مهاجرت به کشور کانادا

درباره کانادا

درباره کانادا

هدف از نگارش این مقاله اطلاعاتی درباره کانادا و آشنایی با شرایط این کشور می باشد که می بایست مورد توجه افراد متقاضی نیز قرار گیرد. در صورتی که شما هم علاقه مند به مهاجرت و هم چنین اخد اقامت دائم در کانادا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه به سایر مقالات در باره کانادا که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند به اطلاعات جامعی دست یابید.

این کشور که در شمال ایالات متحده واقع شده ازجمله پیشرفته ترین و پهناورترین کشور های دنیا می باشد که به خاطر وسعت این کشور تنوع آب و هوایی زیادی در این کشور وجود دارد بر خلاف برخی از افکار عمومی که فکر می کنن هوای این کشور سرد می باشد بسیاری از مناطق این کشور دارای آب و هوای معتدل هستند.

آشنایی با کشور کانادا

کشور کانادا که دارای 10 استان و 3 ایالت اصلی است. وسعت این کشور تقریبا 10 میلیون کیلومتر زمین است که باعث شده دومین کشور بزرگ جهان محصوب شود. این کشور در بر گیرنده بیش از 3000 دریاچه می باشد. با این حال، کانادا تنها 33.4 میلیون نفر جمعیت دارد پایتخت کانادا، اتاوا است که جمعیت این شهر 883391 نفر است. زبان رایج مردم کانادا زبان فرانسوی و انگلیسی است.

به صورتی که در سراسر این کشور مردم به زبان انگلیسی صحبت می کند و عمدتا در ایالت کبک فرانسوی سخن می گویند. این کشور مذهبی رسمی ندارد و قانون اساسی آنها از آزادی مذهبی حمایت می کند. البته بشتر ساکنین این کشور دارای دین مسیحی می باشند که میزان پیروان این دین به صورت تقریبی 67.3% می باشد پول رسمی و رایج این کشور دلار کانادا است و این کشور دارای تولید ناخالص نسبتا بالایی می باشد.

پرچم رسمی این کشور شامل 2 رنگ اصلی است. که رنگ زمینه دو طرف قرمز و یک نوار سفید در وسط پرچم این کشور است. در این قسمت یک برگ قرمز افرا است که نشان دهنده علاقه مردم این کشور به طبیعت می باشد. کشور کانادا به علت وجود تعداد زیادی از مهاجرین دارای تنوع فرهنگی بسیار زیادی می باشد که بسیار از مردم تنوع فرهنگی در این کشور را به مانند کشور هند می دانند.

درباره کانادا و نظام سیاسی

کانادا در سال 1982 میلادی به استقلال دست یافت و به عنوان یک کشور خود مختار شناخته شد. کانادا دارای 4 حزب سیاسی است که عبارتند از:

  • حزب محافظه کار
  • حزب لیبرال
  • دموکرات جدید
  • بلوک کبک

کانادایی ها به طور مستقیم برای انتخاب نخست وزیر رای نمی دهند. در عوض، آنها برای اعضای پارلمان مجلس عوام رای می دهند که نخست وزیر با رای اکثر کرسی ها در مجلس عوام انتخاب می شود. دولت کشور کانادا که از نظام دموکراسی پارلمانی تبعیت می کند و به شدت نظام قانونی این کشور منطبق با قانون اساسی است. فرماندار کل کشور کانادا که شخص اول نظام سیاسی این کشور می باشد بر طبق نظر ملکه الیزابت دوم انتخاب می شود.

این کشور به طور مداوم در سطح بین المللی در موضوعاتی مانند آموزش و پرورش، آزادی های مدنی، آزادی اقتصادی و زندگی زندگی دارای روبط خوبی با بسیاری از کشور های مختلف دنیا می باشند. همچنین این کشور به عنوان یک قدرت میانجی شناخته شده است و عضو اغلب سازمان های متعدد بین المللی مانند سازمان ملل متحد، ملل متحد و ناتو است. مونترال، کانادا توسط یک گروه از عرفای مذهبی از فرانسه تاسیس شد. آنها دیدگاهی برای ساختن یک شهر مذهبی در بیابان کانادا داشتند و برای شروع شهر مونترال را انتخاب نمودند.

درباره کانادا و نظام سیاسی

اهالی کشور کانادا

کشور کانادا که از جمله کشور هایی می باشد که دارای کمترین تراکم جمعیت در سطح جهان می باشد. مردم کانادا دارای بالاترین کیفیت زندگی در جهان می باشند که به عنوان یک مکان عالی برای پرورش خانواده محسوب می شود. نزدیک به 22% جمعیت کانادا مهاجران هستند. داده های آماری کشور کانادا نشان می دهد که بیش از 20% از جمعیت این کشور از اشخاص خارجی متولد شده اند.

تخمین زده شده است که حداقل 42% کانادایی ها دارای مدرک دانشگاهی هستند که می توان مردم این کشور را به عنوان تحصیل کرده ترین مردم کشورهای جهان شناخت. بیان این نکته جالب می باشد که شهر مونترال بعد از شهر پاریس دومین شهری می باشد که جمعیت فرانسوی را در برگرفته و این میزان حتی از بسیاری از سایر شهر های کشور فرانسه بیشتر می باشد. تقریبا 90%از جمعیت این کشور در فاصله 100 مایلی مرز ایالات متحده و کانادا زندگی می کنند.

کانادا مکان شگفت انگیزی برای زندگی است. مردم کانادا به خوبی می دانند که چگونه از زندگی لذت ببرند و آرام باشند. این کشور به دلیل تنوع مهاجرانی که در کانادا برای نخستین بار به کشور تبدیل شد، بسیار متفاوت بود. امروزه بسیاری از شهروندان این کشور از مهاجران هستند و تعداد زیادی از مردم جهان هر سال به این کشور مهاجرت می کنند. همان طور که ذکر شد اصلی ترین دلایل مهاجرت به این کشور وجود سطح بالا از زندگی و نرخ جرم بسیار پایین در این کشور می باشد.

درباره کانادا و اقتصاد

این کشور طی دو دهه گذشته از لحاظ اقتصادی رشد کرده است و توانسته ارتباطات متعددی را در سطح تجارت بین المللی به وجود آورد. کانادا دارای تولید ناخالص داخلی به میزان 1.844 تریلیون $ (دلار) است که در سطح جهان دارای رتبه 11 می باشد. شاخص تولید ناخالص داخلی آن در سرتاسر جهان 52.364$ (دلار) است که دارای جایگاه دهمین رتبه در کشورهای جهان می باشد.
اقتصاد کشور کانادا بر اساس شایط زیادی طرح ریزی شده که به دلیل فراوانی منابع طبیعی و شبکه های تجاری فراوانی در این کشور می باشد این کشور به طور گسترده ای با ایالات متحده فعالیت می کند و توانسته مسیرهای تجاری متعددی را برای تقویت اقتصاد کشور ایجاد کند. کانادا دارای دومین ذخایر بزرگ نفت در جهان است بعد از کشور عربستان سعودی است.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاه درباره کانادا علاقه مند به مهاجرت و هم چنین کسب اقامت دائم این کشور شدید این فرصت را دارداری تا برای کسب نمودن اطلاعات بیشتری در باره کانادا به مقالات این کشور که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند نظیر ویزای کاری کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *