مهاجرت تحصیلی ترکیه

داروسازی در ترکیه

داروسازی در ترکیه

هدف اصلی ما از نوشتن این مقاله  آشنا نمودن شما با رشته داروسازی در ترکیه  وبیان  این مطلب که چرا داروسازی در ترکیه از محبوبت ویژه ای در اقشار جامعه برخوردار است.

دلایل محبوبیت رشته داروسازی در کشور ما

همانطور که میدانید در کشور ما بسیاری از دانش اموزان با استعداد به دنبال تحصیل در رشته داروسازی میباشند  و از جمله دلایل این امر و محبوبیت این رشته در میان مردم سطح بالای زندگی  پزشکان  داروساز که ناشی از در امد این شغل میباشد.

با توجه به اینکه در چند سال اخیر ایران اینگونه باب شده است که برای موفقیت در کشور باید یکی از سه رشته ی پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی را انتخاب کرد و در این رشته ها قبول شد. فلذا یکی از کشورهای همسایه ی ایران کشور ترکیه میباشد که در سه سال اخیر به شدت مورد انتخاب بسیاری از متقاضیان رشته ی داروسازی بوده است. که ما در این مقاله به این موضوع پرداخته ایم.

دلایل محبوبیت و مزیتهای کشور ترکیه

در سالهای گذشته همواره کشور ترکیه از جذابترین مراکز دنیا  از لحاظ سیاسی و اقتصادی بوده است  و دلایل و فاکتورهایی که  موجب این امر شده به صورت مختصر عبارتند از:

  • کشور ترکیه یک منبع سیاسی و اقتصادی و تاثیر گذار بر بازارهای نو پا  و تازه حضور یافته دنیا میباشد
  • کشور ترکیه با توجه به شیوه زندگی مردمانش  و فرهنگشان توانسته جایگاه خوبی در میان مردمان کشور منطقه پیدا کند.
  • با توجه به سرعت گرفتن شدید اقتصاد ترکیه  و پیشی گرفتن از دیگر کشورها اقتصاد این کشور بعد از کشور چین  دارای رتبه دوم از نظر رشد جهانی میباشد.

شروط لازمه برای پذیرش در این رشته

شرط اول پذیرش در رشته داروسازی در ترکیه مسلط بودن به زبان ترکی هست چرا که در تمام مدت تحصیل زبان آموزش به ترکی میباشد و آموزش این زبان  یک نیاز مبرم برای موفقیت در به پایان رساندن دوره های اموزش این رشته تحصیلی میباشد. مدت اموزش در رشته داروسازی در ترکیه پنج سال میباشد که دانشجویان باید در طول این دوره پنج ساله درسهای خود را با موفقیت به پایان رسانده  چارت درسی خود را کامل نمایند  و موفق شوند حد اقل نمره ECTS 300 را در طول دوران آموزش کسب نمایند . در کشور ترکیه دانشجویان ما با منصب عنوان داروساز به تحصیل خود خاتمه میدهند  ودیپلم ارائه شده آن توسط کشور ترکیه مورد تایید قرار میگیرد.

شروط لازم برای پذیرش تحصیل در رشته داروسازی در کشور ترکیه

شرط اول بررای ورود به رشته داروسازی در  ترکیه این هست که دانشجوهای این رشته  باید مدرک  فارغ التحصیلی دوره دبیرستان خود یا معادل آنرا که از دیگر کشورها اخذ کرده ومقامهای ملی انرا تاید کردند . همچنین متقاضیان خارجی باید موفق به اخذ نمره قابل قبول از امتحانات که در قانون مشخص شده گردند حد اقل نمره برای فارغ التحصیل شدن از رشته داروسازی در ترکیه  نمره300 ECTS در مدت برنامه درسی  پنج شده میباشد  که باید بحد نصاب یک چهارم این آزمون دست یابد. برای کسب اطلاعات بیشتر  در رابطه با تحصیل در رشته داروسازی ترکیه  میتوانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش  سعادت و صحبت با وکلا و مشاورین مجرب و زبده ما اطلاعاتی بیشتر در این زمینه کسب نماید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *