مهاجرت تحصیلی اسپانیا

دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا

دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا

دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا یکی از شناخته شده ترین و با کیفیت ترین دانشگاه های کشور اسپانیا و همچنین قاره اروپا می باشد. هر ساله بیش از 2000 دانشجو بین المللی جهت ادامه تحصیل در دوره های مختلف تحصیلی اقدام به ورود به این دانشگاه می کنند. مطلع بودن از شرایط و دوره های تحصیل این دانشگاه امری ضروری محسوب می شود و دانشجویان و هموطنان عزیز می توانند با همراهی متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا انتهای این مقاله از این شرایط اطلاعات کامل و دقیقی کسب کنند.

مهاجرت به این کشور از روش های گوناگونی امکان پذیر می باشد، و متقاضیان می توانند از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و سایر موارد وارد خاک این کشور شوند. به طور کلی، این کشور مقصد مناسبی جهت ادامه تحصیل می باشد و دانشگاه های این کشور از سطح بالایی برخوردار هستند.

درباره دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا

این دانشگاه از معتبر ترین دانشگاه های دولتی در این کشور می باشد که در سال 1968 در شهر مادرید تاسیس شده است. بیش از 30000 دانشجو در دوره های تحصیلی و برنامه های آموزشی مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. لازم به ذکر است که تقریبا 13% دانشجویان و متقاضیانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند از کشور های خارجی اقدام به ورود به این دانشگاه کرده اند. رتبه دانشگاه مستقل مادرید اسپانیا در بخش های مختلف به صورت زیر می باشد:

انواع رنکیگ دانشگاهی رنکینگ
Best young universities in the world50
Best young universities in the Europe3
Mathematics World76_50
Mathematics Europe12
Global Ranking 201249
International Comparison9
European teaching Ranking 201918

دانشگاه مستقل مادرید اسپانیا اولین دانشگاه این کشور می باشد که مدیریت فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی را به عهده گرفته است و لازم به ذکر می باشد که در فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در این دانشگاه فعالیت های مختلف اطلاعاتی، انتشار، مدیریت، نظارت و موارد مشابه صورت می گیرد. 3 بخش تحقیقاتی دانشگاه مستقل مادرید عبارتند از: Research Service، International Projects Office و Research Funding Management. دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه مستقل مادرید نیاز به ارائه مدرک زبان معتبر انگلیسی (آیلتس و یا تافل) دارند. شما عزیزان می توانید با مراجعه به مقاله تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا از شرایط تحصیل و ورود به خاک این کشور آگاه شوید.

تعداد متقاضیان بین المللی که در دانشگاه این کشور مشغول به تحصیل می باشند، در نمودار زیر شرح داده شده است:

میانگین تعداد متقاضیان دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid

تحصیل در این دانشگاه در 2 پردیس اصلی این دانشگاه که شامل Main Campus و Medical Campus می شوند انجام می شود.

بخش اصلی آموزشی دانشگاه مستقل اسپانیا

Main Campus در 15 کیلومتری پایتخت این کشور، شهر مادرید قرار گرفته است و بسیار مجهز و پر از امکانات می باشد. شروع فعالیت Main Campus با ارائه برنامه های تحصیلی در زمینه های فلسفه، هنر، حقوق، اقتصاد، مدیریت کسب و کار و همچنین علوم صورت گرفت. علاوه بر کالج های ذکر شده، این پردیس دارای کالج پزشکی و مدرسه آموزش معلمان و همچنین امکانات و سالن های مختلف ورزشی می باشد.

لازم به ذکر است که هم اکنون Main Campus دارای کالج روانشناسی، زیست شناسی، کالج (جدید) حقوق، مدرسه فنی، کتابخانه، کالج علوم انسانی و همچنین خوابگاه های دانشجویی نیز می باشد. دانشجویان و متقاضیانی که در پردیس اصلی دانشگاه مستقل مادرید مشغول به تحصیل می شوند می توانند علاوه بر برنامه های تحصیلی با کیفیت و پروژه های تحقیقاتی، از استخر های شنا، سالن های چند منظوره، سالن و زمین تنیس، بسکتبال، فوتبال، سالن پینگ پونگ، زمین راگبی و همچنین والیبال ساحلی بهره مند شوند.

پردیس اصلی دانشگاه مستقل مادرید دارای مغازه های کتاب فروشی، خدمات درمانی و پزشکی، داروخانه، کافه و سایر امکانات می باشد. به طور کلی، پردیس اصلی دانشگاه مستقل مادرید اسپانیا از مجهز ترین پردیس های دانشگاهی در اروپا و همچنین جهان می باشد.

اگر قصد دارید بعد از اتمام دوره های تحصیلی خود و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کشور اسپانیا اقامت این کشور را بدست بیاورید، می توانید جهت مطلع شدن از شرایط اقامت پس از تحصیل در کشور اسپانیا به مقاله اقامت پس از تحصیل در اسپانیا مراجعه کنید.

بخش پزشکی دانشگاه مستقل اسپانیا

Medicine Campus در بخش شمالی شهر مادرید در نزدیکی بیمارستان LA PAZ قرار گرفته است و لازم به ذکر است که این بیمارستان یکی از بخش های آموزشی دانشگاه نیز به شمار می رود. در Medicine Campus دانشجویان می توانند از تجهیزات و امکانات آزمایشگاه های مجهز بهره مند شوند و در فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی شرکت کنند. آزمایشگاه های این پردیس عبارتند از: Confocal Microscopy Laboratory، Digital Processing of Scientific Images، Transmission Electron Microscopy Laboratory و Flow Citometry.

کالج های دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا

کالج های دانشگاه Universidad Autónoma de Madrid اسپانیا

دانشجویان و متقاضیان می توانند دوره های تحصیلی خود را در کالج های مهندسی، علوم اقتصادی و تجاری، قانون، پزشکی، فلسفه، روانشناسی، علوم و آموزش و پرورش معلم، پلی تکنیک عالی و همچنین مدرسه دکتری سپری کنند. دانشجویان دانشکده های مختلف در دوره های گوناگون تحصیلی می توانند در انجمن های دانشجویی عضو شوند و در فعالیت های مختلف شرکت کنند.

دانشگاه مستقل مادرید کشور اسپانیا دارای تیم ها و رویداد های ورزشی گوناگون می باشد و تمامی دانشجویان می توانند از این رویداد ها بهره مند شوند. علاوه بر این، در این دانشگاه 8 مرکز تحقیقاتی مجهز دارد و دانشجویان می توانند جهت انجام تحقیقات و پژوهش های مختلف در رشته های گوناگون از این مراکز تحقیقاتی بهره مند شوند.

هزینه های زندگی دانشجویی در کشور اسپانیا به محل زندگی و اقامت دانشجویان بستگی دارد؛ اما به طور کلی هزینه های زندگی دانشجویی در کشور اسپانیا از 900$ الی 1100$ (دلار) در ماه می باشد. همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه مستقل مادرید کشور اسپانیا در دوره های مختلف متفاوت می باشد. هزینه های تحصیل (سالانه) در دانشگاه مستقل مادرید کشور اسپانیا به صورت زیر می باشد:

ملیت دانشجویانهزینه تحصیل در مقطع کارشناسی به دلارهزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دلار
دانشجویان بین المللی1000$ الی 2600$1700$ الی 3200$
دانشجویان اسپانیایی750$ الی 2300$1600$ الی 3000$

هموطنان و متقاضیانی عزیز و گرامی که قصد ورود به خاک کشور های خارجی را دارند و مایل به کار و تحصیل در کشور های پیشرفته می باشند، می توانند با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند و از شرایط مهاجرت به کشور های خارجی به صورت کامل مطلع شوند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *