مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » فرانسه » خرید ملک در اروپا

خرید ملک در اروپاخرید ملک در اروپا: یکی از راه های مهاجرت به اروپا ، مهاجرت از طریق  ویزاهای سرمایه گذاری می باشد که خرید ملک در اروپا  یکی از راه های سرمایه گذاری برای مهاجرت می باشد. کشورهای اروپایی نظیر  پرتغال و اسپانیا  دارای ویزایی معروف به گلدن ویزا می باشند که شامل خرید ملک در این کشورها است.

خرید ملک در اروپا  یکی از سریع الوصول ترین و سهل الوصول ترین راه ها برای مهاجرت به این کشور می باشد وقتی فردی اقدام به این نوع از ویزا می کند باید اول شرایط مهاجرت از طریق خرید ملک در این کشورها  میزان سرمایه برای خرید ملک  و مدارک لازم برای این نوع ویزا را مطالعه نماید تا بتواند انتخاب درستی داشته باشد.

نکته این در این نوع ویزا وجود دارد این است که باید دقت شود که تبعه ایرانی اجازه خرید ملک در کدام کشور اروپایی دارند و همچنین اگر قصد اقامت دایم از این طریق را دارند، کشورهایی را انتخاب نمابند که ما ایرانی ها از این طریق به اقامت دایم ست پیدا می کنیم.

با مطالعه مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  می توانید اطلاعات مفیدی راجع به  مهاجرت خرید ملک  را بدست بیاورید.

خرید املاک و مستغلات و همچنین آپارتمان در همه کشورها اتفاق نمی افتد و فقط در اندکی از کشورها حتی منجر به اقامت می شود که در این مقاله با به معروف ترین کشورها مانند ، اسپانیا، پرتغال، اتریش، آلمان ، مجارستان که این روزها مرسوم تر هستند اشاره میکنیم.

مجارستان از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد که یکی از ۳۰ مقصد پرطرفدار برای انتخاب افراد می باشد.

از مزایای خرید ملک در مجاستان می توان :

ورود شخص اصلی و اعضای خانواده  از جمله والیدن، همسر و فرزندان بدون محدودیت سنی

بدون نیاز به اقامت فیزیکی.

سرمایه گذاری تضمینی پنج ساله

امکان رفت و آمد آزاد در سراسر منطقه شنگن اروپا

 

. روند خرید ملک در مجارستان چقدر سخت است؟

برای خرید  ملک در مجارستان   به غیر از  زمین های قابل کشاورزی ، یک فرد متقاضی خرید ملک در مجارستان  باید  مجوز خرید ملک را  از شورای ناحیه شهرداری محلی در مجارسیتان کسب کند. برای خرید ملک در  بوداپست فرد نیازمند  تصویب از  دفتر اداری (AOB)  می باشد .

بر طبق  قانون کشور  مجارستان،   خرید املاک و مستغلات باید  از طریق  (عقد قرارداد بیع ) که توسط وکیل اتفاق می افتد ، انجام شود.  شهروندان غیر مجارستانی مجبورند برای تأیید این امر به  دفتر اداری مربوطه ( KÃzigazgatási Hivatal ) برای خرید ملک به عنوان یک فرد خارجی  مجوز بگیرند و طبق مقررات موجود این مجوز این  پروسه باید ظرف مدت ۲ الی ۳ ماه به خارجی ها داده شود.

مراحل خرید ملک در مجارستان:

  1. نشست بین خریدار و فروشنده برای انتخاب و خربد ملک (باید فرد دقت کند تا ارزش ملک با خرید آن برابر باشد ).
  2. در انجام پروسه خرید ملک اکیدا توصیه می شود که شخص  حتما از یک وکیل برای تنظیم عقد بیع استفاده نماید.  و هر دو طرف خریدار و فروشنده باید دارای وکبل باشند  ، هرچند که وکیل مربوطه برای انجام این کارها حق الوکاله دریافت کند .
  3. هنگامی بین خریدار و فروشنده توافق  صورت می گیرد، وکیل هر دو طرف باید اقدامات لازم مهم مانند   تأیید اعتبارات محلی را برای  خرید ملک آغاز می کند .
  4. بررسی ارزیابی ملک و ثمن معامله توسط بازرس دادگستری و بازرس معاینه محل

۵. تنظیم مبایعه نامه توسط وکیل و مشخص شدن میزان ثمن معامله و تنظیم قرارداد و انتقال مالکیت

۶. سپس یک نشست دیگر  بین فروشنده و  خریدار و وکلا برگزار می شود که در آن  عقد قرارداد در حضور   نمایندگان  اداره املاک و مستغلات امضا می شود ، که در این نشست پیش پرداختی مبتنی بر ۱۰ درصد از ثمن معامله پرداخت می شود

.  ۷.پس از امضای قرارداد بیع و تنظیم وکالت مدنی ، خریدار باید پیش پرداخت خرید و همچنین حق الوکاله وکیل و سهم بنگاه را پرداخت نماید..  توافقنامه خرید باید ظرف 30 روز پس از امضای مجدد، به اداره ثبت احوال به منظور تنظیم سند  ارسال شود.

  1. ثبت نهایی و همچنین تنظیم سند معمولا 60 تا 90 روز پس از اولین امضای قرارداد بیع  در مجارستان انجام می شودخریدار باید برای تنظیم سند فروشنده را مطلع کند.  نهایی شدن مبایعه نامه و تنظیم سند  و تحویل ملک  معمولا در عرض یک هفته اتفاق می افتد.  مهمترین گام زمانی است سند به اسم خریدار تنظیم می شود و فروشنده  ثمن معامله را به طور کامل پرداخت می کند  و مالکیت ملک به خریدار  منتقل می شود ،   خریدار پس از آن مالکیت خود را بر روی ملک خریداری شده به دست می آورد،   ثبت نهایی حقوق مالکیت حدود شش ماه طول می کشد.

وکلا معمولا تمام اسناد را تهیه می کنند و آنها را به مبلغ تقریبی 150 HUF (484 یورو) به دادگاه  پرداخت می کنند.

یک حسابدار لازم است برای مراقبت از ثبت یک گزارش سه ماهه و سالانه به مقامات مالیاتی ارائه دهد .  هزینه های حسابداری تقریبا برابر HUF75،000 (€ 242) در سال می باشد

 

برنامه ویزای خرید ملک پرتغال و اسپانیا عمدتا مشابه به هم می باشد،  که توسط دولت پرتغال و اسپانیا  به منظور تأمین سرمایه گذاران از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به اجرا در آمده است، و فرد با خرید ملک در پرتغال و اسپانیا  مجوز کاملا معتبر در پرتغال و اسپانیا  برای (“ویزای طلایی”) را کسب می کند. اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال معروف به ویزای طلایی به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا یکی از سرمایه گذاری های مندرج در مقررات را به منظور واجد شرایط بودن اجازه اقامت در پرتغال انجام دهند. این طریق مهاجرت اجازه اقامت به فرد و خانواده اش می دهد. سرمایه گذار به این کشورها وارد و یا همراه با خانوادش تصمیم به زندگی در کشور پرتغال و یا اسپانیا  کرده و همچنین اجازه دارد آزادانه در اکثریت قریب به اتفاق کشورهای اروپایی (منطقه شنگن) سفر می کند. پروتکل ویزای طلایی پرتغال و اسپانیا  به طور خاص طراحی شده بود تا سرمایه گذاری خارجی را به پرتغال و اسپانیا  برساند. به همین دلیل، برنامه بسیار ساده و انعطاف پذیر می باشد و نیازهای بسیار ساده و واضح دارد. این برنامه به طور بسیار کم حداقل الزامات را کاهش می دهد که باعث می شود آن را به عنوان یکی از جذاب ترین برنامه های اقامت دائم برای سرمایه گذاران در سراسر جهان شناخت.

سایر انواع سرمایه گذاری هایی که در برنامه ویزای طلایی در نتیجه گسترش آن گنجانده شده اند عبارتند از؛ 1. الف) سرمایه گذاری املاک: 1. مالکیت بیش از € 500،000 ؛ 2. خرید اموال بیش از € 350،000 در مواردی که املاک بیش از 30 سال سن داشته باشد یا در بخش هایی از ترمیم ساختمان های شهری نظیر اماکن تاریخی و … قرار داشته باشند. ◦ املاک و مستغلات در لیسبون ◦ اجاره نامه کوتاه یا بلند مدت ◦ ضمانت اجاره نامه بر روی تمامی املاک و مستغلات ◦ صرفه جویی در پرداختی های بانکی ◦ نوسازی و برنامه ریزی ساختمان.

الزاماتی که باید توسط تمام سرمایه گذاران دنبال شود عبارتند از:

نگهداری سرمایه گذاری به مدت 5 سال

◦ سرمایه گذاری باید از بودجه خارج از کشور پرتغال تامین شود.

◦ یک سرمایه گذار باید با یک ویزای شنگن معتبر به پرتغال وارد شود.

◦ عدم مراجعه به مهاجرت پرتغال و خدمات ویزای شنگن.

◦ اثبات عدم محکومیت به جرم و داشتن سو پیشینه ◦

حداقل در پرتغال برای مدت هفت روز در طول سال اول و 14 روز در هر دوره بعد از 2 سال اقامت دارد. a) خرید ملک مالکیت بیش از 500.000 €؛ برای خرید ملک سریع ترین راه اقامت است

– حداقل سرمایه گذاری € 500،000 امکان مالکیت مشترک

– آزادی برای اجاره دادن ملک

– مبلغ سرمایه گذاری ممکن است به میزان 20٪ (€ 400،000) کاهش یابد در صورتی که چنین سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت کشور صورت می گیرد. ملک خریداری شده و بازسازی شده به € 350،000 (Renovation of Visa Visa) – در مورد ساختمان های با سن بیش از 30 سال و یا در مناطق کم جمعیت و محروم شهر ، این ارزش شامل نه تنها اموال، بلکه سرمایه گذاری در بازسازی املاک قذیمی نیز اتفاق می افتد موسسه حقوقی ملکپور می تواند به شما در خرید یک آپارتمان یا ساختمان در لیسبون و همچنین ملک هایی که نیاز به نوسازی داشته باشد کمک کند . هر فردی که دارای عنوان اقامتگاه معتبر پرتقال مانند ویزای طلایی حداقل پنج ساله است تحت قوانین پرتغالی قرار دارد و واجد شرایط دریافت ویزای دائمی اقامت طلایی در پرتغال است.

 

مدارک لازم برای خرید ملک در پرتغال:

اثبات سرمایه گذاری

◦  گذرنامه و معتبر ویزای شنگن

◦  شماره مالی پرتغال

◦  پرونده عدم سو پیشینه

◦  بیانیه ای از اداره مالیات نشان می دهد هیچ بدهی به مقامات مالیاتی فرد ندارد.

◦  بیانیه ای از سوی سوشال سکیوریتی که نشان می دهد فقدان بدهی ها به مقامات سوشال سکیوریتی است.

◦  اعلامیه از سرمایه گذار که با شرایط سرمایه گذاری سازگار است.

◦  بیمه درمانی در پرتغال

◦  دو قطعه عکس

◦  فاکتور پرداخت از هزینه بررسی آزمون.

کشور اتریش هم از جمله کشورهایی می باشد که تبعه های ایرانی به دلیل امضای توافق نامه و پرتکل در زمان رضا خان با دولت اتریش اجازه خرید ملک در اتریش را دارند اما با این خرید منجر به اقامت دایم برای ایرانی ها نمی شود و افراد باید بر اساس منطقه و نوع ملک از ۲۰۰ هزار یورو به بالا در کشور اتریش ملکی را  خریداری نمایند که در فرایند خرید ملک در این کشور داشتن نماینده قانونی مثل وگیل اتریشی از الزامات به حساب می آید و اگر فرد خواهان اقامت اتریش باشد باید راه های دیگر سرمایه گذاری و مهاجرت به اتریش را  انتخاب نماید که با مراجعه به سایت ما و مطالعه دیگر مقاله ها از این روش ها با خبر شوید.

خرید ملک در آلمان بر عکس اتریش اجباری به داشتن نماینده و وکیل آلمانی در پرونده نمی باشد و فرد در مرحله اول باید یک پیش قرارداد با شرایط اولیه معامله ، انعقاد نماید و سپرده اولیه فرد باید شامل ۱۰ درصد از کل قرارداد با بهای ملک باشد. برای جزییات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

در مقاله بالا سعی بر این شد که یکی از راه های ویزای سرمایه گذاری اروپا  ،  خرید ملک ، به شما عزیزان توپیح داده شود

پیشنهاد می شود برای انجام این پروسه حتما با موسسه حقوقی معتبر مشور بنمایید که در این راه موسسه حقوقی سفیران سرش سعادت با سال ها تجربه قادر است شما عزیزان را راهنمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *