مهاجرت به کشور فرانسه

جمعیت فرانسه

جمعیت فرانسه

جمعیت فرانسه هر ساله تحت تاثیر مهاجرت متقاضیان زیادی که از روش های مختلف اقدام به مهاجرت به کشور فرانسه می کنند رو به افزایش بوده است. مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت برای ازدواج و سرمایه گذاری از رایج ترین روش های مهاجرت و کسب اقامت این کشور می باشند. در ادامه با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ما همراه باشید تا با جمعیت کشور فرانسه و همچنین تاریخ جمعیت این کشور آشنا شوید.

درباره کشور فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است. سرزمین اصلی آن به 27 منطقه و 101 بخش تقسیم شده است. در این کشور مکان ها و جاذبه های دیدنی بسیار جالب، سواحل زیبا، شهرها و روستاهای تاریخی، ویرانه های باستانی و قلعه های باشکوه برای بازدید وجود دارد. این کشور به عنوان دروازه ورود به اروپا در نظر گرفته می شود زیرا چندین فرودگاه بین المللی بزرگ، بندر و خدمات ریلی در این کشور وجود دارد. برای مهاجرت به این کشور، مهاجران بین المللی می توانند از روش های مختلفی مانند تحصیل، اشتغال، پناهندگی، سرمایه گذاری و یا ازدواج اقدام کنند.

فرانسه یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سفر و سپری کردن اوقات فراغت به شمار می رود. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود، افراد زیادی از بازدید از این کشور متنوع از جمله زیبایی طبیعی، آب و هوای شگفت انگیز، فعالیت های تفریحی در فضای باز مانند زمین های گلف، موزه های هنری و گالری ها و موارد دیگر لذت ببرند. فرانسه، از جمله سرزمین های برون مرزی خود، بیشترین تعداد مناطق زمانی هر کشور را دارد. این کشور قرن ها مرکز توسعه فرهنگی غرب بوده است. بسیاری از هنرمندان فرانسوی از مشهورترین زمانه خود بوده اند. این کشور به دلیل سنت فرهنگی غنی که دارد هنوز در جهان شناخته می شود.

شناخته شده ترین هنرمندان فرانسه عبارتند از:

  • ادگار دگاس
  • پل گوگن
  • مارسل دوچمپ
  • آگوست رودین

درباره جمعیت فرانسه

قانونی که از سال 1872 تصویب شد، جمهوری این کشور را با انجام هرگونه تفکیک رسمی بین شهروندان خود از نظر نژاد یا عقاید مذهبی، از انجام سرشماری منع می کند. بنابراین تعیین جمعیت فرانسه می تواند کمی دشوار باشد. در سال 2004، تخمین زده شد كه 85% از جمعیت منطقه شهری این کشور سفیدپوست یا با نژاد اروپایی بودند. 10% آن از شمال آفریقا، 3.5% سیاه و 1.5% آسیایی بودند. در سال 2010، 27% از نوزادان منطقه شهری فرانسه حداقل یک والد خارجی داشتند. امروزه بیشتر مردم فرانسه از اصل سلت‌ ها هستند. این کشور طی 100 سال گذشته مهاجرت گسترده ای را تجربه کرده است. اعتقاد بر این است که 40% از جمعیت این کشور شامل مهاجرت مهاجران خارجی می شود.

براساس داده های سازمان ملل، جمعیت این کشور 65273511 نفر تخمین زده می شود. جمعیت فرانسه معادل 0.84% از کل جمعیت جهان است. لازم به ذکر است که متوسط سن در این کشور 42.3 سال است. در جدول زیر به رشد جمعیت این کشور در سال های مختلف اشاره شده است:

سال جمعیت فرانسه
1980 53868009
1990 56666849
2000 59015096
2020 65273511

تاریخ جمعیت فرانسه

تاریخ جمعیت فرانسه

در قرون وسطی، فرانسه محل زندگی یک چهارم کل جمعیت اروپا بود. این تغییر در قرن های بعد، بیشتر به دلیل رشد ملل پیرامون نسبت به کاهش جمعیت در فرانسه بود. تا سال 1700، فرانسه محل زندگی 20% از مردم اروپایی بود. تا قرن بیستم، کشورهایی مانند آلمان و روسیه از نظر جمعیت از این کشور پیشی گرفتند. جمعیت این کشور در دوره پرزایی پس از جنگ جهانی دوم افزایش چشمگیری داشته است. در سال های پس از آن رشد پایداری را تجربه کرده است. درباره مهاجرت به این کشور مقاله مهاجرت به فرانسه از اطلاعات جامعی برخوردار می باشد.

درباره شفاف سازی تعداد مهاجرین به این کشور نمودار زیر در باب رشد تعداد مهاجرین شرح داده شده است:

رشد مهاجرین در فرانسه

تمرکز جمعیت در این کشور به شرح زیر است:

جمعیت رتبه 
در جهان 20
در اروپا 3 (پس از روسیه و آلمان)
در اتحادیه اروپا 2 (پس از آلمان)

این کشور به طور کلی در بین کشورهای توسعه یافته و به ویژه کشورهای اروپایی با سرعت بالایی از رشد جمعیت طبیعی فاصله دارد. بین سال های 2006 و 2016، این کشور شاهد دومین افزایش کلی جمعیت در اتحادیه اروپا بود. یکی از تنها 4 کشور اتحادیه اروپا بود که در آن تولد طبیعی بیشترین رشد جمعیت را به خود اختصاص می داد. این بالاترین میزان از زمان پایان دوره پرزایی در سال 1973 بود. مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته، جمعیت این کشور در حال پیر شدن است. میانگین سنی جمعیت این کشور بیش از 42 سال است. نزدیک به یک پنجم مردم این کشور بیش از 65 سال سن دارند.

رشد جمعیت فرانسه

ارقام گزارش شده در سال 2011 تأیید كرد كه جمعیت این کشور به طور كلی با سرعتی بیشتر از سایر كشورهای جهان رو به رشد است. در سال 2006 میزان تولد به میزان قابل توجهی از میزان مرگ و میر فراتر رفت (302432) که بالاترین رقم ثبت شده از سال 1973 بود. انتظار می رود جمعیت کشور فرانسه در منطقه شهری طی 40 سال آینده 9 میلیون نفر دیگر افزایش یابد. جمعیت این کشور تا سال 2050 به حدود 72 میلیون نفر برسد. با افزایش جمعیت این کشور با وجود کاهش در بسیاری از کشورهای همسایه، سرانجام این کشور دوباره یکی از پرجمعیت ترین کشورها در اروپا تبدیل شده است.

پیش بینی می شود تا سال 2050 آلمان فقط 70 تا 74 میلیون نفر جمعیت داشته باشد. در حالی که جمعیت انگلیس در مقایسه با 63 میلیون (هم اکنون) حدود 73 میلیون نفر خواهد بود. از سال 2006 تا 2011 رشد جمعیت این کشور به طور متوسط ​​0.6% در سال بود. از سال 2011، رشد سالانه بین 0.4% و 0.5% در سال بوده است. مهاجران نقش عمده ای در این روند دارند. در سال 2010، 27% از نوزادان در مناطق شهری فرانسه حداقل یک والد متولد خارجی و 24% نیز حداقل یک والد متولد خارج از اروپا داشتند. هموطنان عزیز می توانید برای بررسی راه های اقامت فرانسه و کسب اطلاعات درباره تحصیل در فرانسه با هماهنگی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به دفتر موسسه مراجعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *