مهاجرت تحصیلی روسیه

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

دانشگاه های روسیه دارای مقام های پیشرو در جهان هستند و تحصیل دندانپزشکی در روسیه نیز امروزه در میان دانشجویان بین المللی طرفداران بسیار دارد. روسیه همیشه در زمینه تحصیل به ویژه در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دیگر زمینه ها پیشرفته بوده است. مدارکی که از دانشگاه های روسیه صادر می شود در سراسر جهان پذیرفته شده بوده و بسیار مقرون به صرفه نیزهستند.

شروط کلی تحصیل در روسیه

برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه در مؤسسات آموزش عالی این کشور باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر داشته باشید. امتحانات ورودی در این کشور و برای طی دوره تحصیل دندانپزشکی و پزشکی باید سپری شود و دروسی همچون زیست شناسی، شیمی، زبان روسی اخذ می شود. برخی از دانشگاه ها برنامه های درسی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند بنابراین اخذ مدرکIELTSیاTOEFLنیازی مقدم محسوب می شود.

اگر ترجیح می دهید زبان انگلیسی را به عنوان زبان آموزش، برنامه های آموزش زبان انگلیسی نیز در روسیه در دسترس است. تعدادی بورس های تحصیلی برای تحصیل در روسیه وجود دارد که بسیار مقرون به صرفه است. دولت روسیه بسیار مشتاق جذب دانشجویان بین المللی است و بدین منظور در سال ۲۰۱۹ با این نگرش بودجه دولتی را از 15،000 به دلار افزایش داده است20،000.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه

 1. مرحله اول تحصیل دندانپزشکی در روسیه اخذ درجه تخصص است.
 2. هزینه تحصیل در روسیه در هر سال تحصیلی بین ۳۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار متغیر است.
 3. هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه بستگی به محل تحصیلات دانشگاهی،اساتید و شایستگی کارکنان و محتوای برنامه دارد.
 4. برای کسب مدرک کارشناسی و پذیرش به کار ابتدا نیاز به کامل شدن دوره کارآموزیاست.
 5. تحصیل دندانپزشکی در روسیه هشت سال به طول می انجامد.

نکاتی در خصوص تحصیل دندانپزشکی

شما می توانیدبه زبان انگلیسی در روسیهتحصیل کنید. برای متقاضیان بین المللی که مهارت های لازم تحصیل یا زندگی در روسیه را ندارند، گروه هایمشاور در همه دانشگاه های بزرگ وجود دارد. برنامه دانشگاه فدرال کازان (ولگا) به زبان انگلیسی از 170،000 تا 225،000 روبل (3000 تا  4500 دلار آمریکا) در سال است.

فارغ التحصیلان دندانپزشکی می توانند پس از پایان کارآموزی، متخصصان کاملی محسوب شوند. دانشگاه های روسیه همچنین برنامه های کارآموزی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه دولتی نووسیبیرسک حدود 580 هزار روپیه (10 هزار دلار) در سال است. زبان آموزش انگلیسی است؛ طول تحصیل نیز چهار سال است.

ادامه تحصیل در روسیه

فارغ التحصیلان دوره های تخصصی پزشکی دانشگاه هایروسی می توانند در دوره های تحصیلات تکمیلی به جای دوره انترن شرکت کنند. این فارغ التحصیالان باید در برنامه های تحصیلات تکمیلی ثبت نام کنند. دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های روسی سه سال است. پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد، فارغ التحصیلان می توانند از تز دکترای حرفه ای خود دفاع می کنند. پس از فارغ التحصیلی از یک دانشگاه پزشکی روسی، اکثر دانشجویان بین المللی مجبور خواهند شد تاییده مدرک خود را طلب نمایند این امرآنها را قادر به اشتغال به شغلهای پزشکی در کشور خود می کند.

بورس تحصیلی

بورس تحصیلی برای آموزش شهروندان خارجی در دانشگاه های روسیه توسط وزارت آموزش و پرورش و علوم روسیه بر اساس موافقت نامه های بین دولتی ارائه می شود و این بورسها به متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در روسیه نیز تعلق می گیرد.

برای دریافت چنینبورسهای تحصیلی، شهروندان خارجی باید به مؤسسات آموزشی کشور مطبوع خود مراجعه کنند و وضعیت تفاهم نامه این موسسات را با دانشگاه های روسیه بررسی نمایند. هزینه تحصیل برای آموزش دانشجویان خارجی توسط شورای علمی بررسی شده است و می تواند یکبار در سال برای متقاضیان جدید تغییریابد.

شرایط اقامت

دانشجویان خارجی با اقامت در خوابگاه های دانشگاه های دندانپزشکی با طبقه جداگانه برای دانشجویان خارجیمی توانند در هزینه های تحصیل خود صرفه جویی نمایند. دانشجویان معمولادر اتاق های دو یا سه نفره زندگی می کنند. دانشجویان دکترا و کارآموزان می توانند در چنین اتاق هایی تنها با پرداخت هزینه اضافی زندگی کنند.

اتاقها با تخت، میز، صندلی، لامپ، کمد و قفسه های کتابخانه ای مجهز شده اند. یک آشپزخانه و اتاق استراحت در هر طبقه از خوابگاه وجود دارد. اتصال اینترنت می تواند با پرداخت هزینه های اضافی ارائه شود. در محوطه خوابگاه ها خدمات اضافی مانند لباسشویی و خشک شویی، سوپر مارکت، دفاتر تعمیر، دفاتر پست، مراکز فرهنگی، کافه ها و رستوران ها و غیره وجود دارد و دانشجویان خارجی می توانند از آنها در شرایطی مشابه با دانشجویان روسی استفاده کنند.

ویژگی های دانشگاه های دندانپزشکی روسیه

ويژگي هاي دانشگاه های دندانپزشکی روسیه که باعث شده موقعیت بالایی در نظام آموزش روسیه داشته باشند عبارتند از:

 • استانداردهایحداکثری برای دوره های اموزشی؛
 • درگیر شدن در فرایند آموزشییک دایره وسیع دانشمندان و کارشناسان در زمینه های مختلف فعالیت های انسانی؛
 • رویکرد برنامه های آموزشی به کار فردی با دانشجویان – ساختار کیفی به گروه های دانشجویی اجازه می دهد که در رشته های تحصیلی در تمامی رشته های تخصصی عمیق تر شوند؛
 • امکان مطالعه دقیقیکیا چند زبان خارجی؛
 • تراکم قابل توجهیاز فعالیت های دانشگاهی از تمامی اشکال تحصیلات تکمیلی (بازآموزی و دوره هایدکتری با آموزش گسترده ای از پرسنل با بالاترین مدارک تحصیلی؛
 • امکان تحصیل در میان گروهی از معلمان، دانشجویان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارآموزان چند ملیتی – نمایندگان 500 ملیت و قومیت از بیش از 14 کشور جهان؛
 • امکان مطالعه مشترک، استراحت، اوقات فراغت در دانشگاه – ترویج آشنایی و غنی سازی فرهنگ ها و سنت های بسیاری از ملیت ها؛
 • امکان اخذ اقامت کشور روسیه؛
 • فارغ التحصیلان می توانند تحصیلات خود را در زمینه تخصص پزشکی تحصیلات تکمیلی ادامه دهند؛
 • فارغ التحصیلان برای کار در کلینیک های دندان عمومی و خصوصی آموزش دیده اند.

نکاتی کلی در خصوص دندانپزشکی در روسیه

 • یک دندانپزشک در روسیهzubnoiyvratch نامیده می شود.
 • مراکز دندانپزشکی بسیاری در روسیه وجود دارند، اگر چه اغلب آنها در شهرهای بزرگ، واقع شده اند.
 • هزینه دندانپزشکی در روسیه با بیمه پرداخت نمی شود به استثنای کودکان، افراد مسن و سایر گروه های محروم.
 • بنابراین شغل دندانپزشکی یکی از شغلهای پر درآمد در کشور روسیه محسوب می شود.

در صورتی که می خواهید اطلاعات تکمیلی در خصوص تحصیل دندانپزشکی در روسیه کسب کنید، وکلا و متخصصان بین المللی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ضمن مشورت رسانی در این خصوص می توانند به شما در زمینه مهاجرت و اقامت روسیه نیز کمک کنند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *