مهاجرت تحصیلی اسپانیا

دانشگاه Autónoma اسپانیا

دانشگاه Autónoma کشور اسپانیا

دانشگاه Autónoma اسپانیا یکی از بهترین دانشگاه های این کشور می باشد که در کاتولونیا (اسپانیا) واقع شده است و دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند با داشتن شرایط مورد نظر جهت ادامه تحصیل در دوره های تحصیلی مختلف و شرکت در برنامه های تحصیلی با کیفیت در این دانشگاه اقدام کنند. دانشگاه Autónoma در بیست کیلومتری شهر بارسلونا قرار گرفته است و لازم به ذکر است که بودجه این دانشگاه پیشرفته به 313€ می رسد. دانشگاه Autónoma توسط دولت کشور اسپانیا حمایت و پشتیبانی می شود و به طور کلی ورود به دانشگاه های دولتی شرایط سخت تری نسبت به ورود به دانشگاه های خصوصی دارد.

کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت هموطنان گرامی را تا انتهای این نوشتار از شرایط تحصیل در دانشگاهAutónoma  در کشور اسپانیا به صورت کامل آگاه خواهند ساخت.

دانشگاه Autónoma اسپانیا

درباره دانشگاه Autónoma اسپانیا

دانشگاه Autónoma در کشور اسپانیا واقع شده است و بیش از 43000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. در سال های اخیر، دانشگاه Autónoma به دلیل تلاش های خود در زمینه ارتقاء کیفیت در تدریس، جذب استعداد های بین المللی و موثر بودن در زمینه رشد و توسعه پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی، در معتبر ترین رتبه بندی های جهانی رتبه های بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است. دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند می بایست در نظر داشته باشند که کسب مدرک لیسانس در این دانشگاه با شرکت در هشتاد برنامه تحصیلی در زمین های مختلف علمی امکان پذیر می باشد و دانشجویان می توانند برای سپری کردن برنامه های تحصیلی پیشرفته در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد نیز مشغول به تحصیل شوند. دانشگاه Autónoma دارای امکانات بسیار زیادی می باشد و دانشجویان می توانند از خدمات مسکن، خدمات کتابخانه، امکانات ورزشی، سالن های نمایش، سالن های کنفرانس، آزمایشگاه ها، باشگاه ها و انجمن های دانشجویی، فعالیت ها و دپارتمان های تحقیقاتی و همچنین برنامه های تحصیلی با کیفیت بالا بهره مند شوند.

دانشگاه Autónoma رتبه های بسیار خوبی در رنکینگ های مختلف جهانی کسب کرده است:

Ranking Rank
Time Higher Education World Ranking 145
QS Top Universities World Ranking 193
Academic Ranking of World Universities (SJTU) 301
Best Global Universities Rankings (US NEWS) 164

هموطنان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات درباره شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور اسپانیا به مقاله “شرایط تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا” مراجعه کنند.

شرایط تحصیل در دانشگاه Autónoma اسپانیا

تحصیل در دانشگاه Autónoma اسپانیا در دوره های مختلفی امکان پذیر می باشد. دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند علاوه بر برنامه های تحصیلی در دوره های تحصیلی Bachelor، Master و Phd، در سایر برنامه های تحصیلی نیز شرکت کنند. دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه Autónoma   می بایست مدارک تحصیلی کسب شده (به همراه ریز نمرات)، پاسپورت، مدارک زبان معتبر، چند قطعه عکس، رسید پرداخت هزینه های تحصیل در برنامه تحصیلی مورد نظر و همچنین سایر مدارک خود را ارائه دهند. بیش از 36% دانشجویان دانشگاه Autónoma اسپانیا از کشور های خارجی می باشند. در بخش بعدی به شرایط تحصیل در دوره های تحصیلی مختلف اشاره خواهیم کرد.

شرایط تحصیل در دوره Bachelor در دانشگاه Autónoma اسپانیا

تحصیل در دوره Bachelor در دانشگاه Autónoma اسپانیا حداقل سه سال به طول می انجامد و دانشجویان می توانند قبل از شروع برنامه های تحصیلی این دوره در دوره های آماده سازی و دوره های زبان نیز شرکت کنند. دوره تحصیلی Bachelor در دانشگاه Autónoma در اسپانیا شامل هشتاد برنامه تحصیلی در زمینه های مختلف می باشد و دانشجویان می توانند در برنامه های تحصیلی با کیفیتی چون Biomedical Sciences،Food Science and Technology، Medicine، Psychology، Physiotherapy، Applied Statistics، Geology، Mathematics، Physics، Chemistry، Biochemistry، Genetics، Bioinformatics، Biomedical Sciences، Spanish Language and Literature، English and French،English and Classics، Catalan Language and Literature، History، Interactive Communication، Aeronautical Management،Business Administration and Management، Early Childhood Education، Social Education، Industrial Relations، Geography, Environmental Management and Spatial Planning، Aeronautical Management،Telecommunication Systems Engineering، Data Engineering، Social and Cultural Anthropology، Prevention and Integral Safety and Security، Audiovisual Communication، Business and Information Technology، Communication in Organizations و همچنین سایر برنامه های تحصیلی سطح بالا مشغول به تحصیل شوند.

به یاد داشته باشید که برخی از برنامه های تحصیلی در این دوره به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند و دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند از این برنامه ها بهره مند شوند.

شرایط تحصیل در دوره Master در دانشگاه Autónoma اسپانیا

دانشجویان و متقاضیان خارجی می توانند برای ادامه تحصیل در Master در بیش از هشتاد و چهار برنامه تحصیلی انگلیسی زبان در دانشگاه Autónoma اسپانیا مشغول به تحصیل شوند. برای شرکت در برنامه های تحصیلی این دوره، متقاضیان حتما باید مدرک لیسانس معتبر و مرتبط با رشته تحصیلی مورد علاقه داشته باشند. تحصیل در این دوره حداقل دو سال تحصیلی طول می کشد و دانشجویان بین المللی می توانند در دوره های چون Advanced English Studies، Bioinformatics، Computer Vision، Computer Engineering DESPROGRAMAT، High Energy Physics، Plant Biology, Genomics and Biotechnology، Specialized Economic Analysis، Communication Science، Political Ecology Degrowth and Environmental Justice، Genitourinary Reconstructive Microsurgery، Digital Strategy and Creativity، Anaesthesia, Analgesia and Euthanasia of Laboratory animals، Basics for Advanced Nanoscience and Nanotechnologies، Creativity Applied to the Digital Environment، Digital Marketing، Economy Advanced Concepts for Business Management، Economy core concepts for business management، Laboratory Animal Science and Medicine، Theoretical and Conceptual Foundations of Degrowth، Strategic Planning in Digital Communication و سایر برنامه های تحصیلی برخوردار شوند.

شرایط تحصیل در دوره PhD در دانشگاه Autónoma اسپانیا

شرایط تحصیل در دوره PhD در دانشگاه Autónoma اسپانیا در شصت و پنج برنامه تحصیلی امکان پذیر می باشد. دانشجویان می توانند در پنج بخش علوم فناوری، علوم اجتماعی و حقوق، علوم، علوم بهداشتی و هنر و علوم انسانی مشغول به تحصیل شوند. در این دوره تحصیلی دانشجویان می توانند در فعالیت های تحقیقاتی، کنفرانس ها و سخنرانی های مختلف شرکت کنند. کسب مدرک دکترا با دفاع از پایان نامه امکان پذیر می باشد و دانشجویان می توانند در برنامه های تحصیلی چون Literary Theory and Comparative Literature  ،Catalan Language and Literature and Theatre Studies  ، Art History and Musicology  ،Pharmacology  ،Clinical and Health Psychology  ، Medicine، Genetics، Mathematics، Materials Science، Law، Education، Computer Science و سایر موارد مشغول به تحصیل شوند.

دپارتمان های دانشگاه Autónoma اسپانیا

دانشگاه Autónoma در کشور اسپانیا شامل کالج های Faculty of Biosciences،Faculty of Sciences، Faculty of Communication Studies، Faculty of Education،Faculty of Political Science and Sociology، Faculty of Law،Faculty of Economics and Business Studies، School of Engineering، Faculty of Arts and Humanities، Faculty of Medicine، Faculty of Psychology،Faculty of Translation and Interpreting و Faculty of Veterinary Medicine می شود و دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند برای ادامه تحصیل در رشته های تحصیلی مختلف وارد این کالج ها شوند. دانشجویان دانشگاه Autónoma می توانند علاوه بر برنامه های تحصیلی، در سایر برنامه ها و فعالیت ها نیز شرکت کنند. در دانشگاه Autónoma انجمن های دانشجویی مختلفی در زمینه های ورزشی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و سیار موارد عضو شوند.

دانشگاه دارای سالن برنامه نویسی تئاتر و سینما، سالن ها و زمین های ورزشی در رشته های مختلف، استخر شنا، مراکز و دپارتمان های مختلف تحقیقاتی، کتابخانه و همچنین خوابگاه های دانشجویی می باشد. تمامی دانشجویان دانشگاه Autónoma قادرند از خدمات درمانی دانشگاه و همجنین مرکز کاریابی دانشگاه بهره مند شوند. علاوه بر این، دانشگاه دارای مغازه ها و فروشگاه های مختلفی می باشد که دانشجویان و متقاضیان می توانند جهت خرید به این فروشگاه ها مراجعه کنند.

اقامت در دانشگاه Autónoma در اسپانیا

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه Autónoma را دارند می توانند قبل از شروع دوره های تحصیلی خود اقدام به اجاره و پرداخت هزینه های خوابگاه های دانشجویی کنند. دانشجویان و متقاضیان بین المللی ما توانند در Hotel Campus و Vila Universitària Halls of Residence ساکن شوند. خوابگاه های دانشجویی دانشگاه Autónoma شامل خدمات غذا، امکانات سرمایشی و گرمایشی، اینترنت رایگان، یخچال، تلویزیون، سرویس بهداشتی و سایر امکانات می باشند.

هزینه های تحصیلی در دانشگاه Autónoma اسپانیا

میانگین هزینه های تحصیل در دانشگاه Autónoma در یک سال تحصیلی 3500€ می باشد؛ اما به یاد داشته باشید که هزینه های تحصیل در رشته های تحصیلی مختلف متغیر می باشد. همچنین هزینه های زندگی دانشجویی در کشور اسپانیا به عادات دانشجو و محل اقامت او بستگی دارد؛ اما به طور کلی میانگین هزینه های زندگی دانشجویی در کشور اسپانیا به 990€ در ماه می رسد. از مهم ترین هزینه های یک دانشجو در کشور اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مورد هزینه
هزینه اقامت در خوابگاه های دانشجویی 350 الی 650 یورو در ماه
هزینه اجاره آپارتمان شخصی 500 الی 900 یورو در ماه
هزینه اقامت در خانه های مشترک (همراه با غذا) 700 الی 800 یورو در ماه
هزینه امکانات (گاز، آب، برق و غیره) 115 یورو در ماه
هزینه اینترنت 30 یورو در ماه
بلیط تک سفره با وسیله نقلیه عمومی 2 یورو
هزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی 42 یورو در ماه

 

هموطنان و دانشجویان عزیز می توانند با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند و از شرایط و هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا و همچنین کسب اقامت این کشور به صورت کامل آگاه و مطلع شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *