شرایط ایتالیا

درباره و هزینه های زندگی در ایتالیا

مهاجرت به جمهوری چک

آیا شما هم به مهاجرت و اقامت در کشور ایتالیا علاقه مند میباشید؟ ایا درباره و هزینه های زندگی در ایتالیا اطلاعاتی دارید؟ اگر شما هم متمایل به مهاجرت به کشور ایتالیا هستید و دوست دارید درباره و هزینه های زندگی در ایتالیا به اطلاعات جامعی دست یابید با خواندن این مقاله این امکان برای شما وجود دارد که به این موارد دست یابید.

شرایط کشور ایتالیا از لحاظ مکان جغرافیایی

شکل کلی این کشور در روی نقشه جهان  مانند چکمه ای است که در  میان دریای مدیترانه  گنجانده شده   این کشور از ناحیه شمال  دارای آب و هوای سرد و مطلوبی میباشد که وجود رشته کوه های آلپ  باعث این امر شده . و بر خلاف این ناحیه یعنی در قسمت های جنوبی کشور ایتالیا دارای  آب و هوای گرم ساحلی میباشد .  این کشور که در ناحیه جنوبی قاره اروپا  واقع شده است و ازناحیه  شمال با کشور اتریش و  کشور سوئیس  دارای مرز مشترک میباشد ، از سمت شرق با کشورهای اسلوونی و کروواسی و از سمت غرب با کشور فرانسه مرز مشترک دارد.

صنعت توریستی کشور ایتالیا

در هر سال  مسافران و گردشگران بسیار زیادی از طریق تور های مسافرتی کشور ایتالیا و همچنین  تور های مسافرتی قاره  اروپا فرصت سفر به این کشور را بدست می آورند.

پایتخت و شهر های مهم کشور ایتالیا

پایتخت این  کشور شهر بزرگ و تاریخی رم میباشد از جمله دیگر شهرهای مهم  این کشور می توان به شهرهای رم،  شهر میلان، شهر فلورانس و همچنین شهر توریستی  ونیز اشاره نمود

زبان و فرهنگ کشور ایتالیا

این کشور دارای تاریخ و تمدن کهنی میباشد و از لحاظ  برخورداری از میراث فرهنگی بسیار  غنی می باشد. و زبان رایج و رسمی این کشور، زبان ایتالیایی میباشد .

وضعیت کیفیت زندگی در کشور  ایتالیا

این کشور که در مسائل رفاهی و در شاخصهای زندگی بهتر به درستی عملکرده است.  وضعیت این کشور بالاتر از میزان  متوسط درآمد و ثروت، و همچنین  توازن بین کار و زندگی میباشد . و این کشور از لحاظ ارتباطات اجتماعی و  هم چنین وضعیت سلامت در جایگاه بالایی قرار دارد. اما در در زمینه هایی ازجمله  مسکن،  وضعیت رفاه شخصی،  و همچنین کیفیت محیط زیست، مشاغل و درآمد، امنیت شخصی، و آموزش و پرورش و مهارت ها از حد متوسط در  سطح پایین تری قرار دارد.

مناطق کشور ایتالیا از حیث وضعیت اقتصادی این مناطق

این کشور  که از حیث مسائل اقتصادی به دو قسمت تقسیم شده . که عبارتند از منطقه  شمالی این کشور که دارای  اقتصادی رو به رشد میباشد و همچنین در بر گیرنده  شرکت های خصوصی میباشد  که اکثرا در قسمت شمالی این کشور فعالیت دارند.

و منطقه جنوبی این کشور  که دارای اقتصادی میباشد که بیشتر  بر اساس صنعت  کشاورزی اداره میشود در نتیجه برای صرفه جویی نمودن در مخارج و  هزینه زندگی در این کشور  میبایست توجه داشت که چه منطقه ای در این کشور و همچنین  در چه زمینه ای دارای فعالیت میباشد همچنین  این کشور در  حوزه صادرات در مواردی مثل صنایع غذایی، لباس و پوشاک، صنعت مواد شیمیایی، صنایع مربوط آهن آلات، صنایع مسافرتی و گردشگری  دارای فعالیت میباشد.

با این همه تفاسیر این  کشور ازحیث مسائل  اقتصادی دارای قدرت زیادی نمیباشد. اما به علت وجود داشتن جاذبه های گردشگری و توریستی این کشور در سطح بالایی قرار داردارد ازلحاظ  علمی دانشگاه ها کشور ایتالیا میتواند  گزینه ای مناسب و قابل توجهی  برای متقاضیان باشد .

کلیه مخارج و ریز هزینه در کشور ایتالیا

واحد پول در این کشور مانند  دیگر کشورهای اروپایی، به  یورو میباشد . هزینه های زندگی در این کشور  به صورت میانگین و ماهانه به طور معمول بین شیصد الی هفتصد یورو می باشد. برای صرفه جویی نمودن در مخارج و  هزینه زندگی در این کشور میبایست بسیار مراقب بود و هوشمندانه عمل کرد.

هزینه غذا و خوراک در این کشور 

هزینه کردن در زمینه  خوراک که از مهمترین و اساسی ترین  موارد هزینه زندگی دراین کشور  می باشد که در قسمت پایین به  توضیح میزان این موارد پر داختیم.

 • مقدار هزینه دررستوران ها  برای یک وعده غذا در  یک رستوران عادی بهصورت  میانگین چیزی  حدود پانزده  یورو میباشد.
 • مقدار  هزینه برای یک وعده غذایی در مجموع  رستوران های زنجیره ای شرکت مک دونالد چیزی حدود   هفت ونیم  یورو میباشد.
 • مقدار هزینه برای هر عدد کاپو چینو  چیزی حدود یک ونیم یورو  میباشد.
 • مقدار هزینه برای هر عدد  نوشابه با برند  کوکا کولا  یا پپسی  چیزی حدود یک ونیم یورو میباشد
 • مقدار هزینه برای یک بطری آب چیزی حدود یک  یورو میباشد.

قیمت بعضی از خواروبار و مواد خوراکی در بازار

 • مقدار هزینه برای شیر (۱ لیتری) ۱٫۴۱ یورو میباشد
 • مقدار هزینه یرای یک قرص نان سفید (۵۰۰ گرم) ۱٫۲۱ یورو میباشد
 • مقدار  هزینه برای  یک کیلوگرم برنج سفید ۲٫۲۵ یورو میباشد
 • مقدار هزینه برای یک شانه تخم مرغ ۱۲ عددی ۲٫۸۵ یورو میباشد
 • مقدار هزینه برای یک کیلوگرم گوشت گاو ۱۴٫۱۷ یورو میباشد
 • مقدار هزینه برای یک پاکت سیگار (ماربورو) ۵٫۱۵ یورو میباشد

هزینه برای بعضی از میوه ها در بازار

 • مقدار هزینه برای  یک کیلوگرم سیب ۱٫۷ یورو میباشد
 • مقدار هزینه برای یک کیلوگرم موز ۱٫۵۶ یورو میباشد
 • مقدار هزینه برای یک کیلوگرم پرتقال ۱٫۶۱ یورو میباشد
 • مقدار هزینه برای یک کیلوگرم گوجه فرنگی ۱٫۷۵ یورو میباشد
 • مقدار هزینه برای  یک کیلوگرم سیب زمینی ۱٫۱۶ یورو میباشد
 • مقدار هزینه برای  یک کیلوگرم پیاز ۱٫۳۶ یورو میباشد

میزان مخارج و هزینه اجاره خانه و خرید آپارتمان در کشور ایتالیا

اجاره نمودن  آپارتمان در این کشور  از مهمترین موارد در زمینه مخارج و  هزینه زندگی دراین کشور  می باشد. میزان اجاره بها برای یک آپارتمان یک خوابه که مکان آن  در مرکز شهر این کشور باشد  پانصدو هشتادو چهار  یورو میباشد  وقیمت اجاره برای آپارتمان یک خوابه که مکان آن  خارج از مرکز شهر باشد  چهارصد و سی و هشت یورو می باشد .

میزان اجار بها برای یک  آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر این کشور  ۱٫۰۴۹ یورو میباشد  و میزان اجاره بها برای  آپارتمان سه خوابه که مکان آن  خارج از مرکز شهر باشد  ۷۵۸ یورو میباشد . میزان هزینه  برای خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر ۴٫۴۹۸ یورو می باشد و میزان هزینه برای  خرید هر متر مربع آپارتمان که مکان آن خارج از مرکز باشد  ۲٫۴۸ یورو می باشد.

شرایط کار در کشور ایتالیا

همان طور که میدانید این کشور از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار نیست این کشور آنچنان پیشرفته نمیباشد پس در نتیجه  این کشور در زمینه ایجاد اشتغال  عمل کرد خوبی نداشته که همین علت بی تاثیر درزمینه هزینه زندگی در این کشور نمی باشد.

اما در هر صورت شرایط  این کشور ایتالیا  بدین صورت میباشد که ویزای مورد نیاز برای پیدا کردن کار در این کشور از نوع پیشنهاد کاری یا job offer می باشد. ومعنای این عبارت این میباشد که در صورتی که شخص متقاضی فرصت دریافت اقامت و  نیز اشتغال در این کشور را داشته یاشد.

شرایط و مراحلی که شخص متقاضی کار باید سپری کند

شخص متقاضی کار در اولین مرحله  میبایست برای خود کارفرمایی پیدا کند البته به این شرط که  شغل مربوطه دارای  ارتباط با رشته تحصیلی  شخص متقاضی باشد  که در این صورت میتواند  پیشنهاد کاری دریافت نماید  پس از گرفتن این  ویزا که برای شش ماه و به صورت موقت برای شخص متقاضی صادر می شود و بعد از گذشتن مدت شش ماه ،  این ویزا هر سال تمدید میشود.

و بعد از سپری کردن پنج سال ویزای شخص متقاضی به اقامت دائم در این کشور تبدیل خواهد شد. بر اساس قوانین وضع شده از جانب  اتحادیه اروپا، کارفرما  ملزم میباشد که در ابتدا  شغل مورد نظر خود را برای مدت  زمان  سه  ماهه در  میان کشور خود و پس از آن به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی نمایند ، بعد از پایان دوران  تحصیل یک ویزای یکساله به صورت  موقت برای این شخص صادر  خواهد شد تا بتوانند در شغل دارای ارتباط با رشته  خودشان به  کار کردن بپردازند. بنابراین اگرشخصی از روش تحصیلی اقدام به این کار کرده باشد . قادر به این میباشد که برای شغل آگهی شده اقدام نماید و  موفق به گرفتن مجوز شوند.

هزینه تحصیل و  میزان مخارج  در کشور ایتالیا

برای اقدام به تحصیل نمودن در این کشور همه افرا د متقاضی در تمامی مقاطع تحصیلی این امکان وجود دارد که این اشخاص بتوانند اقدام به انجام این کار نمایند. میزان هزینه زندگی در این کشور  و همچنین هزینه تحصیل بستگی به نوع رشته تحصیلی  و  نوع دانشگاه مورد نظر دارد ودر هر سال  چیزی ما بین  چهار الی پنج هزار یورو میباشد .

انواع بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا

به صورت کلی دو نوع بورسیه تحصیلی در این کشور وجود دارد که عبارتند از :

 بورسیه نوع  اول

در این نوع بورسیه که حدود سه هزار و شیصد  الی پنج هزار و دویست یورو می باشد و  ویژه دانشجویانی میباشد که  در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد قصد ادامه تحصیل دارند تعلق میگیرد.

 بورسیه نوع دوم

در این نوع بورسیه نیز که  حدود  سیزده هزار و هفتصد یورو است و ویژه دانشجویان مقطع دکترا میباشد  تعلق می گیرد. دانشجویانی که در مقطع دکترا برای گرفتن بورسیه تحصیلی برای کشور این کشور میباشند ملزم به این میباشند که دارای  مقاله ISI،  نمره هفت  آزمون ،داشتن معدل خوب و  سابقه تحصیلی برای مدت  حداقل یک ترم در دانشگاهی   که هدف ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند.

هزینه ایاب و ذهاب در کشور  ایتالیا

مسافرت به وسیله قطار در این کشور که به صورت  معمول ارزان قیمت میباشد.اما درخصوص مسافرت در این کشور به وسیله خورو باید گفت که به علت بالا بودن قیمت بنزین در این کشور به هیچ وجه مقرون به صرفه نمیباشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این امکان را برای شما فراهم نموده که بتوانید از طریق مراجعه به سایت این موسسه و همچنین مشاوره حضوری و غیر حضور ی با مشاورین این موسسه از اطلاعات جامعی در زمینه این امور وبه خصوص در باره موضوع درباره و هزینه های زندگی در ایتالیا  بهره مند شوید.

10 دیدگاه برای “درباره و هزینه های زندگی در ایتالیا

 1. hiva گفت:

  با سلام و احترام ایا هزینه اجاره یک خانه و یا گرفتن خوابگاه دانشجویی برای فرد دانشجو به صرفه تر است؟مرسی

 2. پدرِ پسرشجاع گفت:

  ایتالیا خیلی خوبه وای خب میگن که کار پیدا کردن خیلی سخته

 3. ترنم گفت:

  سلام من ۲۵ساله هستم دانشجوی ارشد معماری آیا امکان تحصیل در دکترا ایتالیا دارم؟

 4. فرهاد صباغ زاده اصل تبریزی گفت:

  سلام
  میشه بگید شانس کاریابی در این کشور چقدر هستش

 5. سحر صابری گفت:

  سلام
  در مورد ویزای کاری ایتالیا محبت کنید توضیح دهید.
  ممنون از مطالب بسیار خوب تون

 6. حسین اعتمادی گفت:

  شروع کلاس ها برای چه ماهی هست و اینکه برای ارشد میتونم رشته مهندسی بخونم؟ رشته لیسانسم هنر بوده

 7. ناصر زارعی گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  من میخواستم بدونم از ایتالیا میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم و دیگه اینک برای مقطع تحصیلی کارشناسی به زبان انگلیسی پذیرش میدن؟

 8. ali ram گفت:

  بابت مطلب به روزتون تشکر میکنم اگه امکانش هست مثل مطلب درباره و هزینه های زندگی در ایتالیا یک مطلب هم در مورد کشور انگلستان بذلرید

 9. مهراد گفت:

  برای کاهش هزینه های زندگی باید کار کرد که باید ایتالیایی بلد بود وگرنخ خیلی نمیشه امیدوار بود کشی بهت با زبان انگلیسیس تو این کشور کار بده

 10. Arezoo گفت:

  سلام. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا وجود دارد؟ اگر وجود دارد هزینه های آن به چه صورت می باشد؟؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *