مهاجرت تحصیلی یونان

تحصیل در کشور یونان

تحصیل در یونان

تحصیل در کشور یونان

تحصیل در کشور یونان یکی از روش های پر طرفدار مهاجرت به این کشور به شمار می رود.

در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد، به توضیحاتی راجع به تحصیل در کشور یونان پرداخته ایم که امید است مطالعه آن را مفید بدانید.

درباره کشور یونان

یونان کشوری است در ناحیه جنوب شرقی اروپا قرار دارد همسایه های این کشور از شمال بلغارستان و آلبانی در سمت غربی با دریایی یونان و از جنوب با دریای اژه از سمت شزق نیز با ترکیه هم مرز می باشد.بزرگترین شهر این کشور و پایتخت یونان شهر زیبای آتن است. مردم این کشور به زبان یونانی صحبت میکنند. شهر آتن را می توان به عنوان اولین شهر بازی های المپیک معرفی کرد.تا کنون این شهر در حدود صد دوره ی المپیک را به خود دیده است. از نظر آب وهوایی میتوان گفت این کشور سه نوع آب وهوای کاملا متفاوت دارد ولی به علت وجود دریا ها در اطراف این کشور از نظر آب وهوایی معتدل و مطلوب برای زندگی می باشد. اقتصاد کشور یونان را می توان گفت بر اساس اقتصاد داخلی می باشد.تولیدات داخلی و از طرفی صنعت گردشگری در این کشور سهم بسزایی در تامین اقتصاد این کشور دارد.واحد پول یونان یورو است . می توان گفت هزینه های زندگی در یونان به نسبت کشور ایران چهل درصد بیشتر است.

کشور یونان جایگاه تمدن و هنر با تاریخی هزار ساله است و دانشگاه های این کشور نیز با امکانات فراوانی که ارائه می کندو ارتباطاتی که با دانشگاه های مطرح جهان دارند همواره مورد توجه دانشجویانی است که تمایل به تحصیل در خارج از کشور را دارند.

درمورد تحصیل در کشور یونان

تحصیل در کشور یونان در اغلب رشته های به صورت رایگان ارائه می شود.تحصیل در این کشور به زبان یونانی انجام می شود. برای افراد متقاضی تحصیل در یونان این امکان فراهم است که با پرداخت هزینه ای در حدود 1500یورو با طی یک دوره سه ماه به این زبان تسلط لازم را  پیدا نمایند.دانشگاه های پزشکی یونان در ردیف  معتبرترین دانشگاه های پزشکی جهان قرار دارند.دانشجویانی که دراین کشور پزشکی بخوانند این امکان را دارند که در تمامی  کشورهای دنیا مشغول به کار شوند.

کشور یونان 22 دانشگاه دارد که این دانشگاه ها تمامی رشته های دندان پزشکی و علوم انسانی و پزشکی و داروسازی و وکالت و… را پوشش می دهند.

سال تحصیلی در کشور یونان از دوترم سیزده هفته ای تشکیل می شود.و هر مقطع تحصیلی در این کشور چهارسال زمان می برد.با توجه به نوع رشته تحصیلی می تواند این زمان طولانی تر نیز باشد به طور مثال  در رشته های پزشکی  این زمان به پنج سال تا شش سال افزایش می یابد.

هر سال تحصیلی در کشور یونان با ما سپتامبر آغاز شده و به ماه اگوست خاتمه می یابد.

 مراکز آموزشی و دانشگاه ها در یونان

کشور یونان از 15مرکز آموزش عالی تشکیل شده است که دوره تحصیل در این مراکز چهارساله می باشد و از طرفی هرسال 8 ترم می باشد. دانشجویان در پایان هر ترم آزمون می دهندو در صورت قبولی امکان اخذ مدرک را خواهند داشت.

شهرهای آتن و تسالونیکی از شهرهای یونان است که بیشترین دانشگاه های این کشور را در برگرفته است. دانشگاه ملی آتن از دانشگاه های معتبر آتن به شمار می آید و در بین 700دانشگاه برتر جهان قرار دارد همین طور این دانشگاه در ردیف قدیمی ترین دانشگاه های این کشور قرار دارد.  دانشگاه فنی ملی اتن که بالاترین رتبه را در بین دانشگاه های این کشور از آن خود کرده است در سال 1837 ساخته شده است و از دیگر دانشگاه های قدیمی این کشور به شمار می رود.در این دانشگاه ها در بعضی رشته ها به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود و جالب است بدانید رتبه این دانشگاه در سطح جهانی در سال گذشته رتبه 395 امین دانشگاه برتر جهان بوده است.

دانشگاه ارسطو از سایر دانشگاه های معروف این کشور است که سالانه دانشجویانی بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل در یونان این دانشگاه را انتخاب می کنند.این دانشگاه علاوه برامکانات رفاهی و سطح علمی بالایی که دارد یک جاذبه توریستی نیز به شمار می آید و علاوه بر دانشجویان هرساله توجه گردشگران بسیاری  را نیز به خود جلب می کند.رتبه این دانشگاه در سطح جهانی 491 می باشد.

شرایط تحصیل در کشور یونان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

دانشجویانی که در این مقاطع در یونان تحصیل می کنند علاوه بر سطح علمی مطلوب دانشگاه از نظر خدمات درمانی نیز از امکان خدمات درمانی رایگان بهره مند می شوند. اگر تمایل به پذیرش در دانشگاه های این کشور دارید حداقل باید 19 سال سن داشته باشید.تحصیل در مقطع کارشناسی این کشور بیشتر به زبان یونانی انجام می شود. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور دوسال به طول می انجامد که متقاضیان در این مقطع نیز از خدمات رایگان دانشگاه بهره مند می شوند و حتی در حوزه خرید کتاب نیز می توانند از خدمات رایگان کتابخانه دانشگاه استفاده کنند.

چرا تحصیل در کشور یونان ؟

تحصیل در کشور یونان می تواند انتخابی ایده ال برای علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور باشد . تحصیل در دانشگاه های با تاریخ کهن و سطح علمی مطلوب و همین طور شرایطی همچون امکان کار در حین تحصیل از دلایلی است که می تواند تحصیل در این یونان را به انتخابی ایده ال برای دانشجویان بدل کند.

با این که هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور به نسبت سایر دانشگاه ها بسیار ارزان است خدمات همچون ارائه خوابگاه های دانشجویی و خدمات درمانی رایگان امکان استفاده از کتابخانه های برای دانشجویان به صورت رایگان ازسایر نکات مثبت برای دانشجویان این کشور به شمار می رود. از طرفی دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی خود می توانند تا میزان زیادی در هزینه های حمل و نقل و بلیط های سینما و رویداد های فرهنگی تخفیف دریافت نمایند.

علاوه بر تمامی این موارد در تمامی مقاطع دانشجویان این امکان را دارند که نسبت به دریافت وام دانشجویی از دانشگاه اقدام کنند.

شرایط مطلوب سطح علمی مناسب وهمین طور کشوری با فرهنگ غنی و تاریخی کهن سبب شده است که همه ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل کشور یونان را انتخاب کنند.

کارشناسان ما در موسسه سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی پاسخگوی سوالات شما در خصوص تحصیل در کشور یونان و سایر موضوعات مهاجرتی می باشند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *