مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه های برتر انگلستان

دانشگاههای برتر انگلستان

متقاضیانی که قصد دارند در دانشگاه های برتر انگلستان ادامه تحصیل دهند باید دانشگاه های این کشور را بشناسند و بهترین دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. در سال 2019 میلادی نام 98 دانشگاه و موسسه آموزش عالی انگلستان در لیست برترین دانشگاه های دنیا قرار داشت، که از این تعداد 20 دانشگاه در شهر لندن قرار دارند. در ادامه این مقاله که توسط کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است سعی داریم به معرفی دانشگاه های برتر انگلستان بپردازیم. اگر قصد دارید اطلاعاتی در رابطه با دانشگاه های برتر انگلستان به دست آورید تا پایان ما را همراهی کنید.

شرایط تحصیل در انگلستان

پیش از آنکه به بررسی دانشگاه های برتر در انگلستان بپردازیم سعی داریم اطلاعاتی در رابطه با شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور در اختیار شما متقاضیان محترم قرار دهیم. در دانشگاه های این کشور امکان تحصیل در رشته های مختلف وجود دارد، رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلستان به زبان انگلیسی تدریس می شوند. جهت تحصیل لازم است متقاضیان ابتدا پذیرش دانشگاه مورد نظر را به دست آورند، بدین منظور لازم است فرد شخصا یا با کمک متخصصین مهاجرتی مدارکی مانند: مدارک تحصیلی پیشین، ریز نمرات، انگیزه نامه، مدرک معتبر زبان و انگیزه نامه را به دانشگاه ارسال نماید.

لازم به ذکر است که ارائه مدرک زبان انگلیسی الزامی نمی باشد و اگر فرد به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشد می تواند پیش از ورود به دانشگاه در دوره های آموزشی شرکت نماید. یکی از مزایا تحصیل در دانشگاه های انگلستان این است که لازم نیست دانشجو در آزمون ورودی شرکت نماید. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر لازم است اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه مقاله شرایط ویزای تحصیلی انگلستان را مطالعه کنید. در ادامه سعی داریم به معرفی دانشگاه های برتر انگلستان بپردازیم.

معرفی دانشگاه آکسفورد

Oxford University در جنوب شرقی کشور انگلستان و در شهر آکسفورد قرار گرفته است. تاریخ دقیقی از سال تاسیس این کشور در دسترس نیست اما طبق مدارک موجود در سال 1096 م. در این دانشگاه کلاس های آموزشی برگزار می شده است. در حال حاضر تعداد زیادی از دانشجویان از 138 کشور در دنیا در این دانشگاه تحصیل می کنند. این دانشگاه دارای 38 دانشکده می باشد، همچنین دانشگاه آکسفورد دارای مجموعه کاملی از دپارتمان ها می باشد که این دپارتمان ها در 4 بخش دسته بندی می شوند. بعضی از دپارتمان های مهم عبارتند از:

 • دپارتمان شیمی
 • دپارتمان جانورشناسی
 • دپارتمان علوم کامپیوتر
 • دپارتمان علوم مهندسی
 • دپارتمان طب اطفال
 • دپارتمان علوم بهداشت و غیره

معرفی دانشگاه کمبریج

از دانشگاه های برتر انگلستان می توان به دانشگاه کمبریج اشاره کرد، University of Cambridge از سال 2001 م. تا سال 2008 م . به عنوان دانشگاه برتر در بریتانیا شناخته می شد. تعداد دانشجویان مقطع دکتری که در دانشگاه کمبریج تحصیل می کنند بیشتر از تعداد دانشجویان دکتری در دانشگاه های دیگر کشور انگلستان می باشد. این دانشگاه در سال 1209 تاسیس شده است و در حال حاضر حدودا 19 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند.

ناتینگهام یکی از دانشگاه های برتر انگلستان

University of Nottingham نقش موثر و به سزایی در معرفی شهر ناتینگهام در دنیا داشته است. در فهرست رده بندی QS این دانشگاه جزء دانشگاه های برتر در دنیا می باشد. یکی از انتخاب های مناسب دانشجویان خارجی و بین المللی که قصد ادامه تحصیل در کشور انگلستان را دارند دانشگاه ناتینگهام می باشد. این دانشگاه دارای 4 پردیس مجهز می باشد و این پردیس های دانشگاهی در شهر ناتینگهام، کشور مالزی و کشور چین قرار گرفته اند.

باکینگهام یکی از دانشگاه های برتر انگلستان

University of Buckingham یکی از دانشگاه های خصوصی برتر در کشور انگلستان محسوب می شود، دانشجویانی که شرایط تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور را دارند دانشگاه باکینگهام می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای این افراد باشد. در حال حاضر حدودا 1000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که بیشتر از نیمی از این جمعیت را دانشجویان بین المللی و خارجی تشکیل می دهند.

دانشگاه باکینگهام دارای 6 دانشکده می باشد، که این دانشکده ها عبارتند از:

 • دانشکده حقوق
 • دانشکده زبان
 • دانشکده تجارت
 • دانشکده هنر
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم پایه و پزشکی

این دانشگاه در شمال غربی شهر لندن قرار گرفته است به طوری که فاصله این دو شهر حدودا 1 ساعت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این دانشگاه مقاله دانشگاه باکینگهام را مطالعه کنید.

منچستر یکی از دانشگاه های برتر انگلستان

یکی دیگر از دانشگاه های معتبر و مطرح در کشور انگلستان University of Manchester می باشد. این دانشگاه دارای بیشتری آمار در گوناگونی جمعیت می باشد، و در حال حاضر حدودا 8000 دانشجو بین المللی در این دانشگاه تحصیل می کنند. این دانشگاه برای دانشجویان خارجی و بین المللی امکانات و تسهیلات به خصوصی در نظر گرفته است، به همین دلیل بیشتر متقاضیان دانشگاه منچستر را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. دانشگاه منچستر برنامه هایی را برای جذب دانشجویان در نظر گرفته است به طوری که در کشورهایی مانند: هنگ کنگ، برونئی و تایلند جلساتی به عنوان ارائه اطلاعات در نظر گرفته است.

معرفی کالج لندن

از محبوب ترین دانشگاه های کشور انگلستان که مورد توجه دانشجویان خارجی و بین المللی می باشد University College of London می باشد. نام این دانشگاه هر ساله در لیست رده بندی QS دیده می شود و جزء 10 دانشگاه برتر در دنیا به شمار می آید. از مزایا این دانشگاه می توان به کم جمعیت بودن کلاس های درس اشاره کرد به این صورت که برای هر 9 دانشجو 1 مدرس در نظر گرفته شده است. طبق بررسی ها 30% از دانشجویان این کالج دانشجویان خارجی می باشند.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص دانشگاه های برتر در انگلستان و تحصیل در انگلستان به دست آوردید، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دانشگاه های معرفی شده می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و یا با دریافت وقت قبلی به صورت حضوری به موسسه مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *