مهاجرت تحصیلی استرالیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

تحصیل در دانشگاههای کشور استرالیا علاقمندان و طرفداران زیادی دارد. بطوریکه سالانه دانشجویان زیادی جهت ادامه تحصیل این کشور را برمی­گزینند. دانشجویان بین المللی بسیاری مشغول به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا هستند. کشور استرالیا کشوری وسیع و پهناور است که از جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار می­باشد. افراد با انواع ویزاهای این کشور از جمله ویزای توریستی – ویزای تحصیلی – ویزای سرمایه گذاری و برخی دیگر از این ویزا ها می­توانند به این کشور زیبا و مدرن سفر نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جامعی از رشته های تحصیلی در بهترین دانشگاههای استرالیا را در اختیار دانشجویان عزیز قرار می­دهد.

درمورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

دانشجویان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا می­بایست ابتدا موافقت یکی از دانشگاههای این کشور را اخذ نموده و پس از آن ویزای تحصیلی کشور استرالیا را دریافت نمایند. تحصیل در دانشگاههای کشور استرالیا بصورن رایگان نیست و دانشجویان می­باید هزینه های تحصیلی خود را بصورت کامل قبل از شروع ترم تحصیلی پرداخت نمایند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی استرالیا را دارند ابتدا جهت تعیین سطح بایستی در آزمونی بنام GAMSAT  شرکت نموده و در صورت کسب حداقل نمره معیار می­تواند به ادامه تحصیل در این دوره بپردازد. تدریس در دوره های آموزشی پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی صورت می­گیرد و دانشجویان بدون مدرک زبان انگلیسی نمی­توانند در این دوره به ادامه تحصیل بپردازند.

شرایط تحصیل پزشکی استرالیا

دانشگاههای پزشکی و دندانپزشکی استرالیا از معتبرترین دانشگاههای استرالیا هستند و مدارکی این دانشگاهها به دانشجویان اعطا می­نمایند در تمامی کشورهای جهان شناخته شده هستند. در این دوره به دانشجویان آموزش هایی مبتنی بر حل مسئله و ادغام علوم پزشکی با رشته های بالینی را به صورت عملی برای کسب تجربه های مفید ارائه می­نمایند.

دانشجویان برای ورود به دوره کارشناسی پزشکی می­بایست در آزمونی بنام UMAT و مصاحبه ای که دانشگاههای این کشور با دانشجو برگزار می­نمایند  حضور یابند. دانشجویان در صورت کسب نمره قبولیATAR  که ترکیبی از نمره آزمون فوق و مصاحبه دانشجو می­باشد می­توانند به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی علوم پزشکی و علوم بهداشتی بپردازند.

برنامه فارغ التحصیلی پزشکی در استرالیا

تحصیل در دوره های پزشکی دانشگاههای استرالیا به مدت 4 سال بطول می­انجامد. همانطور که گفته شد دانشجویان جهت پذیرش در این رشته باید در آزمونGAMSAT  و یا MCAT شرکت نمایند و در صورت قبولی اجازه تحصیل در این رشته به آنها داده خواهد شد. هدف از این آزمون ارزیابی سطح معلومات علمی و تحصیلی دانشجویان در این دوره می­باشد. هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا بطور متوسط 55000-71000 دلار در سال است که این میزان شهریه متغیر می­باشد.

دانشگاه های دندانپزشکی در استرالیا

دانشگاههای دندانپزشکی استرالیا آموزش های حرفه ای را در اختیار دانشجویان متقاضی تحصیل در این رشته قرار می­دهند. دانشکده های دندانپزشکی استرالیا به دانشجویانی که این مقطع را با موفقیت سپری نموده اند مدرک لیسانس دندانپزشکی و یا علوم بهداشتی دندانپزشکی را اعطا می­نمایند. از مهمترین دانشگاههای دندانپزشکی استرالیا دانشکده دندانپزشکی چارلز استورت- دانشکده دندانپزشکی کوئینزلند- دانشکده دندانپزشکی سیدنی و ملبورن را می­توان نام برد که دوره های چهار ساله دندانپزشکی را به دانشجویان ارائه می­نمایند.

اقامت پس از تحصیل پزشکی در استرالیا

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات دوره­ی کارشناسی می­توانند جهت ادامه تحصیل در دوره های تخصصی جراحی دندان و دکتر دندانپزشکی اقدام نمایند. دانشجویان کانادایی که متقاضی تحصیل در دوره های فوق هستند، علاوه بر برخورداری از مدرک کارشناسی دندانپزشکی آزمونهای GEMSAT  و دوره های پیش نیاز فارغ التحصیلی را سپری نمایند.

دانش ­آموزان پس از اتمام تحصیلات خود در دبیرستان می­توانند بطور مستقیم درخواست ادامه تحصیل در دوره های دندانپزشکی دانشگاه های جیمز کوک- کوئینزلند و چارلز استورت را بنمایند. دوره های دندانپزشکی در دانشگاههای کوئینزلند و چارلز استورت به مدت 5 سال می­باشد. اولین مدرسه دندانپزشکی استرالیا دانشکده دندانپزشکی سیدنی است که هم اکنون دارای 100 برنامه آموزشی به دانشجویان می­باشد.

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در دوره کارشناسی دندانپزشکی می­توانند جهت ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد که دو سال طول خواهد کشید اقدام نمایند.دانشجویان عزیز می­توانند از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا در دیگر دانشکده های این کشور با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

دانشگاههای کشور استرالیا شهریه های مناسب تری نسبت به کشورهای آمریکا و انگلستان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا از دانشجویان دریافت می­نمایند، از اینرو علاقمندان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا بسیار زیاد می­باشد. دانشگاههای این کشور شهریه های تحصیلی دانشجویان را بصورت ترمی از آنان دریافت می­کند برخلاف بسیاری از کشورها که دانشجویان می­بایست شهریه های تحصیلی خود را بصورت سالانه در آغاز ترم تحصیلی بطور کامل پرداخت کنند.

هزینه های تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی در مقاطع مختلف با یکدیگر متفاوت است و شهریه های تحصیلی در مقطع دکترا نسبت به مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بیشتر می­باشد. بطور میانگین هزینه های تحصیل در دوره های پزشکی استرالیا را از 70000 تا 80000 دلار در سال و هزینه های تحصیل در دوره های دندانپزشکی در این کشور را 37000 دلار در سال تخمین زده اند.

امتحان پزشکی استرالیا چگونه است؟

دانشگاههای پزشکی استرالیا در صورتی مدرک پزشکی به دانشجویان اعطا می­نمایند که دانشجویان در تمامی امتحانات این دوره آموزشی که بنامAMC  است موفق گردیده باشند. هدف از آزمونهای AMC  که از دانشجویان پزشکی اخذ می­گردد سطح دانش پزشکی دانشجویان- مهارت های بالینی و نگرش های پزشکی دانشجویان می­باشد. آزمون های AMC  شامل سوالات چند گزینه ایMCQ  – آزمون انطباق بالینیCAT  و معاینه بالینی می­باشد. این آزمون ها از اصول علمی پزشکی در زمینه های پزشکی عمومی- داخلی – روانپزشکی- جراحی و زنان وزایمان است که از دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره پزشکی اخذ می­گردد. همچنین در آزمون فوق میزان توانایی دانشجویان را در برقرار ارتباط با بیماران و خانواده ها و کارکنان بهداشتی ارزیابی می­نماید.

رشته پزشکی در استرالیا چگونه است؟

بیمارستان های کشور استرالیا به صورت کاملاً نوین مشغول به فعالیت هستند. بگونه ای که حقوق و ساعات کاری پزشکان طوری تنظیم گردیده است که آنها نیز براحتی می­توانند از زندگی خود لدت ببرند. ساعات کاری پزشکان در استرالیا 38 ساعت در هفته در نظر گرفته شده است و میزان درآمد پزشکان در این کشور با توجه به ایالتی که فعالیت می­کنند با یکدیگر متفاوت است. حقوق پزشکان در شهرهایی همچون ملبورن و سیدنی 50 درصد بیشتر از دیگر شهرهای این کشور است. ما در اینجا به برخی از دستمزدهای پزشکان در این کشور اشاره خواهیم نمود:

نوع پزشکی میزان حقوق دریافتی (دلار استرالیا)
پزشک مقیم 60000-80000
پزشک ثبت شده 65000-100000
مشاور پزشکی 12000-150000

بورسیه پزشکی استرالیا کدامند؟

دانشگاههای پزشکی و دندانپزشکی استرالیا بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی نیز به دانشجویان اهدا می­نماید. بطور مثال بورس تحصیلی دانشگاه سیدنی به دانشجویان این دوره بدین گونه است که شهریه های تحصیلی و هزینه های تحصیل دانشجویان دوره­ی دکترا را تا سه سال پرداخت می­نماید. دانشگاه مکوریا نیز بورسیه های تحصیلی به دانشجویان برجسته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اعطا می­نماید که مبلغ این بورسیه تا 10000AUD هزینه های تحصیلی دانشجویان را پرداخت می­نماید. دانشگاه ملبورن نیز بورسیه هایی را که شامل کمک هزینه های زندگی دوساله دانشجویان- پرداخت بیمه دانشجویان- هزینه های زایمان والدین را به دانشجویان اعطا می­نماید. دانشجویان با سوالات متعددی در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا روبرو می ­شوند از قبیل:

  • آیا دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در دوره های پزشکی و دندانپزشکی می­توانند در بیمارستان های استرالیا مشغول به کار شوند؟
  • آیا دانشجویان در این دوره تحصیلی اجازه انجام کار حین تحصیل را خواهند داشت؟
  • آیا پس از اتمام تحصیلات دانشجویان می­توانند اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ نمایند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *