مهاجرت تحصیلی ایتالیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل یک راه مهاجرتی خوب محسوب می گردد. برای مهاجرت به ایتالیا در سال 2019 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا فرصت خوبی می باشد. مزیت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا انگلیسی زبان بودن آن می باشد. دنبال نمودن این مطلب با عنوان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا برای آگاهی شما مفید خواهد بود.

شروط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

4 دانشگاه معتبر در این کشور عبارتند از:

 1. دانشگاه پاویا
 2. دانشگاه ساپینزا
 3. دانشگاه پادووا
 4. دانشگاه تور ورگیت

در رنکینگ جهانی برخی از دانشگاه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا قرار دارند. تحصیل در ایتالیا علاوه بر یادگیری فرصتی مناسب برای تجربه زندگی از فرهنگ غنی آن کشور می باشد. نحوه پذیرش در دانشگاه های مختلف در این کشور متفاوت می باشد. دریافت پذیرش در دانشگاه های دولتی دشوار تر از دانشگاه های خصوصی است. هر چند هزینه های دانشگاه های خصوصی در ایتالیا بالا است؛ ولی دانشگاه انتخابی باید مورد تایید وزارت علوم باشد . ضمنا برای دانش آموزان کمتر از 18 سال مدارس خاصی موجود می باشد.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا

دانشگاه های ذکر شده در زیر در سال 2017- 2018 مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته است. برخی از این دانشگاه ها عبارتند از:

 • دانشگاه پلی تکنیک آلمان
 • دانشگاه پلی تکنیک تورینودی
 • دانشگاه مادر آلما استودیورام
 • دانشگاه پولونیا
 • دانشگاه سالرنو
 • دانشگاه کالابریا
 • دانشگاه میلان
 • دانشگاه فرارا
 • دانشگاه پادووادی
 • دانشگاه فلورانس

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

رنکینگ جهانی موسسات تخصصی برای ارائه رشته دندانپزشکی در این کشور بالا می باشد. دانشجویان در این دانشگاه ها دانش و مهارت لازم برای حرفه ای شدن در این زمینه را فرا می گیرند. خواسته مشترک همه برنامه های دانشکده دندانپزشکی در ایتالیا آموزش فارغ التحصیلانی با شرایط ذیل می باشد:

 • صلاحیت در علوم پایه و علوم زیستی
 • قدرت نگهداری از دندان در تمام طبقات مردم
 • ارائه خدمات با معیارهای قانونی اخلاقی و حرفه ای بالا و پیمان بستن به جمیع مردم

در ایتالیا بیشتر برنامه های دانشگاه دندانپزشکی تقریبا چهار سال طول می کشد.که دوره های دانشجویی شامل دروس زیر می شوند:

 • بیولوژی یا علوم زیستی: فیزیولوژی، آناتومی انسان، علم شیمی، میکروب شناسی، داروشناسی، تشریح دهان، پاتولوژی دهان، شناخت بافت دهان و دندان و… .
 • علوم کلینکی یا بالینی: جلوگیری، تمیزدادن و علاج همه نواحی دندانپزشکی کلینکی.
 • گردش سیرطی کسب تحصیل عمل دندانپزشکی: انجام خدمات به بیماران در حوزه های اخلاقی، فرهنگی و حرفه ای علوم هنجاری، فرآیند تصمیم گیری عمل، انجام عمل با گروه حرفه ای دندانپزشکی.

دانشجویان بیولوژی طی دو سال به مطالعه ساختار و عملکرد بدن و بیماریهای دهان می پردازند. و این تنها راه برقرارکردن؛ ارتباط با بیمار و حفاظت های نخست بهداشت دهان و درمان می باشد. دانشجویان طی چهارسال تحصیل با نظارت دندان پزشکان حرفه ای و از طریق ارتباط با بیمار، فهم بیماری و درمان اختلالات دهان و دندان را کسب می کنند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور ارزان تر از سایر کشورهای اروپایی می باشد. در مهاجرت بررسی هزینه ها و آگاهی از میزان استطاعت مالی لازم اهمیت زیادی دارد. بنابراین بهتر است؛ قبل از مهاجرت به ایتالیا از سفارت، اطلاعات مالی این کشور را اخذ نمایید. شهریه تحصیل با توجه به وضعیت دانشجو فرق دارد. بیشترین پرداخت هر قسط شهریه 3245 یورو می باشد. ولی با توجه به وضعیت هر فردمی توان در اقساط 88 یورویی شهریه را پرداخت نمود. علاوه بر آن هزینه های دیگری شامل موارد زیر می باشد.

 • هزینه ثبت نام به مبلغ 199 یورو
 • هزینه های عمومی به مبلغ 75 یورو

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی انگلیسی زبان در ایتالیا

دروس در در دانشگاه پزشکی بین المللی میلان به زبان انگلیسی ارائه می شوند. تحصیل در رشته پزشکی شش سال ادامه خواهد  داشت. تحصیل در مقطع کارشناسی با دیگر کشورها متفاوت است. انگلیسی و ایتالیایی زبان تحصیل در این مقطع و در کشور ایتالیا می باشد. ورود در آزمون پذیرش بین المللی IMAT که داشتن امتیاز و گواهی زبان انگلیسی لازم می باشد.میزان این امتیاز در دانشگاه های مختلف ایتالیا متفاوت می باشد. مثلا حداقل نمره دردانشگاه ساپینزا 5/36، دانشکده پزشکی بین المللی 5/40 و دانشگاه پاویا 75/38 می باشد.

مخارج زندگی و کمک های مالی در ایتالیا

 • هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ایتالیا بیشتر از دانشگاه های دولتی می باشد. (هزینه ها​​ی دولتی: 850- 1000 یورو معادل 900- 1,060 دلار آمریکا) می باشد. ولی بعضی از دانشجویان مقطع دکترا هزینه تحصیلی دریافت می کنند.
 • مخارج سالانه درشهر رم ایتالیا 12,000- 18,000 یورو معادل 12,740- 19,120 دلار آمریکا می باشد. برای زیستگاه، خوراک، حمل و نقل و دیگر مخارج زندگی است؛ که در شهرهای کوچکتر کمتر می باشد.
 • به دانشجویانی که دارای شایستگی علمی و یا مشکل مالی باشند؛ بعد از بررسی، کمک هزینه تحصیلی پرداخت می شود. تا در مواردی از قبیل: وام، بورس تحصیلی، زیستگاه و خوراک استفاده شود. ضمنا به دانشجویان خدماتی مثل: مشاوره، ورزش، کارهای فوق برنامه توسط دفتر DSU دانشگاه ارائه می شود.

کمک هزینه تحصیلی (بورسیه تحصیلی)پزشکی در ایتالیا

کمک هزینه تحصیلی به همه دانشجویان بین المللی در ایتالیا براساس احراز صلاحیت تعلق می گیرد. افراد با رزومه بالا و مورد  پذیرش دانشگاه های ایتالیا می توانند از تحصیلات رایگان پزشکی و دندانپزشکی استفاده نمایند. بورسیه تحصیلی برای مقاطع دکتری PHD و کارشناسی ارشد امکان پذیر است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

با توجه به تمام نکات گفته شده تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا فرصت خوبی برای تحصیل به نظر می آید. مخصوصا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آن ها با هزینه بسیار امکان پذیر می باشد. این کشور هزینه زیادی برای زندگی نیاز ندارد و در عین حال  دارای دانشگاه های مطرحی در جهان می باشد. امکان اخذ بورسیه تحصیلی نیز به آسان شدن این راه کمک می نماید.

در توضیحات مطالب ابتدایی در مورد نحوه و شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا نکاتی ذکر گردید. درصورت علاقمندی به این نوع تحصیل برای آگاهی بیشتر به موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه نمایید. موسسه سفیران سروش سعادت ضمن پاسخگویی به سوالات شما، همراه خوبی برای شما در این مسیر می باشند.

یک دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *