مهاجرت تحصیلی لهستان

تحصیل در کشور لهستان

تحصیل در کشور لهستان

تحصیل در کشور لهستان از جمله موضوعاتی است که بعضی از عزیزان به دلایل مختلف در پی کسب اطلاعات بیش تر راجع به آن هستند. در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر علم مهاجرتی خود به ارائه اطلاعاتی در خصوص تحصیل در کشور لهستان پرداخته اند.

در حال حاضر تحصیل در کشور لهستان طرفداران زیادی را برای این کشور اروپایی فراهم کرده است که بیش از 400 دوره در دانشگاه های لهستان وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شود که از موقعیت خوبی بابت تحصیل به زبان انگلیسی در لهستان را برای متقاضیانی که خارجی هستند را انجام می دهند. امروزه بیشتر از 46000 دانشجویان بین المللی در این کشور در حالا ادامه تحصیل هستند و این دانشجویان از 158 کشور برای تحصیل به این کشور آمده اند. امروزه بیشترین دانشجویان خارجی ادامه تحصیل دارند میدهند به ترتیب از اکراین و بلاروس و نروژ و سوئد و در حال حتضر دانشجویان آسیایی برای ادامه تحصیل وارد این کشور شدند.

موسسات آموزشی عالی در کشور لهستان

 1. دوره کارشناسی یا همان لیسانس
 2. دوره کارشناسی ارشد یا همان فوق لیسانس
 3. دوره PHD یا همان دکترا

دوره کارشناسی یا همان لیسانس – تحصیل در کشور لهستان

افراد در دوره کارشناسی تحصیل در کشور لهستان باید به موارد زیر دقت کنند :

 1. دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 2. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی هر ترمی بین 600 تا 800 یورو و در دانشگاه خصوصی در ترمی بین 1000 تا 1600 یورو می باشد.
 3. نیاز به مدرک آیلتس 6 می باشد.
 4. به زبان انگلیسی تدریس میشود اما باید به زبان رسمی لهستان مسلط باشید و مدرک زبان لهستانی را داشته باشید.
 5. مدت زمان تحصیل در دانشگاه دولتی و دانشگاه خصوصی سه سال می باشد.

دوره کارشناسی ارشد یا همان فوق لیسانس – تحصیل در کشور لهستان

افراد در دوره کارشناسی ارشد تحصیل در کشور لهستان باید موارد زیر را دقت کنند :

 1. دارای مدرک کارشناسی یا همان لیسانس
 2. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی هر ترمی بین 600 تا 800 یورو می باشد و در دانشگاه های خصوصی هر ترمی بین 1000 تا 1600 یورو می باشد.
 3. نیاز به مدرک زبان ایلتس 6 به بالا می باشد.
 4. در دانشگاه دوره های مختلف به زبان انگلیسی تدریس می شود اما باید مدرک زبان رسمی لهستان را داشته باشید.
 5. مدت زمان کارشناسی ارشد 1.5 سال تا 2 سال می باشد.

دوره PHD یا همان دکترا – تحصیل در کشور لهستان

افراد باید در دوره دکترا تحصیل در کشور لهستان به موارد زیر دقت کنند :

 1. دارای مدرک کارشناسی ارشد(فوق لیسانس)
 2. هزینه تحصیل در این دوره در دانشگاه های دولتی بین 600 تا 800 یورو در هر ترمی می باشد و در دانشگاه های خصوصی بین در هر ترمی 1000 تا 1600 یورو می باشد .
 3. نیاز به مدرک زبان ایلتس 7 به بالا می باشد .
 4. در دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می شود اما باید مدرک زبان رسمی لهستان یعنی زبانی لهستانی را داشته باشید.
 5. مدت زمان دوره دکترا در دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی بین 3 تا 5 سال می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کشور لهستان می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با کارشناسان ارشد ما به صورت رایگان مشاوره تلفنی شوید و کارشناسان ارشد ما شرایط شما را در نظر می گیرند و بهترین راه را به شما پیشنهاد می دهند. لازم به ذکر است که در دانشگاه های لهستان رشته های داروسازی ،حقوق،روان شناسی، پزشکی و دندان پزشکی آموزش داده نمی شود. 

تحصیل در کشور لهستان 

کشور در لهستان کشور زیبا و سر سبزی می باشد که از لحاظ موقعیت فرهنگی و اقلیمی در بین اروپای شرقی و غربی می باشد .در حال حاضر اکشور لهستان نقش مهمی موثر در اروپای شرقی دارد و این کشور نزدیک 40 میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از پر جمعیت ترین کشور های اروپایی محسوب می شود.

مساحت کشور لهستان 312.679 کیلومتر مربع می باشد و رتبه هفتم از نظر پنهاورترین کشور اروپا را دارد. کشور لهستان با کشور المان ،چک،اسلواکی،اکراین،بلاروس،لیتوانی و روسیه هم مرز می باشد. نوع دولت کشور لهستان جمهوری می باشد . واحد پول رسمی کشور لهستان زلوتی می باشد.

زندگی و کار در لهستان – تحصیل در کشور لهستان:

کشور لهستان از لحاظ موقعیت اجتماعی و امنیت دارای وضعیت مناسبی می باشد.هزینه های زندگی در این کشور ابتدا بستگی به سلیقه شخص دارد و نسبت به کشور های اروپای غربی پایین تر است و این امر باعث شده که مورد استقبال دانشجویان قرار بگیرد و به صورت متوسط هزینه های زندگی در یک ماه بین 400 تا 600 یورو می باشد.بیمه برای دانشجویان اجباری است.وسیله های نقلیه شامل اتوبوس، مترو، تراموا و تاکسی است که اتوبوس و مترو در بین دانشجویان رایج تر است. که مبلغ شهریه اغلب بین 3000 تا 4000 یورو می باشد.

اگر به زبان لهستانی یعنی زبان رسمی کشور لهستان مسلط باشید برای پیدا کردن کار مشکلی پیش نمی آید و اگر چه به زبان لهستانی مسلط نباشید باید به کار های جنرالی مشغول شوید. درآمد این شغل ها اغلب بین 10 تا 15 زلوتی در ساعت می باشد یعنی حدود 3 یورو در ساعت می شود.برای جستجو کار و پیدا کردن کار به آگهی ها و تبلیغ ها محلی مراجعه کنند.دانشجویان در این کشور مجوز 20 ساعت کار در یک هفته را دارند و در هنگامی که تعطیلات رسمی باشد که دانشگاه ها تعطیل هستند این امکان را دارند که به صورت تمام وقت کار کنند. دانشجو بعد از اتمام تحصیل این امکان را دارد که با شرکتی قرارداد کاری ببندد و به کار مشغول شود که در نهایت ویزای موقت خود را به ویزای دائم تبدیل کند.

لیست دانشگاه های کشور لهستان – تحصیل در لهستان :

برخی از دانشگاه های معتبر و برتر در لهستان :

 • Jagiellonian university
 • warsaw university
 • university of arts in Poznan
 • nencki institute of experimental biology of Academy of scinces

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کشور لهستان این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با کارشناسان ارشد ما در مورد تحصیل در لهستان سوالات خود را بپرسید و ازشون کمک بخواهید و کارشناسان ارشد ما شرایط شما بررسی می کند و بهترین راه را برای شما انتخاب می کند و هر زمان شما با موسسه ما قرارداد بستید کارشناسان ارشد ما از ابتدا پروسه تا آخر پروسه در کنار شما عزیزان خواهند بود.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *