مهاجرت سرمایه گذاری در لهستان

ثبت شرکت در کشور لهستان

ثبت شرکت در کشور لهستان نیاز به اطلاعات جامع و آگاهی های کافی دارد. کشور لهستان در قلب اروپا واقع گردیده و در انگلیسی به POLAND معروف است. کشورهای اوکراین، روسیه، بلاروس، چک اسلواکی و لیتوانی در همسایگی لهستان قرار دارند. این کشور جمعیتی در حدود 40 میلیون نفر را در خود جای داده و در سطح اروپا در رده هشتم می باشد. شهر وروشو به عنوان پایتخت لهستان شناخته شده است و شهر کراکوف نیز دومین شهر مهم پس از پایتخت است. زبان تکلم مردم لهستان، به زبان لهستانی می باشد. افراد مختلف می توانند با سرمایه گذاری در این کشور به پیشرفت های اقتصادی و مالی دست یابند. چراکه موقعیت جغرافیایی لهستان در اروپا برای سرمایه گذاری و تجارت بسیار مناسب است و می تواند منجر به دریافت اقامت و پاسپورت این کشور گردد. به مقاله ذیل که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه و ارائه شده است، توجه و مطالعه بفرمایید.

شرایط ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در کشور لهستان از به دو روش انجام می گیرد که عبارتند از:

  • ثبت شرکت به صورت مستقل
  • ثبت شرکت به صورت وابسته

در ادامه مقاله به تشریح و بررسی هر یک از آنها می پردازیم.

ثبت شرکت به صورت مستقل

کارفرمایان و سرمایه گذاران در لهستان قادر هستند با ثبت شرکت در این کشور کسب و کار مستقلی را راه اندازی و مشغول کار و بیزینس شوند. این نوع شرکت ها همانند سایر شرکت ها به ثبت می رسند و تفاوت چندانی بین آنها وجود ندارد.

ثبت شرکت به صورت وابسته

ثبت شرکت به صورت وابسته شامل شعب وابسته به شرکت های مادر می گردد. بدین صورت که فرد سرمایه گذار یا کارفرما با راه اندازی و تاسیس شعبه شرکت خارجی در لهستان می تواند به کسب و کار بپردازد. این شعبه ها با عنوان شرکت با مسئولیت محدود ثبت می گردند.

انواع شرکت های ثبتی در لهستان

شرکت های مختلفی قابلیت ثبت در کشور لهستان را دارند. انواع ثبت شرکت در کشور لهستان شامل موارد ذیل می باشد:

  • ثبت شرکت با مسوولیت محدود
  • ثبت شرکت سهامی
  • ثبت شرکت به صورت مشارکت مدنی
  • ثبت شعبه شرکت خارجی یا دفتر نمایندگی

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

از جمله شرکت هایی که قابل ثبت در لهستان هستند، شرکت های با مسئولیت محدود می باشند. این نوع از شرکت ها پرطرفداران بسیاری داشته و سرمایه گذاران بسیاری از نقاط مختلف جهان به ثبت این شرکت در لهستان اقدام می نمایند. چندین سهامدار می توانند در این شرکت مشارکت داشته باشند و هر یک به میزان سهمی که در شرکت دارند، مسئولیت بپذیرند.

فردی که قصد ثبت شرکت در کشور لهستان از نوع مسئولیت محدود را دارد، بایستی با در دست داشتن اساسنامه شرکت، تعیین نام و مشخصات سهامداران و مدیران، طرح توجیهی (بیزینس پلان) و میزان سرمایه اولیه این شرکت اقدام به ثبت در اسناد رسمی نماید. مبلغ مالیات بر درآمد و نحوه پرداخت آن نیز بایستی بررسی و تصمیم گیری گردد. هزینه ای که برای ثبت این نوع شرکت تخمین زده می شود، حداکثر به مبلغ 2000 یورو می باشد.

ثبت شرکت سهامی در لهستان

این نوع شرکت مختص تجارت های بزرگ مانند فروشگاه ها، کارخانه ها و… می باشد که در قالب شرکت سهامی ثبت می گردند. افرادی که نسبت به ثبت شرکت در کشور لهستان از نوع سهامی اقدام می نمایند بایستی از وزارت دادگستری این کشور مجوز داشته باشند. مشخص نمودن هیات مدیره، بازرس جهت بررسی و نظارت بر عملکرد شرکت و تنظیم اساسنامه شرکت نیز در این مورد الزامی است.

ثبت شرکت به صورت مشارکت مدنی

ثبت شرکت در کشور لهستان به صورت مشارکت مدنی به کسب و کارهای اختصاص دارد که محدود و کوچک هستند. بنابراین افراد خارجی که قصد تجارت در سطح محدود و کوچک را دارند، می توانند اقدام به ثبت این گونه شرکت ها نمایند.

خرید شرکت در لهستان

افرادی که تمایل دارند در ابتدای ورود به لهستان دارای کسب و کار باشند می توانند در این کشور شرکت خریداری نمایند. برای این منظور بایستی اطلاعات کافی و لازم در خصوص اقتصاد اروپا و شرایط کسب و کار در این کشور را داشته باشند. در غیر این صورت با شکست روبرو می گردند. مسائل و شرایط دیگر خرید شرکت در لهستان را از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوید.

مالیات ثبت‌شرکت در لهستان

مالیات بر درآمد در لهستان پس از کسر شدن هزینه ها معادل 19 درصد است. برخی از مشاغل در کشور لهستان، دارای مالیات به میزان 32 درصد نیز می باشند. مالیات بر ارزش افزوده نیز مضاف بر مالیات درامد، شامل شرکت هایی که دارای درآمد بالا هستند، می گردد. اما به طور کلی میزان مالیاتی که به ثبت شرکت ها در لهستان تعلق می گیرد در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، پایین است.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت

مدارکی که برای ثبت شرکت در کشور لهستان مورد نیاز بوده و باید به اداره ثبت ارائه گردد شامل مواردی از جمله ارائه گذرنامه متقاضی دارای اعتبار حداقل 6 ماه، ارائه گواهی تمکن مالی که از سوی بانک مورد نظر مبنی بر موجودی حساب به مبلغ 30 هزار یورو یا معادل ریالی آن صادر می گردد، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه یا سابقه کیفری، ارائه گواهی سلامت پزشکی، ارائه طرح توجیهی اقتصادی یا همان بیزینس پلان شرکت، تکمیل و ارائه فرم های مربوط به ثبت شرکت و درخواست متقاضی. این فرم ها بایستی توسط اداره ثبت شرکت در کشور لهستان مورد تایید قرار گیرد.

فرایند اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در لهستان

اخذ اقامت لهستان و اروپا به تنهایی از طریق ثبت شرکت امکان پذیر نیست. فرد بایستی مبالغ اضافه تری علاوه بر مبالغ سرمایه گذاری، به این کشور کشور انتقال دهد. فردی که اقدام به ثبت شرکت در کشور لهستان می نماید، در صورتی که بتواند به مدت 5 سال مداوم و مستمر به فعالیت تجاری پرداخته و مالیات های مربوطه را بپردازد، می توانند طی شرایطی اقامت دائم لهستان را اخذ نماید. به همراه بردن همسر و فرزندان کمتر از 18 سال نیز در این امر امکان پذیر خواهد بود.

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در لهستان یک پروسه کاملا حقوقی می باشد. بنابراین حضور یک وکیل مجرب و ماهر در این امر کاملا ضروری است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند راهنما و مشاور بسیار خوبی برای شما در این زمینه باشد. بنابراین با کارشناسان و وکلای ماهر ما در این موسسه در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *