مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از طریق کالج بلربیز

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از طریق کالج بلربیز

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از طریق کالج بلربیز بگونه ای است که شانس پذیرش دانشجویان را در دانشگاه های معتبر انگلستان دو چندان می­نماید. این کالج دوره های آموزشی Foundation و A Level که مربوط به دوره های پزشکی و دندانپزشکی است را برگزار می­نماید. کالج بلربیز انگلستان یکی از معتبرترین کالج های پزشکی در جهان است که از امکانات بسیار مناسب آموزشی برخوردار است و رنکینگ های بالایی را در میان کالج های پزشکی جهان بخود اختصاص داده است.

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربیاتی که در زمینه اعزام دانشجو به دیگر کشورهای جهان دارند، اطلاعات مفید و جامعی را در اختیار دانشجویان عزیز قرار می ­دهند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از طریق کالج بلربیز  متقاضیان زیادی دارد و پذیرش در این کالج نسبتاً دشوار و بصورت رقابتی می­ باشد. کالج بلربیز با چندین شعبه در شهرهای مختلف از جمله کامبریج، لندن، آکسفورد و برایتون، امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی را برای دانشجویان بومی و بین المللی در انگلستان را فراهم نموده است.

هریک از این شعبه ها با توجه به رشته های تحصیلی دانشجویان برنامه های متفاوتی را ارائه می­ نمایند. تمامی اساتید آموزشی در کالج بلربیز افراد برجسته ای هستند که دارای مدرک تحصیلی PHD از دانشگاه های معتبر انگلستان هستند. اولویت پذیرش در دانشگاه های پزشکی انگلستان با دانش ­آموزانی است که از مدارس شبانه روزی انگلستان فارغ التحصیل شده اند، اما دانش ­آموزان بین المللی با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی می­توانند شانس پذیرش شان را در دانشگاه های پزشکی انگلستان بالا ببرند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از طریق کالج بلربیز

کالج بلربیز در کشور انگلستان دارای 4 شعبه می ­باشد که هر یک از این شعبه ها برنامه های تخصصی  و با کیفیتی را به دانشجویان ارائه می­ نمایند. دانشجویان در این کالج به تحصیل در دوره های GCSE- A Level- Foundation- Summer و دوره های آموزشی زبان می­پردازند. دوره­ی GCSE دو ساله است و می­توان گفت معادل دوره­ی متوسطه در مدارس است و دانشجویان به تحصیل دروس تخصصی و انتخابی خواهند پرداخت. دوره­ آموزشی A Level پس از دوره­ی GCSE و برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های انگلستان را دارند، برگزار می­گردد. می­توان گفت این دوره معادل با دوره­ تحصیل در پیش دانشگاهی می ­باشد. دانشجویان پس از اتمام این دوره آزمونی از دانشجویان اخذ می­گردد و دانشجویانی که موفق به کسب نمره­ی قبولی گردیده اند، امکان تحصیل در رشته مورد نظر خود را خوانند داشت.

Foundation دوره ای آموزشی برای آمادگی دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر انگلستان در رشته های تحصیلی مهندسی، هنر، علوم انسانی و علوم پایه را دارند، می­توانند در این دوره شرکت نموده و شانس پذیرش را بالا ببرند. دانشجویان پس از اتمام این دوره نیز همانند دوره A Level ملزم به گذراندن آزمون پایان تحصیلات هستند. دوره های آموزشی Summer برای دانش­آموزانی که در رده سنی 14 الی 17 سال قرار دارند، برگزار می­ شود و دانشجویان در طی این دوره به تقویت و آموزش زبان انگلیسی و دیگر مهارت ها می ­پردازند.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از طریق کالج بلربیز

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از طریق کالج بلربیز علاوه بر اینکه شانس پذیرش دانشجویان در دانشگاه های معتبر انگلستان را افزایش می­دهد، مزایای دیگری همچون موارد زیر را نیز در برخواهد داشت:

 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی
 • آزمایشگاه های مدرن و مجهز
 • اساتید آموزشی با تجربه و برجسته
 • ارتباط متقابل میان دانش ­آموزان و اساتید
 • بهره­ مندی از امکانات تفریحی و آموزشی پبشرفته
 • امکان بهره ­مندی از خوابگاه های مجهز، مناسب و امن
 • امکان شرکت در دوره های اموزشی متنوع
 • کلاس های درسی پیشرفته و مجهز به پیشرفته ترین تکنولوژی های روز در دنیا

مدارک لازم جهت پذیرش در کالج بلربیز

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان را دارند، می­ بایست ابتدا مدارک زیر را برای اخذ پذیرش تحصیلی از سوی این دانشگاه ارائه نمایند:

 • مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات که باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
 • ارائه نامه اشتغال به تحصیل (در صورتیکه دانش ­آموز در حال تحصیل در مدارس است.)
 • اسکن پاسپورت معتبر
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس

مدارک لازم جهت پذیرش در کالج بلربیز

تحصیل پزشکی در انگلستان

همانطور که می ­دانید دانشگاه های انگلستان از برترین دانشگاه های جهان هستند. از همین رو دانشجویان زیادی طرفدار تحصیل در انگلستان هستند. دانشجویان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان می­ بایست نمرات بالایی در دروس فیزیک، شیمی و همچنین زبان انگلیسی کسب نموده باشند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از طریق کالج بلربیز موجب کسب آمادگی بیشتر جهت تحصیل در دانشگاه های پزشکی این کشور می­گردد. ناگفته نماند کالج های انگلستان برنامه های متعددی برای تحصیل در دیگر رشته ها را نیز ارائه می ­نمایند.

دانشجویان برای ورود به دانشگاه های پزشکی نیازمند گذراندن دوره های 4 ساله (دوره های آمادگی، دوره علوم پایه ) هستند. پس از آن با انتخاب تخصص مورد نظر خود می­ توانند وارد دوره­ 7 ساله­ پزشکی در این کشور گردند. یکی دیگر از شرایط پذیرش در دانشکده های این کشور، کسب نمره قبولی در آزمون تعیین صلاحیتUKCAT است که جهت سنجیدن توانایی های شناختی، انتقادی و استدلالی دانشجویان است. این آزمون بصورت آنلاین برگزار می­ گردد. نتیجه این آزمون نقش موثری در پذیرش دانشجویان دارد.

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از طریق کالج بلربیز

پذیرش در دانشگاه های پزشکی انگلستان بصورت مستقیم دشوار است اما تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از طریق کالج بلربیز شرایط پذیرش در دانشکده های پزشکی را آسان نموده است. طبق آمار بدست آمده تقریباً 57% دانشجویان با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از طریق کالج بلربیز وارد دانشگاه های معتبر در انگلستان می ­شوند. هزینه تحصیل در دوره های A Level در انگلستان 7000 £ (پوند) به ازای هر ترم تحصیلی می­ باشد.

هزینه های تحصیل پزشکی در انگلستان در دانشگاه های مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است و بطور میانگین 20000£ (پوند) به ازای هر سال تحصیلی تخمین زده شده است. با توجه به اعتبار بالای دانشگاه های انگلستان هزینه های تحصیل در این کشور تقریباً 50% بیشتر از دیگر دانشگاه های جهان است. علاوه بر هزینه های تحصیل دانشجویان ماهانه مبلغی حدود 800 الی 1000£ (پوند) بابت هزینه زندگی در انگلستان پرداخت می­ نمایند. دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دیگر کشورها هستند، بهتر است ابتدا اطلاعات لازم در زمینه هزینه تحصیل در انگلستان و دانشگاه های این کشور را کسب نمایند.  موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه خدمات مهاجرتی در طی سال های پی درپی سعی در یاری رساندن متقاضیان عزیز دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *