مهاجرت به کشور کلمبیا

درباره کلمبیا

درباره کلمبیا

متقاضیانی که علاقه مند به مهاجرت به کشور کلمبیا می باشند، با دریافت اطلاعات درباره کلمبیا می توانند اطلاعات لازم را دریافت کنند. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را به نگارش درآورده است تا اطلاعاتی درباره کمبیا، جغرافیا و تاریخ این کشور در اختیار شما عزیزان قرار دهد. مردم این کشور به اندازه چشم انداز آن متنوع هستند. بیشتر شهروندان از 3 گروه قومی هستند:

  • هندی ها
  • آفریقایی ها
  • مهاجران اروپایی

که اقوام آفریقایی، برای کار به عنوان برده به کلمبیا آورده شده اند. این ترکیب فرهنگی غنی، غذاها، موسیقی، رقص و هنر کشور را متنوع و منحصر به فرد می کند.

تحصیل در کلمبیا

در آموزش و پرورش، نرخ مشارکت نیز در حال افزایش بوده است. موضوعی که برای تحرک اجتماعی در جامعه جوانی که از اختلافات شدید ثروت رنج می برد، بسیار مهم است. با وجود کاهش نرخ زاد و ولد، یک چهارم از 49.6 میلیون نفر این کشور را جوانان بین 15 تا 24 سال تشکیل می دهند. در همین حال، اختلافات ثروت به گونه ای است که این کشور یکی از نابرابرترین جوامع در جهان است.

در حالی که طی دهه گذشته پیشرفت قابل توجهی در تسطیح نابرابری حاصل شده بود، ضریب جینی این کشور (معیار استاندارد توزیع ثروت) با وجود رشد اقتصادی خوب و افزایش سطح درآمد به طور کلی، از چند سال گذشته دوباره شروع به افزایش کرد. فقر، ناامنی غذایی و عدم دسترسی به مسکن یا سرپناه همچنان مشکلات عمده ای است که زنان بیشتر در آن آسیب دیده اند.

مانند بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین، اختلافات آشکاری در دسترسی به آموزش و خدمات بهداشتی بین مناطق و گروه های اقتصادی اجتماعی وجود دارد. نابرابری های اجتماعی در همه مقاطع تحصیلی این کشور همه جا وجود دارد. در نظر بگیرید که تنها 25% فقیرترین کلمبیایی ها در سال 2016 به دانشگاه رفتند. در حالی که 61% از ثروتمندترین کلمبیایی ها این دانشگاه را انجام دادند. نرخ خالص ثبت نام پایین و متوسطه در شهرها 20% بیشتر از مناطق روستایی دور افتاده است.

درباره زبان کلمبیا

طبق سرشماری این کشور در سال 2005، این کشور 37 زبان اصلی دارد. بیش از 99.5% کلمبیایی ها به زبان اسپانیایی صحبت می کنند. زبان انگلیسی در جزایر سنت اندرو، پراودنسیا و سانتا کاتالینا دارای وضعیت رسمی است. علاوه بر زبان اسپانیایی، چندین زبان دیگر نیز در این کشور صحبت می شود. 65 مورد از این زبان ها ماهیتی آمریکایی دارند. زبان های آمریندی گروه هایی از زبان های بومی قاره آمریکا هستند. 65 زبان آمریندیایی که در این کشور صحبت می شود را می توان در 12 خانواده زبان شامل آراوان، کارائیب، قطعه TU و کوئچوان دسته بندی کرد.

درباره آب و هوای کلمبیا

به دلیل نزدیکی کشور با خط استوا، آب و هوای آن به طور کلی گرمسیری و همدما است. دما در طول سال کم است. تنها عنصر آب و هوایی کاملا متغیر میزان بارندگی سالانه است. اختلافات آب و هوایی مربوط به ارتفاع و جابجایی منطقه همگرایی بین گرمسیری بین 2 توده اصلی هوا است که از شمال و جنوب شرق بادهای تجاری منشا می گیرند. سکونتگاه انسان بیش از هرجای دیگر در آمریکای لاتین به منطقه بندی عمودی در این کشور گرایش دارد.

آب و هوای جنگل های بارانی گرمسیری در منطقه آمازون، سواحل شمالی اقیانوس آرام و دره مگدالنای مرکزی با بارندگی سالانه بیش از 100 اینچ (2500 میلی متر) و دمای متوسط سالانه بالاتر از 74 درجه فارنهایت (23 درجه سلسیوس) مشخص می شود. آب و هوای موسمی گرمسیری، مشخص شده توسط یک یا چند ماه خشک اما هنوز هم از پوشش گیاهی جنگل های بارانی پشتیبانی می کند. در امتداد ساحل جنوبی اقیانوس آرام، در سواحل کارائیب و در مکان هایی در داخل کشور بخش کوئیندیو و نزدیک ویلاویچنسیو رخ می دهد.

درباره تاریخ کلمبیا

درباره تاریخ کلمبیا

باستان شناسان فکر می کنند اولین افرادی که به این کشور رسیده اند حدود 20 هزار سال پیش بوده اند. حدود 8000 سال پس از آن، شهرک نشینان دره مگدالنا در قسمت غربی کشور به تمدنی به نام چیبچا تبدیل شدند. از چيبچا، مویسکا، یک فرهنگ پیشرفته بوجود آمد که با قدرت 700 میلادی به قدرت برتر این کشور تبدیل شد.

کاوشگران اسپانیایی در سال 1500 به کلمبیا رسیدند اما تا سال 1525 هیچ شهرکی ایجاد نکردند. این شهرک نشینان در یافتن طلا و سایر اشیاء با ارزش وسواس داشتند و تا سال 1538 آن ها مویسکا را فتح کرده و تمام طلا و جواهرات آن ها را به سرقت برده بودند. کلمبیا نزدیک به 250 سال تحت سلطه اسپانیا باقی ماند.

در اواخر دهه 1700، مردم این کشور از حکومت اسپانیا خسته شده بودند. در سال 1811، شهر کارتاگنا استقلال را اعلام کرد و بوگوتا نیز به زودی پیرو آن شد. سربازان اسپانیایی در سال 1815 سعی در کنترل مجدد قدرت داشتند اما نیروهای کلمبیایی به رهبری ژنرال معروف ونزوئلا سیمون بولیوار اسپانیایی ها را در سال 1819 شکست دادند.

درباره جغرافیای کلمبیا

این کشور به «دروازه آمریکای جنوبی» ملقب شده است. زیرا، در قسمت شمال غربی قاره واقع شده است. جایی که آمریکای جنوبی با آمریکای مرکزی و شمالی ارتباط دارد. این پنجمین کشور بزرگ آمریکای لاتین است و دومین جمعیت بزرگ اسپانیایی زبان جهان را در خود جای داده است.

این کشور سرزمین افراط است. از طریق مرکز آن آتشفشان های بلند و پوشیده از برف و کوه های آند اجرا می شود. سواحل گرمسیری شمال و غرب را فرا گرفته است. و در شمال بیابان ها و در شرق چمنزارهای وسیعی وجود دارد که دشت (Los Llanos) نامیده می شوند. در جدول زیر اطلاعات کلی درباره کلمبیا را مشاهده می کنید:

پارامتر توضیحات
نام رسمی جمهوری کلمبیا
پایتخت بوگوتا
جمعیت کلمبیا 48168996
واحد پول پزو

جنگل های انبوه حوضه آمازون این کشور را پر می کند. به طوری که، تقریبا کل نیمه جنوبی کشور را اشغال می کند. در شمال غربی این کشور، منطقه ای گرم و مرطوب و پر از جنگل به نام Chocó از آن طرف مرز پاناما می رسد. در نمودار زیر توزیع مردم روستایی و شهری در این کشور را مشاهده می کنید:

توزیع مردم روستایی و شهری در کلمبیا

اقتصاد کلمبیا

این کشور دارای سابقه طولانی دموکراسی است. مانند ایالات متحده، این کشور توسط رئیس جمهور اداره می شود که هر 4 سال یکبار انتخاب می شود. قوانین توسط مجلس نمایندگان و سنا تنظیم می شود. بزرگترین شریک تجاری این کشور، ایالات متحده است که 40% از صادرات این کشور را خریداری می کند. این کشور اقلام مختلفی از جمله قهوه، موز، روغن، ذغال سنگ، طلا، پلاتین و زمرد را به خارج از کشور می فرستد.

اگرچه یکی از بدترین صادرات این کشور، داروهای غیرقانونی است. با کمک ایالات متحده، دولت این کشور در حال انجام طرح کلمبیا است. یک تلاش پرهزینه و گسترده برای پاکسازی کشور از باند هایی که کارتل نامیده می شوند و داروهای غیرقانونی برای فروش در سراسر جهان تولید می کنند.

در این مقاله سعی شد نکات مهمی درباره کلمبیا گفته شد. چنانچه تمایل به مهاجرت کاری به کلمبیا و دارید برای اطلاعات بیشتر می توانید سایر مقالات سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *