مهاجرت تحصیلی اتریش

دانشگاه وین اتریش

تحصیل در دانشگاه وین اتریش

دانشگاه وین اتریش بیش از هفت قرن قدمت دارد و دانشجویان و متقاضیان زیادی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه وین اتریش یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمانی زبان در جهان می باشد و به عنوان یکی از پیشرفته ترین و بزرگترین دانشگاه های قاره اروپا به شمار می رود. در دانشگاه وین اتریش دانشجویان و متقاضیان می توانند در برنامه های تحصیلی مختلف شرکت کنند و با تحصیل در مقطع تحصیلی مورد نظر، مدرک تحصیلی آن مقطع را بدست بیاورند. مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش تنها یکی از راه های ورود به خاک این کشور می باشد و متقاضیانی می توانند با داشتن شرایط مورد نیاز از راه های دیگری نیز به کشور اتریش مهاجرت کنند.

در این نوشتار، هدف اصلی متخصصان با تجربه موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مطلع سازی هموطنان گرامی در زمینه شرایط تحصیل و دوره های تحصیلی مختلف در دانشگاه وین اتریش می باشد.

دانشگاه وین اتریش

درباره دانشگاه وین اتریش

دانشگاه وین اتریش یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان می باشد که در سال 1365 میلادی فعالیت خود را به صورت رسمی شروع کرده است. در این دانشگاه بیش از نود هزار دانشجو در حال تحصیل در دوره های تحصیلی مختلف می باشند و تمامی دانشجویان و متقاضیان می توانند از امکانات مختلف این دانشگاه بهره مند شوند. دانشگاه وین اتریش نیز مانند اکثر دانشگاه ها و مراکز تحصیلی های کشور اتریش، یک بار از سیستم آموزشی دموکراتیک پیروی کرده است. قدرت در دانشگاه وین به طور مساوی بین سه گروه  دانشجویان، دانشکده های جونیور و اساتید تقسیم می شد و لازم به ذکر است که هر سه گروه قادر به رای دادن در زمینه های مختلف بودند. در سال 2002 میلادی سیستم دانشگاه توسط صدراعظم آلمان ولفگانگ شوسل اصلاح شد و قدرت دانشگاه بر دست اساتید متمرکز شد.

در دانشگاه وین دانشجویان و متقاضیان می توانند در بیش از 200 برنامه تحصیلی در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکترا شرکت کنند. دانشگاه پیشرفته و بزرگ وین واقع در کشور اتریش به دلیل داشتن کیفیت و سطح بسیار بالا در زمینه های مختلف تحصیلی رتبه های بسیار خوبی را در رتبه بندی های مختلف جهانی کسب کرده است:

Ranking Rank
ARWU World 151
THE World 143
USNWR World 189
QS World 175

 

لازم به ذکر می باشد که این دانشگاه یکی از بهترین و معتبر ترین دانشگاه های جهان جهت تحصیل در زمینه های هنری، علوم، مدیریت، الهیات، فلسفه، تاریخ و روانشاسی می باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه وین اتریش

اگر قصد تحصیل در دانشگاه پیشرفته وین را دارید، حتما باید از شرایط تحصیل در این دانشگاه اطلاعات کاملی کسب کنید. در دانشگاه وین در کشور اتریش بیش از نود هزار دانشجو مشغول به تحصیل در دوره های مختلف می باشند. دانشجویان می توانند در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکترا که بالا ترین سطح تحصیلی در دانشگاه وین می باشد مشغول به تحصیل شوند. تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه وین در کشور اتریش به شش هزار و نهصد نفر می رسد؛ اما به طور کلی، در دانشگاه وین بیش از نه هزار و پانصد کارمند در زمینه های مختلف مشغول به کار هستند. دانشگاه وین در کشور اتریش به دانشجویان و متقاضیان امکان تحصیل در بیش از 180 برنامه تحصیلی در دوره های آموزشی مختلف را می دهد. کسب پذیرش و همچنین ثبت نام جهت تصحیل در دوره های تحصیلی مختلف در دانشگاه وین در طول دوره پذیرش عمومی دانشجویان در ترم مورد نظر امکان پذیر می باشد. در ادامه قصد داریم تا شما را از شرایط تحصیل و کسب پذیرش در مقاطع تحصیلی مختلف آگاه سازیم.

دوره تحصیلی Bachelor در دانشگاه وین اتریش

متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره Bachelor در دانشگاه وین را دارند، حتما باید مدرک تحصیلی دوره متوسطه خود را ارائه دهند. تحصیل در این دوره حداقل سه سال به طول می انجامد و ارائه مدارکی چون پاسپورت، کارت شناسایی، مدرک زبان آلمانی و انگلیسی، مدارک صلاحیت تحصیلی، مدارک بیمه، مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی، عکس (پاسپورت) و سایر مدارک جزئی جهت تحصیل در دوره Bachelor الزامی می باشد. مدرک زبان آلمانی دانشجویان می بایست در سطح C1 باشد تا بتوانند در این دوره مشغول به تحصیل شوند. از برجسته ترین برنامه های تحصیلی در دوره Bachelor در دانشگاه وین می توان به Social and Cultural Anthropology، History of Art، History، German Philology، Fennistic،English and American Studies، Classical Philology، Theatre, Film and Media Studies، Business Administration، Economics، International Business Administration، Law، Social and Cultural Anthropology، Philosophy،Ancient History and Studies in Classical Antiquity، Prehistory and Historical Archaeology،Languages and Cultures of South Asia and Tibet، Chemistry، Mathematics، Computer Science، Chemistry، Physics، Psychology وByzantine Studies and Modern Greek Studies اشاره کرد.

دوره تحصیلی Master در دانشگاه وین اتریش

تحصیل در دوره تحصیلی Master در دانشگاه وین حداقل دو سال طول می کشد و دانشجویان برای کسب پذیرش و شرکت در برنامه های تحصیلی این دوره می بایست مدرک لیسانس معتبر و مرتبط با رشته تحصیلی مورد علاقه ارائه دهند. همچنین ارائه مدارکی چون فرم های درخواست کامل شده، مدارک زبان معتبر، پاسپورت، پذیرش نامه، انگیزه نامه، توصیه نامه، پرونده سابقه های تحصیلی و مدارک پزشکی جهت تحصیل در این دوره الزامی می باشد. دانشجویان می توانند جهت تحصیلی در دوره Master در برنامه های تحصیلی چون Classische Philology، History of Art، History of Art، Musicology، Social and Cultural Anthropology،Tibetology and Buddhist Studies، Banking and Finance، Business Administration، Business Law، Economics،Journalism and Communication Studies، Regional Research and Regional Planning، Philosophy and Economics، Sociology، Philosophy، Study of Religions، Prehistory and Historical Archaeology، Mathematics و سایر برنامه های تحصیلی شرکت کنند.

دوره تحصیلی PhD در دانشگاه وین اتریش

اگر قصد کسب مدرک تحصیلی دکترا از دانشگاه وین در کشور اتریش را دارید، حتما باید با کمک یک استاد راهنما، پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی ارائه دهید و از پایان نامه خود دفاع کنید. تحصیل در دوره Doctorate در دانشگاه وین شامل شرکت در دوره های آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی می باشد و لازم به ذکر است که تحصیل در این دوره معمولا به زبان انگلیسی انجام می شود. ارائه مدرک فوق لیسانس، پاسپورت، مدارک زبان انگلیسی و آلمانی، انگیزه نامه و توصیه نامه، داشتن سوپروایزر، ارائه پرونده سابقه های تحصیلی و ریز نمرات، عکس و همچنین صلاحیت کامل جهت تحصیل در دوره Doctorate در دانشگاه وین الزامی می باشد. دانشجویان دوره دکترا می توانند در تمامی برنامه های تحصیلی Law and Interdisciplinary Legal Studies، Humanities، Philosophy and Education، Social Science، Business، Economics and Statistics، Natural Sciences، Life Sciences، Psychology، Theology و Sport Science شرکت کنند. دانشجویان این دوره حتما باید در سمینار ها، فعالیت های کارگاهی و فعالیت های تحقیقاتی شرکت کنند.

جهت مطلع شدن از هزینه ها و مخارج تحصیل در کشور اتریش می توانید به مقاله “هزینه تحصیل در اتریش” مراجعه کنید.

دپارتمان های دانشگاه وین در کشور اتریش

دانشگاه وین در کشور اتریش دپارتمان ها و ساختمان های مختلفی دارد. این دانشگاه پیشرفته شامل مراکز تحقیقاتی، سالن های نمایش و کنفرانس، آزمایشگاه های پیشرفته و مجهز، کالج های مختلف، مراکز تربیت معلم، امکانات ورزشی و همچنین خوابگاه های دانشجویی می شوند. مهم ترین مراکز این دانشگاه عبارتند از Centre for Teacher Education (Internal Structure)، Centre for Microbiology and Environmental Systems Science (Internal Structure)، Centre for Molecular Biology (Internal Structure)، Centre for Sport Science and University Sports (Internal Structure) و Centre for Translation Studies (Internal Structure). همچنین لازم به ذکر است که دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند جهت تحصیل در رشته های مختلف از کالج های Faculty of Life Sciences، Faculty of Earth Sciences, Geography and Astronomy، Faculty of Chemistry،Faculty of Physics، Faculty of Mathematics، Faculty of Social Sciences، Faculty of Psychology،Faculty of Philosophy and Education، Faculty of Philological and Cultural Studies، Faculty of Historical and Cultural Studies، Faculty of Computer Science، Faculty of Business, Economics and Statistics، Faculty of Law،Faculty of Protestant Theology و همچنین Faculty of Catholic Theology بهره مند شوند.

دانشجویان دانشگاه وین می توانند از خدمات کتابخانه این دانشگاه بهره مند شوند. در این دانشگاه بیش از چهل کتابخانه وجود دارد و امکانات کتابخانه ها شامل اینترنت رایگان، اسکنر، فضای کار گروهی و همچنین بوفه می باشد. علاوه بر این، دانشگاه وین دارای سالن ها و زمین های ورزشی در رشته های مختلف، امکانات ورزشی و فروشگاه ها می باشد.

مخارج اقامت و تحصیل در دانشگاه وین در اتریش

دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند جهت اقامت دانشجویی در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه وین و همچنین خانه های خانه های شخصی ساکن شوند. دانشجویان و متقاضیان خارجی حتما باید شش ماه قبل از شروع برنامه تحصیلی خود اقدام به اجاره اتاق خود در خوابگاه دانشگاه کنند. هزینه اقامت اقامت در خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه وین از 150€ الی 250€ می باشد.

هزینه های تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپایی و دانشجویان خارجی یکسان نمی باشد. پرداخت شهریه در دانشگاه وین به صورت ترمی انجام می شود و میزان آن به شهروندی دانشجو بستگی دارد. به طور کلی، میانگین هزینه های تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا از 300€ الی 400€ می باشد؛ در حالی که دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه وین به طور میانگین می بایست در هر ترم تحصیلی 730€ پرداخت کنند. به یاد داشته باشید که دانشجویان می توانند در زمان تحصیل به صورت پارت تایم مشغول به کار شوند و هر ماه حداقل 300€ درآمد داشته باشند و هزینه های دانشجویی خود را به طور چشمگیری کاهش دهند. هزینه اقامت و زندگی دانشجویان در هر ماه از 400€ الی 600€ در ماه می باشد.

شما هموطنان عزیز اگر قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارید و به فکر کسب ویزای تحصیلی این کشور اروپایی هستید می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از شرایط تحصیل در این کشور به صورت کامل آگاه و مطلع شوید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *