مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه اکستر انگلستان

دانشگاه اکستر کشور انگلستان

دانشگاه اکستر انگلستان یکی از معتبر ترین و بهترین دانشگاه های انگلستان و جهان می باشد و هر ساله دانشجویان بین المللی بی شماری جهت ورود دانشگاه اکستر انگلستان اقدام می کنند. دانشگاه اکستر انگلستان در شهر اکستر این کشور قرار گفته است و دانشجویان می توانند دوره های تحصیلات عالی خود را در این دانشگاه پیشرفته سپری کنند. با همراهی متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت تا انتهای این نوشتار شما عزیزان می توانید به صورت کامل از تاریخچه، شرایط ورود، شرایط تحصیل و برنامه های تحصیلی دانشگاه اکستر انگلستان آگاه شوید.

انگلستان یکی از پیشرفته ترین کشور های دنیا در زمینه های مختلف آموزشی و پرورشی می باشد و سیستم آموزشی اکثر کشور های دنیا از سیستم آموزشی این کشور الهام گرفته شده است. جمعیت کشور انگلستان به بیش از پنجاه و سه میلیون نفر می رسد و مردم و ساکنین این کشور به زبان بین المللی انگلیسی صحبت می کنند.

درباره دانشگاه اکستر انگلستان

دانشگاه اکستر انگلستان یکی از معتبر ترین دانشگاه های دولتی انگلستان و همچنین دنیا می باشد که در بهش جنوب غربی انگلستان، در شهر اکستر قرار گرفته است. اولین کالج دانشگاه اکستر انگلستان در سال 1838 میلادی ساخته شد و در سال 1955 دانشگاه اکستر موفق به کسب منشور سلطنتی شد و از همان سال به عنوان یک دانشگاه دولتی رسمی شناخته شد. دانشگاه اکستر کشور انگلستان یکی از نه دانشگاه برتر انگلستان می باشد و دارای چهار محوطه با نام های سترتهام، سنت لوک، ترورو و پنرین می باشد. استرتهام و سنت لوک در شهر اکستر قرار گرفته اند و ترورو و پنرین نیز در کرنوال واقع شده اند. استرتهام بزرگترین محوطه اکستر می باشد و ساختمان ها و موسسه های زیادی در آن قرار گرفته اند.

تعداد کارمندان و کارکنان دانشگاه اکستر در کشور انگلستان به بیش از دو هزار و پانصد نفر می رسد و همچنین لازم به ذکر است که بیش از دو هزار و صد نفر عضو هیئت علمی این دانشگاه می باشند. تعداد دانشجویان دانشگاه اکستر در انگلستان به بیست و دو هزار نفر می رسد و هر ساله دانشجویان زیادی جهت ورود به این دانشگاه مجهز اقدام می کنند. ورود به دانشگاه اکستر در انگاستان نیاز به داشتن اطلاعات کافی و همچنین شرایط و مدارک مورد نیاز دارد و متقاضیان حتما باید به صورت کامل از شرایط تحصیل در دوره های تحصیلی گوناگون در این دانشگاه مطلع باشند. در ادامه شما عزیزان با شرایط تحصیل در دانشگاه اکستر به صورت کامل آگاه می شوید.

دانشگاه اکستر انگلستان

شرایط تحصیل در دانشگاه اکستر انگلستان

تحصیل در دانشگاه مجهز انگلستان شرایط بسیار مطلوبی به همراه دارد و دانشجویان این دانشگاه می توانند در سه دوره تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دوره تحصیلی دکترا مشغول به تحصیل شوند. دانشجویان می توانند در رشته های مختلف تحصیلی در دانشکده های این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند و لازم به ذکر است که مدرک کسب شده از این دانشگاه در سراسر جهان شناخته شده می باشد و متقاضیان می توانند بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه اکستر در تمامی نقاط جهان مشغول به کار شوند. دانشگاه اکستر واقع در کشور انگلستان دارای شش کالج می باشد:

کالج کسب و کار

رشته های تحصیل در این کالج شامل رشته های حسابداری، اقتصاد، سرمایه گذاری، دارایی، مدیریت، نوآوری و کارآفرینی می شوند.

کالج مهندسی، ریاضی و علوم فیزیکی

رشته های تحصیل در این کالج شامل رشته های علوم کامپیوتر، مهندسی، محیط زیست و حفاظت از محیط زیست، زمین شناسی، علوم داده و هوش مصنوعی، سیستم های زندگی، ریاضیات، معدن و معادن، علوم طبیعی، فیزیک و نجوم و انزژی تجدید پذیر می شوند.

کالج علوم انسانی

رشته های تحصیل در این کالج شامل رشته های باستان شناسی، تاریخ هنر و فرهنگ بصری، تاریخ باستان، درام، انگلیسی، مطالعات فیلم، زبان خارجی، تاریخ، هنر لیبرال، زبان های مدرن، دین و الهیات، سلام فرهنگ و محیط سالم می شوند.

کالج زندگی و علوم محیطی

رشته های تحصیل در این کالج شامل رشته های علوم انسانی، محیط زیست و حفظ آن، جغرافیا، علوم داده و هوش مصنوعی، نظم زندگی، علوم طبیعی، روانشناسی، علوم ورزشی و سلامت می شوند.

کالج علوم اجتماعی و مطالعات بین المللی

رشته های تحصیل در این کالج شامل رشته های مطالعات عربی و اسلامی، رشته تحصیلات، حقوق و قانون، سیاست، علوم داده و هوش مصنوعی، جامعه شناسی، فلسفه و انسان شناسی می شوند.

کلج پزشکی و بهداشت

رشته های تحصیل در این کالج شامل رشته های داروسازی، تصویر برداری پزشکی، علوم پزشکی، عصب شناسی، پرستاری، تحقیقات بهداشتی، علوم زیست پزشکی و بالینی، علوم داده و هوش مصنوعی و دندانپزشکی می شوند.

امکانات دانشگاه اکستر انگلستان

همانطور که گفته شد، دانشگاه اکستر واقع در کشور انگلستان یکی از مجهز ترین و پیشرفته ترین دانشگاه های کشور انگلستان و همچنین جهان می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند می توانند با پرداخت هزینه های مربوطه در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشند. تمامی کالج های دانشگاه اکستر دارای کافه ها و فروشگاه های مختلف می باشند و دانشجویان می توانند از آن ها بهره مند شوند. همچنین لازم به ذکر است که این دانشگاه دارای سیستم امنیتی و انتظامات قوی می باشد و این امر محیط امنی برای تحصیل دانشجویان ایجاد کرده است. دانشجویان می توانند از سالن ها و زمین های ورزشی مختلف بهره مند شوند. دانشگاه اکستر دارای سالن بدنسازی مجهز، استخر های شنا، کریکت، تنیس، زمین گلف، زمین فوتبال، زمین بسکتبال و والیبال و همچنین زمین های اسکواش می باشد.

دانشگاه اکستر واقع در کشور انگلستان بیش از چهار کتابخانه و سالن مطالعه دارد و دانشجویان می توانند در ساعات مشخص شده از این کتابخانه ها و سالن های مطالعه بهره مند شوند. همچنین شایان ذکر است که دانشجویان و متقاضیانی که در دانشگاه اکستر مشغول به تحصیل می شوند می توانند در رویداد ها و کنفرانس های مختلفی شرکت کنند و سطح علمی خود را افزایش دهند. شما عزیزان می توانید جهت مطلع شدن از شرایط ورود و تحصیل در بهترین دانشگاه ها و مراکز تحصیلی انگلستان به مقاله تحصیل در بهترین دانشگاههای انگلستان” مراجعه کنید.

شهریه دوره های تحصیلی در دانشگاه اکستر انگلستان

اگر به فکر تحصیل در دانشگاه اکستر هستید، حتما باید هزینه های زندگی و تحصیل در این دانشگاه به صورت کامل آگاه باشید. به طور کلی، هزینه شرکت در دوره های تحصیلی مختلف در دانشگاه اکستر به صورت زیر می باشد:

هزینه تحصیل دوره تحصیلی
35.000 دوره پزشکی BMBS
17.600 هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی و حقوق
17.600 حسابداری و مالی، کسب و کار و مدیریت، اقتصاد
20.500 علوم زیستی، جغرافیا، علوم پزشکی، علوم روانشناسی و علوم ورزشی
18.750 Flexible Combined Honours
22.500 مهندسی کامپیوتر، فیزیک، زمین شناسی و معادن
20.500 ریاضیات

 

کمک هزینه های دانشگاهی در دانشگاه اکستر انگلستان

دانشجویانی که توان مالی کافی ندارند از طرف دانشگاه اکستر حمایت می شوند. کمک هزینه های پشتیبانی دانشگاه اکستر بدون وجود هر گونه رقابت به دانشجویان ارائه می شود. مبلغ این کمک هزینه های تحصیلی به میزان درآمد خانواده دانشجویان بستگی دارد و لازم به ذکر است که این دسته از کمک هزینه ها معمولا در دوره تحصیلی کارشناسی به دانشجویان ارائه می شود و شرایط آن به صورت زیر می باشد:

سال دوم دوره کارشناسی سال اول دوره کارشناسی درآمد خانوار
1.550 2.100 €16.000 زیر
1.050 1.050 €16.000-€25.000

 

بورس تحصیلی در دانشگاه اکستر در کشور انگلستان

کسب بورس تحصیلی جهت تحصیل در دانشگاه اکستر در کشور انگلستان امکان پذیر می باشد و متقاضیانی که قصد دارند هزینه های تحصیلی خود را کاهش دهند می توانند با داشتن شرایط لازم اقدام به کسب کمک هزینه های تحصیلی زیر کنند:

  • Sports scholarships
  • Chapel Choir
  • Crediton Parish Church
  • Exeter Cathedral Choir
  • The Church of St Michael and All Angels, Exeter
  • St Peter’s Parish Church, Tiverton
  • Mrs Bessie Rook Memorial Travel Scholarship
  • Languages for World Peace and Understanding Scholarship

وام های دولتی جهت تحصیل در دانشگاه اکستر انگلستان

علاوه بر بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی، دانشجویانی که قادر به پرداخت هزینه های زندگی خود نیستند می توانند اقدام به کسب وام های دولتی کنند. میزان وام های دولتی جهت پرداخت هزینه های زندگی دانشجویی به صورت زیر می باشد:

مبلغ کمک هزینه در سال 2019 (حداکثر) دانشجوی تمام وقت
7.324 زندگی در خانه
8.700 زندگی دور از خانه، خارج از لندن
11.354 زندگی دور از خانه، در لندن
9.963 شرکت در یک دوره درسی خارج از کشور

لازم به ذکر است که میانگین هزینه های زندگی دانشجویی برای دانشجویان اکستر در کشور انگلستان از 9.000€ الی 10.500€ می باشد. هموطنان عزیز و گرامی می توانند جهت مطلع شدن از هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان و همچنین شرایط کسب اقامت این کشور با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *