مهاجرت تحصیلی روسیه

دانشگاه پاولوف روسیه

تحصیل در دانشگاه پاولوف روسیه

در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت قصد معرفی دانشگاه پاولوف روسیه را دارند و شما عزیزان می توانید با همراهی ما تا انتهای این نوشتار به صورت کامل از شرایط تحصیل در این دانشگاه مطلع شوید. تحصیل در کشور روسیه شرایط دانشجویان خارجی شرایط بسیار مطلوبی دارد و هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل در رشته های تحصیلی مختلف وارد دانشگاه های معتبر کشور روسیه می شوند و لازم به ذکر است که دانشگاه های این کشور در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند.

روسیه یکی از پهناور ترین سرزمین های دنیا می باشد که بیش از صد و چهل و یک میلیون نفر جمعیت دارد و هر ساله گردشگران زیادی برای دیدن جاذبه های توریستی این کشور به شهر های مختلف روسیه سفر می کنند. مهاجرت به کشور روسیه از راه های مختلفی چون اشتغال، تحصیل، سرمایه گذاری و کارآفرینی و سایر موارد امکان پذیر میباشد.

درباره دانشگاه پاولوف روسیه

دانشگاه پاولوف روسیه یکی از مراکز تحصیلات عالی در کشور روسیه می باشد که در سال 1897 میلادی در سنت پترزبورگ تاسیس شده است. در دانشگاه پاولوف کشور روسیه دانشجویان و متقاضیان می توانند در رشته ها و دوره های مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل شوند. هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه پزشکی پاولوف روسیه وارد این دانشگاه می شوند؛ اما لازم به ذکر است که دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند حتما باید از شرایط ورود به دانشگاه، شرایط تحصیل در دانشگاه و همچنین هزینه های تحصیل در این دانشگاه آگاه و مطلع باشند. مراکز و موسسه های دانشگاه پاولوف روسیه عبارتند از مرکز فازهای اولیه آزمایش های بالینی، مرکز علمی و متدولوژی مولکولی پزشکی فدراسیون روسیه، مرکز تحقیقات علمی، مرکز تحقیقات منطقه ای مواد معدنی و روان شناسی، مرکز پزشکی، موسسه تحقیقات قلب و عروق، مؤسسه فارماکولوژی والدمان، موسسه تحقیقات جراحی زیبایی و دندانپزشکی و سایر مراکز و همچنین موسسه ها.

بیش از سی و چهار هزار دانشجو از دانشگاه پزشکی پاولوف فارغ التحصیل شده اند و دوره های تحصیلی خود را با موفقیت در این دانشگاه به اتمام رسانده اند. دانشجویان و متقاضیانی که که به فکر تحصیل در دانشگاه پاولوف روسیه هستند باید در نظر داشته باشند که جهت ادامه تحصیل در این دانشگاه به زبان روسی، حتما باید در دوره مقدماتی (قبل از شروع ترم تحصیلی) شرکت کنند؛ در حالیکه دانشجویان و متقاضیانی که مایل به تحصیل به زبان انگلیسی هستند نیازی به سپری کردن این دوره ندارند.

دانشگاه پاولوف روسیه

ورود به دانشگاه پاولوف روسیه

ورود به دانشگاه پاولوف روسیه با ارائه مدارک و همچنین شرکت در آزمون ورودی و سپس کسب پذیرش در این آزمون امکان پذیر می باشد. متقاضیان و دانشجویانی که قصد ورود به دوره های تحصیلی دانشگاه پاولوف روسیه را دارند میتوانند از اواخر خرداد ماه تا اواسط تیر ماه اقدام به ثبت نام جهت شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه کنند. آزمون ورودی شامل سوالات شفاهی و کتبی می باشد و سوالات در زمینه های علوم پایه می باشند. به دلیل بالا بودن کیفیت و سطح تحصیل در دانشگاه پاولوف در کشور روسیه و محدود بودن ظرفیت کلاس ها، درصد بسیار پایینی از دانشجویان موفق به ورود به این دانشگاه می شوند.

دانشگاه دولتی پاولوف واقع در شهر سنت پترزبورگ در کشور روسیه دارای شصت و نه دپارتمان و بخش، بیش از پنجاه آزمایشگاه تحقیقاتی و همچنین یازده موسسه و مرکز پژوهشی و چهل و سه کلینیک درمانی می باشد و لازم به ذکر است که بیش از هفتصد و هشتاد و پنج نفر در این مرکز تحصیلی مشغول به کار می باشند. کالج های دانشگاه مجهز و پیشرفته پاولوف عبارتند از کالج پزشکی، کالج دندانپزشکی، کالج پزشکی ورزشی، کالج پزشکی کودکان، کالج روانشناسی بالینی، کالج آماده سازی دانشجویان و متقاضیان دوره پیش دانشگاهی، کالج تحصیلات تکمیلی، کالج آموزش و تربیت پرستاران و کالج پزشکی دانشجویان خارجی.

هموطنان و متقاضیان عزیز و گرامی می توانند جهت مطلع شدن از مخارج و هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در کشور روسیه به مقاله “هزینه تحصیل و زندگی در روسیه” مراجع کنند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه دولتی پاولوف

هزینه های تحصیل و شرکت در دوره های تحصیلی دانشگاه های شهر های مسکو سنت پترزبورگ به طور کلی بیشتر از هزینه های تحصیل در سایر ناحیه های کشور روسیه می باشند و لازم به ذکر است که دانشجویانی که قصد دارند وارد دانشگاه پاولوف شوند می بایست در نخستین گام هزینه دعوت نامه و کسب پذیرش در آزمون ورودی این دانشگاه را که به ارزش 500$ می باشد پرداخت کنند. به طور کلی، هزینه های تحصیل در دانشگاه پیشرفته پاولوف در کشور روسیه به صورت زیر می باشد:

هزینه مورد
5300$ شرکت در دوره های پزشکی (زبان روسی)
5500$ شرکت در دوره های پزشکی (زبان انگلیسی)
5500$ شرکت در دوره های دندانپزشکی (زبان روسی)
2500$ شرکت در دوره یک ساله پادفک
1000$ سکونت در خوابگاه دانشگاهی به مدت یک سال
200$ بیمه سالانه

 

لازم به ذکر است که تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه پاولوف در کشور روسیه تنها به زبان روسی امکان پذیر می باشد. همچنین دانشجویانی که قصد سکونت در خوابگاه های دانشگاه را ندارند می توانند با پرداخت هزینه های مربوطه اقدام به اجاره مسکن و یا خانه شخصی در خارج از دانشگاه کنند.

شرایط کلی تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه

تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه در تمامی رشته های تحصیلی امکان پذیر می باشد و متقاضیان می توانند با کسب ویزای تحصیلی این کشور و داشتن شرایط مورد نیاز، وارد دانشگاه مورد نظر شوند. تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های کشور روسیه به ترتیب چهار سال، دو سال و سه سال به طول می انجامد. ورود به دانشگاه های کشور روسیه با کسب قبولی در آزمون ورودی و یا شرکت در دوره پادفک (رشته های پزشکی) امکان پذیر می باشد و شایان ذکر است که داشتن تسلط بر زبان های روسی و انگلیسی جهت تحصیل در کشور روسیه الزامی می باشد.

اگر قصد کسب اقامت روسیه را دارید و یا به فکر مهاجرت به کشور های خارجی هستید، به یاد داشته باشید که کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت آماده خدمت به هموطنان عزیز در زمینه های مختلف مهاجرتی می باشند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *