مهاجرت تحصیلی جمهوری چک

تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز

تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز

افرادی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند، تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز به آن ها پیشنهاد می شود. دانشگاه چارلز در شهر پراگ واقع شده است، این دانشگاه از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه می باشد. این دانشگاه اولین دانشگاه است که در مرکز اروپا واقع شده است. و این دانشگاه جزء بهترین دانشگاه های پزشکی است. این مقاله در جهت تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز و قوانین آن در سال 2019 جمع آوری شده است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز

در این دانشگاه استادان بسیار موفق مشغول به آموزش می باشند. و از این رو این دانشگاه جزء موسسات با سطح آموزشی عالی می باشد. در این دانشگاه کارهای علمی و تحقیقاتی بسیاری در حال انجام دادن می باشد. بیشتر توجه این دانشگاه به دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. برای تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز افراد خارجی نیز می توانند می توانند وارد دانشگاه شوند. شما می توانید برای مطالعه بیشتر درباره تحصیل در کشور چک مقاله ( تحصیل در چک ) را مطالعه نمایید.

اطلاعات کلی دانشگاه

این دانشگاه از هفده دانشکده تشکیل شده است. 3 موسسه آموزشی برای این دانشگاه در نظر گرفته شده است. تعداد دانشجویان در تمامی مقاطع در این دانشگاه به بیش از 5 هزار دانشجو می رسد. بیشتر دانشجویان در مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس مشغول به تحصیل می باشند. این دانشگاه برای دانشجویان آموزش هایی برای زبان های خارجه مثل آلمانی، فرانسوی و انگلیسی در نظر گرفته است.

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل پزشکی در داتشگاه چارلز به شرح زیر می باشد، این مبلغ بر اساس واحد پول CZK می باشد.

 1. هزینه های اولیه 8461082 CZK می باشد
 2. هزینه فعالیت های مازاد 260584CZK می باشد

دانشجویان می توانند در طول دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز فعالیت های تجاری هم داشته باشند. اگر شما متقاضی زندگی در مرکز اروپا می باشد و برای ادامه تحصیل به اروپا مهاجرت کرده اید دانشگاه چارلز بهترین و مناسب ترین انتخاب برای شما می باشد. افراد زیادی به دلیل تدریس در سطح عالی و در نظر گرفتن برنامه های گوناگون برای دانشجویان خواستار ادامه تحصیل در این دانشگاه می باشند.افراد می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

دانشگاه چارلز برای متقاضیان خارجی دوره های آموزش زبان خارجه را در نظر گرفته است. برنامه های تحصیلی متفاوتی برای یک یا دو ترم برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

آموزش پزشکی

در جمهوری چک مباحث درسی و آموزش ها در زمینه های پزشکی با سایر کشور ها تفاوت دارد. افراد می توانند در برنامه های در نظر گرفته آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد که به مدت پنج تا شش سال می باشد شرکت نمایند. پس از پایان یافتن دوره تحصیلی فوق لیسانس متقاضیان می توانند برای مقطع دکترا و دوره های تخصصی اقدام نمایند.

افراد برای دریافت مدارک تخصصی باید به زبان رایج در کشور جمهوری چک مسلط باشند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که می خواهند بیش از 90 روز در جمهوری چک استقامت داشته باشند؛باید مدارک خود را به موسسه مربوطه ارسال کرده و ویزا اقامت را دریافت نمایند. دانشجویان می توانند در سفارت خانه ها یا کنسولگری ها برای انجام تمامی مراحل راهنمایی دریافت کنند. افراد باید سه روز پس از اقامت در جمهوری چک برای ثبت نام به ادارات پلیس و یا دپارتمان های خارجی مراجعه کنند.

هزینه های زندگی

افرادی که قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز را دارند باید از هزینه های زندگی در کشور چک آگاه باشند. هزینه های زندگی دانشجویان در ماه مبلغی بین 600 تا 800 یورو می باشد. افراد باید در نظر داشته باشند که با توجه به نوع زندگی و منطقه زندگی هزینه ها تفاوت خواهد داشت. هزینه های خورد و خوراک در کشور چک حدودا 2133 یورو می باشد؛ هزینه های برای تفریح در جمهوری چک 467 یورو خواهد بود؛ هزینه های مربوط به خرید کتاب حدودا 158 یورو می باشد؛ هزینه های رفت و آمد دانشجویان حدودا 115 یورو خواهد بود. برای آگاهی بیشتر در رابطه با هزینه های تحصیلی و زندگی در جمهوری چک می توانید به مقاله ( هزینه تحصیل و زندگی در کشور جمهوری چک) رجوع نمایید.

بررسی هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی

متقاضیانی که می خواهند تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز به زبان انگلیسی داشته باشند باید هزینه های مربوط را پرداخت نمایند. شهریه در نظر گرفته شده سالانه برای این ویژگی مبلغی بین 500 تا 15000 یورو می باشد. این هزینه ها با توجه به رشته تحصیلی انتخاب شده تعیین می شود.

تحصیل به زبان چک

افراد برای تحصیل در دانشگاه چارلز به زبان چک لازم نیست شهریه ای بپردازند. و اگر تحصیل افراد بیش از زمان در نظر گرفته شده طول بکشد باید شهریه دانشگاه را بپردازد. برای مثال: اگر تحصیل فرد بیش از 7 سال باشد باید برای هر ترم شهریه بپردازد. افرادی که می خواهند در دانشگاه پراگ به تحصیل بپردازند باید آگاه باشند که این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه ها در زمینه رشته های پزشکی می باشد.

دانشکده های دانشگاه چارلز

 • دانشکده پزشکی؛
 • دانشکده رشته دارو سازی؛
 • دانشکده رشته علوم پایه؛
 • دانشکده علوم انسانی؛
 • دانشکده رشته علوم اجتماعی؛
 • دانشکده الهیات پروتستان؛
 • دانشکده الهیات کاتولیک؛
 • دانشکده رشته تربیت بدنی؛
 • دانشکده رشته هنر؛
 • دانشکده رشته ریاضی؛
 • دانشکده آموزش و پرورش؛
 • دانشکده رشته فیزیک.

چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه چارلز

افرادی که در دوره دبیرستان، پیش دانشگاهی و دیپلم فارغ التحصیل شده اند می توانند در رشته های پزشکی و دندان پزشکی شرکت نمایند. مدت تحصیل در رشته پزشکی 6 سال و مدت تحصیل در رشته دندان پزشکی 5 سال می باشد.

افراد با چه شرایطی به صورت مستقیم وارد دانشگاه چارلز می شوند:

 • افرادی که توانسته اند مدرک A Level را با نمره های A و B بگذرانند، یا اخذ معدل B در دوره دیپلم؛
 • افرادی که در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کرده اند؛
 • ارائه مدرک IELTS با حداقل نمره 6 و یا 6.5؛
 • شرکت در آزمون SAT و کسب نمره کل 2100 در گرایش های فیزیک، ریاضی، زیست شناسی و شیمی.

آزمون در نظر گرفته شده برای ورود به دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد. افراد باید بعد از شرکت در آزمون در مصاحبه ای شرکت نمایند و انگیزه خود را برای تحصیل بازگو کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزا دانشجویی

افراد بعد از اینکه توانستند از دانشگاه پذیرش را دریافت نمایند باید برای اخذ ویزا اقدامات لازم را انجام دهند. افراد بدون ارائه نامه پذیرش نمی توانند ویزا دانشجویی را دریافت نمایند.

مدارک لازم برای دریافت ویزا به شرح زیر می باشد:

 • فرد باید برای اثبات تسلط به زبان مدرک معتبری ارائه دهد
 • ارائه اصل شناسنامه و یا کارت ملی
 • ارائه پاسپورت با حداقل اعتبار لازم
 • اثبات تمکن مالی برای هزینه های زندگی و تحصیلی
 • ارائه مدرک عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت تایید شده

کادر مجرب ما در موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند که به سوالات شما در ارتباط با تحصیل در جمهوری چک و یا قوانین و اعطا ویزا پاسخ دهند.

Related Posts

7 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز

 1. معصومی گفت:

  دانشگاه چالز موذد تائید است؟ هزینه هاش چطوره ؟ کانادا برای تحصیل پزشکی خوب یا اروپا؟

 2. منوچهر گفت:

  من دوستم تو این دانشگاه درس خونده و میگه واقعا سطح کیفیت پزشکی خیلی بالاست اما رقابت برای ورود به این دانشگاه هم زیاده

 3. هانا وطن دوست گفت:

  سلام من 23 سالمه ، فارغ التحصیل رشته بیولوژی هستم ، برای شروع تحصیلات در رشته دندان پزشکی انتخاب مجارستان عاقلانه تره یا روسیه یا چک ؟
  ممنونم

 4. ناصر زارعی گفت:

  در مورد سرمایه گذاری که تبدیل به اقامت دایم خونواده بشه لطفا مطلب بزارین

 5. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 6. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلزتشکر می کنم اگه امکانش ست در مورداقامت پس از تحصیل در چک هم مطلب بذارید

 7. احسان هادی زاده گفت:

  این دانشگاه در سال چقدر هزینه در برداره؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *