مهاجرت تحصیلی فرانسه

تحصیل در کشور فرانسه

یکی از راه های مهاجرت به این کشور در سال 2019 تحصیل در کشور فرانسه و دریافت ویزا تحصیلی از این کشور می باشد. برای تحصیل در کشور فرانسه دانشجویان ایرانی نباید نگران مدارک تحصیلی خود باشند زیرا، کشور فرانسه مدارک تحصیلی را از دانشگاه ها و موسسات آموزشی عالی در کشور ایران قبول کرده و دانشجویان اجازه ادامه تحصیل دارند.

سطح علمی مناسب و همچنین تحصیل رایگان در این کشور موجب شده که هر ساله دانشجویان زیادی جهت ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. دانشجویان می توانند به زبان های انگلیسی و فرانسوی به ادامه تحصیل بپردازند. یکی از پیشنهادات موسسه سفیران سروش سعادت برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب دانشگاه های کشور فرانسه می باشد.

ویزا های تحصیلی کشور فرانسه به چه صورت می باشد؟

برای تحصیل در کشور فرانسه دانشجویان باید ویزای تحصیلی این کشور را جهت تحصیل و اقامت دربافت نمایند، ویزاهای تحصیلی در این کشور به دو صورت ویزا بلند مدت و ویزا کوتاه مدت به دانشجو اعطا می گردد.

ویزا کوتاه مدت

نام دیگر این ویزا، ویزا شنگن می باشد. این ویزا برای اقامت های کمتر از 3 ماه برای دانشجو صادر می شود. دانشجویان باید آگاه باشند که به هیچ وجه اعتبار این ویزا تمدید نمی شود. و دانشجو باید مطمئن باشد که می خواهد به مدت 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزا بلند مدت

این ویزا برای اقامت دانشجو برای مدت بیشتر از 6 ماه صادر می شود. این ویزا درواقع برای تحصیل دانشحو در این کشور صادر می شود. این ویزا برای مدت 3 الی 4 سال و با توجه به رشته تحصیلی فرد برای دانشجویان مقطع لیسانس صادر خواهد شد. دانشجویان مقطع فوق لیسانس این ویزا را برای مدت 2 سال دریافت می کنند. دانشجویان مقطع تحصیلی دکترا ویزا تحصیلی 4 ساله دریافت خواهند کرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در کشور فرانسه و در مقطع تحصیلی کارشناسی دانشجویان باید مدرک معتبر زبان فرانسه را ارائه دهند. تدریس دروس در بیشتر رشته های تحصیلی در این مقطع به زبان فرانسوی می باشد. همچنین دانشجو باید مدرک دوره پیش دانشگاهی و دیپلم خود را ترجمه کرده و ارائه دهد.

همچنین دانشجو باید فرم درخواست تحصیل در دانشگاه را تکمیل کرده و ارائه دهد. ارائه پاسپورت با اعتبار کافی و گواهی تمکن مالی ضروری می باشد. دانشجویان می توانند در طول هفته و به مدت ده ساعت در کارهای پاره وقت مشغول به کار شوند. حقوق دریافتی برای هر ساعت مبلغی بین 7 تا 10 یورو می باشد. یعنی دانشجو در طول هفته مبلغی بین 70 تا 100 یورو دریافت می کند که با این میزان از حقوق می تواند هزینه های بخش زیادی از تحصیل و زندگی را در این کشور پرداخت کرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

اگرقصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید دولت کشور فرانسه شرایطی را برای آن وضع کرده است که در ادامه به بررسی این شرایط می پردازیم.

  • متقاضی باید با دانشگاه مورد نظر مکاتبه کرده و پذیرش خود را از دانشگاه اخذ نماید؛
  • بعد از اخذ پذیرش دانشجو باید با مسئولین تحصیلی در سفارت خانه انگلستان مصاحبه انجام دهد؛
  • ارسال مدارک مورد نظر به دانشگاهجهت اخذ ویزای تحصیلی؛
  • در این کشور با توجه به هدف دانشجو برای او مدرک صادر می شود، اگر فرد می خواهد در بعد از فارغ التحصیل شدن ادامه تحصیل دهد و در مقطع دکترا تحصیل نماید برای متقاضی مدرک DEA صادر خواهد شد، ولی اگر متقاضی بخواهد بعد از فارغ التحصیل شدن مشغول به کار شود به او مدرک DESS اعطا می شود.

تحصیل در مقطع دکترا

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا دارند باید به مدت سه سال مشغول به تحصیل باشند. در این مقطع کارهای تحقیقاتی و پژوهشی فرد بسیار اهمیت دارد. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور تحصیل کرده اند می توانند در رشته خود و یا رشته ای مرتبط در مقطع تحصیلی دکترا ادامه تحصیل دهند.

یکی از شرایطی که برای متقاضیان تحصیل در کشور فرانسه در مقطع دکتری در نظر گرفته شده است تسلط به زبان فرانسه می باشد. همچنین دانشجو باید در آزمون TCF شرکت نماید، این آزمون معمولا در سفارت خانه برگزار می شود این آزمون جهت آگاهی از سطح دانش فرد در زبان فرانسوی می باشد. و دانشجو باید برای قبولی حداقل نمره یعنی 2 را دریافت نماید.

شرایط تحصیل در فرانسه

شهروندان فرانسوی باید تا سن شانزده سالگی مشغول به تحصیل باشند و تا این سن تمامی مقاطع تحصیلی برای فرد به صورت رایگان می باشد. دانش آموزان به مدت 5 سال در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند و بعد از گذراندن دوره ای چهار ساله وارد مقطع تحصیلی دبیرستان می شوند، دوره دبیرستان به مدت 3 سال می باشد.

پس از پایان دوران تحصیل دوازده ساله به فرد مدرک دیپلم اعطا می شود و فرد می تواند برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه شود. معمولا بدون ارائه مدرک زبان معتبر فرد نمی تواند به تحصیل مشغول شود. ارائه مدرک زبان فرانسوی در دانشگاه های این کشور اجباری می باشد و در بعضی از رشته ها دانشجو باید به زبان انگلیسی نیز تسلط داشته باشد. در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد بعضی از دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و در مقطع دکترا نیز امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان فراهم شده است.

بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه برای برخی از رشته های تحصیلی و توسط وزارت امور خارجه و یا سفارت خانه این کشور ارائه می شود. برخی از دانشگاه های این کشور به دانشجویان با کمتر از سن 30 سال با شرایط و صلاحیت های لازم بورسیه اعطا می کنند، مبلغی که در نظر گرفته شده است سالانه حدود  10 هزار یورو می باشد.

بورسیه های تحصیلی بیشتر به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می شود. برای مطالعه بیشتر در رابطه با بورسیه تحصیلی می توانید مقاله ( بورسیه تحصیلی فرانسه ) را مطالعه نمایید و یا با کارشناسان ما در موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. افرادی که کمک های مالی برای تحصیل دریافت می کنند معمولا هزینه های خدمات بیمه آن ها نیز کمتر می شود. و دانشجویان باید در طول دوره تحصیل خدمات بیمه درمانی داشته باشند.

در این مقاله سعی شد در ارتباط با تحصیل در کشور فرانسه مطالبی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های رایگان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید. همچنین این امکان برای شما فراهم شده است که مقالات بیشتری را در ارتباط با ( تحصیل  رایگان در فرانسه )، ( اقامت پس از تحصیل در فرانسه )، ( هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه ) و… را در سایت موسسه مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *