مهاجرت تحصیلی سوئیس

دکترا در سوئیس

دکترا در سوئیس

آیا با شرایط تحصیلی در مقطع دکترا در سوئیس آشنایی دارید؟ آیا میدانید از طریق تحصیل در مقطع دکترا در سوئیس میتوان فرصت اقامت در این کشور را بدست آورد؟ اگر شما هم متمایل به کسب اقامت این کشور و همچننین تحصیل در مقطع دکترا در این کشور میباشید با خواندن این مقاله و مشاوره با وکلا و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه دکترا در سوئیس به اطلاعات جامعی دست یابید.

آشنایی با کشور سوئیس و مقطع دکترا این کشور

این کشور که یکی از زیباترین و مرفه ترین کشورهای اروپایی است و پیشرو در زمینه های دانشگاهی و تحصیلات عالیه و تحقیقاتی مبتکرانه میباشد . به این علت میباشد که ، برنامه های تحصیلی عالیه  MBA و تحصیل نمودن  در مقطع دکتری در این کشور  در همه جهان  دارای اعتبار است و مورد استقبال همه قرار گرفته است. به عنوان یک مرکز تجارت در  قاره اروپا،  اشخاص جوانی که از شرایط تحصیلی به جا مانده اند  نه تنها آرزوی تحصیل در این کشور را دارند ، بلکه بعد ازپایان یافتن دوران تحصیلات خود نسبت به شغل مورد هدفشان در این کشور ماندگار می شوند.

توضیح شرایط تحصیلی  ویژه مقطع دکتری در کشور  سوئیس

در راستای شروع به تحصیل دراین کشور  در  دوره دکتری فلسفه ، دارای جایگاه پیشرفته علمی است که به وسیله  دانشگاه ها صادر میشود. مقطع دکترا یا معادل آن برای کار حرفه ای به عنوان استاد دانشگاه یا محقق دراغلب  زمینه ها مورد نیاز میباشد. دوازده دانشگاه رسمی این کشور قادر به اعطا القاب دکترا میباشند .  لازم به ذکر است دانشگاه های علوم کاربردی و شرکت ها قادر به اعطای القاب دکترا نیستند .

با این حال، شما به صورت معمول برای انجام دادن  کارهای  تحقیقاتی در هر مکانی  که علاقه دارید، مختار میباشید  که در در یکی از دانشگاه ها و یک شرکت خصوصی هم چنین در منزل مراحل انجام بدین صورت میباشد که  دستا ورد کارهای تحقیقاتی شما میبایست توسط یک استاد در یکی از دوازده دانشگاه پذیرفته شود.

شرایط پذیرش در مقطع دکتر در سوئیس و مقایسه این شرایط با شرایط کشور آمریکا

به همراه داشتن یک مدرک کارشناسی ارشد می تواند شرط مورد نیاز  برای آغاز به تحصیل مقطع دکترا باشد. بر خلاف کشور آمریکا که داشتن مدرک کارشناسی  اجباری نمیباشد. گاهی اوقات ، یک نمره نهایی مشخص برای گرفتن  پذیرش درمراحل  دکترا مورد نیاز است.

لازم به ذکر است که هر دانشگاه، شرایط پذیرش مخصوص به خود را دارد. در این کشور، مقطع دکتری به طور معمول  و سریع  بعد از پایان نامه  دوره فوق لیسانس و در سنین   بیست و پنج الی بیست و هشت سالگی شروع می شود. به طور معمول میانگین سن متقاضیان مقطع دکترا در انتهای این مقطع سی و یک سال میباشد . برخلاف کشور آمریکا، از متقاضیان دکتری در کشور  سوئیس توقع میباشد که خیلی سریع  پس از شروع  مقطع دکترا پروژه تحقیقاتی خود را  آغاز نمایند . با این حال، امکان این وجود دارد که چندین  همایش و  سخنرانی پیشرفته وجود خواهد داشت .

برسی میزان حقوق و دستمزد  مقطع دکترا در کشور سوئیس

متاسفانه مدت زمان تحصیل در مقطع  دکترا در این کشور دارای استاندارد نمیباشد و به طور معمول مدتی ما بین دو الی هفت سال میباشد . و این مدت زمان بستگی به  موضوع تحقیقات، دانشگاه و نوع کار بستگی دارد. یک مدرک دکتری در علوم طبیعی و ریاضیات م به طور معمول چیزی  حدود  چهار سال سال طول می کشد. در رشته  هنر و  در حوزه علوم انسانی علوم انسانی،  مقطع دکترا معمول چیزی  حدود  پنج الی هفت سال  تکمیل می شود.

متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا به طور معمول به عنوان مشاوران پژوهشی  یا دانشجویان دکتری در دانشگاه استخدام می شوند.  و میزان حقوق و دستمزد  آنها چشم گیر وقابل توجه میباشد که البته  با توجه به دانشگاه مورد هدف و زمینه تحقیقات آنها  متفاوتمتفاوت میباشد که  از  دو هزار فرانک سوئیس تا مبلغی  بیشتر از  شش هزار فرانک سوئیس در در هر ماه است، میزان دست مزد میبایست در قرارداد های کاری  معین شود .

بررسی میزان اشتغال به کار به وسیله مدرک دکترا در کشور سوئیس

میزان اشتغال رابطه مستقیم با نوع رشته دارد بعضی از رشته ها در برنامه مقطع دکترا یا دانشکده های  بر گذار کننده مقطع دکترا برگزار می شود.  و برای کاندیداهای مقطع  دکترا رایج میباشد که به صورت نیمه وقت استخدام می شوند،  بعضی اوقات شخص قادر به این میباشد که  از همه زمانهای استخدام برای تحقیق خود استفاده کند، گاهی اوقات شخص متقاضی مجبور به سخنرانی و یا نظارت بر دانشجویان علاوه بر تحقیقات خود میباشد.  که این مسئله  باید درتوضیح  شغلی که همراه با قرارداد کاری  معرفی میشود مشخص شود.

معمولا موقعیت های شغلی دکتری  در  سامانه های مخصوص کاری انتشار میابد و  شخص متقاضی می تواند برای شروع به کار در خواست نماید  . یک کار معمولی  دیگر این میباشد که شخص متقاضی این امکان را دارد که  به صورت مستقیم با یک پرفسور یا یک گروه تحقیقاتی که به کارشان علاقه دارد، دارای تماس باشد و درباره فرصت ها سوال کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *