مهاجرت تحصیلی استرالیا

تحصیل دکترا در استرالیا

تحصیل دکترا در کشور استرالیا

تحصیل دکترا در استرالیا از علاقمندان زیادی در سرتاسر دنیا برخوردار است. چراکه هزینه های تحصیلی در این مقطع نسبت به سایر مقاطع به دلیل بورسیه های تحصیلی که در اختیار دانشجو قرار می گیرد، بسیار مقرون به صرفه و ارزان است. بنابراین رقابت بین دانشجویان این مقطع وجود دارد. قبل از هر اقدام لازم به ذکر است سطح علمی دانشگاه های استرالیا بسیار بالاست و مدارک معتبری را در سطح جهانی به دانشجویان فارغ التحصیل اعطا می نماید.

محققان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ای را نوشته اند که موضوعاتی از قبیل شرایط تحصیلی در مقطع دکترا در کشور استرالیا، هزینه های تحصیلی در این مقطع و همچنین شرایط و انواع بورسیه های تحصیلی را کاملا شرح داده و در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است. بنابراین اگر تصمیم به تحصیل دکترا در استرالیا را دارید، با رعایت و بررسی کلیه جوانب امر اقدام نموده و از مشاوره های کارشناسان متخصص و حرفه ای این موسسه بهره کافی را ببرید.

تحصیل دکترا در استرالیا

کشور استرالیا از بهترین نظام آموزشی برخوردار است. چراکه امکانات فنی برای دانشجویان رشته فنی و همچنین تجهیزات برای دانشجویان تحصیل دکترا در استرالیا فراهم نموده است. دانشجویان متقاضی این مقطع تحصیلی این امکان را خواهند داشت که در پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی با استادان خود مشارکت داشته و از این طریق درآمدزایی نمایند تا بتوانند با خیال آسوده تری از لحاظ هزینه های زندگی و تحصیل در استرالیا به تحصیل بپردازند.

زبان خارجه در پذیرش تحصیلی استرالیا

ممکن است سوال اکثریت دانشجویان این باشد که برای پذیرش در کلیه مقاطع از جمله تحصیل دکترا در استرالیا نیازی به مدرک زبان هست یا نه. پاسخ این سوال مثبت است. دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس برای پذیرش در کلیه مقاطع در دانشگاه های کشور استرالیا الزامی است. به گونه ای که:

 • مقطع تحصیلی کارشناسی = مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 6
 • مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد = مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 5/6
 • مقطع تحصیلی دکترا = مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7

چنانچه دانشجوی متقاضی تحصیل دکترا در استرالیا یا هر مقطع دیگری، بتواند نمره بالاتری را ارائه نماید، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی خواهد داشت.

شرایط بورسیه تحصیلی در استرالیا

شرایط اعطای بورسیه به دانشجویان در دانشگاه های این کشور متفاوت است. به طور مثال در برخی از دانشگاه های استرالیا ملاک اعطای بورسیه، شرط معدل است. بدین معنا که دانشجویی که معدل بالا و حد نصاب را داشته باشد مجاز به اخذ بورسیه تحصیلی است. ممکن است در برخی دیگر از دانشگاه ها اعطای بورسیه تحصیلی بر مبنای رزومه تحصیلی دانشجو است. قوی بودن رزومه تحصیلی می تواند شامل تالیفات از جمله کتاب و مقاله، ثبت اختراعات مختلف و… باشد.

فرد متقاضی بورسیه تحصیلی در این مقطع می بایست انگیزه نامه خود را به دانشگاه ارائه نماید. این مورد از الزامات دریافت بورسیه محسوب می گردد. اما به طور کلی این نکته مهم است که بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در صورتی به دانشجویان ارائه می گردد که از دانشگاه های درجه یک فارغ التحصیل شده باشند. بنابراین داشتن صلاحیت دریافت بورسیه تحصیلی بسیار حائز اهمیت است. شرایط این بورسیه به قدری مناسب است که شرایط رقابتی تنگاتنگی را در بین دانشجویان ایجاد کرده است. می توانید سایر شرایط بورسیه تحصیلی در استرالیا و همچنین نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه Fund را از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیگیری نمایید.

انواع بورسیه های تحصیلی در استرالیا

دولت و دانشگاه های استرالیا بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان مشغول تحصیل در این کشور تدارک دیده اند و اعطا می نمایند. از جمله این بورسیه ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود. مبالغ بورسیه هایی اعطایی به طور معمول بین 5000 الی 10000 دلار برای هر ترم و در برخی مواقع برای چندین ترم است.

 • بورسیه دکتر مایکل
 • بورسیه Ausaid
 • بورسیه ALA
 • بورسیه رشته های معماری
 • بورسیه ADS
 • بورسیه IPRS

بورسیه IPRS بورسیه ای در زمینه های تحقیقاتی ارشد و دکترا می باشد که کلیه دانشگاه های استرالیا آن را به دانشجویان اعطا می نمایند. اکثریت دانشجویان ایرانی از این نوع بورسیه استفاده می کنند. تامین هزینه های تحصیل و بیمه دانشجویی از جمله مزایای این بورسیه است.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا (ADS)

بورسیه ADS بورسیه ای است که مختص دانشجویان در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد است. در واقع این بورسیه نقش کمک های تحصیلی و زندگی دانشجو را بازی می کند که می تواند آنها را پوشش دهد. برای اعطای این بورسیه پرونده دانشجو کاملا مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. مدت زمانی که طول خواهد کشید تا بورسیه تحصیلی مورد تایید و به دانشجو اعطا گردد یک سال خواهد بود.

هزینه‌های تحصیل درمقطع دکترا چقدر است؟

هزینه تحصیل دکترا در استرالیا به طور سالیانه مبلغی معادل 20000 الی 30000 دلار استرالیا خواهد بود. برای تامین این هزینه ها، دانشجویان مشغول تحصیل در این مقطع می توانند به طور همزمان به کار نیز بپزدازند. مدت زمانی که مجاز به کار هستند به طور هفتگی و به مدت 30 ساعت به صورت پاره وقت می باشد.

ویزای همراه برای‌دانشجویان متاهل وجود دارد؟

فرد متقاضی تحصیل دکترا در استرالیا که متاهل بوده و دارای همسر و فرزند است، این امکان را دارد که خانواده خود (همسر و فرزندان) را به همراه خود به استرالیا ببرد و برای آنان نیز اقامت بگیرد.

 مدارک موردنیاز برای تحصیل دکترا کدامند؟

داوطلبان تحصیل دکترا در استرالیا برای پذیرش در دانشگاه در این مقطع می بایست مدارکی را ارائه نمایند که شامل موارد ذیل می گردد:

 • اصل و کپی شناسنامه متقاضی
 • ارائه عکس پاسپورتی
 • اصل و کپی پاسپورت متقاضی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 7
 • ارائه سند ازدواج به صورت ترجمه شده (در صورت تاهل)
 • گوای سوابق کاری
 • نامه تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا
 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی از جمله دیپلم، پیش دانشگاهی، لیسانس و فوق لیسانس همراه با ریز نمرات به صورت ترجمه شده

در صورتی که مطالب این مقاله برای تصمیم گیری شما کافی نیست، می توانید از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری سایر اطلاعات را از وکلای کارآمد و خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اخذ کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *