مهاجرت سرمایه گذاری در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا و به راه انداختن کسب و کار جدید بسیار هیجان انگیز است. کسب و کار خود را در کشوری باثبات راه اندازی می‌کنید و امید زیادی به آینده دارید. اما ممکن است درگیر کارهای قانونی کشور جدیدی شوید که آشنایی زیادی ندارید و از این بابت ممکن است با کوچکترین اشتباهی، صدمات جبران ناپذیری را متحمل شوید.

 

کسب و کار در استرالیا

اگر شما در ایران یا کشورهای دیگر اقامت دارید و به کسب و کار علاقه دارید و در کشور خود موفق بوده‌اید، به آسانی می‌توانید از راه ویزای کارآفرینی و ثبت شرکت در کشور استرالیا، اقدام به اخذ اقامت کنید.

همان کسب و کار در کشور خود را می‌توانید در کشور استرالیا نیز راه بیاندازید. شما می‌توانید یک نمایندگی در کشور استرالیا راه اندازی کنید و از این راه می‌توانید به عنوان سهام دار شرکت یا با اسپانسر شدن شرکت ذکرشده، ویزای استرالیا را اخذ کنید.

 

دلایل عدم ثبت شرکت در استرالیا

کسانی که حکم ورشکستگی داشته باشند به هیچ وجه نمی‌توانند اقدام به ثبت شرکت در این کشور کنند. افرادی که به هر نحوی جرم کنند که در کشور استرالیا این جرائم مهم باشد، درخواست این افراد برای ثبت شرکت از سوی کشور استرالیا رد می‌شود.

 

مراحل ثبت شرکت در استرالیا

شما باید ابتدا بیزینس پلن یا طرح کسب و کاری که می‌خواهید در استرالیا به راه اندازید را برای بررسی به سفارت استرالیا ارائه کنید.

مراحل ثبت شرکت در این کشور شامل ترجمه و ارائه مدارک مورد نیاز، تکمیل فرم‌های مورد نیاز و دیگر مراحل قانونی می‌شود. شما می‌توانید این کارها را به وکلای خبره گروه حقوقی بسپارید تا در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه، شرکت شما را ثبت کنند.

در ادامه مهمترین اقداماتی که برای ثبت یک شرکت باید انجام داد را شرح خواهیم داد.

 

گام اول: ساختار کسب و کار

تناسب بین ساختار و نیازهای شما شامل موارد زیر می‌باشد و هماهنگی این موارد بسیار تاثیر گذار هستند.

 1. توانایی کنترل شما بر روی ساختار کسب‌وکار
 2. پرداخت مالیات
 3. قوانین اجباری
 4. ایمنی محیط کاری
 5. سطح مسئولیت‌های شخصی شما در قبال کسب‌وکار

 

شما می‌توانید کسب و کار خود را در کشور استرالیا در قالب چهار ساختار زیر راه اندازی کنید:

 1. (Sole trader)

فعالیت اقتصادی در قالب شخص حقوقی مربوط به زمانی می‌شود که شما فردی حقیقی را مالک کسب‌وکار خود انتخاب می‌کنید. کلیه بعدهای قانونی کسب‌وکار به عهده خود شما است.

 1.  (Partnership)

شراکت یکی دیگر از ساختارها است. افزایش سرمایه در این ساختار راحت است. راه اندازی کسب و کار در این ساختار به مبلغ کمی احتیاج است. در صورت ورشکست شدن شرکت و فروپاشی، می‌توانید سهم خود را بازیابی کنید. این موارد از مزایای این ساختار است.

 1. (Trust)

نهاد یا ارگانی که درآمد یا دارایی را برای منافع شخص ثالث حفظ می‌کند.

داشتن مسئولیت کمتر و سهولت افزایش سرمایه از مزایای این ساختار است. دارایی‌های شما نیز در این ساختار مورد حفاظت قرار می‌گیرند.

 1. شرکت (Company)

یک نهاد قانونی است که جنبه‌های قانونی آن از سهام داران آن جدا است.

سهولت افزایش سرمایه و عدم مسئولیت شما در پرداخت بدهی‌ها از مزایای این ساختار است.

 

گام دوم: ثبت درخواست برای دریافت کد اقتصادی (ABN)

اگر شما یک کد اقتصادی در استرالیا داشته باشید، قادر به شروع قانونی کسب و کار خواهید بود. در غیر اینصورت شما قادر به شروع کسب و کار در این کشور نخواهید بود. این کد شامل 11 رقم می‌باشد که برای کسب و کار شما صادر می‌شود. این کد انحصاری به عنوان شناساگر دولتی کسب و کارها عمل می‌کند.

برای دریافت یک کد اقتصادی ارائه موارد زیر لازم است:

 • ریز اطلاعات شخصی
 • اطلاعات کسب‌وکار شما
 • ریز اطلاعات شریک‌ها
 • دلایل شما برای درخواست این کد
 • جزئیات فعالیت کسب‌وکار شما
 • اظهارنامه‌ای مبنی بر صحت اطلاعات ارائه‌شده در درخواست

با در اختیار داشتن کد اقتصادی شما قادر خواهید بود نام کسب و کار خود را در استرالیا ثبت کنید. همچنین برای سفارش کالا و خدمات و یا فرستادن صورت‌حساب، کسب و کار خود را برای دیگر نهادها معرفی کنید. شما می‌توانید مالیات‌هایی نظیر مالیات کالاها و خدمات (GST) با کد اقتصادی بگیرید.

قبل از هر کاری مانند طراحی سایت، لوگو و غیره، بهتر است ابتدا درباره نام کسب و کار خود تصمیم بگیرید. اگر این کار را انجام ندهید و زمانیکه نام کسب و کارتان تغییر کرد باید همه چیز را دوباره تغییر دهید. اگر لوگویی طراحی کردید ختما حق امتیازش را ثبت کنید تا افراد دیگر به هیچ وجه نتوانند کار شما را کپی کنند.

درخواست همزمان برای دریافت کد اقتصادی و نام کسب و کارتان بسیار راحت‌تر است اما می‌توانید به طور جداگانه نیز اقدام کنید.

 

گام سوم: استعلام نام‌های تجاری در سامانه ASIC

فعالیت‌های تجاری زیرنظر نام یا برندی که برای شرکت خود انتخاب می‌کنید، انجام می‌شود. کمیسیون اوراق بهادر و سرمایه گذاری استرالیا ( ASIC) یک سامانه استعلام نام تجاری در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد تا مشخص شود که یک نام تجاری برای ثبت سرکت در دسترس است یا خیر.

 

گام چهارم: ثبت نام کسب‌وکار

باید نام کسب و کار خود را که قبلا ثبت نشده باشد در خدمات ثبت کسب و کار ثبت کنید تا از آن محافظت شود. برای این کار باید در سایت خدمات ثبت کسب و کار، حساب کاربری باز کنید و در خواست خود را در این سایت ثبت کنید.

نام کسب و کار تنها برای شناسایی شما خواهد بود و ثبت آن دلیل نمی‌شود که کلیه حقوق مربوط به این مورد را داشته باشید.

 

گام پنجم: ثبت نام دامنه‌ی وبسایت

آدرس وبسایت شما در اینترنت، نام دامنه شما است و یک هویت آنلاین و مجازی برای شما می‌باشد.

بهتر است نامی برای ثبت شرکت در کشور استرالیا انتخاب کنید که نشانگر کسب و کار شما باشد. همچنین تلفظ کردن و به خاطر سپردن این نام آسان باشد.

اگر شما بخواهید یک آدرس وبسایت بخرید باید کد اقتصادی استرالیا را در اختیار داشته باشید.

از طریق وبسایت اداره دامنه اِی یو (au) شما می‌توانید برای ثبت دامنه اقدام کنید. در این وبسایت شما می‌توانید فروشندگان، ثبت کننده‌ها و تأیید هزینه‌ها را پیدا کنید.

 

مالیات شرکت‌های بین‌المللی در استرالیا

پرداخت به موقع مالیات بعد از ثبت شرکت را حتما در نظر داشته باشید و این کار را انجام دهید.

هر 3 ماه یک‌بار باید به اداره مالیات، 27.5 درصد از سود یک سال خود را به عنوان مالیات پرداخت کنید.

اداره مالیات بر هزینه‌های شرکت و درآمدها، نظارت دقیقی دارد.

 

نتیجه گیری:

پیشنهاد وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به متقاضیان ثبت شرکت در استرالیا این می باشد که قبل از آغاز هر گونه اقدامی در این رابطه با ما تماس حاصل نمائید و از قوانین روز مهاجرت در باب کلیه کشور ها از طریق راه‌های قانونی نظیر تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری مورد بررسی قرار دهید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *