مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » دانشگاه اوکلند

دانشگاه اوکلندیکی از بزرگترین دانشگاههای کشور نیوزلند دانشگاه اوکلند است که در سال 1883 تأسیس گردید. نیوزلند از جمله کشورهای توسعه یافته می­باشد که دارای دانشگاههای بسیاری است.

دانشجویان عزیز جهت آگاهی از شرایط تحصیل در دانشگاههای نیوزلند می­توانند از راهنمایی های مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند.

تدریس در دانشگاههای نیوزلند به زبان انگلیسی صورت می­گیرد و از جمله شرایط پذیرش در دانشگاههای این کشور برخوردار ی از مدرک زبان آیلتس می­باشد.

تحصیل در دانشگاههای نیوزلند بصورت رایگان نیست و دانشجویان جهت تحصیل در نیوزلند می­بایست شهریه هایی جهت ادامه تحصیل پرداخت نمایند.

از جمله مهمترین مزایای تحصیل در نیوزلند اینست که دانشجویان ابتدا می­توانند اقامت دائم نیوزلند را اخذ نمایند و پس از آن جهت تابعیت کشور نیوزلند اقدام نمایند.

اکثر دانشگاههای نیوزلند دارای رنکینگ بسیار بالایی هستند. اما از این میان دانشگاه اوکلند دارای بالاترین رتبه در میان دانشگاههای جهان است.

ما در این مقاله به معرفی دانشگاه اوکلند خواهیم پرداخت. از علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه دعوت می­نمائیم تا مطالب زیر را به دقت مطالعه فرمایند.

پذیرش در دانشگاه اوکلند

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه اوکلند را دارند می­بایست در ابتدا همانند دانشگاههای سایر کشورها درخواست پذیرش به این دانشگاه را نمایند. مسئولین مربوطه با بررسی مدارک تحصیلی دانشجو برای وی موافقتنامه ای ارسال خواهد نمود.

پس از آن دانشجو می-بایست جهت اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند به سفارت این کشور مراجعه نماید. دانشجویانی که قصد تحصیل به مدت بیش از 3 ماه را در این کشور دارند می­باید تقاضای ویزای رسمی دانشجویی را از این اداره نمایند.

نکته قابل توجه جهت تحصیل در این دانشگاه اینست که انتخاب رشته دانشجویان در این دانشگاه نوعی سرمایه گذاری برای وی محسوب می­گردد.

دانشگاه اوکلند به دانشجویان کمک هزینه هایی را جهت هزینه تحصیل آنها و هزینه زندگی شان در نیوزلند پرداخت می­نمایند. البته دانشجویانی که دارای اقامت دائم نیوزلند هستند تنها به مدت دو سال می­توانند از این کمک هزینه ها استفاده نمایند.

این دانشگاه همچنان وام های دانشجویی در اختیار دانشجویان قرار می­دهد. این وام های دانشجویانی تنها به دانشجویانی که دارای اقامت دائم نیوزلند هستند تعلق می­گیرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه به مدت 4 سال می­باشد و دانشجویان می­بایست به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.

پذیرش در دانشگاههای اوکلند در گذشته بدون آزمون ورودی انجام می­گرفت. اما پس از سال 2009 میلادی دانشجویان برای ورود به این دانشگاه منوط به گذراندن آزمون ورودی می­باشند.

دانشجویان برای ورود به دوره­ی کارشناسی باید دارای مدر زبان آیلتس با حداقل نمره5.5 و در دوره­ی کارشناسی ارشد باید دارای حداقل نمره 6 باشند.

بورسیه تحصیلی اوکلند

دانشجویان می­توانند جهت هزینه های تحصیل در دانشگاه اوکلند از جمله کتاب و لوازم التحریر و جزوات دانشگاهی برای اخذ کمک هزینه به این دانشگاه درخواست نمایند.

متقاضیان کمک هزینه های تحصیلی می­بایست یک ماه قبل از شروع ترم تحصیلی در این دانشگاه درخواست کمک هزینه خود را به این دانشگاه بنمایند.

همانطور که بیان نمودیم دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاههای نیوزلند باید شهریه پرداخت نمایند. شهریه تحصیلی دراین دانشگاه برای شهروندان نیوزلند 6212 دلار در سال و برای دانشجویان بین المللی که از سایر کشورها به این کشور سفر نموده اند برابر است با31510 دلار در سال تخمین زده شده است.

دانشجویان در این دانشگاه علاوه بر پرداخت شهریه های تحصیلی می­بایست هزینه ای جهت خدمات دانشجویی بپردارند. هزینه های خدمات دانشجویی در این دانشگاه برابر است با 754.80 دلار می­باشد.

دانشجویان عزیز جهت اطلاع از سایر کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی این دانشگاه می­توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

دانشگاه اوکلند

این دانشگاه دارای دانشکده های زیر می­باشد:

  • دانشکده هنر
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده اقتصاد و تجارت
  • دانشکده آموزش و پرورش
  • دانشکده فنی مهندسی
  • دانشکده علوم پایه
  • دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی
  • دانشکده الهیات

ما در این مقاله به تفصیل در مورد هریک از این دانشکده ها خواهیم پرداخت.

دانشکده هنر

این دانشکده در رشته های علوم انسانی- اجتماعی و زبان از جمله مراکز پژوهشی پیشرو در جهان محسوب می­گردد. این دانشکده مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان ارائه می­نماید.

این دانشکده علاوه بر رشته های فوق دارای رشته هایی همچون تاریخ- زبان اسپانیایی- فلسفه و انسان شناسی نیز می­باشد.

دانشکد اقتصاد و تجارت

این دانشکده دانشجویان را جهت ارائه پژوهش و ایده هایی در زمینه رشد و دانش اقتصادی پرورش می­دهد.

دانشکده آموزش و پرورش

این دانشکده دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دوره های حرفه ای را به دانشجویان ارائه می­دهد. آموزش در دوره­ی کارشناسی عبارتست از برنامه های نوین آموزشی و تخصصی که مربوط به رشته های تربیت معلم، مددکاری اجتماعی و خدمات انسانی می­باشد.

دوره های حرفه ای در این دانشکده شامل مشاوره و خدمات پشتیبانی به معلمان، مدیران و افرادی که در جامعه به فعالیت ها و خدمات اجتماعی مشغولند می­باشد.

دانشکده فنی مهندسی

در این دانشکده رشته های تخصصی همچون مهندسی عمران- مهندسی مکانیک و مهندسی محیط زیست به دانشجویان ارائه می­گردد.

همچنین این دانشگاه رشته هایی همچون مهندسی نرم­افزار و مهندسی بیومدیکال که جهت تأمین نیازهای جدید و متغیر جامعه می­باشند را به دانشجویان معرفی می­نماید.

دانشکده حقوق

این دانشکده بزرگترین دانشکده حقوق در کشور نیوزلند می­باشد. این دانشکده رشته های مختلفی همچون حقوق- بازرگانی- حقوق عمومی- حقوق بشر و حقوق محیط زیست را به دانشجویان ارائه می­نماید.

دانشکده علوم پزشکی و بهداشتی اوکلند چگونه است؟

دانشکده های داروسازی- پرستاری- بهداست و درمان و علوم پزشکی نیز در این دانشکده وقعیت دارند. دوره های پزشکی فوق در پردیس گرافتون و تاماکی ارائه می­گردد و آموزش های بالینی در بیمارستان های میدلمور- وایکاتو برگزار می­گردد.

دانشکده علوم پایه چگونه است؟

در این دانشکده رشته ها و تخصص های بسیاری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه می­دهد. دانشجویان در این رشته ها از آموزش های علمی و کاربردی بهره­مند می­گردند.

خوابگاهها در دانشگاه اوکلند چگونه اند؟

تمامی پردیس های این دانشگاه خوابگاههایی را در اختیار دانشجویان قرار می­دهند که همگی دارای امکاناتی همچون غذا- امکانات رفاهی و درمانی- تفریحی و ورزشی می­باشند.

نکته قابل توجه در این خوابگاه ها اینست که تشکل ها و جوامعی در این خوابگاهها توسط دانشجویان بوجود می­آید که می­تواند خاطره ها و تجربه های مفیدی برای دانشجویان بوجود آورد.

دانشجویان ممکن است با سوالاتی از قبیل :

آیا دانشجویان می­توانند از خوابگاههای خصوصی در این کشور استفاده نمایند؟

آیا دانشجویان اجازه کار ضمن تحصیل را در این دانشگاه خواهند داشت؟

آیا دانشجویان جهت ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه باید مبالغی پرداخت نمایند؟

مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات دانشجویان عزیز در این زمینه می­باشند.

دانشگاه اوکلند
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *