این سوال که نیوزلند بهتر است یا استرالیا، میلیون ها پاسخ متنوع و متفاوت وجود دارد که هیچ یک نمیتواند پاسخ قطعی به شما بدهد.

 

در واقع، مهاجرت به نیوزلند یا مهاجرت به استرالیا، گزینه ای شخصی  بوده و برای هر فرد به مقتضی دانش، تحصیلات، سرمایه، توانایی شخصی، مهارت های فردی و اجتماعی، تجربه زندگی در خارج و مهم تر از همه، هدف و برنامه ای که تعریف  میکند، قابل بررسی و اقدام است و الزاما، شرایط و اهداف مهاجرتی افراد با هم تناسب و تشابه ندارد و این یک امر بدیهی است.

 

بافت شهری در مرکز پایتخت نیوزلند

 

(بافت شهری در مرکز پایتخت نیوزلند)

 

شاید شما به واسطه توان مندی هایی که در حوزه تجارت الکترونیک دارید، هیچ شهری در نیوزلند و استرالیا برای کسب و کار شما مهم نباشد، چرا که اساسا پلتفرم فعالیت های شما در فضای مجازی تعریف شده است و جغرافیای شهرها و وضعیتی که دارند، تاثیر چندانی در کسب و کار شما ندارد. یا شما به دنبال راهبری یک برنامه مشخص در نیوزلند هستید و هر چقدر هم استرالیا، خدمات بهتری به شما بدهد، تاثیری در برنامه مدون شما ندارد.

 

بندر ولینگتون

پس برای مهاجرت، قدم اول، تعیین برنامه مشخص و مدون کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است. اصطلاحا به زعم علمای مدیریت، می بایست VISION/MISSION خود را مشخص کنید. اگر این مشخص شد، پاسخ به این سوال که مهاجرت به نیوزلند، پاسخ گویی معیارهای چشم انداز/ماموریت شما خواهد بود یا استرالیا، آسان تر می شود.

 

داستان نیوزلند : روایت ارباب حلقه ها

 

نیوزلند، لوکیشن فیلم ارباب حلقه ها

نیوزلند را خیلی ها به خصوص هموطنان، با لوکیشن فیلم سه گانه ارباب حلقه ها می شناسند. بعضی ها هم به خاطر اینکه فرزندانشان در این کشور مشغول به تحصیل است، سفری به این کشور را تجربه کرده اند. ما بر خلاف پاتوق های هیجان انگیز تحصیلی و سفر و گردش و سرمایه گذاری در اسکاندیناوی و خاورمیانه و جنوب شرق اسیا، اطلاعات زیادی از نیوزلند نداریم.

 

نقشه نیوزلند

 

(نقشه نیوزلند را مشاهده میکنید. پایتخت نیوزلند (ولنگیتون در میان جزیره بالا  و پایین قرار دارد و شهر آکلند (AUCKLAND) که یکی از بهترین مقصدهای تحصیلی و مهاجرتی این کشور محسوب می شود و با استقیال هموطنان مواجه شده است، در جریزه بالایی قرار دارد و در وسط اقیانوس پاسفیک جنوبی و دریای تاسمانی واقع شده است)

 

نیوزلند یا زلاندنو، در وسط اقیانوس آرام است. کسی که این اقیانوس را کشف کرد، به این دلیل آن را آرام نام نهاد که آبی آرام بود. جزیره نیوزلند، در بزرگ ترین پهنه آبی کره زمین قرار دارد و ناگفته پیداست که حیات وحش خاصی ندارد و اگر چیزی مشاهده کنید، توسط انسان به این منطقه منتقل شده است. جزیره ای سر سبز که همچون مناطق شرقی و غربی کانادا، مملو از دشت های وسیع سر سبز بدون کوه مرتفع و جنگل های پوشیده از درختان تنومند  بوده که محیطی رویایی را هم چون تابلوی نقاشی سبک هایپر رئالیسم (HYPER REALISM) به تصویر می کشد. نیوزلند، کشور بادها نامیده می شود. سرزمینی که بعضا، فرود هواپیما روی باند فرودگاه را با مشکل مواجه می کند. البته نترسید! اوضاع خیلی بحرانی برای هواپیما و مسافران نمی شود.

 

اکثر جمعیت نیوزلند را اروپایی ها و سفید پوستان تشکیل می دهد و از کلونی بریتانیا به شمار می آید. اکثر جمعیت نیوزلند، در بخش شمالی آن زندگی می کنند.

 

نیوزلند را خیلی ها به خاطر فیلم سه گانه ارباب حلقه ها که لوکیشن فیلم برداری آن در طبیعت نیوزلند قرار داشت می شناسند و جالب است که بدانید این فیلم، نقش زیادی در رونق گردشگری نیوزلند در یک دهه اخیر بازی کرد.

در نیوزلند، شهر ولینگتون و اوکلند، دو شهر مهم است که اولی پایتخت سیاسی و دوم پایتخت اقتصادی آن محسوب می شود. هر دو شهر دارای دانشگاه معروفی هستند که مقصد تحصیلی و مهاجرتی بسیاری از متقاضیان سفر به این کشور زیبا محسوب می شود. در نیوزلند به عنوان کشوری بین المللی و چند فرهنگی، زبان ها زیادی تکلم می شود که چینی و فرانسوی از آن جمله است. اما زبان رسمی، انگلیسی است. اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارید، نیوزلند مقصد به نسبت ارزان و خوبی خواهد بود که شانس دریافت اقامت دائم شما را با این روش افزایش می دهد.

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *