مهاجرت تحصیلی اسپانیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

کشور اسپانیا، یکی از کشور های اتحادیه اروپا که سمت غربی اروپا می باشد که از لحاظ مساحت دومین کشور بزرگ جهان به حساب می آید. شهر مادرید پایتخت این کشور می باشد. کشوری با آب و هوای مدیترانه ای می باشد. کشور اسپانیا به دلیل آموزش به زبان انگلیسی مورد استقبال دانشجویان زیادی قرار گرفته است. در این مقاله به بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا میپردازیم.

یکی دیگر از مزیت های تحصیل در این کشور پایین بودن شهریه برای دانشجویان می باشد که این مزیت باعث شده که دانشجویان زیادی به فکر ادامه تحصیل در این کشور باشند.

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

یکی از راه های مهاجرت به این کشور مهاجرت از طریق تحصیلی و دریافت اقامت می باشد. که اگر شخصی با ویزای تحصیلی وارد این کشور شود امکان دریافت اقامت و تابعیت را نیز دارد. رشته های خاص در دانشگاه های اسپانیا با یکدیگر باهم فرق دارد. مدارس برای دانش آموزان که در سن کمتر از 18 سالگی هستند می باشد که بعد از تمام شدن دوره مدرسه می تواند وارد دانشگاه شوند و به تحصیل خود ادامه دهند.

یکی از مزیت های تحصیل در اسپانیا این است که زبان آموزش در دانشگاه ها به زبان انگلیسی می باشد. اما با این حال اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید می توانید دوره کالج زبان را شرکت کنید و بعد از تمام شدن این دوره وارد دانشگاه شوید.

دانشگاه های اسپانیا با رتبه زیر 550 از دانشگاه های معتبر در جهان می باشد. تحصیل در دانشگاه های اروپا باعث محبوبیت زیاد بین دانشجویان شده است. به دو دلیل اول این که تحصیل در دانشگاه های اسپانیا به زبان انگلیسی می باشد. دوم این که شهریه کم دانشگاه های اسپانیا می باشد که بیشتر دانشجویان به فکر ادامه تحصیل در این دانشگاه ها می باشد.

شرایط وارد شدن به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

مدت زمان دوره رشته پزشکی شش سال می باشد. مدت زمان دوره رشته دندانپزشکی پنج سال می باشد. اغلب در دو سال اول تدریس به زبان انگلیسی می باشد و ما بقی دوره ها به زبان اسپانیایی می باشد.

تحصیل در این دوره های از محدودیت سنی بهره مند می باشد و دانشجویان نمی تواند بیشتر از 22 سال سن داشته باشند. دانشجویان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ابتدا باید در دوره های پریمدیکال دانشگاه ها ثبت نام کنند و مدت زمان این دوره یک سال می باشد و در این دوره زبان اسپانیایی شما نیز تقویت می شود. در پایان دوره آزمون ورودی برگزار می شود که بعد از قبولی در این آزمون این امکان را دارید در رشته مورد نظر خود پذیرش تحصیلی دریافت کنید.

هزینه زندگی و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

اغلب هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی تقریبا 700 یورو برای مدت زمان یک سال تحصیلی می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی برای مدت یک سال تقریبا 18000 یورو می باشد.تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا، هزینه تحصیل در اسپانیا به دانشگاه و دوره تحصیلی وابسته می باشد.

 اسپانیا کشوری ارزان و مقرون به صرفه می باشد که در آن دانشجویان بین المللی این امکان را ندارند فشار مالی را تحمل کند و شهر های مادرید و بارسلونا گران ترین شهر های این کشور می باشد که هزینه های یک ماه تقریبا 1000 یورو در ماه می باشد.

هزینه های مسکن برای دانشجویان در اسپانیا

 • خوابگاه دانشجویی از 360 یورو تا 650 یورو به مدت یک ماه می باشد.
 • قیمت اجاره یک آپارتمان بین 650 تا 880 یورو به مدت یک ماه می باشد. اما هزینه اجاره یک آپارتمان در شهر مادرید و بارسلونا تقریبا 860 تا 1350 یورو در یک ماه می باشد.
 • هوم استی نرخ ها تقریبا 700 – 800 یورو همراه با غذا می باشد.
 • هزینه برق، آب، گرمایش و زباله در یک ماه 120 یورو می باشد.
 • هزینه اینترنت در یک ماه 35 یورو می باشد.

دانشجویان در هنگام تحصیل این امکان را دارند که در هفته 20 ساعت کار نیمه وقت کنند و در ازای هر یک ساعت 8 تا 10 یورو دریافت کنند. این هزینه می تواند به هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان کمک کنند.

زبان مورد نیاز برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

شما باید به زبان انگلیسی و اسپانیایی مسلط باشید زیرا برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی باید زبان اسپانیایی نیز مسلط باشید. البته باید برای پذیرش مدرک تافل یا آیلتس داشته باشید. شما می توانید به مدت دو ستل دوره های مقدماتی را به زبان انگلیسی بگذرانید و که در این مدت زبان اسپانیایی خود را تقویت کنید که تحصیل را به زبان اسپانیایی ادامه دهید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

 • شخص این امکان را دارند که برای ادامه تحصیل دانشگاه علوم پزشکی در اروپا را انتخاب کند.
 • به دانشجویان در شهریه هزینه و زندگی کمک می کنند.
 • به دانشجویان وام دانشجویی و کمک های مالی می کنند.
 • امکان دریافت پذیرش تحصیلی قبل از تمام کردن مدرسه برای دانش آموزان وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا چه مدارکی می باشد؟

 1. نامه پذیرش از دانشگاه
 2. مدرک برای ثابت کردن رزرو هتل و خوابگاه
 3. ثابت کردن تمکن مالی و ارائه پرنیت مالی ( باید بیشتر از 10 هزار یورو موجودی داشته باشید)
 4. گواهی عدم سوئیشینه که حداکثر به سه ماه قبل باشد.
 5. ارائه آخرین مدرک و ریز نمرات تحصیلی و به همراه ترجمه
 6. گواهی سلامت جسمی که حداکثر مربوط به سه ماه قبل باشد
 7. ارائه بیوگرافی یا CV
 8. ارائه توضیح در خصوص هدف تحصیلی
 9. شش عدد عکس پاسپورتی
 10. تکمیل فرم درخواست برای سفارت
 11. کوپی از تک تک صفحات پاسپورت
 12. پاسپورت (گذرنامه) که حداقل 2 سال اعتبار داشته باشد.
 13. پرداخت هزینه های کنسولی و صادر شدن ویزا به سفارت
 14. آدرس، تلفن و ایمیل به زبان انگلیسی در یک برگه A4

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ی درخشان، با کارشناسان ارشد و حرفه ای می توانند به شما عزیزان در زمینه اقامت و مهاجرت کمک کنند. کارشناسان ارشد و حقوقی ما با توجه به شرایط تحصیلی شما بهترین راه مهاجرتی را پیشنهاد می کنند. نگران نباشید کارشناسان ارشد ما از ابتدا پروسه تا انتهای پروسه در کنار شما هستند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *