مهاجرت تحصیلی مالزی

دانشگاهای مالزی و تحصیل در مالزی

معرفی دانشگاهای مالزی و تحصیل در مالزی موضوعی است که امروزه مورد توجه بسیاری از علاقمندان به مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است و همین مسئله برای نگارش چنین مقاله ای کافی است. هزینه های اندک تحصیل در کشور مالزی و همچنین کیفیت مناسب آموزش در این کشور بر جذابیت هرچه بیش تر تحصیل در این کشور می افزاید.

در این مقاله هدف اصلی ما تشریح شرایط دانشگاه های کشور مالزی است که هر فرد با توجه به شرایط خود باید یکی از آن ها را برگزیند. هرچه سابقه تحصیلی قدرتمند تری داشته باشید، می توانید در دانشگاه های با ارزش بیش تری در این کشور به تحصیل بپردازید.

حال اگر تمایل به تحصیل در مالزی دارید مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را در مقاله دانشگاهای مالزی و تحصیل در مالزی همراهی فرمایید.

تحصیل در مالزی

مالزی امروزه به یکی از مهم ترین کشورهای قاره آسیا برای ادامه تحصیل در مقطع آموزش عالی تبدیل شده است. دلیل اصلی آن را می توان در حضور دانشگاه های مطرح جهان در این کشور جستجو کرد. در برخی از شهرهای کشور مالزی شما تنها می توانید دانشجویانی را بیابید که در آن شهر زندگی می کنند و بومی های بسیار کمی در آن ها زندگی می کنند.

دانشگاه پزشکی نیوکاسل،  دانشگاه ناتینگهام انگلستان، دانشگاه موناش استرالیا، موسسه تکنولوژی ماریتیمه هلند، دانشگاه خصوصی رافلز سنگاپور و دانشکده هنرهای سینمایی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی از آمریکا از جمله مهم ترین موسسات آموزشی خارجی هستند که در کشور مالزی یک شعبه آموزشی افتتاح کرده اند.

نکته جالب تر در خصوص این موسسات آن است که هزینه های تحصیلی در موسسات خارجی موجود در کشور مالزی بسیار کمتر از هزینه تحصیل در شعبه اصلی همین موسسات است. این در حالی است که در بسیاری از موارد اساتید مشترکی در این دانشگاه ها مشغول تدریس هستند.

مطالعه مقاله هزینه تحصیل و زندگی در مالزی به شما کمک خواهد کرد تا پیش از هرگونه اقدام، شرایط مالی خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

برترین دانشگاه های مالزی

یکی از برجسته ترین نکاتی که باید در معرفی دانشگاهای مالزی و تحصیل در مالزی به آن توجه داشته باشیم، رتبه های علمی دانشگاه های این کشور است. ما در جدول زیر، به بررسی شرایط مهم ترین دانشگاه های این کشور در موسسات مختلف خواهیم پرداخت.

ردیف نام دانشگاه USN QS شانگهای
1 دانشگاه مالایا 266 87 301-400
2 دانشگاه تکنولوژی مالزی 526 228 401-500
3 دانشگاه سینز مالزی 567 207
4 دانشگاه پوترا مالایا 618 202 601-700
5 دانشگاه کبانگسان مالزی 680 184
6 دانشگاه تکنولوژی MARA 1017 751-800

علت اصلی تفاوت این ارزش گذاری ها را می توان در تفاوت شاخص های موجود در هر یک از این موسسات جستار کرد.

 

دانشگاه مالایا

بهترین دانشگاه کشور مالزی از نظر بسیاری از موسسات بررسی شرایط دانشگاه های جهان، دانشگاه مالایا در این کشور است. این دانشگاه نسبت به سال گذشته موفق شده است تا جایگاه خود را در رده بندی های جهانی بهبود ببخشد. این دانشگاه که در مرکز شهر کولالامپور قرار دارد، در حال حاضر بیش از 21000 دانشجو دارد که 2900 نفر از آن ها دانشجویان بین المللی هستند.

این دانشگاه، از 48 رشته شناخته شده در جهان، 35 رشته را ارائه می کند و از جمله برترین رشته های این دانشگاه می توان به رشته های مهندسی و مدیریت اطلاعات اشاره کرد.

دانشگاه کبانگسان مالزی

از جمله دیگر دانشگاه هایی که در هنگام معرفی دانشگاهای مالزی و تحصیل در مالزی به آن اشاره داشته باشیم، دانشگاه کبانگسان در این کشور است. در موسسه QS این دانشگاه موفق شده است پیشرفتی 50 پله ای داشته باشد و حالا به عنوان 184امین دانشگاه برتر جهان شناخته شود.

محل قرار گیری این دانشگاه، در 35 کیلومتری شهر کوالالامپور و در شهر بنگی است. بیش از 27000 دانشجو در حال حاضر در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند. از جمله مهم ترین و قدرتمند ترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه می توان به رشته های علوم سیاسی، مهندسی، حقوق و ریاضی اشاره کرد.

محل قرار گیری دانشکده پزشکی این دانشگاه به طور کلی از دانشگاه اصلی به دور است و در حومه چراس واقع شده است.

دانشگاه پوترا مالایا

این دانشگاه در شهر سردانگ کشور مالزی واقع شده است. این دانشگاه در سال 1931 و با افتتاح یک مدرسه کشاورزی در کشور مالزی فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشگاه در حال حاضر 23 رشته مختلف را ارائه می کند و در رشته های کشاورزی و جنگلداری یکی از قدرتمند ترین دانشگاه های جهان است. مهندسی شیمی نیز یکی از بهترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه است.

دانشگاه سینز مالزی

دانشگاه سینز مالزی که با نام دانشگاه علوم مالزی نیز شناخته می شود یکی از بهترین دانشگاه های جهان در تدریس رشته های مهندسی است و موسسه QS آن را به عنوان یکی از 50 دانشگاه برتر جهان در این زمینه برشمرده است. سه ساختمان این دانشگاه در موقعیت های مکانی مختلفی واقع شده اند اما ساختمان اصلی آن در شهر پنگانگ واقع شده است.

دانشگاه تکنولوژی مالزی

این دانشگاه در شهر دانشگاهی جوهور باهرو واقع شده است و یکی از مشهورترین دانشگاه های کشور مالزی در زمینه تدریس رشته های مهندسی است. ازجمله مشهورترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه، رشته مهندسی کشاورزی است. 14 رشته تحصیلی در این دانشگاه تدریس می شود که درصد قابل توجهی از آن ها را رشته های مهندسی شکل می دهند.

کلام پایانی

تحصیل در کشور مالزی امروزه یکی از محبوب ترین روش های ممکن تحصیلی برای علاقمندان به تحصیل در خارج از مرزهای ایران است. اگرچه دانشگاه های کشور مالزی از قدرتمند علمی دانشگاه های کشورهایی نظیر آلمان، اتریش، انگلستان و نظایر آن برخوردار نیستند اما اعتبار آن ها در سطح جهان در جایگاه مناسبی قرار دارد.

هزینه مربوط به دانشگاهای مالزی و تحصیل در مالزی بسیار مناسب تر از نقاط مختلف جهان است و افراد می توانند با هزینه های بسیار مناسب در این کشور به تحصیل پرداخته و دوره تحصیلی خود را به پایان برسانند. تنها محدودیتی که تحصیل در مالزی برای دانشجویان خارجی ایجاد می کند، ناتوانی آن ها در پذیرش کار دانشجویی است.

ما در این مقاله با عنوان دانشگاهای مالزی و تحصیل در مالزی به معرفی برخی از دانشگاه های این کشور پرداختیم اما اگر نام دانشگاه مد نظر شما در این بین دیده نشد، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *