مهاجرت سرمایه گذاری درچین

ثبت شرکت در چین

با اقدام به ثبت شرکت در چین می توان شرایط مهاجرت و در در نهایت اخذ تابعیت این کشور زیبا و پهناور چین را به دست آورد در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعات بیشتری در رابطه با موضوع  ثبت شرکت در چین  هستید با مطاعه نمودن این مقاله و هم چنین برقراری تماس با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامع و کاملی دست یابید.

هدف اصلی ما در نوشتن این مقاله  این می باشد که به شرایط  موضوع ثبت شرکت در چین بپردازیم و اطلاعات مفید و جامعی برای متقاضیان علاقه مند به موضوع ثبت شرکت در چین را فراهم نمایم. بعد از موفقیت در زمینه وارد شدن به این کشور و با ثبت شرکت در این کشور که به سازمان تجارت جهانی پیوسته شخص می تواند شرایط خوبی را برای خود فراهم نماید. همواره این کشور از سرمایه گزاران خارجی خود حمایت کرده و موضوع سرمایه گزاری خارجی را به خوبی در این کشور مورد استقبال قرار داده است. این کشور که ارائه دهنده تعداد زیادی از فرصت های بزرگی مختص سرمایه گزاران در سرتاسر نقاط مختلف جهان می باشد. این کشور که از لحاظ کار آفرینی در جایگاه حائز اهمیتی می باشد. که  حتی در نهایت می توان گفت که هیچ گونه کشوری در راستای موضوع کارآفرینی در مقیاسه به این کشور وجود ندارد.

اقدامات لازم فرایند ثبت شرکت و سرمایه گزاری چین

در حال حاضر پنج راه برای ایجاد کسب و کار در چین وجود دارد که عبارتند از:

 • در صورتی که تابعیت شرکت ثبت شده که کاملا خارجی باشد.
 • در صورتی که شرکت در چین به امر مشارکت  بپردازد.
 • در صورت سرمایه گزاری مشترک در چین
 • در صورت ثبت نمودن شرکت درهنگ کنگ
 • در صورت داشتن دفتر نمایندگی

آشنایی با دفتر نمایندگی ثبت شرکت در چین

دفتر نمایندگی که در این کشور ثبت شده می تواند به عنوان یک پل ارتباطی  بین شرکت اصلی یا به عبارتی شرکت مادرو سایر دفاتر نمایندگی شرکت مذکور به شمار آید.که در حقیقت در زمینه مدیریت ارتباطات  به غعالیت خواهد پرداخت. لازم به ذکر می باشد دفتر نمایندگی که در این کشور ثبت شده است به عنوان یک سازمان دارای اسقلال محسوب نمی شود که بتواند هرگونه درآمدی را متعلق به حقوق خویش قرار دهد در این صورت  کلیه هزینه های مربوط به  این شرکت  به وسیله شعبه اصلی و مادر تامین  خواهد شد.

صلاحیت اصلی دفتر نمایندگی  این کشور  برای پرداخت نمودن هزینه های شخصی دفتر مربوطه از جهت بر خورداری از دست مزد کارمندان دفتر می باشد که می تواند  برای افتتاح حساب مستقل اقدامات لازم را انجام دهد. هم چنین وظیفه دیگر این گونه دفاتر برقراری ارتباط بین تجار و کلیه اشخاص مصرف کننده و شعبه مادر را  بر قرار نمایند و برای ارائه کلیه خدمات فروش و کنترل کیفیت  در میان شعبه خواهد پرداخت ، تحقیقات علمی در سطح بازار را انجام خواهد داد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در چین

مهم ترین مدارک مورد نیاز برای فرایند ثبت شرکت در این کشور عبارتست از:

 • به همراه داشتن کپی از مجوز کسب و کار شرکت مذکور
 • به همراه داشتن یک کپی از گواهی نامه ثبت شرکت های خارجی در PSB
 • به همراه داشتن یک نسخه از قرارداد کار که باید به زبان چینی ترجمه شود
 • به همراه داشتن فرم درخواست ویزا  و یا  اقامت  که در هر دو طرف چاپ  شده باشد
 • به همراه داشتن رزومه شخص متقاضی (که باید به صورت چینی ترجمه شود)
 • فرم درخواست مجوز کار چین
 • به همراه داشتن دو نسخه از نامه اداری

لازم به ذکر می باشد که تمامی اسناد مربوطه باید توسط شرکت مهر و موم شود و مورد تائید قرار بگیرد.

بررسی موقعیت دفاتر تجاری شده در کشور چین

در راستای موقعیت مکانی شرکت های این کشور می توان گفت که دفاتر نمایندگی شرکت های این کشور ملزم می باشند که  برای تاسیس اقدام به معرفی آدرسی نمایند که قانونا برای اجاره ملک مذکور مجاز باشند هم چنین برای  انجام کلیه امور تجاری دارای دفاتر را داشته باشند قرارداد اجاره نامه آن باید مورد تائید دولت چین باشد .تمامی دفاتر تجاری بایستی آدرس ثبت شده مختص به خود را دارا باشند و دفاتر از ارائه اجاره نامه های غیر واقعی و صوری بایستی امتناع نمایند  به این علت کهدر این کشور هم این عمل یک   فرایند غیر قانونی محصوب می شود.

صلاحیت نماینده و عضو ارشد دفاتر تجاری کشور چین

نماینده و عضو تجاری در این کشور به شخصی اطلاق می شود که بتواند از جانب شرکت مادر صلاحیت انتخاب در این سمت را داشته باشد.شخص مذکور دارای حق امضاء و حق برداشت از حساب مالی شرکت می باشد و درحقیقت این شخص به عنوان وکیل قانونی و هم چنین نماینده ای می باشد که دارای تمامی اختیارات لازم باشد لازم به ذکر می باشد که شرکت مذکور ترجیحا شخصی را باید به عنوان نماینده انتخاب نمایید که به کلیه امور تجاری در این کشور  به اندازه کافی آشنایی  داشته باشدو دلیل اصلی این موضوع این می باشد که  نماینده ارشد باید به کلیه حسابرسی های دفاتر و میزان مالیات در این کشور آشنایی  لازم را داشته باشد چرا که بحث مالیات در این کشور از جمله مهم ترین مسائل روز دنیا می باشد.

آشنایی با بخش حساب داری ثبت شرکت در چین

از آنجا که کلیه دفاتر نمایندگی شرکت های این کشور حق داشتن درآمد به صورت اختصاصی را ندارند از این جهت میزان مالیات های مختص این اشخاص برطبق میزان سود سهام شرکت محاسبه می شود. در این حالت بهتر می باشد که کلیه دفاتر نمایندگی کلیه صورت حساب ها و هم چنین فاکتورهای مورد نیاز مختص پرداخت مالیات را برای خود نگهداری نمایند،  به این علت که در زمان بررسی پرونده مالیاتی را به کار بگیرند.

با توجه به پایان رسیدن مقاله ثبت شرکت در چین در صورتی که شما برای برای داشتن اطلاعات بیشتری در رابطه با موضوع ثبت شرکت در چین علاقه مند شدید می توانید با مشاوره نمودن با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و هم چنین مراجعه به لینک هایی نظیر (مهاجرت به چین از طریق ازدواج) یا (اخذ بورسیه تحصیلی چین) که در سایت این موسسه موجود می باشد به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *