مهاجرت تحصیلی اسپانیا

دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا

دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid کشور اسپانیا

دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا یکی از شناخته شده ترین و با کیفیت ترین دانشگاه های کشور اسپانیا و همچنین قاره اروپا می باشد و هر سال بیش از دو هزار دانشجو بین المللی جهت ادامه تحصیل در دوره های مختلف تحصیلی اقدام به ورود به دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا می کنند. مطلع بودن از شرایط و دوره های تحصیل در دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا امری ضروری محسوب میشود و دانشجویان و هموطنان عزیز می توانند با همراهی متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت تا انتهای این مقاله از این شرایط اطلاعات کامل و دقیقی کسب کنند.

مهاجرت به کشور اسپانیا از روش های گوناگونی امکان پذیر می باشد و متقاضیان می توانند از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و سایر موارد وارد خاک این کشور شوند. به طور کلی، کشور اسپانیا مقصد مناسبی جهت ادامه تحصیل میباشد و دانشگاه های این کشور از سطح بالایی برخوردار هستند.

دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا

درباره دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا

دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا از معتبر ترین دانشگاه های دولتی در اسپانیا میباشد که در سال 1968 میلادی در شهر مادرید تاسیس شده است. بیش از سی هزار دانشجو در دوره های تحصیلی و برنامه های آموزشی مختلف در دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا مشغول به تحصیل میباشند و لازم به ذکر است که تقریبا 13% دانشجویان و متقاضیانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند از کشور های خارجی اقدام به ورود به این دانشگاه کرده اند. رتبه دانشگاه مستقل مادرید اسپانیا در بخش های مختلف به صورت زیر می اشد:

Ranking Rank
best young universities in the world Top 50
best young universities in the Europe 3rd
Mathematics (World) 50-76
Mathematics (Europe) Top 12
Global Ranking (2012) 49th
International Comparison 9th
European Teaching Rankings (2019) 18th

دانشگاه مستقل مادرید اسپانیا اولین دانشگاه این کشور می باشد که مدیریت فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی را به عهده گرفته است و لازم به ذکر می باشد که در فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در این دانشگاه فعالیت های مختلف اطلاعاتی، انتشار، مدیریت، نظارت و موارد مشابه صورت می گیرد. سه بخش تحقیقاتی دانشگاه مستقل مادرید عبارتند از Research Service، International Projects Office و Research Funding Management. دانشجویان و متقاضیان بین المللی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه مستقل مادرید نیاز به ارائه مدرک زبان معتبر انگلیسی (آیلتس و یا تافل) دارند. شما عزیزان میتوانید با مراجعه به مقاله “تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا” از شرایط تحصیل و ورود به خاک اسپانیا از طریق ویزای تحصیلی آگاه شوید.

شرایط تحصیل در دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا

تحصیل در دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا در دو پردیس اصلی این دانشگاه که شامل Main Campus و Medical Campus می شوند انجام می شود.

MAIN CAMPUS (Universidad Autónoma de Madrid)

Main Campus در پانزده کیلومتری پایتخت کشور اسپانیا، شهر مادرید قرار گرفته است و بسیار مجهز و پر از امکانات می باشد. شروع فعالیت Main Campus با ارائه برنامه های تحصیلی در زمینه های فلسفه، هنر، حقوق، اقتصاد، مدیریت کسب و کار و همچنین علوم صورت گرفت. علاوه بر کالج های ذکر شده، این پردیس دارای کالج پزشکی و مدرسه آموزش معلمان و همچنین امکانات و سالن های مختلف ورزشی می باشد. لازم به ذکر است که هم اکنون Main Campus دارای کالج روانشناسی، زیست شناسی، کالج (جدید) حقوق، مدرسه فنی، کتابخانه، کالج علوم انسانی و همچنین خوابگاه های دانشجویی نیز می باشد. دانشجویان و متقاضیانی که در پردیس اصلی دانشگاه مستقل مادرید مشغول به تحصیل می شوند می توانند علاوه بر برنامه های تحصیلی با کیفیت و پروژه های تحقیقاتی، از استخر های شنا، سالن های چند منظوره، سالن و زمین تنیس، بسکتبال، فوتبال، سالن پینگ پونگ، زمین راگبی و همچنین والیبال ساحلی بهره مند شوند. پردیس اصلی دانشگاه مستقل مادرید دارای مغازه های کتاب فروشی، خدمات درمانی و پزشکی، داروخانه، کافه و سایر امکانات می باشد. به طور کلی، پردیس اصلی دانشگاه مستقل مادرید اسپانیا از مجهز ترین پردیس های دانشگاهی در اروپا و همچنین جهان می باشد.

اگر قصد دارید بعد از اتمام دوره های تحصیلی خود و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کشور اسپانیا اقامت این کشور را بدست بیاورید، می توانید جهت مطلع شدن از شرایط اقامت پس از تحصیل در کشور اسپانیا به مقاله “اقامت پس از تحصیل در اسپانیا” مراجعه کنید.

MEDICINE CAMPUS (Universidad Autónoma de Madrid)

Medicine Campus در بخش شمالی شهر مادرید در نزدیکی بیمارستان LA PAZ قرار گرفته است و لازم به ذکر است که این بیمارستان یکی از بخش های آموزشی دانشگاه نیز به شمار می رود.  در Medicine Campus دانشجویان می توانند از تجهیزات و امکانات آزمایشگاه های مجهز بهره مند شوند و در فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی شرکت کنند. آزمایشگاه های این پردیس عبارتند از Confocal Microscopy Laboratory، Digital Processing of Scientific Images، Transmission Electron Microscopy Laboratory و Flow Citometry.

LA CRISTALERA

LA CRISTALERA در روستا Miraflores de la Sierra در بخش شمال شهر مادرید قرار گرفته است و در سال 1989 میلادی جهت سپری کردن دوره های تحصیلی تابستانه، سخنرانی ها، کنفرانس ها و جلسه های مختلف تاسیس شده است.

کالج های دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا

دانشجویان و متقاضیان می توانند دوره های تحصیلی خود را در کالج های مهندسی، علوم اقتصادی و تجاری، قانون، پزشکی، فلسفه، روانشناسی، علوم و آموزش و پرورش معلم، پلی تکنیک عالی و همچنین مدرسه دکتری سپری کنند. دانشجویان دانشکده های مختلف در دوره های گوناگون تحصیلی می توانند در انجمن های دانشجویی عضو شوند و در فعالیت های مختلف شرکت کنند. دانشگاه مستقل مادرید کشور اسپانیا دارای تیم ها و رویداد های ورزشی گوناگون می باشد و تمامی دانشجویان می توانند از این رویداد ها بهره مند شوند. علاوه بر این، دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid هشت مرکز تحقیقاتی مجهز دارد و دانشجویان می توانند جهت انجام تحقیقات و پژوهش های مختلف در رشته های گوناگون از این مراکز تحقیقاتی بهره مند شوند.

هزینه های زندگی دانشجویی در کشور اسپانیا به محل زندگی و اقامت دانشجویان بستگی دارد؛ اما به طور کلی هزینه های زندگی دانشجویی در کشور اسپانیا از 900$ الی 1100$ در ماه می باشد. همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه مستقل مادرید کشور اسپانیا در دوره های مختلف متفاوت می باشد. هزینه های تحصیل (سالانه) در دانشگاه مستقل مادرید کشور اسپانیا به صورت زیر می باشد:

ملیت دانشجویان Undergraduate Postgraduate
دانشجویان بین المللی 1000$-2600$ 1700$-3200$
دانشجویان اسپانیایی 750$-2300$ 1600$-3000$

هموطنان و متقاضیانی عزیز و گرامی که قصد ورود به خاک کشور های خارجی را دارند و مایل به کار و تحصیل در کشور های پیشرفته می باشند، می توانند با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند و از شرایط مهاجرت به کشور های خارجی به صورت کامل مطلع شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *