مهاجرت به کشور استرالیا

تولد فرزند در استرالیا

تولد فرزند در استرالیا

تولد فرزند در استرالیا و اخذ اقامت از طریق آن موضوعی است که در این مقاله به صورت مختصر به آن اشاره می‌گردد. استرالیا یکی از کشورهایی است که اقامت در آن کشور می‌تواند رفاه، آسایش و زندگی مطلوب را به ارمغان آورد. این کشور یکی از وسوسه‌برانگیزترین مقاصد برای متقاضیان مهاجرت می‌باشد اما نکته مهم این است که اقدام به این مهم باید با آگاهی و اطلاعات کاملاً روشن و دقیق انجام گیرد تا بتوان از آن نتیجه‌ای مطلوب اخذ نمود.

در نوشتار کوتاهی که پیش رو دارید مؤسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی نموده است تا مختصراً شما را با دریافت اقامت از طریق تولد فرزند در استرالیا آشنا سازد. گفتنی است که برای متقاضیان این امکان وجود دارد که از طریق تماس با ما که بسترهای آن در انتهای مقاله ذکر شده است با مشاوران و کارشناسان مجرب ما مشورت نمایند. در ادامه توضیحاتی هم در خصوص کشور استرالیا و هم راجع به تولد فرزند در استرالیا ارائه خواهد شد.

درباره استرالیا

استرالیا (Commonweelth of Australia) یا ملت مشترک‌المنافع استرالیا؛ این کشور از ممتازترین نظام‌های زیست در دنیا برخوردار می‌باشد، یک کشور توسعه‌یافته که از نظر مساحت جزء شش کشور پهناور جهان می‌باشد. شهرهای کانبرا (پایتخت)، سیدنی و ملبورن در ردة 10 شهر برتر دنیا برشمرده می‌شوند. کشور استرالیا جزیره می‌باشد لذا با هیچ کشوری مرز خاکی ندارد. این کشور به همراه نیوزلند و چند جزیره کوچک قارة اقیانوسیه را تشکیل می‌دهند که کم‌مساحت‌ترین قارة دنیا می‌باشد. اطراف آن در غرب با اقیانوس هند، در شرق با اقیانوس آرام و از جنوب با اقیانوس منجمد جنوبی، و از شمال با تعدادی دریا و خلیج احاطه شده است.

گذرنامه استرالیا

در این نوشتار به معتبرترین گذرنامه‌های جهان اشاره‌ای خواهیم داشت که توسط مؤسسه Passport index که یکی از معتبرترین مؤسسات در این زمینه می‌باشد، انتشار یافته است. برای رتبه‌بندی ارزش گذرنامه اصطلاحاً عبارت «قدرت پاسپورت» به کار برده می‌شود. مهم‌ترین معیار برای ارزش‌گذاری «قدرت پاسپورت»، شمار کشورهایی می‌باشد که تبعة هر کشوری قادر است به آنها بدون داشتن ویزا مسافرت نماید.

قدرت گذرنامه‌های دنیا و رتبه‌بندی آن

در خصوص پاسپورت های مختلف کشور ها در لیست زیر اطلاعاتی آمده که بایستی مطالعه شود.

رتبه 1 آمریکا و انگلستان با قدرت سفر بدون ویزا به 147 کشور دنیا
رتبه 2 آلمان، کره جنوبی و فرانسه با قدرت سفر بدون ویزا به 145 کشور دنیا
رتبه 3 سوئد و ایتالیا با قدرت سفر بدون ویزا به 144 کشور دنیا
رتبه 4 ژاپن، سنگاپور، دانمارک، فنلاند، لوکزامبورگ و هلند با قدرت سفر بدون ویزا به 143 کشور دنیا
رتبه 5 کانادا و سوئیس با قدرت سفر بدون ویزا به 142 کشور دنیا
رتبه 6 بلژیک، مجارستان، ایرلند، اسپانیا، نرژوی و پرتغال با قدرت سفر بدون ویزا به 141 کشور دنیا
رتبه 7 اتریش، مالزی و یونان با قدرت سفر بدون ویزا به 140 کشور دنیا
رتبه 8 نیوزیلند با قدرت سفر بدون ویزا به 139 کشور دنیا
رتبه 9 استرالیا، جمهوری چک و قبرس با قدرت سفر بدون ویزا به 138 کشور دنیا
رتبه 10 لهستان و اسلواکی با قدرت سفر بدون ویزا به 137 کشور دنیا

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند در استرالیا

کشور استرالیا با توجّه به رتبه خوبی که دارد می‌تواند یکی از مطلوب‌ترین مقصد‌ها در جهت مهاجرت، دریافت اقامت و تابعیت باشد که این اهداف به طرق مختلفی از قبیل ویزای کار، تحصیل، تخصص، سرمایه‌گذاری و تولد فرزند در استرالیا میسّر خواهد بود. قابل ذکر است که سختگیری استرالیا در ارتباط با قانون اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند بیشتر شده و تغییرات مداومی که در این قانون به عمل آمده در جهت سخت‌تر شدن آن بوده است.

  • قبل از ژانویه سال 1949 میلادی بر طبق قانون مهاجرت استرالیا تنها متقاضیانی می‌توانستند تابعیت این کشور را به دست آورند که تبعه‌ی کشورهای مستعمره انگلستان بوده باشند.
  • پس از ژانویه سال 1949 میلادی تا اوت 1986 میلادی قانون مذکور تغییر یافت و قرار بر این شد هرکس در خاک استرالیا متولد گردد تابعیت استرالیا را به صورت اتوماتیک دریافت خواهد داشت.
  • بعد از تاریخ بیستم اوت سال 1986 میلادی، فرزند متولد شده در این کشور در صورتی می‌تواند شهروندی درجه یک استرالیا را دریافت نماید که یکی از والدین وی تابع استرالیا و یا دارای اقامت دائم آن کشور بوده باشند.

درمورد دریافت اقامت از طریق تولد

در مورد کودکانی که در خاک کشور استرالیا متولد می‌شوند باید این نکته مورد توجّه قرار گیرد که در هنگام تقاضای تابعیت استرالیا حتی اگر یکی از والدین او تابعیت استرالیا را دارا باشند، آن کودک می‌تواند جهت اخذ تابعیت کشور استرالیا اقدام نماید به این شرط که این تقاضا قبل از سن 18 سالگی او ارائه شده باشد. اگر کودکی در زمان طفولیت پدر و مادر خود را از دست داده باشد امین و قیم قانونی طفل که حضانت او را بر عهده گرفته است و در واقع سرپرست او می‌باشد این امکان را دارد تا با نیابت قضایی از طفل مذکور جهت اخذ تابعیت استرالیا برای وی اقدام نماید.

در ارتباط با والدینی که به روش تقاضا تبعة استرالیا شده باشند باید گفت که ایشان در صورتی می‌توانند برای فرزندشان تقاضای اقامت نمایند که دست‌کم 2 سال در استرالیا اقامت قانونی داشته باشند.افراد بزرگسال نیز می‌توانند از طریق نسب برای اخذ تابعیت استرالیا اقدام نمایند.

در نهایت باید یادآوری نماییم که ویزاهای این کشور دو نوع می‌باشند: الف) دائم؛ ب) موقت. که همانطور که از نام آنها برمی‌آید ویزای موقت برای زندگی به مدت معین در کشور استرالیا در نظر گرفته شده‌اند و ویزای اقامت دائم یا پی‌آر برای زندگی به صورت دائم در کشور استرالیا در نظر گرفته شده است.

درمورد مهاجرت به استرالیا

ما سعی نمودیم در این نوشتار تا اندازه‌ای شما را از طرق مهاجرت خصوصاً مهاجرت از طریق تولد فرزند در استرالیا، آشنا نماییم. شما این امکان را دارید تا در صورت هر گونه ابهام یا سؤال با کارشناسان و مشاوران مجرب مؤسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نمایید و از نظرات و راهنمایی‌های ایشان به صورت رایگان بهره‌مند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *