مهاجرت تحصیلی سوئیس

دانشگاه ژنو

شماهم میتوانید با پذیزش در دانشگاه ژنو کشور سوئیس امکان کسب اقامت در این کشور را بدست آورید .آیا شما با شرایط پذیرش در دانشگاه ژنو کشور سوئیس آشنایی دارید؟

 آشنایی با امکانات وزبان رایج  کشور سوئیس

از آنجا که مطلع هستید این کشور از جمله بهترین کشورهای دنیا میباشد که مردم این کشور به چهار زبان زنده دنیا به صحبت میپردازند و این زبانها عبارتند از زبان فرانسوی ، زبان آلمانی ، زبان ایتالیایی و زبان رومانیایی صحبت می کنند .

آشنایی با شرایط توریستی و شرایط تحصیلی کشور سوئیس

این کشور که در زمره کشورهای  مهاجر پذیر میباشد  و یکی از روش های گرفتن اقامت و  مهاجرت به این کشور ، تحصیل نمودن در دانشگاه های  این کشور می باشد. یکی از روش های تحصیل در  این کشور ، تحصیل نمودن در دانشگاه ژنو  این کشور می باشد . و قصد ما در ادامه مطلب پرداختن به شرح دانشگاه سوئیس میباشد .

آشنایی با تاریخ تاسیس و موسس  دانشگاه ژنو

تاریخ تاسیس دانشگاه ژنو به سال  هزارو پانصد و پنجاه و نه  می رسد و موسس این دانشگاه شخصی به نام جین کالوین  میباشد.

آشنایی با هدف تاسیس دانشگاه ژنو

هدف از تاسیس این دانشگاه  فعالیت در امر  آموزش،  انجام تحقیق و همچنین به گفتگو کردن با جامعه  میباشد .

آشنایی با برنامه های تحصیلی دانشگاه ژنو برای دانشجویان

تعداد برنامه های این دانشگاه به  پانصد برنامه خواهد رسید  که در بر گیرنده  صد وسی و شش  برنامه  لیسانس و فوق لیسانس و هشتادو هفت برنامه برای مقطع دکتری میشود و  در ادامه به فعالیت در سیصد و چهل وشش  برنامه آموزشی ادامه می دهد که  در بر گیرنده موضوعات بسیار متنوع و گوناگونی به مانند علوم دقیق، علوم پزشکی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم مربوط به رشته حقوق و دیگر رشته ها میشود.

آشنایی با زمینه های اصلی تحقیقاتی در دانشگاه ژنو کشور سوئیس

زمینه های اصلی در تحقیقات در  این دانشگاه در بر گیرنده  کلیه علوم زیستی مثل رشته زیست شناسی مولکولی،رشته زیست فناوری اطلاعات، رشته  فیزیک ذرات ابتدایی و  رشته فیزیک را در بر میگیرد. این دانشگاه همچنین  اماده پذیرش از هفت مرکز در حوزه ملی صلاحیت در تحقیقات میشود که عبارتند از : حوزه ژنتیک،حوزه زیست شناسی ،حوزه  شیمیایی، حوزه سیناپتیک بیماری های روانی و حوزه آسیب پذیری های زندگی در یک چشم انداز زندگی است.

آشنایی با وضعیت شهرت دانشگاه شهر ژنو

به مانند شهر ژنو، دانشگاه این شهر نیز  از شهرت قوی بین المللی برخوردار  می باشد،  و هم برای بالا بردن  کیفیت تحقیقات  با این توضیح که در میان موسسات عالی در میان دانشگاه های قاره اروپا قرار دارد و برتری در زمینه  آموزش و پرورش برای این میباشد که . به امر  تحسین نمودن  به واسطه  رابطه های قوی خود با بسیاری از سازمان های ملی و بین المللی شهر  ژنو مانند سازمان بهداشت جهانی،سازمان  اتحادیه بین المللی مخابرات، کمیته بین المللی صلیب سرخ و سازمان تحقیقات هسته ای اروپا به دست آمده است.

 اطلاعاتی درباره دانشگاه ژنو سوئیس

هم اکنون قصد ما بر این هست که اطلاعاتی درباره دانشگاه ژنو سوئیس را برای شما ارائه دهیم . دانشگاه ژنو  این کشور که در میان پنج دانشگاه برتر در دانشگاه های داخلی این کشور و همچنین دارای رتبه  هشتادو نهمین دانشگاه برتر در جهان میباشد.

هم اکنون چیزی حدود  پانزده هزار دانشجو در میان این  دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که حدود  شش  هزار نفر آنها  را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند که اکثر دانشجویان خارجی در مقا طع فوق لیسانس و دکتری مشغول به تحصیل می باشند ولی این آمار برای  همه دانشجویان  به یک صورت می باشد. برای این تعداد دانشجو  چیزی حدود  هزار و هفتصد  پرسنل و کارمند  دانشگاهی وجود دارد.

اطلاعاتی درباره میزان هزینه تحصیل در دانشگاه ژنو

به طور معمول هزینه تحصیل نمودن  در این  دانشگاه  چیزی حدود حدود  دو هزار دلار می باشد که دانشجویان برای تحصیل نمودن  مستلزم به  پرداخت آن می باشند. دانشگاه ژنو سوئیس – رشته های دانشگاه ژنو سوئیس

اطلاعاتی درباره رشته های دانشگاه ژنو سوئیس

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه ژنو قادر به این هستند که در این دانشگاه و در رشته های  مانند رشته دارو سازی، رشته داروشناسی، رشته فلسفه، رشته دندان پزشکی، رشته  فیزیک رشته نجوم، رشته روانشناسی، رشته علوم زیستی، رشته سیاست، رشته زبان های مدرن، رشته حقوق،  رشته مربوط علوم زمین شناسی و  رشته مربوط به دریا، رشته مربوط به زبان شناسی،رشته  جغرافیا،  رشته تاریخ، رشته ریاضی،  رشته جامع شناسی، رشته مطالعات ارتباطات، رشته آمار ورشته مطالعات اجرایی، رشته شیمی، رشته مریوط به علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی، رشته مربوط به علوم تربیتی و رشته اقتصاد تحصیل نموده و بتوانند مدرک معتبر خود را کسب کنند.

با در نظر گرفتن تنوع و گوناگونی  رشته های دانشجویانی که تعدادشان بسیار زیاد هم میباشد. و برای پذیرش در این  دانشگاه اقدام می کنند و شانس خود را برای تحصیل در صد دانشگاه برتر به معرض   نمایش میگذراند.

بررسی وضعیت دانش جویان و دانش آموختگان در دانشگاه ژنو

از جمله  افتخارات دانش آموختگان در  این دانشگاه می توان به  ده  جایزه ی نوبل که توسط  آنان گرفته شده  اشاره نمود . و از شخصیت های برجسته ای که سابقه تحصیل در این دانشگاه رادارند  می توان به کوفی عنان رئیس سابق سازمان ملل  اشاره نمود .

بررسی سوابق تاریخی  دانشگاه ژنو

دانشگاه تحقیقاتی ژنو که  در سال هزارو پانصدو پنجاه و نه  میلادی به عنوان مدرسه دینی فعالیت خود را آغاز کرده و از سال سال هزار و هشتصدو هفتادو سه  به یک مرکز غیر مذهبی تبدیل شده و در زمینه های گوناگونی به مانند زمینه رشته حقوق ، رشته فبزیک ،  رشته ژنتیک و دیگر رشته ها  شروع به فعالیت خود  نموده. لازم به ذکر است   زبان فرانسوی زبان رایج در میان این داشگاه ها میباشد.

بررسی رتبه بندی و جایگاه دانشگاه ژنو

جایگاه و رتبه بندی این  دانشگاه به این صورت میباشد  که این دانشگاه  عضو لیگ دانشگاه های پژوهشی قاره  اروپا میباشد  وطبق رتبه بندی در سال  دو هزار و پانزده  دارای رتبه پنجاه وهشم دنیا  میباشد و طبق رتبه بندی  موسسه QS در جایگاه هفتادو چهارم دنیا قرار دارد . بررسی و معرفی برترین دانشکده های دانشگاه کشور سوئیس : مشهورترین  دانشکده های دانشگاه ژنو  عبارنتد از :

  • دانشکده علوم طبیعی
  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده علوم انسانی
  • دانشکده علوم اجتماعی
  • دانشکده اقتصاد
  • دانشکده ترجمه
  • دانشکده روان شناسی
  • دانشکده پروتستانتیسم

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *